Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

wyszlo mi max bez artow ~670MHz (kilka mhz powyzej juz kropki w ATITool wyskakuja)

 

przedtem max core nie zrobilo bo kompa zwieszalo ... ale zwieszalo go na ~657MHz

 

czyli 670-655 = 15 <--- czyli ze zamiast tamtego 156 wpisac 15 ??

a to y-y ??????? co to ??

 

256-15 = 241 ... i co ?? ... czy moze to 241 wpisac ??

 

Free poradz prosze jak nie spisz jeszcze :-]

Jeszcze nie ;)

Dobrze zrozumiałeś ;] Musisz wpisać 241. Dzięki temu geometric będzie jechał na max Mhz (655), a shadery/ropy będą leciały na 670Mhz :) Zawsze te 15Mhz gratis ;P

 

@pool80

WTF ?

 

Ke?

Wyskakujesz ze swoim postem, w samym środku dyskusji o czymś innym, a potem się dziwisz, że ktoś cię nie rozumie... Polecam używać przycisku Cytuj albo Odpisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakujesz ze swoim postem,

 

 

 

No to jak nie rozumiesz to olej a nie goraczkuj sie.

odpisałem komus z kilka str wczesniej no moj błąd ze nie cytowałem..

no a tak powaznie to je...ć stare baby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, zdanie w stylu: Będziemy holować ten samochód na sznurówce - nie powinna się urwać.

 

Sprawdź na innym zasilaczu - najlepiej jakimś firmowym 350W lub lepiej.

Sprawdź też kartę na innym kompie. Ktoś musi mieć PCI-E w okolicy. Kumple ze szkoły albo sąsiedzi, rodzina...

 

A tak ogólnie, to jeśli zasilacz nie poprawi sprawy, to karta wygląda na uszkodzoną. Odeślij do serwisu.

Oczywiście czyściłeś z kurzu, wiatraki się kręcą.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz do czego może doprowadzić kiepski zasilacz......... ??

 

Reinstalka windy/ format były? Otwórz budę, dla zapewnienia lepsze cyrkulacji powietrza. No i czy to się dzieje od razu po odpaleniu gry, czy dopiero po jakimś czasie? Robiłeś 3dmarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich sterach jedziecie? ja mam 93.71 od nv i widze ze karta mi sie gorzej kreci, wczesniej mialem albo 93.71 od palita (raczej to nie sa te same co od nv) i 94.20 extreme-g i karta krecila sie lepiej, a teraz przy 640/800 grajac przykladowo w TDU gra sie zwiesza po pewnym czasie bo widac pamieci daja ciala bo ekran poszarpany pelen artow :(

 

napiszcie prosze jakie macie stery i czy tez zauwazyliscie roznice w OC na roznych driverach i jakie wypadaly wg Was najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie prosze jakie macie stery i czy tez zauwazyliscie roznice w OC na roznych driverach i jakie wypadaly wg Was najlepiej

 

 

u mnie tylko nv sprawdzałem i od galaxy.(93.71)różnicy nie widze zadnej. a z kręcenia jestem srednio zadowolony.

ram tylko 1580. a wybrancy i 1700 mają. u mnie powyzej to arty łapie w 06 smarku na stacji polarnej :sad:

 

podejzewam ze mam gorsze ramy ale nie przeczytam na kostkach bo ma org radiatorki ale zdaje sie ze 1,4ns

 

Zresztą troche mnie wyruchał sprzedawca z pc projektu ale moj błąd bo powinienem sam doczytać a nie słuchać jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie:

czy ktos mi moze łaskawie wyjasni/dac linki itp. traktujace o tym o czym mówią Free i szczepoxx na poprzedniej stronie? Bo nie jaze w jak sposób mozna rozbic taktowane poszczególnych "składników" rdzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz przy 640/800 grajac przykladowo w TDU gra sie zwiesza po pewnym czasie bo widac pamieci daja ciala bo ekran poszarpany pelen artow :(

Mialem to samo w TDU przy taktach 640/820 przy AAx4 po pewnym czasie grania wyskakiwaly arty i zawiecha. W 3dmarku 05 i 06 wszystko bylo ok. Teraz chodzi ladnie Max detale i aax 4 przy taktach 610/810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś ;] Musisz wpisać 241. Dzięki temu geometric będzie jechał na max Mhz (655), a shadery/ropy będą leciały na 670Mhz :) Zawsze te 15Mhz gratis ;P

nomm ... Free dzieki ... mam po tym zabiegu 6805 w defaultcie w smarku 2k5 :) ...

dodatkowo podmienilem bios na zmodyfikowany ze zmienionymi zegarami ... w 2D dalem "stock" (500/1400) a 3D te maxy co pisalem :)

 

kilka mhz wiecej i delikatne krzaczki sie robia...

