Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie damikor, ładnie... chociaż się nie popisałeś. A gdzie vmod pamięci? a gdzie timingsmod dla pamięci? :D Ja na swoim 7600Gs którego sprzedałem :unsure: w 05 miałem około 8 koła, na Opku 144... i taktowaniem rdzenia na karcie 724 i BEZ ŻADNYCH tweaków.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3391592

 

także się nie chwal tylko pracuj pracuj pracuj :lol2:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki wyniczek? Bo ja spokojnie mogłem wyciągnąć 8500 przy taktowaniu rdzenia 720mhz. Przy taktowaniu 820 kto wie co by było :blink:

 

Co do sterowników polecam G-Xtreme 93.81 TweaksRUS. Używałem ich kiedy miałem 7600Gs do wszystkiego, gry, 3DM i reszta(czyt. Winzgroza :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile maxymalnie wyciskacie z karty bez modow ? Bo ja do tej pory uzywalem vtoola ktory jest standardowo przy sterach i maxymalnie dalo sie ustawic 520c/600m Teraz zainstalowalem river i chwile sie pobawie...

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie na dzis udalo wykrecic bez vmodow (czysty standard tylko riva tuner) na 550c/720(1440)m - przy 560c wiesza mi 3dmarka ... :( Jesli chodzi o pamieci mysle ze jeszcze cos z nich wycisne bo teraz nie chce mi sie sprawdzac dalej :)

 

3d Mark 2k5 5592 pkt http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3622346

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście żebym się poprawił - proszę bardzo ;]

Chciałbym bardzo podziękować Lancowi który pożyczył mi Deltę 120mm. Bez tego wentylatora przy chłodnicy w pasywie miałbym 30 stopni większą temperaturę GPU. World Record w 3DMarku05. Temp GPU przy napięciu 1.6V 42*C http://www.hwbot.org/result.do?resultId=661167. Jak będzie mi się chciało to zrobię jeszcze wyniki w innych benchmarkach, ale 3DMarka05 najbardziej lubię bo jest najmniej zależny od CPU

EDIT: Jeszcze 3DMark06: http://www.hwbot.org/result.do?resultId=661189

Wynik świetny patrząc na to że ryba miał 150 pkt więcej i duuuużo wyżej taktowany CPU [;

 

Pewnie będziecie mnie oskarżać o czity, nie

Poprostu Palit ma timingi 3 razy ciaśniejsze niż Galaxy

To wszystko wyjaśnia

A tweaki to takie podstawowe + ten co trzeba minimalizowac AM03 zeby podgladnac wynik

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max bez vmodów mam: 655/786 (tylko , że moja karta to 7600GT) . W 3dmarku05 mam 6820pkt. Zna ktoś jakiś sposób żeby dobić do tych 7000pkt? EDIT: albo podbić jeszcze troszeczkę takty?

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany z innym problemem - mam geforce 7600gs galaxy (wersja z ddr3).

Taktowania wg 3dm05 : VGA Memory Clock 747.0 MHz VGA Core Clock 600.0 MHz

procek jak w opisie tylko fsb 300 (2,4 GHz) a wynik to zabójcze 3827. System czysty - instalowany przed 2 godzinami ....

Teraz pytanie - co tak słabo ?

Stery 163.71

Edytowane przez LOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po panice ... zrobiłem restart po instalacji 3DMarka, podciągnąłem timingi pamięci do 4-4-4-12 i po ponownym przeleceniu benchmarka 6570 punktów - widać się jakiś task mielił podczas poprzedniego uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.. :)

 

ja już troszku zmieniłęm sprzęta, mam teraz proca na a64 1,8@2,34 wszystko na płycie głównej DFI Lan Party 250 Gb ;)

 

grafika nadal ta sama, i chce sie was zapytać - jak wymalujecie ten rezystor tym ołówkiem ? mam ołówek 4b... maluje maluje maluje.. i max co wymalowałem, to z 530 na 564 mhz doskoczyłem.. jak chodzi o mhz.. ten rezystor jest śliski i coś nie chwyta ołówka.. ;/ i mam problem..

 

ram mam 3x512 elixira na 133 mhz puszczony teraz... bo na socket 754 to ciezko z 3 kościami ramu jest. i moje pytanko brzmi nastepująco

wynik 11883 pkt na taktach 560/1500 to chyba mało no nie ?? oczywiscie 3dmark 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja max bez vmodów mam: 655/786 (tylko , że moja karta to 7600GT) . W 3dmarku05 mam 6820pkt. Zna ktoś jakiś sposób żeby dobić do tych 7000pkt? EDIT: albo podbić jeszcze troszeczkę takty?

Pobawiłbym się deltą ale czy jest sens tracić gware teraz? karta w pon. na allegro idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłbym się deltą ale czy jest sens tracić gware teraz? karta w pon. na allegro idzie.

