Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

No ja tez skonczylem wstepna zabawe z moim Galaxy 7600Gt@620/820 (sam wykryl) na sterach 84.26, jak dalem wiecej to mi sie 2003 na cpu test zacial... a wogole to jak zainstalowalem stery 84.26 to ....system mi ja wykryl jako MSI i nawet zainstalowal w zakladkach pulpitu narzedzia do OC od MSI, dodatkowo kazdy program wykrywa mi ja jako MSI NX7600GT ;] nie wiem - moze sie w fabryce walneli, niezle jaja, ale mi to bez roznicy. Karta wypas, porownujac z qumpla Leadtekiem 6800XT 16/5 @375/875 to poprostu urywa głowe ;]

 

Wyniki jakie uzyskalem:

 

2003 - 15000

2005 - 6800

2006 - 3400

 

Testy gier bede uzupelniac bo narazie musze sie wyzyc troche jako ze miesiac jechalem na Rivie TNT M64 (prawie ośleplem)

 

Doom III 1280x1024 Ultra High AAx4 - 80 fps ;]

 

PS. W Action juz ta karta stoi za 710 zl :[] i ma jeszcze taniec.

No ładnie ładnie...sam mam zamiar ją na dniach kupić, to juz bedzie druga karta od galaxy, świetne karty firma robi i w dodatku tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konfig z podpisu i z powodu slynnych freezow [nf3+6xxx] postanowilem przepełznąć na nf4;] No i zastanawia mnie jak ma sie wydajnosc 6800 12/6 do 7600gs...Na gt raczej kasy nie bede mial , chce zrobic przesiadke bez zadnych doplat i chyba mi sie to uda....7600gs po oc bedzie lepszy od 6800?

dzx za odpowiedzi ;)

pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem testy i 7600gs do 6800 wypadal bardzo podobnie, a nawet lepiej... po oc byl juz znacznie szybszy

 

zobacz sobie testy tutaj, a nastepnie porownaj do testow z 6800: http://www.hardware.fr/articles/611-1/nvid...-x1800-gto.html

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem evrcool vc-rhc turbo 2 myśle że przy cenie 85zł będzie lepszy niż pentagram xc-80cu i napewno też założe go na 7900gt zreszą mam nadzieje że w środe po świętach będzie i go porównam z xc-80 cu.

Chciałem najpierw brać silencera 6 rev.2 ale jak pod nim założyć radiatorki na pamięcie które ewidentnie potrzebują radiatorków przy taktowaniu na 920. I pytanie co można zrobić żeby podnieść jeszcze napięcie na rdzeń bo ołówkomy mod daje stabilne 655 MHz nie mniej karta wstaje a przynajmniej moja nawet na 690 nie ma żadnych artów ale z braku prądu 3Dmark05 się zawiesza. Pozostaje chyba hardcor i lutownica....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gt w impulsach pobiera dość dużo prądu , więc się nie zdziw jak po extrem vmodzie uwali się jakaś ścieżke na płycie , 7600gt nie kręcony pobiera ok 40wat(peak 60wat)

Chodzi mi o 700MHz na gpu bo czytałem że tyle robią ale to co napisałeś czytam pierwszy raz. Gdzie to znalazłeś że tak się może stać :sad: Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałem o tym gdzieś przeczytać? , pci-express ma ograniczenie do 75wat , jeżeli karta pobiera więcej niż 75wat z płyty mogą być problemy , 700mhz tylko zależy na jakim napięciu , bo pewnie na wodzie przy niskiej temp można taki wynik uzyskać praktycznie na standardowym napięciu , bo lepsze sztuki na powietrzu uzyskują 650mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to imo bledem jest brak wtyczki zasilania.. bo kto tak naprawde patrzy na to ile pradu karta zre ? mnie bardziej by interesowalo te 50mhz na rdzeniu wiecej :)

przypuszczam, ze ksiazka zyczen i zazalen wisi w firmie nvidia, mozesz smialo sie zapytac dlaczego nie dali wtyczki na swoim referencyjnym pcb... przypuszczam ze z jednego powodu, BO JEJ NIE POTRZEBUJE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam, ze ksiazka zyczen i zazalen wisi w firmie nvidia, mozesz smialo sie zapytac dlaczego nie dali wtyczki na swoim referencyjnym pcb... przypuszczam ze z jednego powodu, BO JEJ NIE POTRZEBUJE!