 

Mam jeszcze pytanie ostateczne ktore pewnie zadawalem w tamtych postach :P

mianowicie ...

Czy jak bym pomalowal tego rezystorka i poszlo wieksze napiecie na rdzen to ARTEFAKTY znikna ??

czy jak juz sa arty to juz kres mozliwosci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF:

Karta chodzi u mnie teraz na zegarach 660/850 (sprawdzałem na 685/865 i chodzi jednak nie wgrałem biosu z tymi taktami i chodzi na poprzednich).

W grach (chociazby TDU, NFS Carbon, Scarface) nie widze zadnycn artów przy tych zegarach. Za to w ATI tool gdy włacze SCAN FOR ARTFIACTS wali przy nich artami jak po*ebany. Kogo słuchac? Komu wierzyc?

 

Gdy włacze find max Core to czestotliwosc idzie ładnie do ok. 700 MHz ale przy tej czestotliwosci zaczynaja sie przecinki (komp przestaje reagowac ale za chwile znowu reaguje przez jakies 5 sekund i od nowa). Nie dotykałem nic i pozwoliłem dalej działac programowi. Czestotliwosc wzrosła do 727MHz a on dalej wyswietlał NO ERRORS ale sam przerwałem test bo nie wiem czy te freezy so objawem za mocnego przetatktowania czy tak ma byc.

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nomm ... Free dzieki ... mam po tym zabiegu 6805 w defaultcie w smarku 2k5 :) ...

dodatkowo podmienilem bios na zmodyfikowany ze zmienionymi zegarami ... w 2D dalem "stock" (500/1400) a 3D te maxy co pisalem :)

 

kilka mhz wiecej i delikatne krzaczki sie robia...

 

Mam jeszcze pytanie ostateczne ktore pewnie zadawalem w tamtych postach :P

mianowicie ...

Czy jak bym pomalowal tego rezystorka i poszlo wieksze napiecie na rdzen to ARTEFAKTY znikna ??

czy jak juz sa arty to juz kres mozliwosci ??

Więcej V = brak freezów & brak artów ;)

Jak wyskakują arty to kres możliwości na danym napięciu ;]]

 

WTF:

Karta chodzi u mnie teraz na zegarach 660/850 (sprawdzałem na 685/865 i chodzi jednak nie wgrałem biosu z tymi taktami i chodzi na poprzednich).

W grach (chociazby TDU, NFS Carbon, Scarface) nie widze zadnycn artów przy tych zegarach. Za to w ATI tool wali przy nich artami jak po*ebany. Kogo słuchac? Komu wierzyc?

Ati Tool - program do kart Ati ;] Nie wierz temu skanowi, tylko grom i markom ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jak czytam w temacie o 7300:

Max core najlepiej znaleźć używając najnowszego Ati Tool'a [0.25 beta 16]. (U mnie rdzeń przed modem szedł na 695Mhz, po modzie marka przechodził na 790, ale w niektórych grach były lekkie artefakty, Ati Tool przy 770Mhz artów już nie stwierdził, gry również

To nV tez testuje sie ATI Toolem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem mały bład:

za czasó radka byłem przyzwyczajony do ATI Tray Tools a tam było troche inaczej. Jednak przy zegarach 660/850 nie ma artów w ATI TOOL.

Tylko teraz zostaje kwestia automatycznego wykrywania taktowania - czy te freezy (bo chyba tak to mozna nazwac) sa jakim złym objawem czy jak najabrdziej prawidłowym? Czy rdzen sie konczy przy tych 700 (trzeba zmieniac delte) czy dopuki jest NO ERRORS mozna trzymac ten test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Free to znowu ja :D

lub ktokolwiek znajacy sie :)

w nibitorze jak edytowalem taktowania, zagladnalem do zakladki "Temperatures"

i zaciekawily mnie dwie opcje ... mianowicie:

Fanspeed i Core Threshold zaznaczone na obrazku

 

Dołączona grafika

 

 

czy moge np. ustawic wartosci Fanspeeda w 3D na wiecej %%% i to bedzie dzialac ?? (tzn w 3D czy faktycznie sie bedzie obracal wentylek szybciej?? )

 

oraz czy ten Core Threeshlold to jest jakis alert lub system zabezpieczajacy przed przegrzaniem ???

i co sie dzieje jak np. ta temp. przekroczy domyslne 130*C ??????

