Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak ten P4 w połączeniu z nf650 i DDR2 jest lepszy od A64 :mrgreen: Wynik piękny ;]

@Sector

GG ci się popsuło czy co ? :]

MOge powiedziec ze P4 5000Mhz = A64 3150Mhz

 

Tylkoz e do 3dmarka 2001 i Aquamarka musialbym powiedziec... P4 5500Mhz = A64 3150Mhz - bo tutaj jednak wyniki cienkie 35,8k i 105k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 03 przepustowość pamięci ci dała kopa :)

Za to w 01 i Aqua przepustowość jest mniej ważna od mocy procka dlatego te wyniki są gorsze :)

 

Co nie zmienia faktu, że wynik mega wysoki ;) Teraz C2D i róbta WR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przejrzałem cały wątek i mam dylemat a mianowicie : pół roku temu kupiłem w sklepie nową kartę Galaxy 7600GS 256MB DDR III 1,2 ns Zalman Edition i niby nic karta chodzi bez problemu ,ale coś mnie podkusiło aby może ją podkęcić sprawdziłem w Evereście jakie ma fabryczne zegary a tam GPU ma 570 a DDR 800(czy jak kto woli 1600 MHz) .W całym wątku są informacje że powinna mieć 500/700 (1400 MHz). Zegary nijak się maja nawet do GT czy były jakieś inne wersje GS ? Wyniki w 3DMark-u03 - 15775 a w 05 - 6749.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grats za wyniczek :D

 

Jakie miałeś tempy przy tych taktowaniach?

Zadziwie cie ... ale wyniki byly robione normalnie w cieplutkim pokoju... woda miala okolo 30 st C :) wiec Grafika miala pewnie z 41-43 st w stresie :)

 

(to nie ostatni wynikwkoncu na core moge dac ciut wiecej mhz...

 

ZADZWIE WAS BEZ ZADNEGO MODA NA Grafice (czyli stock v) zrobilem wynik 18417 (mam screena nawet :) )

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwie cie ... ale wyniki byly robione normalnie w cieplutkim pokoju... woda miala okolo 30 st C :) wiec Grafika miala pewnie z 41-43 st w stresie :)

 

(to nie ostatni wynikwkoncu na core moge dac ciut wiecej mhz...

 

ZADZWIE WAS BEZ ZADNEGO MODA NA Grafice (czyli stock v) zrobilem wynik 18417 (mam screena nawet :) )

NO tak się właśnie dziwę, że nie dałeś tego 1.7v, żeby zrobić smarka na 900Mhz ;]

 

Ty się im lepiej pochwal ile ci karta robi na stock v Mhz, a nie jaki wynik ;]]

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak się właśnie dziwę, że nie dałeś tego 1.7v, żeby zrobić smarka na 900Mhz ;]

 

Ty się im lepiej pochwal ile ci karta robi na stock v Mhz, a nie jaki wynik ;]]

790(680) :) mniejwiecj Tyle :)... No ale Chlopocku pochwal mnie :) :rolleyes: jeszcze troche i przebije 20k :damage_wall: (z c2d bedzie to pikus... ale ja z uporem maniaka mecze na p4 )

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem

GeForce 7600GT Galaxy 256MB (AGPx8) (560/1450) Zalman

Moje pytanie dotyczy taktowania rdzenia w trybie 3D wynosi 560Mhz

i w trybie 2D też jest 560MHż

Czy mogę obniżyć taktowanie w 2D na 300MHż a w 3D zostawić bez zmian ?

