Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A ile dałeś na ebay'u za tego palita $$? ja za swojego 485 na allegro

105€ + 5€ wysylka ;) Po tyle mniej wiecej chodza, nieraz mozna nawet trafic taniej, ale ta akurat z rachunkiem i gwarancja, to sie zdecydowalem :) Generalnie 7600GT dochodza do ~ 120€ - 130€. Mam nadzieje, ze w koncu w tym tygodniu dostane zabawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,

Podręcam kartę Galaxy 7600 GS 1.2 za pomocą sterownika nVidii i napotykam barierę z taktowaniem pamięci: 1.68GHz (suwak przesunięty w prawo do oporu). Czy istnieje jakiś sposób aby móc dalej kręcić pamięć sterownikiem (przeskalować zakres suwaka od pamięci), czy konieczne jest zainstalowanie Riva Tunera? Osobiście zależy mi na kręceniu dalej sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dzisiaj stałem się posiadaczem Galaxy GF 7600GS 256MB DDR3 1.2ns z niebieskim zalmanem z radiatorami na mem, wersja bez zworek i buzzera cena była śmieszna 300 PLN :D (likwidacja sklepu i wyprzedaż)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde coś nie tak mnie działa 3d mark '03 - Gdy miałem ustawioną kartę na 550/1500 i procesor na 2250MHz wynik był w okolicach 13000pkt. Po podkręceniu do 600/1600 i proca na 2400 wynik spadł do 11000 - 10500 :blink: Za to średnia ilość fps w gierkach wzrosła o jakieś 5% (badanie frapsem). Zatem pytanie: co jest grane z tym smarkiem??

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dzisiaj stałem się posiadaczem Galaxy GF 7600GS 256MB DDR3 1.2ns z niebieskim zalmanem z radiatorami na mem, wersja bez zworek i buzzera cena była śmieszna 300 PLN :D (likwidacja sklepu i wyprzedaż)

Jaki to sklep we Wrocku tak tanio sie wyprzedaje??? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde coś nie tak mnie działa 3d mark '03 - Gdy miałem ustawioną kartę na 550/1500 i procesor na 2250MHz wynik był w okolicach 13000pkt. Po podkręceniu do 600/1600 i proca na 2400 wynik spadł do 11000 - 10500 :blink: Za to średnia ilość fps w gierkach wzrosła o jakieś 5% (badanie frapsem). Zatem pytanie: co jest grane z tym smarkiem??

Karta złapała zwisa ? Jak nie to możliwe że zasilacz niedomaga i przez to spada wynik [; Jak wszędzie jest 5% więcej to niemozliwe żeby było mniej pkt [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarki smarki i smarki... tak walczycie o te mega wysokie wyniki a czy od opcji w biosie typu: cpu eist function;cpu enhanced halt (C1E);no-execute memory protect(wszystko na enabled ustawione)wynik nie jest ciut nizszy np?? tak pytam bo nigdzie nie moge znalesc odp konkretnej cyz jak jest disabled to komp ma lepsza wydajnosc czy tez enabled jest ok dla tych funkcji... zaznaczam ze wiem za co dana funkcja odpowiada poza ta trzecia bo to tak niedokladnie icon_wink2.gif... jakies sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta złapała zwisa ? Jak nie to możliwe że zasilacz niedomaga i przez to spada wynik [; Jak wszędzie jest 5% więcej to niemozliwe żeby było mniej pkt [;

Wydaje mi się, że zasilator jest spoko - zmieniałem miesiąc temu i chyba Chieftec 450W powinien utrzymać mój config. Zresztą mierzyłem napięcia i w stresie najniższe zanotowane to 11.99V na linii 12V.

Nie wiem na czym polega ów "zwis karty" ale marka przechodzi całego bez problemu, jedynie przy pamięciach 1600 pojawiły się raz arty. Po obniżeniu pamięci do 1560 wszystko wydaje się być w porządku a wynik pozostaje kupiasty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwis polega na tym, że animacja się zatrzymuje i przez chwile jest 0 fps, potem się robi reset GPU i karta ma przez reszte marka 500Mhz na rdzeniu [; Następnym razem się przyglądaj całemu markowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku do 450MHz ;) I zauważyłem właśnie takie dziwne zacinki co mniej więcej 15-20 sekund ale chyba nie resetowało to taktowania GPU tylko wynik drastycznie spadł do 8700.

Już obniżyłem takty do 590/1500 i od razu lepiej - 13450 :D Teraz chyba pozostaje zmiana proca na SD i kupienie lutownicy żeby pogmerać trochę w grafice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu doszla karta z eBaya. 7600GT jeszcze ze starszym chlodzeniem (tym bialym i radiatorami na pamieciach) - kupiona we wrzesniu 2006. Pozniej obaczymy jak to biega :)

 

ps. Ale zadymione mieszkanie musialo byc. Capi papierochami wszystko nieziemsko, shit! :(

ps2. Hmm, tylko ile poczekamy. Czekam na cooler do CPU i sie doczekac nie moge. Zamawialem 21.12 i jeszcze nie wyslal sklep, shit.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo, wreszcie przerobilem chlodzonko na moim galaxy 7600GS, wyniki przedstawiaja sie obiecujaco, na vcore 1,68v i ddr 1,98v takty 755/885Mhz dobilem dzisiaj bez artow w 3d marku 2k3 do 18743 punktow, po tym zapuscilem 2k5 i wyszlo kolo 8200, bede walczyl o 19k w 2k3, wieczorkiem zamieszcze fotki, teraz jestem w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo, wreszcie przerobilem chlodzonko na moim galaxy 7600GS, wyniki przedstawiaja sie obiecujaco, na vcore 1,68v i ddr 1,98v takty 755/885Mhz dobilem dzisiaj bez artow w 3d marku 2k3 do 18743 punktow, po tym zapuscilem 2k5 i wyszlo kolo 8200, bede walczyl o 19k w 2k3, wieczorkiem zamieszcze fotki, teraz jestem w pracy ;)

ładne wyniki :) Delta sie jeszcze pobaw to wycisniesz wiecej z rdzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

@morph wyniczek bardzo ładny ;) Wierze w to że 19k u ciebie pęknie ;) chociaż wiem że na tym poziomie to każdy pkt się już liczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacific

Hehe no napewno byś pokonał bariere 19k :P U mnie przy 810 na core było 1.65 V :P oczywiscie z boku chlodzene Fanderem 120 mm bo sie fajnie grzało :lol: :D

 

p.s w sigu masz skrina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrina widzialem, to Ci sie unikat trafil, ze az tyle poszedl :D moj przy 765Mhz sie wysypuje, ale zobaczymy co powie na 1,7V :] (swoja droga powyzej 760 juz zaczyna mi spowalniac, ale moze jak dostanie troche wiecej vcore v to sie jeszcze ruszy)

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...