Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie Sorry jak już gdzieś pojawiło się to pytanie (a myślę , że napewno) , ale nie sposób przewertować wszystkich stron w tym temacie.

 

Mam w RivaTuner - w system tweaks.

[v] Enable driver-level hardware overclocking - performance 3D

ustawione standartowo dla mojej karty

500 MHz dla core clock

700 MHz dla memory clock.

O ile mogę bezpiecznie zwiekszyć te taktowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam to co w podpisie, proste pytanie dla fachowcow:

czy proc mi hamuje karte?

drugie pytanie:

czytalem kilka stron wczesniej ze duzo daje krecenie GPU czy w moim przypadku tez jeszcze gralo by to duza role?

dziekuje za kazda odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerował bym się testami 3dmarka jeśli chodzi o sprawdzanie czy cpu jest wąskim gardłem. Wiem, że mój zasłużony 6600nonGT (bez porównania gorszy od Twojej grafy), był hamowany przez mój CPU (szybszy od Twojego) w niektórych tytułach. Najbardziej widać to w grach opartych o Source engine, gdzie po przesiadce na 8600gt w niektórych miejscach najniższa wartość fps pozostaje prawie taka sama jak na 6600. Gdy w grę wchodzi liczenie AI, fizyki i inne operacje CPU ma wiele do roboty.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wlasnie widze to w kilku przypadkach,

flatout 2 mi chodzi 1280x1024xfuldetale nawet aax4 anisox16 i nie schodzi ponizej 30 klatek, a proc nigdy nie dobija do 100%...

a taki TD:U to konkretna lipa nie da sie grac 15-25 klatek...

troche mnie to dobilo....

 

edit

jeszcze jedno pytanko, jaki procek dałby możliwość wycisniecia 100% z mojej karty w kazdej grze? A64 x2 >3500+??

Edytowane przez fuxmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam mały problem. Otóż mój palit 7600gs sonic (ddr3) pci-e zasłabł (kompa używała wtedy moja siostra, ponoć tylko do oglądania www). Komp sie zawiesił a obraz zniknął (latały jakieś pasy). Na karcie coś sie przysmażyło:

 

Dołączona grafika

 

Oddałem ją na gware, po tygodniu dzwonie do nich i sie pytam co z kartą to mi powiedzieli że wszystko w porządku. Zwróciłem uwage tego pana na ten przypalony fragment bo go wcześniej nie zauważył. Powiedział że oni z tym nic nie mogą zrobić a karta i tak działa. Karta rzeczywiście działa (nawet podkręcona) i jak narazie nie sprawia problemów. Nasuwają mi sie dwa pytania:

 

1. Czy gwarancja obejmuje takie uszkodzenie?

2. Od czego jest "to coś" skoro działa nawet przypalone (może wyjście tv?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

@Nevercool:

1. Gwarancja obejmuje każde uszkodzenie powstałe nie z winy użytkownika, które zminiejsza wartość lub funkcjonalność towaru.

2. To "coś" to najprawdopodobniej dioda zabezpieczająca, lub tyrystorowy układ zabezpieczenia nadnapięciowego. Jego uszkodzenie nie wpływa na działanie karty, poniważ spalił się nie powodując zwarcia "na twardo" ;)

 

btw, któż to są ci "oni" co niby nic nie mogą z tym zrobić zrobić? (podejrzewam, że to jest jeden "on", któremu poprostu się nie chce/ma cię w .. poważaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, któż to są ci "oni" co niby nic nie mogą z tym zrobić zrobić? (podejrzewam, że to jest jeden "on", któremu poprostu się nie chce/ma cię w .. poważaniu)

Oni to serwis sklepu w którym kupiłem karte. Sorki jeżeli się źle wyraziłem. Chodziło mi po prostu o to czy już straciłem gware. Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spalonego 7300GT Zalman Edition od Galaxy wymienili mi na 7600GS od Gigabyte DDR2 niestety :/ O taki model dokładnie teraz mam: >>KLIK<< I poszukuję v-moda na tą kartę graficzną gdyż nawet dodana do gpu gra "call of juarez" się przycina po podkręceniu :mur:

Zrodziło się w tym temacie ponad 200 stron więc nie sposób abym go całego przestudiował. Może ktoś mi pomóc ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wlasnie widze to w kilku przypadkach,

flatout 2 mi chodzi 1280x1024xfuldetale nawet aax4 anisox16 i nie schodzi ponizej 30 klatek, a proc nigdy nie dobija do 100%...

a taki TD:U to konkretna lipa nie da sie grac 15-25 klatek...

troche mnie to dobilo....

 

edit

jeszcze jedno pytanko, jaki procek dałby możliwość wycisniecia 100% z mojej karty w kazdej grze? A64 x2 >3500+??

komp z mojego siga starcza do 76gt lecz już do 86 jest za słaby

 

jak rzucisz okiem parę stron wcześniej to sam z semprona soc A przesiadłem się pod to co mam bo miałem 76gt agp ;] i kop był niesamowity ;]

 

a 100 czy nawet 120 to dopiero przy c2d wykręconym na 4.5 ghz ;]

 

Oni to serwis sklepu w którym kupiłem karte. Sorki jeżeli się źle wyraziłem. Chodziło mi po prostu o to czy już straciłem gware. Dzięki za odp.

nie straciłeś

 

ps. moda do 76gs gigabyte nie znam sprawdź na vr forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straciłeś

Czyli mam prawo od nich wymagać żeby coś zrobili z tą kartą?

