Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzis mialem troche wolnego czasu wiec postanowilem pobawic sie moja karta graficzna.Wczesniej ja podkrecalem ale jakos mnie natchnelo zeby zrobic pewien test bo zauwazylem dziwne zachowanie w 3DMarku03.

 

Komp na ktorym robilem tsty jest opisany w moim profilu.Tutaj napisze skrocony config:

CPU Sempron64 2800+@2648MHz (Vcore 1.6V)

RAM 1GB 2.5-3-3-8-1T @220MHz

MB DFi LP UT nF3 250GB

GFX XFX GF7600GT

PS Chieftec HPC 360W PFC HPC-360-202 (360W)

 

Testy robilem dwukrotnie w dwoch testach, GT1-Wings Of Fury i GT4-Mother Nature.Raz w rozdzielczosci 1152x864 AA4x i AF16x a raz w 800x600 bez AA i AF (ustawienia default...tylko rozdzielczosc zmniejszona do 800x600).Pamieci na karcie w kazdym tescie byly taktowane zegarem 801MHz (efektywnie 1602MHz).Zmienialem tylko predkosci GPU.Sterowniki to wersja 93.71 od nV.Usawienia na Jakosc i V-Sync wylaczone...pozostale ustawienia na default.

 

Oto wyniki:

1152x864 AA4x AF16x

(GPU@MHz/GT1-WOF fps/GT4-MN fps)

560/210.5/58.0

600/213.8/59.7

625/215.5/60.6

650/215.9/61.2

660/217.3/61.5

670/217.6/61.8

675/218.2/62.0

680/218.5/62.1

685/218.5/62.2

690/219.0/62.4

695/219.1/62.5

700/219.2/62.7

 

800x600 AA No AF No

(GPU@MHz/GT1-WOF fps/GT4-MN fps)

560/320.7/94.1

600/317.6/97.7

625/315.8/99.5

650/316.9/101.3

660/317.0/102.0

670/316.6/102.5

675/316.5/103.0

680/316.0/103.2

685/315.4/103.6

690/315.0/104.0

695/265.5/94.3 <--- nastapil freez i karta powrocila do GPU@560MHz

700/xxx/xxx <--- nie robilem skoro karta powiesila sie przy 695MHz

 

Dokladnie chcialem sie wspolnie zastanowic nad efektem z testu w 800x600.Mianowicie chodzi o to ze przy OC GPU w tescie GT1 fpsy spadaja a w tescie GT4 rosna.Czym moze to byc spowodowane ???.Kolejnym pytaniem jakie chcialem postawic jest, czy ta karta nie jest ograniczana prze szybkosc mojego CPU ??? Wyniki w 1152x864 sa do siebie bardzo zblizone przy roznych taktach GPU.A moze po prostu moj zasilacz nie wyrabia przy GPU@700MHz i dalatego karta sie zresetowala do GPU@560MHz?Dodam ze w zadnym tescie nie uswiadczylem artefaktow na ekranie monitora.Podobnie mialem z GF6600GT ze gdy przesadzalem z OC to karta albo sie resetowala do defaultowych ustawien alboe wyniki byly slabsze niz na nizszych taktach.Skad to sie bierze.Ciekawi mnie czy Vmod karty pomoglby cos na to

 

Wszelkie sugestie mile widziane

Pozdrawiam!

 

PS: Ten topic zalozylem taz na innym forum wiec w razie co nie piszcie ze przekleilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(onyx77 @ 13 gru 2006, 18:21) *

 

Ja też ostatnio przesiadłem się na GF7600gs na agp.

U mnie wszystko działa ok do momentu gdy nie schowam gry na pasek i nie przywrócę jej ponownie bo wtedy pojawiają się artefakty i błędy w grafice, to samo dzieje się przy ładowaniu save. Czyli przy przechodzeniu z grafiki 3D do 2D i powracaniu do 3D.

Mam zasilacz chiefteca 450W więc to nie to.

Zastanawiam się czy winą tego nie jest płyta Asus P4s533 na sis645 która obsługuje agp x 4

Ktoś miał podobny problem, jest na to jakieś lekarstwo, czy może karta jest uszkodzona??

 

Format windy nie pomógł, sprawdzałem kilka wersji sterowników.

Wczoraj sprawdzał ją u siebie znajomy i podobno działała prawidłowo, tzn. nie pojawiały się artefakty np. po schowaniu gier na pasek.

