Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel zakupił nowe chłodzenie Pentagrama XC-70 CU+ na Gigabyte GT 7600, fabrycznie miał tam chłodzenie referencyjne, wentylator z radiatorem zajmującym slot PCI, zmienił na Pentagrama i nie wstaje mu na nim grafika, na standardowym chłodzeniu rusza, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@depose86:

Prawdopodobnie karta nie toleruje u ciebie napiecia powyzej 1,35V i być moze jest to wstanie powalic calą VGA, dlatego dalbym sobie spokoj i zostawil 600/1600, niech chociaż to jest pewnie 24/7. Mój sonic chodzi bez v modow na 530/1660. Rdzeń na 550 się zawiesza po kilku minutach a pamięci wyżej nie sprawdzałem gdyż nie daje to większego wzrostu wydajności przy tym taktowaniu rdzenia. Schematów do moda nie znalazlem a moja karta wyglada tak:

Dołączona grafika

Nie wiem jakie ma pamieci-oznaczenie QUIMANDA 0634 HYB18HP12321AF-XP FVV 47006 nic mi nie mówi;

Wygląda na to , że Palit ma co miesiąc nowe PCB :blink:

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam jakies inne pcb

Zastanawialem sie czy wystarczy znalezc R37 Oznaczenia i elementy sa te same ,tylko inaczej rozmieszczone na roznych versjach pcb? czy wszystko pozmieniali?

Mam takie pcb jak na zdieciach depose86,ale inne pamieci,w centralnej czesci jest r37

A co do jego moda to jakis dziwny ??? rezystor ma wartosc niby 450ohm? a pamieci ze zdiecia to max 1.6Ghz na 2.23V u ruskich polecialy,takze troche watpie w tego moda

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piet mialem wczesniej identyczna karte,tylko ja uszkodzilem. A jezeli chodzi o vmoda to bardzo slabo szukales kilka stron wczesniej sam opisalem co i jak z vmodem masz tu linka

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...542&st=3660

 

pozyczylem tylko rysunek od innej karty bo nie moglem znalezc,palit wyglada minimalnie inaczej.Wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie do was.Mam podobny problem jaki mialem z poprzednia karta.Przy podniesieniu napieciu rdzenia powyzej powiedzmy 1.45V,karta nie przechodzi testu na takowaniach identycznych jak powiedzmy przy napieciu 1,35V. Przyklad karta dziala 600/1600 przy napieciu 1,35V, a przy napieciu powyzej 1,45 V na tych samych ustawieniach zalicza zwieche(wyskakuja jakies pasy na ekranie). Nawet obnizenie taktow pamieci na powiedzmy 1200 nic nie daje. Wymienilem specjalnie zasilke na Chiefteca GPS 450W bo gadaliscie ze to przez zasilke. I teraz pytanie do was przez co to jest.Czy czasem nie ogranicza mnie pci epress.Jak wiemy potezne karty maja dodatkowe zasilanie.Jest ktos wstanie mi pomoc.

Kurde, mam ten sam problem :mur:

Jak podniosłem napięcie do 1.34V to przechodził 3Dmarka03 na 580/1600 MHz, przy 600/1600 zaliczał restarty.

Uznałem że to zasiłka nie wyrabia, więc też zakupiłem nową (Chieftec GPS 450W ;))a tu kicha - cały czas to samo.

Jak podniosłem napięcie na rdzeniu do 1.4V to przechodzi tylko przy taktowaniu 530/1600....

I teraz sam już nie wiem, czy podnosić jeszcze do 1.5V czy dać se spokój i zbierac na 7900GS :unsure:

 

Aha, mam dokładnie takie PCB jak Piet podał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematu v-moda do mojej karty w tym wątku jednak nie ma. Raczej dobrze szukalem, a mod jest dla mnie ciekawostka, komp sluzy mi do pracy, więc nie mam zamiaru uszkodzic karty robiąc experymenty ktory rezystor na mim PCB odpowiada za co. A na zapasie mam tylko 10-letniego tridenta 4MB na pci ktory nie potrafi nawet ostro wyswietlic obrazu na moim 22' monitorze. Także wystarcza mi to co mam, gdyby tak nie było nie pozbywalbym sie wczesniej 7900gt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy oplaca sie zmianiac saphira x800gto2 @ x800xt pe na 7600gs galaxy z 1,2ms pamiatkami?