 

 

PS czy jest sens w przesiadce na 86gt sonic+ przy sprzęcie C2D E4400, 2x1gb OCZ platinium rev.2, msi-neo2fr?

Edytowane przez Nevercool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam prawo od nich wymagać żeby coś zrobili z tą kartą?

PS czy jest sens w przesiadce na 86gt sonic+ przy sprzęcie C2D E4400, 2x1gb OCZ platinium rev.2, msi-neo2fr?

proc napewno karty ograniczać nie będzie, a czy się opłaca to zależy ile byś musiał dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam prawo od nich wymagać żeby coś zrobili z tą kartą?

PS czy jest sens w przesiadce na 86gt sonic+ przy sprzęcie C2D E4400, 2x1gb OCZ platinium rev.2, msi-neo2fr?

 

a przy sprzęcie z siga się przesiadzlem z 76gt na 86gt i jest wzrost wydajności zauważalny mocno w niektórych aplikacjach w niektórych mniej niemniej jednak :P już mnie procek ogranicza jakbym miał lewy 1k zł to kupiłbym to co napisałeś ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniejsze dni nadeszły, nowy dysk w obudowie.

 

W komputerze temp. zrzuciłam do 8 stopni, podstawiając ją pod otwarte okno. ;]

 

 

Temp. na GPU G73 560@817MHz, 1.33@1.54V:

 

Dołączona grafika

 

I nowe wyniczki w 3d markach 05 i 06:

 

7365

3826

 

Poprzednio było:

7233

3777

 

 

:P

 

Karciocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte palit gf7600gs i karta mi nie dziala czyli obraz sie pojawia i poi kilku sekundach jest czarny ekran i restart komputera

 

mam zasilacz 350 wat czy to moze byc przyczyna czy jakas inna jaka ? firma feel ma 4 wyjscia zasilania 2 na karte graficzna zuzylem pozostale na dyski cd/dvd juz odloczyc musialem

na razie mnie interesuje to, czy to jest wina zasilania czy karty ?

 

bez sterownikow karta dziala normalnie tylko z zainstalowanymi sterownikami sa problemy

 

jakie sterowniki instalowac ja mam 162.18_forceware_winxp_international_whql

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem pencilmoda :)

Na rdzeniu 1.42 V i 650 Mhz, a pamięci 2.09, jak narazie 1740 Mhz. Wszystko full stable.

Mam 2 pytania:

na ile moge zwiększyć napięcie na pamięciach na codzień (bez szkody dla nich, pamiątki to samsung 1.2 ns) ?

no i po jakim czasie ten pencilmod się zetrze ?

 

Edit:

3dMark05- 6900 pkt

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytano posiadam GF 7600 GS GIGABYTE DDR2 AGP 400/800{wiem wiem ddr2 shit ale ona liczy sobie juz troche).

A więc do rzeczy moje oc poczatkowe 450/900 to nie koniec ^^ ( w oc jestem nOOb)oczywiscie- pamięci firmy hynix karta chlodozna fanem w budzie

AC 8l temp idle=39 stres=47. wynik w 3d mark 03 - 9674 chcę dobić do 10000 albo i więcej, jakich sterów uzyć ? do tego

narazie mam z nvidia.com, hm no i oczywiscie czy ktos wycisnoł z podobnej karty wiecej? i czyb moj wynik jest dobry? bo nie chce przecholowac poniewaz

nie mam na niej jeszcze radiatorków na pamieci..

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten Gigabyte o którym piszesz lata obecnie na 500/920, z tym że 3dmarki przechodzi bez artów i jakichkolwiek problemów na 540/950, ale jak gram to po kilkunastu minutach gra co jakiś czas przycina, nie doszedłem jeszcze czy to wina pamięci czy rdzenia, ale wstepnie wygląda że i tego i tego. Radiatory na ram nic nei dały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wpienia mój GF7600GT od Leadteka.

 

Coś na tej karcie tak trzeszczy i ćwierka (jakas cewka albo biper). Dźwięk jest różny, zalezny od wykonywanej czynności:

 

przesuwanie okna

przewijanie strony www

minimalizowanie/maxymalizowanie okna (np. gadugadu)

obracanie obiektu w viewportcie 3ds maxa

 

 

Gdy nie wykonuje żadnej czynności n akomputerze to karta siedzi cicho, jak przesune okno nawet o 2pixele, to na czas przesuwana piszczy. Nie sa to skomplikowane czynności i nie ma mowy o obciążeniu GPU/mem czy czegokolwiek. Może to jakieś przebicia albo poprosut wspaniały windows ma aktywną jakąs opcje (coś a`la domyslnie włacozne dźwieki klikniecia podczas przegladania stron www).

 

W każdym razie prosze o pomoc, w jaki sposób wyłączyć to ustrojstwo. Ewentualnie który to dokladnie element na karcie wydaje tkai dźwięk:

 

www.geforce9.pl/geforce.htm

tutaj są jej fotki dla ułatwienia

 

Obecnie karcioche owinęłam w folie babelkową, ale ni to nie wyglada ładnie ni nie wycisza super skutecznie. ;/

 

 

Dodam że czasami karta nie wydaje zadnych dźwiekow, a dzis to normalnie dobija mnie aż. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...