Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: 2 post w temacie o 7300GT. Mod jest identyczny na 76GS :) Opory rezystorów również :]

 

A skad takie ceny na tego Galaxy??

 

Moze to jakies gorsze wersje, albo kastraty?? :blink:

 

 

ps. jestes pewien tego Vmoda dla galaxy 7600GS??

 

Jest napisane tylko o 7300GT, wiec najwyzej wezme Palita.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad takie ceny na tego Galaxy??

 

Moze to jakies gorsze wersje, albo kastraty?? :blink:

ps. jestes pewien tego Vmoda dla galaxy 7600GS??

 

Jest napisane tylko o 7300GT, wiec najwyzej wezme Palita.

Tak jestem pewien.

Po 1. PCB tych kart jest identyczne.

Po 2. Miałem 7300GT, a teraz mam 7600GS. Obie były od Galaxy i na obu był robiony mod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien.

Po 1. PCB tych kart jest identyczne.

Po 2. Miałem 7300GT, a teraz mam 7600GS. Obie były od Galaxy i na obu był robiony mod ;)

A ten zalman od galaxy starczy czy lepiej zamontowac Vf700Cu??

 

Ktory jest cichszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty jednak potanialy.

W proline maja po 425zł , ale zapewne ich potencjal OC tez sie odpwiednio zmmniejszyl.

Nic się nie zmniejszyło :mur:

Do tego nowe karty mają rdzeń B1, co za tym idzie oc jest lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O litości Panie !

 

Najlepiej zacząć od poczatku i tak właśnie zamierzam . W piątek czyli dziś nabyłem nową karte z serii 7600 GT a mianowicie palita na agp . Zainstalowałem karte usunąłem poprzednie sterowniki za pomocą driver cleaner i zainstalowałem DX oraz nowe stery ( najlepsze jakie tu polecacie ) czyli 93.71 . No to wio ! zapuszczam F1 Challenge 99-02 i zonk ! mam imho tyle samo fps co na mojej poprzedniej karcie Radeonie 8500 . Myśle Hmm no tak w takim wypadku Driver cleaner-a sobie moge wsadzić ........ renistalka konieczna tym bardziej że poprzednia karta ze stajni ATI .

Więc robimy reinstal , doprowadzamy system do pełnej sprawności i ? Odpalamy F1 Challenge 99-02

I dalej to samo ! Myśle hmm no to może w configu jest cosik nie tak . Lecimy to panelu nvidia w zakładce gotowych profili wybieram ową gre to samo . W takim wypadku niema wyboru pozostaje BIOS wchodze i odrazu żuca mi się w oczy ustawienie mem na agp na 128 zmieniam na 256 ( tyle ile ma owa karta ) daje zapisz wchodze do windy i odpalam F1 jedynkę dalej to samo . No to znowu Hmm i rozkmina na maxa myśle sobie może coś z ta gra jest nie tak czy co ? no dobra to instaluje Fable odpalam wszystko na max oprucz aa i aniso i gramy no tak ale ilośc fps graniczy z 20-dziestką zchodze z detalami na medium i wyłączam cienie , jakoś chodzi ale z takimi detalami to ja grałem na artefakcie R 8500 !

 

Kolejna rozkmina , może zasilacz ? A zasilacz to Tracer 550 W i zanim mnie zlinczujecie odrazu mówie chyciłem za miernik a nawet dwa ! Sprawdzam i co ? Napięcia w idle to 11.98 a przy max obciążeniu 11.91 czyli jak najbardziej w normie wiadomo zasilacz nie pierwsza klasa ale napięcia w normie !

 

Myśle no nic ściągam i zapuszczam 3dmarka 03 . Zapuszczam marka no i sami zobaczcie :

 

Dołączona grafika

 

Teraz tak hmm może procek za słaby ( raczej mało prawdopodobne ) i spowalnia grafę ale jakoś niechce mi się wierzyć bo coponiektórzy z Was maja tutaj p4 3.2 ghz i wyniki po 13k w 3dmarku 03

 

Mój config :

 

Athlon xp 2200 @ 10.5 x 200 = 2100

 

Ram kingstone + king max w sumie 1.5 gb DDR 400

 

Płyta 8rda3i

 

zasilka : Tracer 550 W

 

I to chyba w zasadzie tyle . Nic się nie grzeje i nieprzegrzewa . Tempy w normie proc ma ~ 40 c chłodzi go zalman 7000 i dodatkowo nawiewa arctic 12 . Grafa nie wiem czy w normie :rolleyes: ma 45 stopni ( tyle pokazuje wskaźnik nividi )

 

Grafa jest ta i zakupiona w tym sklepie nie podkrecana , nic z nią nie było na razie robione

 

AGP ustawione na x8

 

Błagam o pomoc bo nie mam już pomysłów !

 

Jak zdesperowany jestem chyba widać mamy 4 rano ...... do tej pory siedziałem od 21 i nic nie wykombinowałem :mur: .

