Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A spodkał się ktoś z czymś takim: Po starcie systemu w trayu wyskakuje ikonka nVidi od ustawień razem z nią komunikat coś tam o SLI że nie ma drugiej karty. We właściwościach zaznaczam żeby nie było tej ikony ale po restarcie i tak ona jest i ten upierdliwy komunikat jak to wywalić ?

i teraz moje pytanie jak to wywalić , nie zmieniajac sterów ? czy jest na to jakis inny sposob ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko kupilem oststnio Palita GF 7600GT

standardowe takty to 560 i 1400

Na standardzie mam 12430pkt w marku 03

czy to nie jest za maly wynik config jak w podpisie

aha i jeszcze próbowalem oc i na rdzeniu poszlo mi tylko na 580 a memki na 1620 (nawet nawet) pozniej zwiecha caly czas co moze byc grane po oc mialem 13300 Pkt

Naapiszcie mi co jest grane

moze byc ze za mało ramu mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko kupilem oststnio Palita GF 7600GT

standardowe takty to 560 i 1400

Na standardzie mam 12430pkt w marku 03

czy to nie jest za maly wynik config jak w podpisie

aha i jeszcze próbowalem oc i na rdzeniu poszlo mi tylko na 580 a memki na 1620 (nawet nawet) pozniej zwiecha caly czas co moze byc grane po oc mialem 13300 Pkt

Naapiszcie mi co jest grane

moze byc ze za mało ramu mam ?

Pality mają chyba wyższe timingi pamięci, przez co zamiast tylko 12.7 - 12.8 K masz 12430. OC rdzenia takie niskie pewnie przez niedovoltowanie i słabą sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pality mają chyba wyższe timingi pamięci, http://hobby-elektronika.eu/programator.html  przez co zamiast tylko 12.7 - 12.8 K masz 12430. OC rdzenia takie niskie pewnie przez niedovoltowanie i słabą sztuke.

 

tzn o co choidzi a jak mozna dowoltować tegoi palita??

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś będzie wiedział ...

Czy gdzieś w Polsce w oficjalnej sprzedaży (poza Allegro) jest do nabycia krata 7600 GT na AGP ?

... albo będzie w najbliższym czasie ... czy te karty sprzedawane na Allegro to "prywatny" import ?

... krótko mówiąc chodzi mi o to czy mozna liczyć na jakiś spadek ceny bo póki co to nie za bardzo jest konkurencja ... ;-)

 

PS - właśnie przeczytałem: http://www.purepc.pl/node/702

Kto to dystrybuuje na Polskę ? kiedy i za ile dostępna ? ;-);-);-)

Podłączam się do tego pytania. Już miałem kupować 7600GS Galaxy, ale teraz zastanawiam się czy jednak nie zaczekać. Jeśli ktoś ma jakieś info, będę wdzięczny podobnie jak przedmówca :]]

 

PS Ile obecnie kosztuje ten GT Galaxy w .pl?

 

PS2 Czy jest w ogóle sens kupowania którejś z tych kart (7600GS AGP lub GT) do tego procesora, który mam? Czy raczej zmiana płyty, procka i kupno 7600GS na PCI-E?

Edytowane przez Ishigaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie pisałem wcześniej ale nikt nie odpisywał więc chcę przypomnieć

mam GeForce 7600 GS (niestety nie Galaxy) i po tym jak niewiele co ją podkręciłem grając w Juste Cause zaczęły mi się jakiś zwisy na ekranie robić gra się zacieła więc wyszedłem i sprawdziłem temperaturę i ku mojemu zaskoczeniue zobaczyłem to http://img178.imageshack.us/my.php?image=grafikaaq6.png

podejrzewam że te zawisy to z powodu temperatury więc co byście polecili aby zmniejszyć temperaturę ?chłodzenie wodne czy jakieś konwencjonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie pisałem wcześniej ale nikt nie odpisywał więc chcę przypomnieć

mam GeForce 7600 GS (niestety nie Galaxy) i po tym jak niewiele co ją podkręciłem grając w Juste Cause zaczęły mi się jakiś zwisy na ekranie robić gra się zacieła więc wyszedłem i sprawdziłem temperaturę i ku mojemu zaskoczeniue zobaczyłem to http://img178.imageshack.us/my.php?image=grafikaaq6.png

podejrzewam że te zawisy to z powodu temperatury więc co byście polecili aby zmniejszyć temperaturę ?chłodzenie wodne czy jakieś konwencjonalne?

Wywal to chłodzenie z Galaxy (jeżeli to wersja AGP) z kartą z którą ja miałem do czynienia było to samo, wiatrak raz się włączał raz nie, myślałem że reguluje się odpowiednio do temperatury, ale gdy zobaczyłem 80*C a wiatrak się nie włączył zamieniłem go na Pentagrama Freezone XC-70 Al+. Dzięki temu OC wzrosło o 15MHz na GPU i 10MHz na pamięci a temperatury pod max. obciążeniem nie przekraczają 48*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maaaaaaasakra - kupiłem GF 7600 GS 128mb/128bit 1.4ns ZALMAN od Galaxy. Skusiły mnie opisy na necie że super ciche chłodzenie. To chłodzenie to jest porażka. Wcześniej miałem Arctic Coolinga rev 3.0 na R9700Pro i to była faktycznie cisza. Czy jest jakiś sposób żeby ograniczyć ten hałas ? W Rivatuner znalazłem jakąś zakładke ale wciąż jest głośno. Ten wiatrak kręci się poprostu za szybko a radiator jest za mały. Ludzie jak będziecie kupować to polecam zwykłą wersje a różnice w cenie odłożyć troszke dodać i samemu kupić chłodzenie. Prosze o namiary na jakieś chłodzenie w stylu AC Rev 3.0. Ewentualnie jakieś inne wskazówki. Aha. ZALMAN jest głośny ale karta się praktycznie nie grzeje - to trzeba przyznać.

