Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

wycisnalem 15700pkt, rdzen na 820mhz (to juz jest jego kres, powyzej 820mhz wyskakuja syfy mimo ze podnioslem napiecie, albo zasilacz nie wyrabia) pamiec na 1700mhz. juz mi sie znudzilo, za latwo idzie. rdzen ma 1.5v(2d) a pamiec 2.27v. wiecej juz nie daje, nie chce upiec nowo zakupionego sprzetu. pozdrawiam, zycze wesolych swiat i czekam az ktos pobije moje zegary na tej karcioszce ;)

Hmmm wynik bardzo niski jak na 820mhz na rdzeniu... ja taki wynik robilem na 128MB karcie z rdzeniem 693mhz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) Moze chodzic o CPU.Mojego podkreconego 7600GT tez widze ze blokuje Sempron64@2704MHz :( Za cholere nie moge przebic 15 000 pkt w 3dmarku03.Max co zrobilem to ~14 700 pkt na karcie taktowanej rop+shader domain 720MHz,geometric domain@690MHz i pamieci@1660MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim procku??

Ja na Sempie @ cos koło 2.6GHz i karcie na 840/1800 miałem 16.4k pkt i podejrzewam że to przede wszystkim przez procka bo w pierwszym tescie miałem bardzo mało fpsów :/

pozdro

Ale nie o to chodzi... patrze dokladnie na wszystkie testy poza pierwszym...

 

Zreszta porownajcie i przeanalizujcie (moja karta 693(693) Mhz )

 

Jego

 

Moja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie 3dmark 03 jest już z deka leciwy więc chyba nie potrzebuje tyle ramu na karcie, jak chcecie to porównajcie sobie wyniki z 05 i 06 wtedy różnica bedzie napewno większa, pozatym dochodzi rozdzielczość, gdyby test nie szedł w 1024x768(a taki jest ustawiony chyba domyślnie), a w większej rozdziałce to to różnica też by była. Ale to moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie 3dmark 03 jest już z deka leciwy więc chyba nie potrzebuje tyle ramu na karcie, jak chcecie to porównajcie sobie wyniki z 05 i 06 wtedy różnica bedzie napewno większa, pozatym dochodzi rozdzielczość, gdyby test nie szedł w 1024x768(a taki jest ustawiony chyba domyślnie), a w większej rozdziałce to to różnica też by była. Ale to moje domysły.

A ja robilem testy praktyczne :rolleyes:

 

(chociaz najwieksza roznice pokazuje test nr 1 w marku 2005)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

właśnie grałem sobie w BFM2 około godziny i po zakończeniu temperatura gpu na standardowych taktowaniach 580/1500 oscylowała w granicach 60st C

jak to wygląda u was ?

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

właśnie grałem sobie w BFM2 około godziny i po zakończeniu temperatura gpu na standardowych taktowaniach 580/1500 oscylowała w granicach 60st C

jak to wygląda u was ?

 

z góry dzięki

 

Temperatury nie mierzy się po zakończeniu, tylko w trakcie (wykres RT) bez wychodzenia z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam cennik sklepu "z sąsiedztwa" i nie mogę się nadziwić, może coś przeoczyłem mianowicie:

Leadtek Winfast GF7600GS 256MB DDR3 / Taktowanie rdzenia 520 MHz / Taktowanie pamięci 700 MHz cena 487,73 zł - Czy coś tutaj nie tak z taktami ??

PALIT XpertVision Geforce 7600GT Sonic 256MB DDR3 / Taktowanie rdzenia 575 MHz / Taktowanie pamięci 750 MHz cena 566 - ładna cena, tylko jak z tą firmą - czytałem same sprzeczne opinie :-? .

Ale jeśli Leadtek ma tak jak napisane to chyba nie ma sensu dopłacać do Palita, co o tym sądzicie ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trakcie jest nieco ponad 60 st dokładniej 60-64 stopnie

...

W normie :) Tez mam XFXa 7600GT i na oryginalnym chlodzeniu mialem podobne temperatury.Cos kolo 60'C :) Teraz mam na nim chlodzenie Pentagram XC-70 Cu+ i temperatury w stress oscyluja na podkreconej karcie wokol 50'C (max na wykresie RT zauwazylem 52'C).Karta chodzi na taktach GPU@675MHz i MEM@1602MHz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam cennik sklepu "z sąsiedztwa" i nie mogę się nadziwić, może coś przeoczyłem mianowicie:

Leadtek Winfast GF7600GS 256MB DDR3 / Taktowanie rdzenia 520 MHz / Taktowanie pamięci 700 MHz cena 487,73 zł - Czy coś tutaj nie tak z taktami ??