jeśli 256MB to zdecydowanie TAK :-P

 

Kumpel zakupił nowe chłodzenie Pentagrama XC-70 CU+ na Gigabyte GT 7600, fabrycznie miał tam chłodzenie referencyjne, wentylator z radiatorem zajmującym slot PCI, zmienił na Pentagrama i nie wstaje mu na nim grafika, na standardowym chłodzeniu rusza, o co chodzi?

musi być zabezpieczenie na grafie, że jak wentyl jest odłączony to nie uruchomi sie. sprawdź to

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być zabezpieczenie na grafie, że jak wentyl jest odłączony to nie uruchomi sie. sprawdź to

Już chodzi, kumpel zrobił jakieś zwarcie radiatorkiem, czy śrubkami, cud, że się nie spaliło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos powiedziec w ktorym miejscu wlutowac dodatkowe zasilanie(molex) do mojego Palita http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...542&st=3750 na samym koncu sa jego zdjecia.

Dowiedzialem sie ze 7600GT pobieraja niemal 100% pradu z pci express,dlatego chce zainstalowac dodatkowe zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos powiedziec w ktorym miejscu wlutowac dodatkowe zasilanie(molex) do mojego Palita http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...542&st=3750 na samym koncu sa jego zdjecia.

Dowiedzialem sie ze 7600GT pobieraja niemal 100% pradu z pci express,dlatego chce zainstalowac dodatkowe zasilanie.

ale po co? skoro prąd z peg mu styka. a to, ze ludzie mają molexy to jest raczej do tego aby bezpiecznie mierzyć napięcie.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos powiedziec w ktorym miejscu wlutowac dodatkowe zasilanie(molex) do mojego Palita http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...542&st=3750 na samym koncu sa jego zdjecia.

Dowiedzialem sie ze 7600GT pobieraja niemal 100% pradu z pci express,dlatego chce zainstalowac dodatkowe zasilanie.

Doprowadzenie dodatkowego zasilania przez gniazdo zasilajace w oc nic Ci nie da, bo nawet pełne 7600GT z mocnymi vmodami i duzym o/c nie potrzebowały więcej prądu. Pozatym PCI-Express moze dostarczyć chyba 70W mocy do karty, a 7600GT z tego co pamietam, pobiera 45W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi palitami to straszne jaja

 

u mnie tez napiecie wyzsze powoduje pasy w czasie testu.

ale tylko w 3dmarku03 :lol: za to w 05 mam taki wynik :lol: :lol: :lol: rdzen z-100delta

Dołączona grafika

 

 

updejt ;P

 

delta -50, timingi i takty 625/765

Dołączona grafika :D

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem was zapytac czy nie kupił ktos z was czasem palita 7600gs ddr3 w tym sklepie : http://sklep.lechkom.pl/index.php?includ=s...ly&ID=59664

Cena bardzo atrakcyjna ale nie wiem czy to pomysłka czy moze tez sklep to oszusci :-P

 

Jezeli nie z tego sklepu to gdzie najtaniej mozna kupic tego palita ? Oczywscie mysle o o/c ok. 500/1600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem was zapytac czy nie kupił ktos z was czasem palita 7600gs ddr3 w tym sklepie : http://sklep.lechkom.pl/index.php?includ=s...ly&ID=59664

Cena bardzo atrakcyjna ale nie wiem czy to pomysłka czy moze tez sklep to oszusci :-P

 

Jezeli nie z tego sklepu to gdzie najtaniej mozna kupic tego palita ? Oczywscie mysle o o/c ok. 500/1600 :wink:

rzeczywiscie, cena b. atrakcyjna, az podejrzana ;) ja dosc tanio znalazlem w http://sklepwgk.pl/prod.php?id=NE7600GSTD21 i w gralu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem was zapytac czy nie kupił ktos z was czasem palita 7600gs ddr3 w tym sklepie : http://sklep.lechkom.pl/index.php?includ=s...ly&ID=59664

Cena bardzo atrakcyjna ale nie wiem czy to pomysłka czy moze tez sklep to oszusci :-P

 

Jezeli nie z tego sklepu to gdzie najtaniej mozna kupic tego palita ? Oczywscie mysle o o/c ok. 500/1600 :wink:

Ja kupowałem w tym sklepie za 357zł. Wysyłają bardzo szybko, jednak do tej pory nie dotarł do mnie paragon ani gwarancja, mimo że sprzedawca zapewniał przez telefon o wysyłce pocztą (chociaż to może z winy strajku pocztowców).

