Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo na swoim 7900gs. Ściągnij najnowszego Riva Tunera TU! Problem zniknie. I nie zakładaj kolejnych tematów, jest przyklejony o 7600gs i wystarczyło tam zapytać. Pamiętaj o tym na przyszłość ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA FAQ:

 

UWAGA!

 

Nvidia wypuściła odświeżoną wersję swojej mid - endowej corvetty czyli 7600GT w procesie produkcyjnym 80 nm! Oznacza to że parametry techniczne wyglądają tak:

 

GeForce 7600 GT 80 nm

 

Proces technologiczny - 0.80 nm

Nazwa kodowa G73-B1

Wsparcie SLI - Tak

Dodatkowe złącze zasilania - Brak

Można łączyć w SLI karty różnych producentów

 

Taktowania zegarów:

Gpu - 700 Mhz !!!

Pamięć - 900 Mhz / 1800 Mhz !!!

Radmac - 400 Mhz

 

Złącze:

PCIE-E

 

Pamięć:

Ilość - 256MB GDDR3

Szyna - 128 Bit

Czas Dostepu - 1.1 ns

 

Specyfikacja układu:

Liczba potoków pixeli - 12

Liczba procesorów vertex - 5

ROPs - 8

 

Wejścia/Wyjścia:

Video HDTV

Video

2x DVI

 

Obsługiwane standardy 3D:

Directx 9.0c

OpenGL 2

 

Obsługiwane technologie:

VPE (Video Processing Engine)

Vertex Shader 3.0

UltraShadow II

silnik CineFX 4.0

Pixel Shader 3.0+

LMA III (Lightspeed Memory Architecture III)

Intellisample 4.0

High-Precision Dynamic-Range

DVC (Digital Vibrance Control)

DualHead Display

128-bit High-Precision Graphics

 

Chłodzenie:

Gpu - miedziany radiator + wentylator regulowany automatycznie (seryjnie)

Pamięci - brak chłodzeniea (seryjnie)

 

Zajrzyjcie TU

 

TESTY:

http://free.donews.com/viewthread.php?tid=39701 - pełny test na Taiwańskiej stronie

 

 

Miałbym prośbę do Kuki1989 (PM) albo do jednego z naszych szanownych moderatorów aby przeniósł aktualizację na sam dół pod ostatnie testy w obecnym faq. Przy okazji obadajcie bo ta siedem sześćsetka daje nieźle popalić :D Ciekawe jak z OC :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam pytanko odnośnie Karty

Galaxy GF 7600 GT PCIE DDR 3 256Mb, otóż nie mogę znaleśc jej w żadnym polskim sklepie a bardzo interesuje mnie jej cena :) Szukam,szukam i znales nie mogę, na allegro nie ma...

Na stronie galaxy rownież nie widze tego modelu, ma radiator CU, nie ma chłodzenia na ramie taktowanie to:

Core 560/ 1400 ram

Ram samsung 1,2 ns DDR3

Złacze PCI-E

 

Załączam zdjęcie karty:

http://img81.imageshack.us/img81/4396/d51kf1.jpg <-- przod

http://img91.imageshack.us/img91/489/99260oi1.jpg <--- tył

 

Ile ta karta może kosztowac w polsce? Była bym wdzięczna za link do jakigoś sklepu, a duzo już przejrzałam i konkretnie tej karty nie ma..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki

czy wam tez PowerStrip "nie pozwala" odpalac niektorych programów?

wiele programów wysypuje błędy krytyczne, niektóre gry też sie wysypują (wszystko niezależnie od taktowań)

wystarczy wylaczyc powerstripa i wszystko dziala poprawnie

 

sprzęt taki jak w sigu + winxp sp2

 

wersja powerstripa 3.72.576

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tej karty:

http://sklep.gral.pl/preview/PalitMicrosys...DVIPCI-E_70.php

Jest ona dużo lepsza od 7300gt galaxy? I jaki zasilacz jest do niej potrzebny? Bo mam 350watt powertec i chciałbym się dowiedzieć czy taką kartę pociągnie...

Wlasnie, jak to jest. Lepiej:

 

1. Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3 (1.4 lub 2ns, kreca sie ponoc do ok 1500-1600) za ~350pln

czy

2. Galaxy 7600GS 128MB DDR3 (1.4ns) ~415pln???

 

Chlodzenie nie gra roli. Czy jakoscia Galaxy nadrobi te 128MB i roznice w cenie? Jakos Palit mi sie srednio kojarzy, ale moze mi sie tylko zdaje. Ponoc z Palitem nieraz jest problem z Vmodem - duzo rewizji PCB i ciezko znalesc, a V to ona potrzebuje, bo ~510 na GPU to trocha malo...