PALIT XpertVision Geforce 7600GT Sonic 256MB DDR3 / Taktowanie rdzenia 575 MHz / Taktowanie pamięci 750 MHz cena 566 - ładna cena, tylko jak z tą firmą - czytałem same sprzeczne opinie :-? .

Ale jeśli Leadtek ma tak jak napisane to chyba nie ma sensu dopłacać do Palita, co o tym sądzicie ??

Ciekawe jakie pamięci siedzą na tych kartach 1.2 1.4 czy 2.0 ns

ps. ceny podane przez Ciebie dotyczą kart na pic-e prawda ? ;)

ja wziąłbym palit-a bo na razie nie mam kasy na nowe chłodzenie żeby kręcić gs@gt

 

 

W normie :) Tez mam XFXa 7600GT i na oryginalnym chlodzeniu mialem podobne temperatury.Cos kolo 60'C :) Teraz mam na nim chlodzenie Pentagram XC-70 Cu+ i temperatury w stress oscyluja na podkreconej karcie wokol 50'C (max na wykresie RT zauwazylem 52'C).Karta chodzi na taktach GPU@675MHz i MEM@1602MHz :P

a jakiego dokładniej masz tego xfx-a pci-e / agp ? jakie miałeś stockowe taktowania i jaki masz przyrost wydajności w smarkach ? Jak masz takiego jak ja to rdzeń poszedł o prawie 100 mhz ? pamięci o kolejne 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to jest niestety transakcja wiązana finansowo ...

Jeśli to prawda o taktowaniu Leadteka Winfasta GF7600 GS - 520/700 to by było wystarczająco jak dla mnie, prawie tyle samo mają GT - 560 / 700 - TYLKO gdzie tkwi haczyk ??

Ani w siriusie, ani w komputroniku nie ma takiego Leadteka .....

 

A tak przy okazji co ma lepszą "renomę"

Palit czy PoV ?? W sumie te karty są najtańsze.

 

P.S.

Namieszali z tymi kartami....

Gigabyte 7600GT a 560 / 1000 c. 470

Asus 7600GS TOP a 600 / 1400 c.520 - w sumie ten Asus jest b.ciekawy, tylko znowu - gdzie tkwi haczyk, wrrrr

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to jest niestety transakcja wiązana finansowo ...

Jeśli to prawda o taktowaniu Leadteka Winfasta GF7600 GS - 520/700 to by było wystarczająco jak dla mnie, prawie tyle samo mają GT - 560 / 700 - TYLKO gdzie tkwi haczyk ??

Ani w siriusie, ani w komputroniku nie ma takiego Leadteka .....

A tak przy okazji co ma lepszą "renomę"

Palit czy PoV ?? W sumie te karty są najtańsze.

Ja skłaniałbym się ku palitowi bo miałem "Palit XpertVision 9800se@xt(r360)" z freezonem 80+cu i chodził wyśmienicie

teraz oddałem go ojcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

zarysowuje mi się już całokształt, a więc tak:

1. ASUS 7600GS 256MB DDR3 600/700 (mam nadzieję, że nie jest to 350, ale w komputroniku stoi 1400) - c.540

2. PALIT XpertVision 7600GT 256MB GDDR3 560/700 - c.520

3. Pine GF XFX7600GT, 256MB DDR3 560/700 - c. 505

ewentualnie, jeśli warto

4. PALIT XpertVision 7600GT Sonic 256MB DDR3 575/750 c.566

5. Pine GF XFX7600GT 590MHz, 256MB DDR3 580/800 c. 560

 

Zaznaczę, że bardziej zależy mi na cichszym chłodzeniu, niż na dodatkowych 20Mhz na rdzeniu ....

 

P.S.

Sorki, że przynudza, ale do tej pory miałem radki, a z nVidią miałem niewiele do czynienia.

Acha - to też istotne, że względu na rozmieszczenie elementów najbardzie pasuje mi płyta :

ASUS płyta gł. A8R-MVP Dlx, Xpress 3200, DualDDR400, SATA, RAID, GBLAN, FW, ATX

nie będzie jakiś zgrzytań ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Ci o ciszę to kup coś z pasywnym albo jakiegoś w miarę taniego i dobrego GS-a i dorzuć 70 zł na freezona

ja mam pine i chłodzenie (po przesiadce z r9800 z freezonem) wydaje mi się masakrycznie głośne i mało wydajne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na radku 9800pro mam Zalmana ALCu - może mógłbym go wykorzystać ??

 

hauti

Jakoś dopiero teraz zaskoczyłem - jakie wrażenia po przesiadce z 9800pro na 7600GT ? Kwestie wydajności / jakości obrazu.

