Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

@Lanc... ty tak na codzien na rdzeniu 800 i temp ponad 70 w stresie??... qrde to z tego wychodzi ze mam duzo zapasu jeszcze :]... czy sie myle ?wiesz bo mi nie chodzi o jak najmocniejsze wykrecenie karty tylko o mocne na codzien uzywane ;)bez strachu ze karta padnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc... ty tak na codzien na rdzeniu 800 i temp ponad 70 w stresie??... qrde to z tego wychodzi ze mam duzo zapasu jeszcze :]... czy sie myle ?wiesz bo mi nie chodzi o jak najmocniejsze wykrecenie karty tylko o mocne na codzien uzywane ;)bez strachu ze karta padnie ;)

70c to jest nic, referencyjnie chłodzone 7600GT na def taktowaniu i napięciu miały po 65-67c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. sprzedalem wkoncu wysluzonego GF600GT AGP z zalmanem i kupilem XFX 7600GT AGP.

z pierwszych przymiarek kreci sie: 560/700 @ 650/810. wynik 6330 w 3dmark05, co jest imho calkiem dobrym wynikiem (porownalem z ORBem - oczywiscie procki podobne do mojego a wiec AMD64 miedzy 2.2GHz i 2.4GHz). sterowniki to NGO 93.71.

wydawalo mi sie, ze powinienem miec wiecej, i zwalilem to na zamulony system. po sprawdzeniu ORBa jednak zmienilem zdanie.

jak wymienie za kilka tyg. chlodzenie na zalmana (tamtego sprzedalem) to zapewne pobawie sie w mody - olowkowe oczywiscie :<

 

co do aktualnych tempow:

na default clock w stressie nie przekracza 55 stopni. w idle ~44

na 650/810 w stressie temp nie przekracza 61 stopni.

 

calkiem niezle jak na stockowe chlodzenie.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dostałem dosyc dziwną wersje Palita 7600GS Sonic wydaje mi się że znów inne długie PCB miał juz ktos takie ? niby podobne do pierwszej karty Depose86 i CarsonPoland ale raczej nie identyczne ...

Zaraz biore się za Vmoda tylko nie jestem pewien czy dalej będzie odpowiadał R42 za podniesienie napięcia ...

bez modów narazie lekki oc 525/1600

Edit:

sorki za jakość (skaner) :D

Edit2:

wszysto gra :) R42 odpowiada za V, przy 450 Om 1,32V(3D)-600MHz dalej niestety blokada

ale to mi wystarczy 600/1600 i 6300 w 3DMark05

post-105103-1167866418_thumb.jpg

post-105103-1167866479_thumb.jpg

Edytowane przez Ro8aG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobilem pomiar 7600gs na agp

 

z zalaczonym promem95 napiecie mam takie na :

 

stock

 

V-mem

 

1,99V

 

v-gpu

 

1,35V

 

i bez prima

 

V-mem

 

1,98V

 

V-gpu

 

1,34 V

 

 

opor:

na gpu 929 ,memki 642 wiec w normie

 

..powieccie ile jest w normie V na gpu i mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 76GS to 1.35v :) Pamięci, jeśli masz Hynixy to ~2v :] Czyli wszystko ok [;

 

@SiZz

Tak na co dzień :]

Temp mam ok, karta działa ok, to nie mam co obniżać napięcia, zwłaszcza że rezystor jest już tak pojechany ołówkiem, że zrobienie napięcia w okolicy 1.55v graniczy z cudem... Żeby osiągnąć aktualne 1.58v męczyłem się z kartą ponad 30 minut także ekhm... Zresztą mój 6B się skończył i teraz nie ma ołówka do moda :(

BTW: Pisałeś w topicu o 73, że masz jakiś ciekawy ołówek ;> 2 machnięcia i 100 ohmów mniej ? :] Jakieś dokładniejsze info bym prosił :mrgreen:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc... hmm ok teraz nie mam obawow... jedynie temp w nfs carbon to 60/61C... reszta typu gothic 3 etc to tak 54-57C... olowek to automat ''rotring''0,5... rysiki ktore wynalazlem to jakies chinskie w takim kwadratowym opakowaniu/pojemniczku ze zlota nalepka i zatyczka brazowa... aha tak btw to nic sie kondensatorka na grafie nie stanie przy takim napieciu 1,5-1,6 V??:]

