Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem, że nie moge do mojej karty zainstalowac zadnych sterowników oprócz tych co byly na płytce od producenta bo pokazuje że nie kompatibilne z tym sprzetem.

I druga sprawa jak chce grać w gothic3 to nawet na średnich mi muli choć mam 1,5GB ramu myslalem ze ram karty sie grzeje to załozylem radiatorki i nic inne gry choć smigaja na maxa to tez jakby jakoś nie zabardzo chodzą plynnie (czasem przycinająa w końcu nawet całkiem sie zacinaja). Jak zwolnie karte do 600/1600 to i tak nic dalej lipa a w smarku dopiero cuda sie pokazuja jak gpu przekroczy 640MHz a ram 1700MHz z malutkim groszem

A i jeszcze jest taka sprawa że zaden program nie wykrywa taktowania grafiki czy to everest czy 3dmark wszedzie przy taktowaniach są puste pola

Nie mam pojecia

Gothic na tym sprzęcie ci nie pójdzie :D i to nie wina karty tylko skopanego silnika gry. nawet na 3gb ram muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie poczytałem troche o tym i zauważyłem że wiele osob ma problem z tą gra

Ale dalej czekam na pomoc w sprawie sterowników Może jakieś polecacie bo cieżko coś tu doczytać bo w końcu jest aż 180stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie pytanie ( w temacie o 7300gt przeczytalem nie przekraczac 75 stopni na gpu) jakie macie przy danych napieciach temperaturki?

Bo miernik bede mial jutro, a juz dzis 4b pomazalem karte na 750 poleciala ale temperaturka 76:D dlatego szybko zmylem graficik i bede robil po 2 kreski i sprawdzal;p

Ile na codzien bez dodatkowego chlodzenia mosfetow ( moze ktos wogole wrzucic fotke ktore to elementy) wrzucic V i jaka temp zeby karty nie zajechac;)

ps. skatowalem na ustawieniach 735/868 TDU atitool zarejestrowal maxymalnie 72 stopnie

przy default 500/700 karta na pulpicie ma 45 stopni, jak sadzicie moze byc:D?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki myk.

W RivaTuner mam podkręcone dla:

2d-330mhz dla rdeznia

low power 3d-400mhz dla rdzenia-standard

performance 3d-575mhz dla rdzenia

Pamięc-680mhz.No i zapusciłem monitoring w RT i widze na wykresie podczas gry w GRAW ,że przełączył się zegar ale w tryb low power 3d czyli standart a nie performance 3d czyli 575mhz.No i teraz nie wiem czy wykres w RT kłamie czy mi się poprostu nie przełącza na wyższe zegary w performance3d.Co jest grane?.To mam karte podkręconą czy nie?

PROBLEM ROZWIAZANY-pomogło odinstalowanie sterownika od karty graficznej i programu rivatuner.Po ponownej instalacji wszystko działa.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupilem galaxy 7600GS/256mb (mialo byc 7900GS ale z przyczyn finansowych nie dalem jednak rady) i mam kilka pytan gdyz jestem nowy w temacie nvidia:

1.Czy istnieje programik cos w stylu Ati Try tool (Nvidia try tool nie dziala tak jak chce) ktory bedzie mi przelaczal zegary na takie ktore sobie sam ustawie tj. w trybie 2d oraz wyzsze w trybie 3d, wiem ze da sie to za pomoca riva tuner badz sterownikow ale zauwazylem ze reaguje na to tylko rdzen, natomiast pamiec sie nie przelacza, 1600MHz jest caly czas, chyba ze cos zle robie

2.Dlaczego po przelaczeniu lub wlaczeniu opcji klon na TV mam czarno bialy obraz, probowalem juz kilka sterownikow, od oryg z plyty po modyfikowane ?

3.Opcja kontroli predkosci wiatraka w riva tuner nie dziala :(

4.Wyczyscilem chipset z tej oryginalnej pasty i dalem arctic silver 5, nie wiem czy dobrze zrobilem bo teraz w spoczynku jest 47-48 stopni, wczesniej bylo ok 45, natomiast w stresie temperatura jest taka sama jak wczesniej (ok 55-57 stopni) :blink:

Czy pasta sie nie nadaje na gpu czy olac ta temperature w spoczynku i zostawic jak jest i czy nie zaszkodzi to karcie :?:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafikaL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

Ad 1. ATITool

Ad2. Spróbuj zmienić tryb wyświetlania (PAL, NTSC itp) miałem taki problem w 6800 ale nie pamiętam które ustawienie mi pasowało.