Jest sens, czy odpuścić na razie i zbierać na coś wydajniejszego ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego dokładniej masz tego xfx-a pci-e / agp ? jakie miałeś stockowe taktowania i jaki masz przyrost wydajności w smarkach ? Jak masz takiego jak ja to rdzeń poszedł o prawie 100 mhz ? pamięci o kolejne 100

Ja mam XFX 7600GT 256MB DDR3 na AGP model PV-T73A-UDF3 :) Stockowe takty to 560/700(1400)MHz.

Hm...za karty maksymalnie wydusilem:

1.gpu@691MHz/mem@1674MHz

2.gpu@675MHz/mem@1692MHz

3.GPU: geometric unit@675MHz/rop+shader unit@725MHz/mem@1692MHz

 

Maksymalnie udalo mi sie w smarkach wydusic tyle:

3DMark 2003

3DMark 2005

 

Sprzet w testach to:

MoBo DFI LP UT nF3 250GB

CPU Sempron64 2800+@2696MHz

1GB RAM

GFX taktowana jak wyzej w 3 punkcie + stery nVidia WHQL 91.47

 

Przesiadlem sie z 6600GT i jestem mile zaskoczony :P Gierki smigaja jak trzeba ;) Oczywiscie te w ktore ja gram :) Ja za karte dalem 650zl w listopadzie ale teraz znalazlem ja za 585zl.Jest to karta na rdzeniu G73-B1 (80nm) Chlodzenie mam zmienione na Pentagrama XC-70 Cu+ :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na radku 9800pro mam Zalmana ALCu - może mógłbym go wykorzystać ??

 

hauti

Jakoś dopiero teraz zaskoczyłem - jakie wrażenia po przesiadce z 9800pro na 7600GT ? Kwestie wydajności / jakości obrazu.

Jest sens, czy odpuścić na razie i zbierać na coś wydajniejszego ??

Nie wiem czy mógłbyś go wykorzystać zależy jakie ma wymiary.

Po przesiadce: mam dość słabą platformę (syg) ale z kręconego se@xt ok 6200 smark 2003 mam teraz niecałe 12 tys więc skok wydajnościowy jest.

Co do jakości obrazu: Bitwa o śródziemie 2 wygląda dużo ładniej wykorzystując shadery 3.0 a do tego mogę sobie teraz pozwolić na granie w ultra (bez cieni) 1024/768 i aniso x8 i nawet jak jest sporo jednostek nie mam dużego spadku wydajnościowego.

Edit:

Testowałem jeszcze Prey-a (engine doom3) - antyaliasing x4 aniso x8 1024/768 ultra detale i bez spadków fps

nfs:carbon: pojechałem 1 wyścig żeby sprawdzić jak chodzi ... 1024 maxymalne detale i bez cięć

Splinter cell chaos theory: 1024/768 maxymalne detale sm 3.0 (bez aa ale z aniso x8) płynnie (wygląda lepiej niż na r9800 i chodzi płynniej)

klosiak

Też miałem takiego kupować ale nie było w komputroniku i przysłali mi to co mam czyli wersję 580M w tej samej cenie. Na razie go nie podkręcam bo nie mam odpowiedniego chłodzenia i boje się że coś nie pyknie ;)

 

Ahh i sprawdzałem w Riva Tunerze jaki mam rdzeń i mam G73 B1 :):) choć everest piszę 90nm

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Piotralek

no i jak zmontowałeś co miałeś zmontować??

 

EDIT : a tak wogóle to u mnie prawdziwa zabawa zacznie sie jak dostane moje 2 512mb ramu bo ciągle jade na single :(. A więc czekanie do nowego roku i od razu zmiana chłodzenia :)

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze poproszę o ŚWIĄTECZNĄ pomoc w ostatecznej decyzji. Żeby nie zaśmiecać wątku to proszę też na PW.

Mam troszkę wolniejszej kasy i nie wiem, czy ładować to w kompa, czy dać sobie spokój i poczekać np. na dx10.

Obecnie za bardzo nie gram, z powodu braku czasu a i nie wygląda, że więcej czasu znajdę. Mój dylemat wynika głównie stąd, że obawiam się o dostępność płyt pod s939.

 

Mój aktualny komp to:

a64 3500+, 2x512DDR, Radeon9800pro, Gigabyte K8NSC-939 + reszta

Wymieniałbym płytę główną + kartę graficzną na:

ASUS płyta gł. A8R-MVP Dlx, Xpress 3200 + ASUS 7600GS 256MB DDR3 600/700 - koszt około 1.000zł

 

Ale tak szczerze mówiąc to zyskuje względnie niewiele biorąc pod uwagę wkład finansowy.

Może lepiej sprawić sobie 7600GS na AGP ?? Albo w ogóle nie ruszać

A za 1-2 lata i tak wymiana całości ...