Karta całkiem spoko za tą kasę, parę postów wcześniej znajdzież informacje o jej możliwościach kręcenia. U mnie chodzi na codzień na 550/1500 przy napięciu rdzenia 1.3V. Pamięci normalnie kręcą się do 1600, przy 1620 wyskakują już arty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Leadteka 7600 Gt. Założyłem chłodzenie Pentagrama, wersję AlCu. Pamięci idą ładnie bo na 1720. Z rdzeniem mam jednak kłopot. Podczas podkręcania karta nie wyświetla artów, ale winda się zawiesza. Zasilacz to Topower P6, więc on nie jest powodem. Vmodów jeszcze nie robiłem... Kiedy ustawie na rdzeniu ponad 610 to komp się wiesza obojętnie czy testuje 3d markiem czy w atitoolu. Miał ktoś z was taki problem? Dodam, że dzieje sie tak z kazdymi sterami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Mam nie mały problem z moja 7600GS zalman edition, mianowicie nie moge zmusic mojego vivo do poprawnej pracy :mur: instalowalem juz rozne sterowniki wdm i za kazdym razem dostaje komunikat od windy o tym ze nie mozna zainstlowac sterownikow do "nvidia wdm video capture" kod 10 --->http://img228.imageshack.us/my.php?image=12121bw6.jpg

Co ja mam zrobić ? instalował ktoś z was te wdm i przechwytywal obraz przez karte bo za cholere nie moge dojsc jak zmusic to cholerstwo do poprawnego dzialania :mur: :mur: proszę was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w instrukcji napisali że ma vivo i że trzeba zainstalować wdm aby przechwycić obraz i w takim wypadku po cholere dawali by sterowniki wdm na płyte i tą badziewną przejściówke do karty na 3 czincze. Czy ktoś jeszcze może potwierdzić że ta karta nie mam vivo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w instrukcji napisali że ma vivo i że trzeba zainstalować wdm aby przechwycić obraz i w takim wypadku po cholere dawali by sterowniki wdm na płyte i tą badziewną przejściówke do karty na 3 czincze. Czy ktoś jeszcze może potwierdzić że ta karta nie mam vivo ?

Jaka to wersja ??? kurcze - nie widziałem, że Galaxy wypuściło wersję VIVO ? ;-)

 

 

PS ta przejściówka "na 3 czincze" sugeruje razej, że karta nie ma wejść video ... to na pewno jest wyjście component ... jedyne (chyba) nieprofesjonalne analogowe łącze pozwalające wypuścić sygnał HDTV (do 1080i) ... a sterowniki na płytce są pewnie do 155 rodzajów kart ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem co do Galaxy 7600GS DDR3 1.2ns Zalman. Niedawno bawiłem się w podkręcanie tej karty i udało mi się wycisnąć 645\1808, chciałem sprawdzić tylko jaka moc w niej drzemie. Ponieważ nie porzebowałem tak wysokich zegarów obniżyłem je na 610\1650, zapisałem wyłączyłem RiveTuner i zaczołem beztrosko grać. Któregoś tam dnia, odpalam Everest'a, patrzę na dane pocesora graficznego a tam ustawione na 400MhZ co daje efektywnie 800MhZ, odpalam Rtuner patrze na zeagry a tu faktycznie, 400MhZ zachodzę w głowę co się mogło stać no ale nic, odpaliłem dla pewności jeszcze ControlPanel Nvidi ale w nim wszystko się zgadzało.. No nic pomyslałem ustawie jak było, zapisze i powinno być OK. Jak pomyślałem tak zrobiłem. I jakiegoś tam dnia, patrze na zegary w evereście i znowu to samo! Coś musi być nie oki..:( Postanowiłem zmienic teraz częstotliwości karty poprzez PowerStrip'a, zapisałem i zostawiłem komputer. Dziś odpalam kompa patrze na częstotliwości i znowu jest to samo! Chciałbym aby zostały ustawienia takie jakie zapisze. A więc jak zawsze krzyczę: POMOCY!

 

PS. Mam sterowniki 93.71

Win Pro SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...