Edytowane przez SiZz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też patrzę na temp włączonym NFS carbon. Tam się karta najbardziej wygrzewa. W smarkach i ATi Toolu [wygrzewanie 40 minut] temp jest mniejsza niż po 10 minutach w menu w carbonie ;> Jaka miękkość tych rysików ? Jutro i tak kupie pewnie jakieś 8B :] Przy 1.6v to ja bym radził jakiś nawiew ;P U mnie pod kartą wisi 80mm [stock coolerek wywalony, został sam radiator ;P] i owiewa i cały spód karty ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chlodzenie zalmanowskie ;)... takze jest ok ;)... nie martwic sie o te kondensatorki na ''gorze karty''(strona pcb ktora widzisz gdy grafa w slocie)??... a miekkosc rysika to hb i to mnie najbardziej dziwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki mam samsunga wiec nie bardzo wiem na ile one poleca :(

 

oto moj test i chyba wiecej mocy z procka nie uzyskam na tej plycie :( przerobka sempa na mobila

 

gf7600sa to jest na stokwych napieciach ,ram 2-2-2-6 2.7V Command Rate 1TDołączona grafika

 

a tu te same takty gpu i mem ale na pamiatkach juz na Command Rate 2T

 

Dołączona grafika

 

powieccie co sadzicie o tych testach ?? a testy bez freza byly :)

 

ps.wlasnie najlepciejszy oloweczek do smarowanai moda jaki uzyc HB czy cos innego ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Wyniik ładny ale może być dużo wyższy.. ;) Mi się z udało wyskubać ponad 16k :P Ale wiesz zabawa ze zmiana napięcia, delta etc :]

 

BTW widzę że procek też po jakimś modzie :D AMD Mobile XP ;>

Edytowane przez Pacific

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delta, prawdopodobnie 120mm, to super wydajne wentylatory, oczywiscie wydajace wieksza dawne dzwieku niz inne - ale za to wydajnosc gigantyczna

 

mozna na allegro znalezc, czasami. o ile sie nie myle teraz dostaniesz 60mm.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem oco chodzi z tym delta??? czy to jest jakas ingerencja w ustawienia w biosie ??

@Pacific ale te 16k to na jakim procku uzyskales ???

2 post topicu o 7300gt, 1 zagadnienie :]

Procek to A64 Venice @ 2Ghz także podobny do twojego sempa ;>

 

delta, prawdopodobnie 120mm, to super wydajne wentylatory, oczywiscie wydajace wieksza dawne dzwieku niz inne - ale za to wydajnosc gigantyczna

 

mozna na allegro znalezc, czasami. o ile sie nie myle teraz dostaniesz 60mm.

W tym przypadku nie chodzi o wentylator ;]

 

BTW

Adasiu, nie ty zrobiłeś tylko ja ;> To tak gwoli ścisłości... Jak chcesz tak pisać to pisz że karta tyle robi, a nie że tyś to wyciągnął :P

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

nie bardzo wiem oco chodzi z tym delta??? czy to jest jakas ingerencja w ustawienia w biosie ??

@Pacific ale te 16k to na jakim procku uzyskales ???

Szkoda gadac.... Proc a64 3k+ oc na 2ghz bo na wiecej mobo nie pozwoli ;| A szkoda bo proc sie u mnie marnuje (jest z 14 tygodnia...) Zmiana mobo mnie czeka [;

 

@Lanc

Ty zrobiłeś niech ci będzie ;] Ale z cała pewnością mogę stwierdzić ze jest to moja grafa i to ona pokazała taki piekny wyniczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy jest mozliwe aby minitor uszkadzal karte?

Mialem wczesniej gf 6800 i po jakims czasie zaczely sie robic atefakty na ekranie, bu bardzo jasny nie dalo sie na minitorze zmiejszyc jasnosci, kontrastu. Po prostu opcje na osd byly nieaktywne. Wczesniej wszystko dzialalo. Dopiero po jakims czasie padlo.

Zmienilem poznie cala skrzynke zostal tylko monitor. Mam teraz gf7600gs i na poczatku wszystko bylo ok. Co prawda dalej te opcje na osd nie dzialaly ale widok byl wporzadku. Dzisiaj znowu sie zaczelo to samo. Ekran bardzo jasny. Jak odinstaluje sterowniki do nie jest zamazany. Ale jak zainstaluje stery to od razu praktycznie nie da sie nic wyczytac na pulpicie bo sie tak wszystko rozjezdza. Dla testu wlaczylem Obliviona i sie nie rozjezdza tylko obraz dalej rozjasniony. (nie da sie sciemnic)

Zmienilem cala skrzynke tylko monitor staty zostal. LCD Iiyama. Mozliwe by to bylo zeby monitor psul karte? Czy mam poprostu takiego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

Ty zrobiłeś niech ci będzie ;] Ale z cała pewnością mogę stwierdzić ze jest to moja grafa i to ona pokazała taki piekny wyniczek ;)

Piekne to będzie 17,5k w 03 i 8k w 05 ;] Ale to dopiero w ferie (luty) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nowy test zzmnieszone taktowanie procka ..i troche sie zdziwilem :mur: bo mam tak isam wynik jak przy 2200MHz

 

1808MHz

Dołączona grafika

 

 

2210Mhz

Dołączona grafika

widze czy mam na 2200 czy na 1800Mhz to efekt jest ten sam

 

zmiana mnoznika byla robiona z pod windy ,bo innej mozliwosci brak..