Jezeli to jest alert, to czy dobrym pomyslem bylo by ustawienie wartosci tego na jakies 65*C ?? :> .. ( w trosce o GPU :D )

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@

No to ja znowu odpowiem ;] W końcu od tego tu jestem :P

 

Fanspeed możesz regulować z poziomu Rivy Tuner (w tym samym oknie w któreym kręcisz, w zakładce FAN). Jeśli jednak chcesz zmieniać w biosie to nic nie stoi na przeszkodzie. Ustawienia oczywiście będą działać :)

 

Core Thresshold to max temp rdzenia, po przekroczeniu grafika się (chyba) odkręca, ewentualnie odcina zasilanie etc :) Sterowniki z tego korzystają ;) IMO nie ruszaj tego, bo nie ma takiej potrzeby.

 

Co do temp, to 65* dla tego GPU to jest mało i bez problemu może pracować przy takiej temp ;]

 

@guziq

Max clock radzę szukać na własną rękę. Tzn ustawiasz te 680 > właczasz smarka 03 > jak złapie freeza to zmniejszasz takty o 10Mhz na gpu. Jak nie złapie to idziesz do góry/zostawiasz dane takty. Freez to normalny objaw kiedy karcie brakuje papu na gpu :)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanspeed możesz regulować z poziomu Rivy Tuner (w tym samym oknie w któreym kręcisz, w zakładce FAN).

 

u mnie nie dziala to :blink: :blink: :blink: :blink: nie zmienia sie predkosc

 

ale ...jak dluzej jest tylko widna wlaczona i po chwili wlacze ATITool to slysze ze wiatraczek przyspiesza ...

ale recznie go ustawiac nie moge :/

 

czy musze cos zrobic zeby dzialalo to ???

czy moze riva tuner 2.0 to stara wersja jest :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zmieniałeś ustawienia 2D ? Bo jak zmieniasz 3D siedząc w systemie to raczej nie usłyszysz różnicy :) Oczywiście zapisałeś ustawienia ? Jak nie działa przez Rvę to możesz zmienić w biosie - w takim przypadku musi działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no AZ tak zle nie jest ze mna zebym 2D od 3D nie odroznil :D (wbrew pozorom) :D

oczywiscie zapisywalem ustawienia ...

A nie wydaje Wam sie ze jak na to 3D to obroty zalmana (40%) to troche za wolne sa ?? :D ... przeciez itak w tedy szumia glosniki wiec dB nie powinny grac znaczacej roli

 

 

anyway

teraz tylko czekam az sklep z olowkami otworza i pobawie sie troche pradem :) ...

 

w razie czego mam jakas karte na pci 2MB :-] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

no AZ tak zle nie jest ze mna zebym 2D od 3D nie odroznil :D (wbrew pozorom) :D

oczywiscie zapisywalem ustawienia ...

A nie wydaje Wam sie ze jak na to 3D to obroty zalmana (40%) to troche za wolne sa ?? :D ... przeciez itak w tedy szumia glosniki wiec dB nie powinny grac znaczacej roli

anyway

teraz tylko czekam az sklep z olowkami otworza i pobawie sie troche pradem :) ...

 

w razie czego mam jakas karte na pci 2MB :-] ...

No właśnie ja w 3D mam 65%. A twoja karta jast na PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy 7600gs :) (galaxy zalman 256mb 1.2ns). Już na wstępie ją troche pomęczyłem ;) Podziele się tym co zaobserwowałem (wszystko na konfigu jak w podpisie):

 

1. Standardowa pasta (jakiś biały syf) i radiatorki na taśmie + 0 modów i 0 dodatkowego nawiewu na karte = 500@640 / 700@860

3dmark2003 - 15241

3dmark2005 - 6914

Podsumowanie: gpu szedł wyżej ale 3dmark05 się przycinał w lesie i kiszka...