Edytowane przez Komornick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maaaaaaasakra - kupiłem GF 7600 GS 128mb/128bit 1.4ns ZALMAN od Galaxy. Skusiły mnie opisy na necie że super ciche chłodzenie. To chłodzenie to jest porażka. Wcześniej miałem Arctic Coolinga rev 3.0 na R9700Pro i to była faktycznie cisza. Czy jest jakiś sposób żeby ograniczyć ten hałas ? W Rivatuner znalazłem jakąś zakładke ale wciąż jest głośno. Ten wiatrak kręci się poprostu za szybko a radiator jest za mały. Ludzie jak będziecie kupować to polecam zwykłą wersje a różnice w cenie odłożyć troszke dodać i samemu kupić chłodzenie. Prosze o namiary na jakieś chłodzenie w stylu AC Rev 3.0. Ewentualnie jakieś inne wskazówki. Aha. ZALMAN jest głośny ale karta się praktycznie nie grzeje - to trzeba przyznać.

na 12v każde chlodzenie jest głośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy wyświetlania grafiki w niektórych grach(np. Oblivion, GothicIII, sid meiers railroads...)

przeważnie gra uruchamia się normalnie dopiero po jakimś czasie zaczynają się pojawiać problemy...wyjątkiem jest ghoticII w którym dzieje się to odrazu po uruchomieniu.Na załączonym scerrnie widać przykaład tego czegoś... przy obrocie kamery w innym kierunku gra działą i wygląda normalnie, ale gdy wróce kamerą do miejsca w którym był problem wszystko dalej jest rozpieprzone...

 

http://img163.imageshack.us/my.php?image=aaaaaanj6.jpg

 

mam karte galaxy GF7600GS

problemy pojawiły się dopiero po jakimś czasie na początku wszystko było ok..

Pomocy!!

z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko :) Czy można jakoś odblokować potoki w msi 7600 gs ??

Tam nie ma co odblokowywac! Wiec sie nie da... Na przyszlosc uzywaj funkcji "SZUKAJ"

patrzac na sig wnioskuje ze chodzi o ROPy - w wersji pcie jest ich 12 a w agp 8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w momencie jak będe chciał ustawić rozdziałke wieksza niz 1024x768 ? Duże spadki fps przy wersji 128 mb ? Bo jeżeli tak to może pozostane przy 7300gt... Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm No i oto wracam...

 

MOżę pamiętacie... ale zlutowałem jako pierwszy v moda na 7600Gs :) ale ale ciagle nie mialem miernika zeby przeprowadzic testy...

 

NO i nadeszla chwila kiedy bylo stac mnie na wydatek rzedu 25zl i nowy miernik zagoscil na mojej polce :rolleyes:

 

Przed v modem mialem na rdzeniu... 692 mhz (1,45v)

 

Wiec wczoraj zaczalem sie bawic... dalem na 1,600v (w sumie napiecie sie wacha w zaleznosci od testu od 1,57x-1,60x)

Zaczalem... Pomalutku...

 

737mhz :) - bez problemu

752Mhz :) - bez problemu :) Tu juz lekko sie przerazilem i puscilem wiecej testow, ale nie chcialo sie zwiesic... wiec dalem

765Mhz :) - i co... no jakto... bez problemu :)

 

Naprawde Moj rdzen mnie rozbraja... nie dosc ze bez v modow kreci sie na 692 Mhz... to po podniesieniu napiecia o 10% moge podkrecic rdzen również o 10% wiecej...

 

Narazie testy robione na szybciora... Temperaturka wody w WC byla okolo 32 st...a grafika i tak sie nic a nic nie grzala :)...

 

Szkoda ze to wersja 128MB :? ale z tego co widze to nikt nie ma szybszej 128Mki

 

Proby na 770mhz zakonczyly sie fiaskiem (zacinalo sie na 1 tescie marka 2003 (tam zazwyczaj sie pierwsze zacina)) Ale to kwestia czasu... poswiecilem na zabawe z Godzinke :)...

 

Wynikow nie dam bo wolaja o pomste do nieba... Mam chwilowo 256 MB Ramu No Name i nawet nie mialem ochoty ich krecic... moje winbondy chwilowo zostaly wyporzyczone...a le na dniach je odzyskam

 

UPDATE

 

NO to Sie zdziwilem :)

 

Pozniej dodam jeszcze pare zdjec dotyczacych napiec...a le tak ogolnie napiecie wachalo sie w granicach 1,62v-1,67v (w zaleznosci od testu)...

 

783Mhz na rdzeniu :)...

 

Na szybciora zrobilem Orba 2005 i screena po marku 2001se :)... ALE NIE PATRZCIE SIE NA WYNIKI... bo sprzet chwilowo mam rzeznicki :)

 

Testy tylko robione na potrzeby sprawdzenia ile zrobi GPU (a to dopiero poczatek) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: B-) B-) B-)

 

783 Mhz Na GPU temperatura w stresie Max 45St :) Prosze bardzo :) Memki Delikatnie 850Mhz (1700) bow bicie rekordow z tym sprzetem nie mam sie co bawic :]

Dołączona grafika

Orb 2005

 

:mur: :D

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na sig wnioskuje ze chodzi o ROPy - w wersji pcie jest ich 12 a w agp 8...

a co z grafa w lapku??? mam 8 ,wiec czy cos jest zablokowane czzy nie???

Riva pokazuje pare mozliwosci,ale mysle ze "klamie",zreszta i tak niemoge tego sprawdzic,bo moja grafa wogole niereaguje na podkrecanie :(

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...