 

Bym był zapomniał dodatkowy konektor jest podłączony .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Agp 4x można spróbować, można spróbować obniżyć taktowania poniżej domyślnych (z tym że to by karta już pewnie walnięta byla). Proca można spróbować odkręcić wyjąć kość ramu (albo 2) , odpiąć napędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze w biosie fast write wyłącz...nie wiem co jeszcze, ja z moim galaxy 7600gs agp mordowalem sie 3 miesiace i w koncu oddalem. Cuda sie dzialy pisalem o tym wczesniej.

A moze jeszcze ustaw plik wymiany na sztywno wartosc np 2,5giga.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic pokombinowałem trochę i tak w 3dmarku 03 jest 10k a w 3dmarku 05 5110 lepiej ale wciążnie tak jak powinno być :angry: tym bardziej że gry nadal się tną owy fable oraz F1 moim zdaniem to nie możliwe aby f1 -jedynka się cięła bo to gra sprzed prawie 4-rech lat o fable nie wsopinając tym bardziej że był chwalony za niskie wymagania ehhh no nic kombinuje dalej może do poniedziałku się mi uda coś zdziałać .

 

Tutaj 05

 

Testy zrobiłem z jedną kością 512 .

 

Dziś wymieniam pamięci i spróbóje podciagnąć FSB może to coś da .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Zaraz zaraz - wcześniej robilo 6K w 03 a teraz robi 10 ?

Coś musiało wpłynąć na taką zmianę - wypadało by powiązać fakty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350zł za galaxy 7600GS 256mb ddr3 zalman

Hmm. ciekawe zjawisko.

Tym bardziej, ze pality ani drgna...

Nic tylko brać :rolleyes:

Cena marzenie. Takty ma normalne tj 500/1400, także bubel to to nie jest.

 

BTW. Popraw sig, bo jest aktualnie nieregualminowy (size ;P)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was tez wystepuja jakies dziwne nagle spadki fps? np gram sobie w fear/stalker i gdy spojrze w okreslona strone z przykladowych 50fps robi sie 5-10 fps, obroce sie kawalek w prawo/lewo i znowu mam 50fps, albo po prostu mam 5-10fps poczekam chwile i mam spowrotem 50fps :blink: jest to strasznie irytujace i nie wiem co moze byc tego powodem...

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Powerslave

Tak jakby karcie brakowało pamięci i musi doczytać textury... Albo po prostu coś jest przekręcone ;] Obniż lekko takty i zobacz czy sytuacja się powtarza [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko brać :rolleyes:

Cena marzenie. Takty ma normalne tj 500/1400, także bubel to to nie jest.

Na te 560mhz pojdzie napewno, choc jeszcze gdyby takie same, ale 7300gt byly po 270zł to juz w ogole... :wink:

Bo w sumie nie bardzo mi jest potrzebna wydajna karta, ale roznica 50zł w cenie daje do myslenia.

 

 

BTW. Popraw sig, bo jest aktualnie nieregualminowy (size ;P)

THX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Powerslave

Tak jakby karcie brakowało pamięci i musi doczytać textury... Albo po prostu coś jest przekręcone ;] Obniż lekko takty i zobacz czy sytuacja się powtarza [;

zszedlem do 617/1472 i na takim gralem i to wystapilo, czyli tyle mialem gdy podlaczylem karte ;] dziwne ze nie bylo 560/1400 jak to niby jest oryginalnie, pozniej sprawdze z rivatunerem czy nie konczy sie vram podczas gry Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH
Suanis, mam podobnie jak ty, ale tylko z 3dmarkiem03 on poprostu cos przekłamuje, karte mam 7600GS 128MB nie podkrecona zaraz po formacie w 3dm03 zrobiła ok 12 tys pkt, potem wyniki nagle drastycznie spadly 6-7tys, teraz karte wykrecilem na 600/1600 i nie wiem jaki jest wynik w 3dm03 sram na to, w 05 mam ok 6tys a w 06 ok 3 tys wiec jest git, gry takie jak TDU chodza tak jak powinny czyli podobnie a nawet tak samo jak kolegom z forum z tymi kartami :wink: . Wiec karta napewno jest dobra tylko te 3dmark 03 coś się jeb... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

no na pewno te dodatjkowe 128 MB będzie kluczowe ale jak to sie mówi "lubi sie co sie ma" ;) tak btw twojego wyniku w 3dm05- to jest bez żadnego OC tak?

Tak, jest bez żadnego oc, albo proc po 10%. Już nie pamiętam dokładnie. W każdym razie to tylko kilka punktów różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3marku teraz mam cały czas około 12k ( 11900) w 05 około 6 ( 5800 ) a 06 ściągam . Dziś przeszedłem w 5 godzin ( jak siadłem o 9 to przed chwilą skończyłem , LOL co to za dodatek ? ) Doom 3 : RoE detale na High 1024 no aa no af i wszystko płynniutko zasuwało w połowie gry zapuściłem Ultra ale tu już była czasem zwała bo karcie brakuje ramu ( do tego trybu dedykowane są karty z 512 :blink: ) .