 

W starym 6600GT miałem w 2D 300MHż a w 3D 500MHż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazda karta znosi dobrze underclocking. Np. moja ATI z notka nie zejdzie ponizej 80MHz i juz ;)

 

ps. Z tego co pamietam z MSI Ti4200 tez byly problemy, ale tu moge sie mylic (dosc dawno to bylo). Najlepiej samemu sprawdzic, nic sie nie stanie - najwyzej kaszana na ekranie/zwis -> wtedy reset i po sprawie.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tu mowa o 7600GT a nie o jakimś przeżytku GF4TI :razz:

Ile chodzila ci karta minimalnie? Zakladam, ze obnizales taktowania jak jestes taki pewny? ;)

 

ps. Nie napisalem, ze nie pojdzie, tylko, ze niektore karty nie lubia obnizonego taktowania. Sam nie sprawdzalem 7600, wiec nie twierdze, ze nie bedzie dzialac (czy bedzie). Stwierdzam tylko fakty.

 

ps. Na 300MHz powinna chodzic bez problemu, jednak ponizej pewnej granicy nie zejdziesz zapewne. Probuj smialo, przez obnizenie taktowania nie uszkodzisz karty :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przejrzałem cały wątek i mam dylemat a mianowicie : pół roku temu kupiłem w sklepie nową kartę Galaxy 7600GS 256MB DDR III 1,2 ns Zalman Edition i niby nic karta chodzi bez problemu ,ale coś mnie podkusiło aby może ją podkęcić sprawdziłem w Evereście jakie ma fabryczne zegary a tam GPU ma 570 a DDR 800(czy jak kto woli 1600 MHz) .W całym wątku są informacje że powinna mieć 500/700 (1400 MHz). Zegary nijak się maja nawet do GT czy były jakieś inne wersje GS ? Wyniki w 3DMark03 - 15775 a w 3DMark05 - 6749.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem

GeForce 7600GT Galaxy 256MB (AGPx8) (560/1450) Zalman

Moje pytanie dotyczy taktowania rdzenia w trybie 3D wynosi 560Mhz

i w trybie 2D też jest 560MHż

Czy mogę obniżyć taktowanie w 2D na 300MHż a w 3D zostawić bez zmian ?

 

W starym 6600GT miałem w 2D 300MHż a w 3D 500MHż

Możesz bez problemu obniżyć taktowanie w 2D.

 

Ile chodzila ci karta minimalnie? Zakladam, ze obnizales taktowania jak jestes taki pewny? ;)

 

ps. Nie napisalem, ze nie pojdzie, tylko, ze niektore karty nie lubia obnizonego taktowania. Sam nie sprawdzalem 7600, wiec nie twierdze, ze nie bedzie dzialac (czy bedzie). Stwierdzam tylko fakty.

 

ps. Na 300MHz powinna chodzic bez problemu, jednak ponizej pewnej granicy nie zejdziesz zapewne. Probuj smialo, przez obnizenie taktowania nie uszkodzisz karty :)

75Mhz na GPU bez problemu śmiga w 2D. Filmy itd działają bez problemu. Działam tak już od jakiegoś czasu :)

 

Witam!

Przejrzałem cały wątek i mam dylemat a mianowicie : pół roku temu kupiłem w sklepie nową kartę Galaxy 7600GS 256MB DDR III 1,2 ns Zalman Edition i niby nic karta chodzi bez problemu ,ale coś mnie podkusiło aby może ją podkęcić sprawdziłem w Evereście jakie ma fabryczne zegary a tam GPU ma 570 a DDR 800(czy jak kto woli 1600 MHz) .W całym wątku są informacje że powinna mieć 500/700 (1400 MHz). Zegary nijak się maja nawet do GT czy były jakieś inne wersje GS ? Wyniki w 3DMark03 - 15775 a w 3DMark05 - 6749.

Albo mi się wydaje, albo ktoś ci edytował bios ;] A jak nie to pozostaje tylko się cieszyć, że dostałeś kartę z wyższymi zegarami niż normalny GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę obniżał taktowania w 2D.

Jak fabryka dała 560 MHz to już tak zostawię.

