Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Skinny500

 

Zauważyłes, że ten srebrny mały radiator strasznie mocno sie grzeje? jakie ty masz chlodzenie? ja nasmarowałem ją AS5

i AC na nią dmucha wiec temp jak powyżej nie narzekam kiedys probowałem 450/1000 i poszło gładko ale to było

dawno jeśli bede miał czas to Ci napisze jak idzie na takich taktach moja karta a jakiej firmy masz pamięci?

Hm ja myśle nad tymi radiatorkami bo zawsze coś pomogą oddać ciepło. a Jakie wyniki masz w 3smarkach?

Czy ktoś jeszcze posiada taką kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten radiator jest bardzo gorący, od czego on w ogóle odprowadza ciepło? mosffety czy co tam jest? Moje chłodzenie masz w podpisie.Taktowania i wyniki w 3dmarku 05:

 

4236 490/450

4297 510/450

4326 530/450

4398 540/450

4419 540/460

4460 540/480

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no niezłe te wyniki no i taktowanie rdzenia również hm moje wyniki:

3dmark2001-19819

3dmark2003-9674

3dmark2005-4345

Przy 440/900 je osiągnołem.

Apropo tego radiatora to nie powiem Ci dokładnie co to jest (bo jest mały nOOb)

ale jak ja rozebrałem i nasmarowałem to pasta AS5 hm wygląda podobnie do rdzenia.

Może mi ktoś powiedzieć co to takiego >?<

hm Moim celem jest osiagniecie powyżej 10k w 3dmark03 i 20k w 3d mark 01 ale z tym

może być problem bo ogranicza mnie mobo -.-. ale jak na poczatek można się pobawić ;D

 

Ps. testy były wykonane na sterach org. ze strony nvidi czyli 163.71

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzsisiaj się okazało że 500MHz na rdzeniu to tez za dużo... W 3 gry tak grałem, a 3D mark chodzi na dużo wyższym taktowaniu ale dzisiaj wyszedł nowy build bety gry Mythos no i gra się zawieszała, okazało się że to przez rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu no mi też wydawało się, że to sporo ale te 480 powinnien łyknąc.

U mnie raz się sypła gdy przesadziłem coś z oc pamięc ponad 1000

i krzaki na ekranie O_o xD eh co za dużo to nie zdrowo ale to było

poł roku temu mam zamiar na nowo spróbować po zamontowaniu radiatorów

na pamięci a temu mi na nich zależy bo na karte wieje fan wieć temp. by

troszkę spadła. Jak narazie z karty jestem zadowolony mam ją już rok,

wtedy cena była całkiem spora ponad 500zł. A najnowsze gry chodzą

całkiem niezle na 1024x768 spokojnie gram brakuje troszke ramu ;/

ale to się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte palit gf7600gs i karta mi nie dziala czyli obraz sie pojawia i poi kilku sekundach jest czarny ekran i restart komputera

 

mam zasilacz 350 wat czy to moze byc przyczyna czy jakas inna jaka ? firma feel ma 4 wyjscia zasilania 2 na karte graficzna zuzylem pozostale na dyski cd/dvd juz odloczyc musialem

na razie mnie interesuje to, czy to jest wina zasilania czy karty ?

 

bez sterownikow karta dziala normalnie tylko z zainstalowanymi sterownikami sa problemy

 

jakie sterowniki instalowac ja mam 162.18_forceware_winxp_international_whql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten Gigabyte o którym piszesz lata obecnie na 500/920, z tym że 3dmarki przechodzi bez artów i jakichkolwiek problemów na 540/950, ale jak gram to po kilkunastu minutach gra co jakiś czas przycina nie doszedłem jeszcze czy to wina pamięci czy rdzenia, ale wstepnie wygląda że i tego i tego. Radiatory na ram nic nei dały

mam ten sam problem i po kilku minutach grania u mnie przycina non stop, klatki spadaja do poziomu 15-20fps, jak zdejme bok obudowy to po okolo 3 minutach wszystko wraca do normy,

temperatura rdzenia w obciazeniu jest caly czas taka sama niezaleznie czy obudowa otwarta czy zamknieta gdyz na poziomie karty mam wiatrak ktory wyciaga gorace powietrze, sprawdzalem tez radiatory na pamieciach i nie sa zbyt gorace, raczej ledwo cieple,

karta jest podkrecona na 620/800MHz, galaxy 7600gs, na rdzeniu jest arctic silver

 

zauwazylem ze bardzo grzeja sie elementy zaznaczone na zdjeciu,

czy taki spadek fps moze byc spowodowany nagrzewaniem sie tych elementow :?:

jezeli tak to jak najlepiej je schlodzic :?:

post-137564-1193172832_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

mam karte palit gf7600gs i karta mi nie dziala czyli obraz sie pojawia i poi kilku sekundach jest czarny ekran i restart komputera

 

mam zasilacz 350 wat czy to moze byc przyczyna czy jakas inna jaka ? firma feel ma 4 wyjscia zasilania 2 na karte graficzna zuzylem pozostale na dyski cd/dvd juz odloczyc musialem

na razie mnie interesuje to, czy to jest wina zasilania czy karty ?

Po pierwsze daruj sobie podwójny kabel do zasilania tej karty - jeden to już za dużo :)

Takie objawy mogą być z winy zasilania, ale bardziej prawdopodobne jest że karta ma zły styk w gnieździe albo poprostu jest zwalona.