Chyba, ze jeszcze Galaxy 7300GT 128MB ddr3, ale chyba to juz za malo. Wczesniej mialem 6800LE@16/6 i nie powiem, na styk starczala mi i nie chcialbym nic wolniejszego raczej. Za duzo z drugiej strony nie gram, wiec nie chce przeplacac za nie wiadomo jaka karte ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niekoniecznie ;)

warto zerknąć na testy fokusa na egiełda (chyba) cos tam nawijają że w tej klasie kart raczej taktowanie rdzenia daje więcej niż potoki ,

 

imho temat ciekawy porównać 7300galaxy 128Mb z Palitem 7600GS 256Mb (ocz po srednim OC) obecnie prawie ten sam przedział cenowy :D

 

moze ktoś sie skusi ...........

Edytowane przez Ro8aG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z watku o 7300GT (przeciez piszemy o 7600 ;))

 

Look this.... http://atom-pc.pl/?id=77823&mode=Produkt a tu http://twojepc.pl/artykuly.php?id=x1800gto...gt&strona=3 od razu o nim napisane. fajna opcja i sli z tego zrobic to juz coś.

Tylko że... te 73gt mają coś w sobie :wink:

 

Tylko czemu na TwojePC pisza o DDR2??? Dziwne, szczegolnie tez to OC memek 1400 na stock voltazu. DDR2 by tyle wydusilo z siebie? Wydaje mi sie, ze to wersja DDR3 jednak, a recenzent nie zajrzal pod radiatory. Chyba, ze sie myle i wystepowaly karty 7600gs sonic z ddr2...

 

Wlasnie, ciekawe jak z vmodem (na rdzen potrzebny na pewno). A moze jednak 128MB styka do grania w 1024 i zwykle Galaxy 7600GS 128MB DDR3??? Hehe. Jednak chyba Palit, jeszcze nie mialem 256MB na karcie ;)

 

ps. Slyszal ktos o sklepie TwojePC (emarket)?? Jakies doswiadczenia, jak pozniej z gwarancja? A ten atom-pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnianego Palita 7600GS Sonic mam od jakiegoś miesiąca, zatem mogę się podzielić następującymi wrażeniami:

Pamięci - 256MB DDR3 bardzo dobrze się kręcą, na def V jest to 1600MHz. Są to na zylion % kostki 1.4ns (chociaż nie da się tego wyczytać z oznaczenia -XP na kościach, jedynie w karcie katalogowej producenta) i nie wiem skąd pogłoski że to 2.0ns. Dokładnie tych samych pamięci użyto w karcie 7900GS.

Rdzeń - tutaj już nie jest tak wesoło, na def V tylko 500-510MHz. przy podniesieniu napięcia do 1.35V jest już ciekawiej, bo osiąga 570-580MHz ale po zwiększeniu V do wartości 1.4-1.45 rdzeń kręci się tylko do 530 O.o.

W najbliższy weekend będę się dalej bawił w OC, jak coś się uda poprawić do dam znać.

 

Galaxy 128MB vs. Palit 256MB? Chyba zdecydowałbym się na Galaxy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img81.imageshack.us/img81/4396/d51kf1.jpg

 

mam pytanko, czy ta karta to oryginalny Galaxy 7600GT, czy może jakaś tania chińska podrobka?;) Nie mogę niestety znaleśc nigdzie tej karty w polskich sklepach...

 

według mnie to bedzie ten gs http://sklep.linux.pl/?id=sklep&katego...amp;towar=14186

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnianego Palita 7600GS Sonic mam od jakiegoś miesiąca, zatem mogę się podzielić następującymi wrażeniami:

Pamięci - 256MB DDR3 bardzo dobrze się kręcą, na def V jest to 1600MHz. Są to na zylion % kostki 1.4ns (chociaż nie da się tego wyczytać z oznaczenia -XP na kościach, jedynie w karcie katalogowej producenta) i nie wiem skąd pogłoski że to 2.0ns. Dokładnie tych samych pamięci użyto w karcie 7900GS.

Rdzeń - tutaj już nie jest tak wesoło, na def V tylko 500-510MHz. przy podniesieniu napięcia do 1.35V jest już ciekawiej, bo osiąga 570-580MHz ale po zwiększeniu V do wartości 1.4-1.45 rdzeń kręci się tylko do 530 O.o.

W najbliższy weekend będę się dalej bawił w OC, jak coś się uda poprawić do dam znać.

 

Galaxy 128MB vs. Palit 256MB? Chyba zdecydowałbym się na Galaxy...

No to ja już sam nie wiem, kurde przydałby się jakiś test kart w takim ptrzedziale cenowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem :(

 

Palit 256MB DDR3 Sonic:

+ 256MB DDR3

+ dosc ladnie sie kreci

+ b. niska cena ~350pln

- czy znajdzie sie vmod do danej rewizji? Bez tego GPU dosc slabo (z vmodem i tak do ok 600MHz)

- generalnie OC lekko nizszy niz Galaxy

 

Galaxy 128MB DDR3 1.4ns:

+ b. dobrze sie kreci (lepiej niz Galaxy pamieci i GPU)

+ dostepne proste vmody

- "tylko" 128MB

- wyzsza cena (~415pln)

 

Gdyby Galaxy 128MB koszkowalo tyle co Palit, albo kapke mniej, byloby troche prosciej chyba ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...