A od kiedy to zabawa z delta skutkuje utrata gwary ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj pobawiłem się trochę w o/c mojego Palita 7600GT. Rdzeiń poszedł z 560Mhz do 680MHz (na 685MHz zaliczyłem zawiechę). To wydaje sie jeszcze normalne, przejdźmy do rzeczy.

Częstotliwość pamięci domyślnie ATITool mi pokazuje 700MHz (domyślam się że mnożymy razy 2) czyli 1400MHz, no i podkręcam podkręcam, i jakie było moje zaskoczenie kiedy doszedłem do 900MHz (1800MHz) i nic... żadnych artefaktów aż się boje dalej podkręcać, bo nie widziałem żeby ktoś na forum miał takie wyniki bez vmoda. Czy coś jest nie tak? Kręcić dalej ?

Edytowane przez Scoopex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno flashowanie biosu tak. Obym nie miał racji XD

Nie masz racji.. Zawsze robisz backupa def biosu i w kazdej chwili go mozesz wgrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scoopex- Zapodaj jakieś screeny. I ile punków w markach? Jakie masz chłodzenie? To standardowe czarne?

Chetau- a jest ryzyko , że karta nie wstanie po flashu ? bo nigdy jeszcze tego nie robiłem ;]

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj pobawiłem się trochę w o/c mojego Palita 7600GT. Rdzeiń poszedł z 560Mhz do 680MHz (na 685MHz zaliczyłem zawiechę). To wydaje sie jeszcze normalne, przejdźmy do rzeczy.

Częstotliwość pamięci domyślnie ATITool mi pokazuje 700MHz (domyślam się że mnożymy razy 2) czyli 1400MHz, no i podkręcam podkręcam, i jakie było moje zaskoczenie kiedy doszedłem do 900MHz (1800MHz) i nic... żadnych artefaktów aż się boje dalej podkręcać, bo nie widziałem żeby ktoś na forum miał takie wyniki bez vmoda. Czy coś jest nie tak? Kręcić dalej ?

moj kolega kupil 7600gt od palita na agp i to samo 675mhz na rdzeniu a na pamieciach uwaga 1840Mhz :? ale ma semprona 2600+ (socket A) i tylko 6000 pktów w marku05

Edytowane przez korzychxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety proc z 1,8 na 2,349 idzie max, wyżej jest neistabilny - prime sie wysypuje niestety nawet podniesieniu napiecia.. powodem może być zbyt wysokoa temperatura - w stresie ma 51 stopni.. jądro to clawhammer - stary proces technologiczny, i jeszcze pewnie ten "kondon" metalowy na rdzeniu kijowo dociśnięty jest . mam freezera na tym. wiecej z proca nei wycisne, ale nei jest źle i tak 550 mhz wiecej ;) lepiej mi powiedźcie jak to jest że cały rezystor czarny, a możłiwosci oc mis ie zwiekszyły 30 mhz tylko ? dziwne to !

 

pamięci ram pusciłem na max tera i dobiłem do 11975 punktów.. w 03

 

korzych a z twoim gsem co go miałes jak było ? ile wyciskałes na nim punkciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety proc z 1,8 na 2,349 idzie max, wyżej jest neistabilny - prime sie wysypuje niestety nawet podniesieniu napiecia.. powodem może być zbyt wysokoa temperatura - w stresie ma 51 stopni.. jądro to clawhammer - stary proces technologiczny, i jeszcze pewnie ten "kondon" metalowy na rdzeniu kijowo dociśnięty jest . mam freezera na tym. wiecej z proca nei wycisne, ale nei jest źle i tak 550 mhz wiecej ;) lepiej mi powiedźcie jak to jest że cały rezystor czarny, a możłiwosci oc mis ie zwiekszyły 30 mhz tylko ? dziwne to !

 

pamięci ram pusciłem na max tera i dobiłem do 11975 punktów.. w 03

 

korzych a z twoim gsem co go miałes jak było ? ile wyciskałes na nim punkciszy

jak dobrze pamietam 12800 pktów, do 13k nie udało mi sie dobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

chcialbym sie zapytac czy otrzymalem dobry wynik w smarkach.

Zestaw taki jak w opisie.

x2 3600 @ 2700 (280x9,5 Vstock)

1gb goodram 667 d9hnl @ cl4 1.9v (nie daje wiekszego napiecia bo slyszalem ze te kostki lubia padac na wyzszych napieciach)

palit 7600gs sonic (jakas dziwna rewizja bez sli) @ 570/1630

jedno co mnie irytuje w tym palicie to to ze nie moge przekroczyc tej granicy na rdzeniu. nic nie modowalem. stery to xtreme-g drivers 93.81.

wszystko na abicie kn9.

 

Dołączona grafika

 

 

jakies podpowiedzi jak uzyskac lepszy wynik?

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...