Mój sprzęt:

Asus P4S533 na sis645 i agpx4

P4 2.8 GHz

SB live 1024

Seagate 120GB

Chieftec 450W

512 RAM

 

Kumpel ma płytę z AGPx8 i na chipsecie intela 845...

Czyżby to była przyczyna ?

Edytowane przez onyx77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma czujnik w rdzeniu ;)

to fajnie. juz jestem zly na ten emarket. jak nie lubicie czekac dlugo na zakupiony towar to radze Wam tam nie kupowac z opcja przelewu bankowego w tym sklepie. Dziala na idiotycznych zasadach. Raporty o tym czy pieniadze wplynely na konto bankowe sklepu jest dostarczany do sklepu raz dziennie, w dodatku z samego rana i pozniej caly dzien nic. i tak wychodzi na to ze zamowilem sobie wczoraj karte i dostane ja najwczesniej w sobote (jesli firmy kurierskie rozdaja paczki w sobote), a jesli nie to dopiero po weekendzie. bezsens totalny. zebym wiedzial ze tak bedzie to bym wzial za pobraniem :mur:

 

ps. super, na karte przyjdzie mi czekac prawie tydzien, dostane ja po weekendzie. to chyba moj pierwszy i ostani zakup w emarket.pl

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie jest tak zle. Wiadomo, za przedplata dluzej trwa, ale wydaje mi sie, ze nie ma co przesadzac (no i jeszcze weekend ci sie wcisnal). ;) Troche tylko szkoda, bo pewnie bede musial zamowic, zanim dostaniesz ;)

 

Za pobraniem cos sie doplaca, czy tak jak za przedplata wysylka free?

 

ps. Maja na stanie duzo, dostalem wlasnie maila ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pewnie znowu lamerskie.

Bawie sie dzisiaj moją Galaxy 7600 gs Zalman 1.2. Katuje narazie rdzen. zrobilem moda olówkowego bo bez niego karta konczyla sie na 650. po modzie 700 i 3 dmark 06 i jest ok , pozniej 730 i jest ok :blink: i pytanie brzmi . czy ta czasami nie za duzo ja na nią, czy nie jest za dobrze czasami. moze zostac na tych 700 i wiecej nie dawac. Ale jednak kusi ..... :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Widzę, że zainteresowanie Palitem coraz większe, zatem dzisiaj porobiłem trochę testów :)

Na standardowych ustawieniach proca pamięci i grafiki (CPU: 1800 MHz, RAM: 200MHz 3-3-4-8 2T, GPU: 450MHz, GRAM: 1000MHz) we 3D marku 2003 wynik z lekka badziewny: 9731 pkt.

Po lekkim kręceniu bez jakichkolwiek v-modów sytuacja wygląda następująco:

CPU: 2250 MHz (250x9)

RAM: 205MHz 2-3-3-7 1T

GPU: 500 MHz

GRAM: 1500 MHz

No i co oczywista wynik w marku się ciut zmienił: 12280 pkt

Dołączona grafika

 

Teraz info odnośnie samej karty:

Palit 7600GS Sonic DDR3

Pamięci: Qimond HYB18H512321AF-XP (1.4 ns)

PCB:

Dołączona grafika

 

Wszelakie V-mody podawał już wcześniej depose86 - grazias ;)

Jak będę miał chwilkę czasu żeby pobawić się ołówkiem i miernikiem przedstawię nowe wyniki.

Heil Satan!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze cos dopisze o nowszej(tak mi sie wydaje) revizji

Kondensatory i troche badziewia mam w srodku karty przed wiatrakiem

To jest chyba ta revizja co depose dostal po wymianie gwarancyjnej

Frizy lapie na rdzeniu 590+ ,pamieci ustawione na 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław co tak cieniutko ten venice wykrecony :) ?? pewnie on Ci zaniza wynik. Ciekawe jaki bedzie u mnie na 2600-2700mhz :) przekonam sie w poniedzialek

Chyba płyta do [gluteus maximus]... :/

Przy 250*9 działa spoko, przy 260 już nie wstaje :mur:

Próbowałem obniżać mnożnik proca, memki na 133 a i tak to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pewnie znowu lamerskie.