Ad3. Dziwne, niewiem dlaczego

Ad4. Jeżeli tylko nie dałeś jej za dużo to napewno nie zaszkodzi ;) Ja mam Zalmana ZM-STG1 (ostatnio nawet na x360 ją nałożyłem) i śmiga z temperaturą ok 40 stopni (25% oborotów)

 

@Razan_r

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Te bez napisów to SANYO C83 180/16

Tylko tyle znalazłem, jakbyś nie mógł odczytać ze zdjęć to daj znać ;) BTW po co Ci to? :D

Edytowane przez kiceksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiceksc

Ad 1. Dalej to samo, rdzen zmniejsza swoje taktowania a pamiec zostaje bez zmian, jak sobie z tym poradzic

Ad 2. Zapomnialem dodac ze juz podczas uruchamiania komputera obraz jest czarno bialy, wchodzac do biosa rowniez nie ma koloru (nie mam nawet zadnej zworki na karcie zeby przelaczyc a wiem ze na niektorych kartach jest mozliwosc przelaczania PAL/NTSC)

Ad 3. Dziwne prawda

Ad 4. Pasty dalem troszeczke na sam srodek bo ta wczesniejsza byla rozbabrana po caly chipie i bylo jej bardzo duzo, az dziw bierze ze temp byly mniejsze :blink:

Czyli mowisz zeby zostawic jak jest tylko martwi mnie dlaczego temp w spoczynku sa teraz wyzsze, wszystko zamontowalem jak trzeba i z pasta rowniez nie przesadzilem a u Ciebie widze ze sa jeszcze nizsze i to przy 25% obrotow wiatraka, arctic silver5 nie jest przeciez byle jaka :blink:

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

Ad1. Ja nigdy się nad tym nie zastanawiałem, jeżeli podkręcam pamięci to muszą non stop chodzić stabilnie, jeżeli to jest problem to najłatwiejszym rozwiązaniem będzie stworzenie profili w riva tunerze ;)

Ad2. A gdzie kupiłeś kartę?

Ad4. Może dałeś jej za mało? Najlepszym sposobem było by rozsmarowanie czymś twardym cieniutkiej wartsty po całości gpu i radiatorze (pamiętaj że AS5 przewodzi prąd), wszystko też zależy od przewiewu w obudowie ;) Którego u mnie szczeże powiedziawszy nie brakuje ;) (dla przykładu dysk samsunga 160gb ma 27*, proccesor 36* a chipset 40* - wszystko jak w podpisie, przy dzisiejszej pogodzie)

Edytowane przez kiceksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiceksc masz racje ale jezeli nie robie nic w 3d i siedze na necie sluchajac muzyki to nie ma sensu ich katowac wyzszymi zegarami, rdzen zmniejsza swoje taktowanie a pamieci zostaja wiec troche to bez sensu, na 800gto mialem w 2d obnizone zegary (obnizaly sie zarowno rdzen i pamiec), natomiast w 3d wszystkie automatycznie podwyzszaly sie na default

co do riva tuner to juz tak robilem, rowniez zegar pamieci zostaje niezmieniony, zmienia sie tylko rdzen :blink:

 

karte kupilem u arche na allegro

 

co do pasty to na aukcji bylo napisane:

Najnowszy produkt firmy Arctic Silver. Poprawiona formuła sprawia, że nie ma na rynku lepszej pasty itd.

Parametry pasty:

* Pasta nie przewodzi prądu

przewiew mam chyba dobry, ale sproboje jeszcze raz przesmarowac chociaz po zalozeniu zalmana sama sie pewnie ladnie rozprowadzila, a robilem to nie pierwszy raz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawliem wszystkie zegary na def w atitool

ustawiam w trybie 2d zegary np. 450/600, daje na Set Clocks, po tej operacji rdzen zmienia swoja wartosc na 450, natomiast pamieci wracaja na 700

nie mam pojecia o co chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek, co do pasty to faktycznie moja gafa :P ja też nakładałem już nie raz i to na różnych podzespołach (ostatnio dołączył xenon i gpu z x360 ;) ) i tak czy siak zawsze nakładam cienką warstwe ;) Tylko na CPU nakładam małą kropke wielkości ziarnka grochu ale tam jest IHS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem dzis miernik:D jak sie okazalo wymalowalem wczoraj na rdzeniu 1,67;D lol:D szybko usunalem, i teraz mi ladnie stanelo na 1,51 i wiecej nie zwiekszam rdzen zalatwilem, pamieci mi chodza na 1,65 jaka jest bezpieczna granica jaka ustawić? 1,9? bo o widze ze ludzie maja po 2,2 ale nie wiem na jakich kościach...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, core 1,51 w stresie wyswietla 1,53 max , 700 core memki 904 i 1,75 V. Temperaturki do 65 stopni.