 

2. Pasta Zalman ZM-STG1 i brak radiatorów + 0 modów i 0 dodatkowego nawiewu na karte = 650 / 890

3dmark03 - 15366

3dmark05 - 7128

Podsumowanie: w 2003 niewielki przyrost, w 2005 już większy, jakby dołożyć porządne radiatorki na pamięci na klej i nawiew to 900 było by napewno ;) między 860 a 890 przy podkręceniu samych pamięci jest mała różnica ale to przez to że bardzo się grzeją ale i tak nie sypią artami.

 

3. Sprzęt jak w punkcie 2 + mod na zworkach i 1.55V w 3d = 670 / 890

3dmark05 - 7275

Podsumowanie: co tu dużo mówić więcej i tyle ;) w 2003 zapomniałem przetestować :P ale najczęściej wiesza mi 2 test w 2005 nawet jak 2003 przejdzie cały.

 

4. Wszystko jak w 3 + mod biosu = gpu 770 (670)

3dmark05 - 6700 (pamięci standard 700)

Podsumowanie: Przy 670(670) miała 5689 więc przyrost jest bardzo duży, lecz przy podciągnięciu pamięci nawet na 850 lekko sypałą artami (tylko niebieskimi :D) w 3dm05 - mój wniosek jest jeden -> brakuje jej złącza dodatkowego zasilania :( może się myle? i wystarczy v-mem mod? tego nie wiem

 

Moje pytanko czy po zrobieniu v-mem moda arty znikną? Czy na Galaxy da się zrobić pencil v-mem moda? Czy warto nakleić jakieś inne radiatory niż standardowe na klej? takie?

 

PS. Co do sterowników to jest to tak:

93.71 - 6248

91.47 - 6235

XTreme-G 93.81 - 6231

 

DODANO:

 

Zastanawiała mnie ta kwestia nie do voltowania pamięci więc pomierzyłem co i jak i przy jakich taktowaniach ;) Są to wartości najniższe jakie zanotowałem podczas 3dmarka2005 oraz w miare najwyższe. Miernik który użyłem to DT9208A ustawiony do 2V

 

770(670)/ 700 - 1.893 - 1.896 - 6730 punktów

770(670)/ 800 - 1.896 - 1.902 - 7179 punktów

770(670)/ 825 - 1.895 - 1.902 - 7291 punktów

770(670)/ 830 - 1.897 - 1.902 - 7334 punktów

770(670)/ 840 - pojedyńcze małe (niebieskie) arty

 

Dla porównania na standardowych taktowaniach:

500/ 700 - 1,889 - 1.896

 

Oczywiście trzeba brać poprawke na dokładność miernika, starałem się brać najniższą i najwyższą wartość i z tego co widać w miare zwiększania taktowania napięcie leciutko idzie do góry.

 

Nadal nie osiągnąłem 890 na pamięciach... Do ilu te pamięci V wytrzymują? Musze zamontować jakieś porządne radiatory na klej (teraz karta jest bez) wypoleruje może zalmana i jeszcze coś dojdzie. Zastanawia mnie czy jakbym troche podciągnął napięcie na pamięciach to poszły by one razem z procem tak wysoko ;)

 

PS. Wszystkie testy robione na nieoptymalizowanym systemie, z antyvirusem i firewallem oraz innymi programami w tle (tak jak na codzień).

 

Mam nadzieje, że to co napisałem komuś się przyda :)

Edytowane przez kiceksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja w 3D mam 65%. A twoja karta jast na PCI?

 

no jest na PCI-X :)

i chyba sie zdenerwuje i znowu zmienie bios :-] ... tym razem ustawie szybszy fyrtak ..

 

3. Sprzęt jak w punkcie 2 + mod na zworkach i 1.55V w 3d = 670 / 890

znaczy ze jak na zworkach ?? ...

a generalnie grauluje GPU 770MHz :D:D:D:D:D ... mam nadzieje ze w niedlugim czasie i moje tak ladnie pojdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW grats 770mhz na gpu!!!

 

Cały czas się noszę z kupnem 7600gs AGP ale nie wiem co wybrać :/

Najpierw chciałem DDR2 ale teraz widzę,że DDR3 jest o niebo lepsze,więc chyba takie wezme:)

Mam tylko obawy czy mi maze4 spasuje z otworkami na pcb karty (np taki palit sonic) ?

Możecie mi napisać w mm rozstawienie otworów ?

 

Peltier już jest na bloku , ładnie mrozi tylko teraz czeka na karte :D

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...