 

Podkręciłem standardowe zegary 560/1450 na 600/1600

i w 3D Mark 05 wyszło 6165

 

Sterowniki Nvidia wykryły mi, że mogę jechać 675/1670

Nie będzie to ryzykowne ?

post-122404-1173353809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Pality mają dzidowskie PCB lub raczej to co jest na niej (sonic wersja nowa z białym wentylem).

Dwie karty kupiłem każda poszła na 580rdzeń i 1600 pamięci! Jednej już przy 1600 na pamięciach arty. Ustawiłem na stałe 550 i 1550. Najlepsze, że ja jestem wyczulony i karty ćwierszczą, wiem napewno że to karta bo wkładałem 7900gs 650/1700 i wszystko było cicho. Dziwne, im mocniej wykręcona tym głośniej!

 

 

No nic!

 

15016 w 3dmarku2003

6700 w 3dmarku2005

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znajoma ma Gigabyte 7600GT SilentShi*a II 128 MB pci-x który wylacza kompa, maksymalna temperatura jaka udalo mi sie zauwazyc po wylaczeniu to 70*, w idle 60-68:) Kolezanka nie posiada gwarancji ani paragonu na ta karte i prosi mnie o zamontowanie chlodzenia na ta karte, ktore zapewni stabilna prace komputera.Komp wylacza sie po ok 1 minucie w 3dmarku. Cena za to chlodzenie ok 50 zl(moze byc ciut wiecej, ale zeby nie przekroczylo granicy 100zl), ale pytanie co wybrac?Poprosilbym o jakies linki do allegro, jesli regulamin tego nie zabiera albo konkretne modele. Grafika ta ciagnieta jest na tracerze 400 watowym(tez jakis low-end), ale raczej malo prawdopodobne aby to bylo przyczyna wysokich temp. Plyta MSI, procek Athlon 3500+(chyba AM2)-temp. idle 60*.Najprawdopodobniej pod procesorem jest malo/niema wcale/jest badziewna pasta termoprzewodzaca. Ale tutaj pytam tylko o tego GF. Mam nadzieje ze topic dobry wybralem

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wziac tego kompa i sie pobawic, w sumie mam 350watowego modecoma, ale powinien byc lepszy od tracera, najwyzej odlacze pare rzeczy:)dobra cos sobie przypomnialem,mialem ta karte u brata, ma modecoma 400w ale nie feel'a tylko inny model i u niego ona miala i idle 58-60 stopni, nie bylo czym jej katowac, wiec raczej to nie wina zasilacza.Brata 7300gt galaxy na zalmanie ma ok 40

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

W tym przypadku zmiana chłodzenia raczej nic nie da. Temperatura gpu nie jest na tyle wysoka, żeby powodowało to resety. Raczej stawiałbym na zasilacz.

Przeciez napisał ze gpu ma 70* :mur: Wydaje mi się ze coś jest nie tak.. Nie sądzisz ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na idle troche za duzo, radiator jest cieply/goracy? dorzuc jakis wiatrak i przetestuj czy pomoze, sprawdz moze stan pasty

 

edit: poza tym restarty pojawiaj sie gdzies w przedziale 105-125

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

70 na pasywie to nie tak duzo...

na idle troche za duzo, radiator jest cieply/goracy? dorzuc jakis wiatrak i przetestuj czy pomoze, sprawdz moze stan pasty

 

edit: poza tym restarty pojawiaj sie gdzies w przedziale 105-125

Bez komentarza.... :mur: :mur:

 

loki_7777 paste zmieniales ? Czy jedziesz na jakimś syfiastym silikonie ? Wez dołoż jakiś wentyl żeby jakis nawiew był. Tylko wtedy to już nie bedzie passive :razz: Chociaż karta się nie będzie przegrzewac ;]

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowe rozwalisz o ten mur... pierwszy cytowany przez Ciebie post jest troche nieprecyzyjny - domyslnie jest w stress tyle ze nie dopisalem...

 

edit: poza tym masz chyba problem ze zrozumieniem tekstu - to nie ja mam problem z chlodzeniem tylko loki 7777...

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...