 

...zauwazylem ze bardzo grzeja sie elementy zaznaczone na zdjeciu,

czy taki spadek fps moze byc spowodowany nagrzewaniem sie tych elementow :?:

jezeli tak to jak najlepiej je schlodzic :?:

Teoretycznie jest to możliwe, ale najczęściej to jest jednak wina zbyt wysokiej temp. rdzenia lub zbyt dużego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe oc z nudów..

pacjent to palit 7600gs sonic AGP 400/1000

po oc: 675/1700 (delta -100)

chłodzenie: miedziany zalman

 

wyniki:

o5 - 7k

o3 - 15,1k

 

i teraz pytanie:

ma ktoś schemat vmoda na tego palita? ale na AGP !

mam chrapke na ~800mhz na rdzeniu :D

czekam niecierpliwie na jakieś info.. pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://alana.ath.cx/warsztat/karta1.JPG

http://alana.ath.cx/warsztat/karta2.JPG

http://alana.ath.cx/warsztat/tranzystor.JPG

 

Palit 7600GS Sonic DDR3 w rewizji z kontrolerem napięcia APW7065

Udało mi się dojść do >1.4v poprzez wlutwanie mosfeta PH66LT03 (nie pamiętam już dokładnego oznaczenia ale chyba coś takiego). Ale teraz znów karta na 1.45V piszczy tak że zagłusza wentyl, śmierdzi coś lekko i kręci się gorzej niż na 1.3V

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 7600GS Sonic DDR3 w rewizji z kontrolerem napięcia APW7065

Udało mi się dojść do >1.4v poprzez wlutwanie mosfeta PH66LT03 (nie pamiętam już dokładnego oznaczenia ale chyba coś takiego). Ale teraz znów karta na 1.45V piszczy tak że zagłusza wentyl, śmierdzi coś lekko i kręci się gorzej niż na 1.3V

Ma ktoś jakiś pomysł?

Sprawdz co smierdzi... Zaklej ta cewke co piszczy...

 

ps. chlodzisz woda??... bo juz sie pogubilem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ale teraz znów karta na 1.45V piszczy tak że zagłusza wentyl, śmierdzi coś lekko i kręci się gorzej niż na 1.3V

Ma ktoś jakiś pomysł?

Tak na czuja to powiedziałbym że masz ekonomiczną wersję dławika w przetwornicy GPU, który nie wyrabia (nasyca się) po dołożeniu dodatkowego mosfeta - efektem będzie niestabilność vgpu i pisk. Można wymienić go na model o większym dopuszczaknym prądzie i powinno być oki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. chlodzisz woda??... bo juz sie pogubilem :P

Jeszcze nie, bo nie umiem założyć Cellfasta 8/11 na NK15 na chłodnicy (wrzatek i zapalniczka nie pomaga). Mysle o przylutowaniu jakiejs przejsciowki na NK10.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego radiatora to nie powiem Ci dokładnie co to jest (bo jest mały nOOb)

ale jak ja rozebrałem i nasmarowałem to pasta AS5 hm wygląda podobnie do rdzenia.

Może mi ktoś powiedzieć co to takiego >?<

Pod tym srebrnym radiatorem jest mostek HSI (HIGH SPEED INTERCONNECT), który zmienia sygnał z PCIE na AGP. Nie wpływa on na OC karty.

Edytowane przez Cyna58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hwbot.org/result.do?resultId=660349

http://hwbot.org/result.do?resultId=660352

http://hwbot.org/result.do?resultId=660355

Słabe takty, dobre wyniki, się zna te tweaki ;]

Cooling by stock AC

Co dziwne arty ROPu były na delcie 60 przy taktach 800(740), geo się nie wywalało

Jak złożę WC to coś pewnie pomoże shaderom/ROP

Zachęcam użytkowników mojej rewizji Palita do wlutowania MOSFETa ;]

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomazzi

 

CYTAT(futureman @ 23 paź 2007, 20:44)

mam karte palit gf7600gs i karta mi nie dziala czyli obraz sie pojawia i poi kilku sekundach jest czarny ekran i restart komputera

 

mam zasilacz 350 wat czy to moze byc przyczyna czy jakas inna jaka ? firma feel ma 4 wyjscia zasilania 2 na karte graficzna zuzylem pozostale na dyski cd/dvd juz odloczyc musialem

na razie mnie interesuje to, czy to jest wina zasilania czy karty ?

Po pierwsze daruj sobie podwójny kabel do zasilania tej karty - jeden to już za dużo

Takie objawy mogą być z winy zasilania, ale bardziej prawdopodobne jest że karta ma zły styk w gnieździe albo poprostu jest zwalona.

karta u znajomego dziala u mnie nie ?

co moze byc przyczyna

 

zasilacz pl glowna czy jeszcze cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweaki znam te wszystkie co Ty ;>

MOSFET nie był lutowany przeze mnie ;>

Uważaj, uważaj, bo raport poleci i Orgiusz ci zbanuje nastepne konto :lol: :lol:

Daj foto ;)

 

 

Uważaj, uważaj, bo raport poleci i Orgiusz ci zbanuje nastepne konto :lol: :lol:

?? :blink: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...