Bawie sie dzisiaj moją Galaxy 7600 gs Zalman 1.2. Katuje narazie rdzen. zrobilem moda olówkowego bo bez niego karta konczyla sie na 650. po modzie 700 i 3 dmark 06 i jest ok , pozniej 730 i jest ok :blink: i pytanie brzmi . czy ta czasami nie za duzo ja na nią, czy nie jest za dobrze czasami. moze zostac na tych 700 i wiecej nie dawac. Ale jednak kusi ..... :

700 to super wynik, dla tych 100 punktów w 3dmarku nieprzekrecaj karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze cos dopisze o nowszej(tak mi sie wydaje) revizji

Kondensatory i troche badziewia mam w srodku karty przed wiatrakiem

To jest chyba ta revizja co depose dostal po wymianie gwarancyjnej

Frizy lapie na rdzeniu 590+ ,pamieci ustawione na 1600

Z vmodami, czy bez. To dosc wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pewnie znowu lamerskie.

Bawie sie dzisiaj moją Galaxy 7600 gs Zalman 1.2. Katuje narazie rdzen. zrobilem moda olówkowego bo bez niego karta konczyla sie na 650. po modzie 700 i 3 dmark 06 i jest ok , pozniej 730 i jest ok :blink: i pytanie brzmi . czy ta czasami nie za duzo ja na nią, czy nie jest za dobrze czasami. moze zostac na tych 700 i wiecej nie dawac. Ale jednak kusi ..... :

Jesli karta sie nie przegrzewa to... CZemu NIe... ja na codzien pracuje na 755mhz na GPU i jest ok...

 

Tylko wazna sprawa !!! Sprawdz jakie masz napiecie po vmodzie... bo to wg mnie podstawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie ktore wczesniej zadalem. Czy ktos poradzil sobie z problemem wysokiego napiecia rdzenia dla Palita 7600GS Sonic.Chodzi o to ze przy vmodzie dla rdzenia powyzej 1,4V karta sie wiesza podczas testow niezaleznie od taktowania.

Przyklad: karta dziala 600/1600 przy napieciu 1,35 dla rdzenia,i standardowym dla pamieci, a nie dziala powiedzmy 550/1400 przy napieciu 1,45V dla rdzenia.Na pewno nie jest to zasilka Chiaftec 450 Gps. Rozwiazal ktos ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uklad zasilania na karcie sie nie wyrabia? To mi przychodzi pierwsze do glowy. Tylko jak to sprawdzic.... hmm, podlaczyc miernik (najlepiej oscyloskop) i zobaczyc, czy napiecie rdzenia nie szaleje pod obiazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dawałeś koledze a u niego wszystko działało to wygląda na to, że czeka Cie wymiana mobo <_<

Dziś testował ją inny kumpel, płyta Gigabyte na chipsecie nforce'a i AGPx8, na nowo zainstalowana winda i również miał artefakty. Nie musiał nawet minimalizować gry by mu się pojawiły... Na codzień gość użytkuje GF6600GT i nie ma tego typu problemów, też przetestował kilka wersji sterowników i bez zmian...

Co wy na to?

 

Witam :unsure:

Próbowałem juz niemal wszystkiego, pytałem każdego kogo mogłem.... i nic, każdy rozkłada ręce.

Dla tego kto go rozwiąże przewidziałem nagrodę pieniężną, bo jeśli nie uda mi sie tego naprawić to musze kupić nową kartę

 

A problem jest taki: (ctrl + ins, shift + ins )

dummy.friko.pl/foto/krzak.JPG

dummy.friko.pl/foto/krzaki4.jpg

dummy.friko.pl/foto/krzaki3.jpg

dummy.friko.pl/foto/krzakimega.JPG :mur:

 

Probowałem już: :mur:

1. Aktualizować bios karty graficznej

2. Kupiłem i zamontowałem wiatrak - temperatura nie przekracza teraz 55C

3. Instalowałem różne wersje sterowników - nic się nie zmieniło

4. Problem nie jest z ramem

 

Wszystko bezskutecznie. <_<

 

Wiem natomiast, że problem tyczy sie pixel shadera najprawdopodobniej.

 

Jak wybrnąć z tego problemu?? :blink:

Ja mam identyczny problem z Palitem GF7600GS na agp jakieś sugestie??

Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu oddałbym karte na gwarancję...

 

Dziś na drugim dysku postawiłem sobie nowy system do OC.

Pobawiłem się troche kartą. Oto wyniczki:

GPU: 675MHz

MEM: 884MHz

Procek stock czyli 2000MHz, Fander 120mm max obroty wiejący na kartę...

 

Dołączona grafika

3dMark2003: 15075pkt.

Troszke się namęczyłem, żeby przejść przez te 15k.

Wynik taki sobie ale proc nie ruszany. Czekam na WC...

BTW: zna ktoś może jakąś stronke z dobrymi ustawieniami timmingów?

 

pozdro

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...