7600gt w impulsach pobiera dość dużo prądu , więc się nie zdziw jak po extrem vmodzie uwali się jakaś ścieżke na płycie , 7600gt nie kręcony pobiera ok 40wat(peak 60wat)

musiałem o tym gdzieś przeczytać? , pci-express ma ograniczenie do 75wat , jeżeli karta pobiera więcej niż 75wat z płyty mogą być problemy , 700mhz tylko zależy na jakim napięciu , bo pewnie na wodzie przy niskiej temp można taki wynik uzyskać praktycznie na standardowym napięciu , bo lepsze sztuki na powietrzu uzyskują 650mhz

czytaj uwaznie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem evrcool vc-rhc turbo 2 myśle że przy cenie 85zł będzie lepszy niż pentagram xc-80cu i napewno też założe go na 7900gt zreszą mam nadzieje że w środe po świętach będzie i go porównam z xc-80 cu.

Chciałem najpierw brać silencera 6 rev.2 ale jak pod nim założyć radiatorki na pamięcie które ewidentnie potrzebują radiatorków przy taktowaniu na 920. I pytanie co można zrobić żeby podnieść jeszcze napięcie na rdzeń bo ołówkomy mod daje stabilne 655 MHz nie mniej karta wstaje a przynajmniej moja nawet na 690 nie ma żadnych artów ale z braku prądu 3Dmark05 się zawiesza. Pozostaje chyba hardcor i lutownica....

Czekam z niecierpliwością na TESTY bo zbieram kase na... noo właśnie myślałem oczywiście nad pentagramem 80CU ale to może być ciekawą i wydajniejsza alternatywą!

 

Mała uwaga co do kart galaxy...w przypadku 7600GT to referencyjna nvidii ale mam jeszcze 7900GT (też galaxy) i w obu rdzeń słabiutko idzie, w 7600GT na 600mhz a w 7900GT tylko 586 :( Czyzby Galaxy jednak byłą słabiej dowoltovana (ale przeci to referencyjne!) Może poprostu miałem pecha :( ... zobaczy sie po zminie chłodzonka i vmodzie

Ps pamiatki w 7900GT idą na 906mhz! wynik w 3dsmarku 2003 to 18605 (na procku venice@2466mhz) żadna rewelacja bo rdzeń słabiutko :(

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za pytanie ale nie czytalem calego topika (ponad 600 postow)

Czy jest wersja 7600 gt z 266b szyna ??? bo znalazlem cos takiego

capslock

Lub

Apollo pozycja 178 w cenniku [PCIE] Karta GeForce 7600GT Palit 256MB 256b NE/7600GT+TD21

To jakis blad opisu. 7600 sa tylko z 128 bitowa szyna pamieci.

http://www.msi.com.tw/program/products/vga...ail.php?UID=729

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na TESTY bo zbieram kase na... noo właśnie myślałem oczywiście nad pentagramem 80CU ale to może być ciekawą i wydajniejsza alternatywą!

 

Mała uwaga co do kart galaxy...w przypadku 7600GT to referencyjna nvidii ale mam jeszcze 7900GT (też galaxy) i w obu rdzeń słabiutko idzie, w 7600GT na 600mhz a w 7900GT tylko 586 :( Czyzby Galaxy jednak byłą słabiej dowoltovana (ale przeci to referencyjne!) Może poprostu miałem pecha :( ... zobaczy sie po zminie chłodzonka i vmodzie

Ps pamiatki w 7900GT idą na 906mhz! wynik w 3dsmarku 2003 to 18605 (na procku venice@2466mhz) żadna rewelacja bo rdzeń słabiutko :(

o odnośnie 7900gt , to tyle właśnie średnio się kręcą , po zmianie chłodzenia da rade dociągnąć do 600mhz , tylko próbki od nvidii kręciły się nad zwyczaj dobrze , taka sama sytuacja też była z 7600gt(próbki od nvdii szły ok 650mhz) Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o odnośnie 7900gt , to tyle właśnie średnio się kręcą , po zmianie chłodzenia da rade dociągnąć do 600mhz , tylko próbki od nvidii kręciły się nad zwyczaj dobrze

Eeee... no ludziska mają spokojnie 620-630.... więc tak z 600 nie ma sie co cieszyć :(

 

PS..mógłby ktoś wrzucić zdiecie 7600GT z zaznaczonym miejscem gdzie sie Vmody robi bo nie moge znaleść tego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o odnośnie 7900gt , to tyle właśnie średnio się kręcą , po zmianie chłodzenia da rade dociągnąć do 600mhz , tylko próbki od nvidii kręciły się nad zwyczaj dobrze , taka sama sytuacja też była z 7600gt(próbki od nvdii szły ok 650mhz)

To jakoś dziwne że moja na referencyjnym robiła 650/870 (Oblivion mi chodził).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakoś dziwne że moja na referencyjnym robiła 650/870 (Oblivion mi chodził).

trafiło ci się i tyle , ja nie podaje przykładów , które można policzyć na palcach jednej dłoni , tylko podaje ile średnio lecą 7600gt , w każdej serii kart trafiają się lepsze sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...