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysto gra icon_smile3.gif R42 odpowiada za V, przy 450 Om 1,32V(3D)-600MHz dalej niestety blokada

ale to mi wystarczy 600/1600 i 6300 w 3DMark05

Przyjrzyj się lepiej swojemu modowi,przeciętny sonic wywala się lekko poniżej 600Mhz bez vmodow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz lanc, douczylem sie :)

 

a wiec - lepiej zarysowac olowkiem, czy moze zabawic sie w delte??

 

btw - rozumie, ze przy olowkowaniu musze karte wyjac, czy mozna to zrobic przy wlaczonym komputerze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alcapone

Co do ołówka to pisze w FAQ :] Zależy od tego jak ci lepiej lezy ;)

Delta działa obojętnie czy masz vmoda czy nie :P Chociaż czasami w ogóle nic nie daje [rdzeń B1 ma taką przypadłość]

@forum

On zrobił chyba vmoda, bo ten Palit raczej nie ma 1.32v w 3d na stock V. Do tego zrobienie 600Mhz na rdzeniu przy 1.32v to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dołączam do klubu posiadaczy Gf 7600GT :) Zakupie Gf 7600Gt Gigabyte silent pipe 2 256MB :-P O/c z tego co wiem to ok. 650/1600 na std chłodzeniu ale może będzie więcej :-P

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dołąnczam do klubu posiadaczy Gf 7600GT :) Zakupie Gf 7600Gt Gigabyte silent pipe 2 256MB :-P O/c z tego co wiem to ok. 650/1600 na std chłodzeniu ale może będzie więcej :-P

Dołączam* - polecam zainstalowanie Firefoxa 2.0 albo 1.5 w wersji PurePC.

 

Tylko nie gigabyte... :|

Po 1 primo nie ma vmodów [znaczy się pewnie są tylko trzeba będzie poszukać ;>]

Po 2 primo przy tych 650Mhz będziesz miał na rdzeniu około 80-90* bo to jest przecież passiv, przy okazji temp w budzie ci się podniesie z takim grzejnikiem... Lepiej kupić Palita/Galaxy + miernik + ołówek do moda... Taniej, zimniej, wydajniej [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum ,, nie rozumiem o co ci chodzi ? przez lupe tez patrzyłem ;)

 

bez Vmoda nie chciał biegac więcej niz 525 MHz , po zmiejszeniu oporu na R42 do 450Om mam 1,28V(2D) , 1,32V(3D)

i w zależności od programu (riva, Atitool,z poziomu sterowników ) przechodzi testy do różnych wartości( 650,630,660) ale 3DMarki tylko do 600 powyżej zwisy lub restart ....

przy okazji do jakich wartości bezpiecznie warto zmnieszać R39 standardowo 333Om dla OC pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam* - polecam zainstalowanie Firefoxa 2.0 albo 1.5 w wersji PurePC.

 

Tylko nie gigabyte... :|

Po 1 primo nie ma vmodów [znaczy się pewnie są tylko trzeba będzie poszukać ;>]

Po 2 primo przy tych 650Mhz będziesz miał na rdzeniu około 80-90* bo to jest przecież passiv, przy okazji temp w budzie ci się podniesie z takim grzejnikiem... Lepiej kupić Palita/Galaxy + miernik + ołówek do moda... Taniej, zimniej, wydajniej [;

zapodam mu wentyl 80mm a druga sprawa to $ , tego gigabyte mogę kupic tanio :wink: 630-650Mhz na rdzeniu bez v moda mnie wystarczy , przynajmniej grafa nie bedzie sie meczyc :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Lanc dobrze mówi o tym Gigabycie. Lepiej weź palita. Ten Gigaszit bardzo się grzeje i OC będzie słabe. Ten wentyl to Ci dużo nie da. Już ja wzialbym Palita a za resztę dokupił np. ramu. Ale to jest Twoja decyzja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Jutro dołączam do klubu posiadaczy Gf 7600GT :) Zakupie Gf 7600Gt Gigabyte silent pipe 2 256MB :-P O/c z tego co wiem to ok. 650/1600 na std chłodzeniu ale może będzie więcej :-P

Silent Pipe to największy syf jeżeli chodzi o chłodzenie... Jeżeli nie zależy ci na wycisnięciu ostatnich soków z karty i kompletnej ciszy prosze bardzo bierz tego gigaszita ;]]] Ale jesli myslisz o czyms więcej to Galaxy będzie najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...