Jak sie spali jest na gwarancji;D

ps. swoja droga napiecie na pamieciach wacha sie i to strasznie, w zaleznosci od sytuacji ( wgrywanie 3dmarka, test, zamykanie aplikacji) jest z zakresu 1,65 do 1,75

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grafe

 

Inno3d 7600GS 256mb DDR3 1.4ns AGP

 

Założyłem po WIELU bojach ogniwo na rdzeń (przy okazji dużego coldplate'a wchodzi też na HSI :D ) ,więc jest poprawnie chłodzone...

 

Wał numer 1.) : karta nie posiada złącza dodatkowego zasilania (?) Rozwaliło mnie to !

wał numer 2.) : doszedłem do 650 mhz na rdzeniu i 620 mhz na pamięciach ... (SZAJS!!!)

 

temp rdzenia po odpaleniu kompa kolo 1 stopnia , w windzie w trakcie normalnej pracy (word , www , winamp) kolo 7 - 8 stopni , podczas grania (doom3) koło 20 stopni.

Wszystkie temperatury "ze sterów".

 

POTRZEBNY VMOD !

 

szukałem na sieci i cos nie mogę znaleźć :sad: :sad: :sad:

 

zamieszczam zdj karty

tył karty

http://img231.imageshack.us/img231/4664/img1422resizexs6.jpg

 

przód karty

http://img231.imageshack.us/img231/2186/img1426resizefp9.jpg

 

Proszę o rade w sprawie vmoda - może ktoś z Was coś wykuma ,bo ja kompletnie nie znam się na elektronice

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi post tego tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=185048 PCB 7300 i 7600 w tym wypadku to to samo.(sam mam zrobionego moda wg tego opisu)

BTW

Zdjecie pudelka nic nikomu nie powie, jak juz to zdjecia karty:)

Edytowane przez czempi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi post tego tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=185048 PCB 7300 i 7600 w tym wypadku to to samo.(sam mam zrobionego moda wg tego opisu)

BTW

Zdjecie pudelka nic nikomu nie powie, jak juz to zdjecia karty:)

wielkie dzieki czyli mam rozumiec ze 7300 i 7600 sa identyczne ?? bo jednak nie chcial bym w biosie mieszac wole sie pobawic olowkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy przeszukalem wlasnie wątek i mam lipe mam Galaxy GF 7600GT na AGP i nic nie znalazlem na temat V-Moda ... pomocy ... o to fota

 

IMG

Kłamiesz...

Chyba, że według ciebie przeszukanie wątku to przeczytanie 2 ostatnich stron...

BTW: Fajne masz pudełko, tylko, że po pudełku zdjęciu pudełka vmoda nikt nie wykmini...

 

wielkie dzieki czyli mam rozumiec ze 7300 i 7600 sa identyczne ?? bo jednak nie chcial bym w biosie mieszac wole sie pobawic olowkiem :D

Kolega wyżej chyba wyraził się jasno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem pudelko 1 klasa :D zla fota :P

 

pozatym 2 post nie jest o vmodzie jak bys raczyl zerknac .... szkoda ze nie napisales google.pl :D pewnie masz neo :D

 

przeszukanie to wpisalem w szukaj ^^ nie bede cvzytal wszystkiego pewnie 1mb neo cooo ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym 2 post nie jest o vmodzie jak bys raczyl zerknac ....

ręce opadaja... zazwyczaj jestem uprzejmy na maxa i do ostatniej chwili....ale jak juz Tobie sie niechce przczytac dokładnie całego jednego postu z zrozumieniem i odrobine pomyśleć...........to lepiej sie nie wypowiadaj i nie pytaj i daruj sobie modowanie.................jak obraziłem to sorki.........

BTW

pomysle za Ciebie na tym PCB da sie zrobic tego moda ktorego wg ciebie tam nie ma

Edytowane przez czempi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem, wiec postuje.

 

Jakis czas temu na forum vr-zone pojawil sie specjalny pencil mod dla kart: XFX 7600GT AGP - ze wzgledu, ze nie maja referencyjnego PCB.

 

adres => tutaj

dwa obrazki kolegi wittekakkera.

 

mozna dodac do pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...