 

Nie wqrzajcie się za te moje wywody, po prostu nie bardzo wiem co zrobić. A w sumie pierwszy raz od ładnych 8 lat nie mam koncepcji co do zmiany sprzętu - wcześniej więcej grałem i pakowałem w kompa każdą kasę, a teraz to już mnie tak nie bawi ...

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 

Ja na Twoim miejscu wymieniłbym kompa na coś takiego:

Asus P5B Deluxe lub Biostar TForce + Celeronek (potem wymiana na C2D) + 7600Gs (lub jakaś cienka grafa, potem coś z DX10) + 1GB ddr2 w singlu (potem druga kość do duala)

Sam rozważam zmianę kompa na C2D. Po nowym roku mają być nowe procki z 4MB kaszy po ~ 180$ :)

 

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnosnie HDTV w 7600GS.

Otoz w sklepach mozna zauwazyc, ze na niektorych kartach jest dopisek HDTV, a na innych nie ma, wiec czym to sie dokladnie rozni??

 

Czy chodzi tylko kabelek dodany do pudelku i wyciagniecie od klienta paru zlotych wiecej czy moze roznica jest w samej karcie(imo malo prawdopodbne)??

 

 

ps. Ati ma ViVo a NV??

 

Pzdr

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem GF 7600GS AGP Gainwarda z chłodzeniem Bliss

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...GSGai256+DT+BOX

Oto moje wrażenia z użytkowania grafiki

 

Przesiadłem się z Radeona 9500.

Nie bawię się w 3DMarki, interesuje mnie rzeczywista wydajność.

NFS MW i CoD2 śmigają w 1024x768 w max detali z antyaliasem. Na razie nie mam bardziej grafożernych gier.

Chłodzenie to lipa. Cicho było przez tydzień, teraz chodzi jak w starym radku, czyli żwir w łożyskach.

Brak ustawiania gammy osobno dla pulpitu i gier (w radku było).

Właściwie brak regulacji prędkości obrotowej wiatraka. Jest co prawda Expert Tool, ale umożliwia tylko zakres 50-100%. Różnica jest praktycznie niezauważalna.

Mam Pentagrama, ale na razie nie mogę go założyć, bo mostek HSI nie będzie miał chłodzenia (mam w planach kupno radiatorka na HSI). W dodatku sam mostek jest szklany i szerokości zapałki. Mam nadzieję, że się nie ukruszy.

Do karty dostałem kabelek DIN - 4xchinch. Brak w instrukcji opisu wyjść. Są 2 inne kable, ale akurat tego co mam nie ma. Jest przejściówka zasilania na molex.

Ogólnie karta zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Na razie jej nie kręcę, bo wydajność jest zadowalająca. Zresztą nie nastawiam się na dobre OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Witam.

Niedawno kupiłem GF 7600GS AGP Gainwarda z chłodzeniem Bliss

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...GSGai256+DT+BOX

Oto moje wrażenia z użytkowania grafiki

 

Przesiadłem się z Radeona 9500.

Nie bawię się w 3DMarki, interesuje mnie rzeczywista wydajność.

NFS MW i CoD2 śmigają w 1024x768 w max detali z antyaliasem. Na razie nie mam bardziej grafożernych gier.

Chłodzenie to lipa. Cicho było przez tydzień, teraz chodzi jak w starym radku, czyli żwir w łożyskach.

Brak ustawiania gammy osobno dla pulpitu i gier (w radku było).

Właściwie brak regulacji prędkości obrotowej wiatraka. Jest co prawda Expert Tool, ale umożliwia tylko zakres 50-100%. Różnica jest praktycznie niezauważalna.

Mam Pentagrama, ale na razie nie mogę go założyć, bo mostek HSI nie będzie miał chłodzenia (mam w planach kupno radiatorka na HSI). W dodatku sam mostek jest szklany i szerokości zapałki. Mam nadzieję, że się nie ukruszy.

Do karty dostałem kabelek DIN - 4xchinch. Brak w instrukcji opisu wyjść. Są 2 inne kable, ale akurat tego co mam nie ma. Jest przejściówka zasilania na molex.

Ogólnie karta zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Na razie jej nie kręcę, bo wydajność jest zadowalająca. Zresztą nie nastawiam się na dobre OC.

Emm regulacja wiatraczka w zakesie 10%-100% jest możliwa w Riva Tuner ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie dotyczące karty PALIT GEFORCE 7600GS 256DDR3 SONIC 400/1000

Czy będzie wydajna na zestawie (dość już wiekowym) oraz jak dużo dałoby się ewentualnie ją podkręcić:

P4 2,66MHz 512RAM

płyta ASUS P4B533 Gold z AGPx4

HDD Maxtor 80GB

CD-RW + DVD-ROM

zasilanie Codegen 300W

 

Z góry dziękuje za odpowiedź. Byłbym również wdzięczny gdyby ktoś polecił mi inne karty w cenie 400-600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...