 

Co mi pomogło :

 

Przede wszystkim :

 

W biosie

 

Fast write Off

 

spectrum Video off

 

Bios cache video off ( to najwięcej )

 

Sterowniki

 

Wszystkie zakładki na wydajność w sterowniku ale to wiadomo raczej .

 

Ogólnie to szczeże jestem zdegustowany nieco bo GTR2 gra w którą przedwszystkim chciałem pograć na max detalatch i przy 46 zawodnikach tnie się jak szalona ~ 15 fps dla mnie płynność to 50 - 60 klatek . Zastanawiam czy czasem nie warto dopłacić i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Ati x1950 pro . Jakość obrazu też jakaś nie taka mam dziwne wrażenie że jakość 2d na moim artefakcie r 8500 była lepsza .

 

 

Chyba się porzegnam z PC-tem . W obecnech chwili gdy można sobie xbox-a podłączyć do monitora to najlepsze rozwiązanie . Granie na blaszaku z ekonomicznego punktu widzenia staje się bezsensem . Blaszak tak ale do pracy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy warto mi brać AGP Galaxy 7600 256MB DDR3 GS albo GT (jeszcze nie zdecydowałem jaką wezmę) w edycji Zalman, skoro i tak chce tam wsadzić piecyk Revolteca (z siga)?

 

Chodzi o to, czy te serie Zalman i zwykła różnią się czymś poza coolerem, (jakiś nowszy rdzeń, zmienione pcb, nie wiem) bo jeśli nie, to nie widzę sensu za niego dopłacać te 50zł czy tam ile. np. w techplanet: 7600gs zalman za 488zł, zwykły za 435zł. Więc jeśli jedyną różnicą jest cooler, to jest mi on zbędny tak czy tak.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 7600GT i w Biosie mam włączone Fast Write.

Daje to coś czy lepiej wyłączyć ?

 

 

 

Ogólnie to szczeże jestem zdegustowany nieco bo GTR2 gra w którą przedwszystkim chciałem pograć na max detalatch i przy 46 zawodnikach tnie się jak szalona ~ 15 fps dla mnie płynność to 50 - 60 klatek .

Specjalnie przetestowałem GTR2 na moim S2340 MHz i 7600GT

1200x1024 AAx4 Anizo 16 +47 oponents i w krytycznym momencie mam 20 fps

Gdy nie ma zbyt dużo samochodów z przodu to jest 40 fps.

Jak chcesz pograć komfortowo to ściagaj się z 30 przeciwnikami - powinno być szybciej.

post-122404-1174212812_thumb.jpg

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest coś zdecydowanie nie tak . Wykik w timedemo Dooma 3 to zaledwie 47 fps ustawienia na high no AA no AF a na twoje pc 7600 GT osiągnął z AA 4 67 klatek i bez aa w tej samej rozdzielce 84 to dwa razy Tyle ! .Coś jest zdecydowanie nie tak tym bradziej że dooma testowałem z 1gb ramu bo jedna 512 okazała się robniąta i sypie się w mem teście tnie go jakby mu ramu brakowało . Zszedłem z procesorem na standardowe ustawienia . Hmm może ktoś jakoś pomóc ? Ktoś z Was pisał o pliku wymiany jak to ustawić ręcznie ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy warto mi brać AGP Galaxy 7600 256MB DDR3 GS albo GT (jeszcze nie zdecydowałem jaką wezmę) w edycji Zalman, skoro i tak chce tam wsadzić piecyk Revolteca (z siga)?

 

Chodzi o to, czy te serie Zalman i zwykła różnią się czymś poza coolerem, (jakiś nowszy rdzeń, zmienione pcb, nie wiem) bo jeśli nie, to nie widzę sensu za niego dopłacać te 50zł czy tam ile. np. w techplanet: 7600gs zalman za 488zł, zwykły za 435zł. Więc jeśli jedyną różnicą jest cooler, to jest mi on zbędny tak czy tak.

Róznicy nie ma żadnej. Wszystko jest takie samo. Tylko, że w wersji z Zalmanem masz większą paczkę no i Zalmana na karcie ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest coś zdecydowanie nie tak . Wykik w timedemo Dooma 3 to zaledwie 47 fps ustawienia na high no AA no AF a na twoje pc 7600 GT osiągnął z AA 4 67 klatek i bez aa w tej samej rozdzielce 84 to dwa razy Tyle ! .Coś jest zdecydowanie nie tak tym bradziej że dooma testowałem z 1gb ramu bo jedna 512 okazała się robniąta i sypie się w mem teście tnie go jakby mu ramu brakowało . Zszedłem z procesorem na standardowe ustawienia . Hmm może ktoś jakoś pomóc ? Ktoś z Was pisał o pliku wymiany jak to ustawić ręcznie ? .

 

TimeDemo w Doomie3 ma to do siebie, ze za jak się je pusci dwa razy pod rząd, to za drugim razem wynik będzie o wiele wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...