Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz wyniki w markach?

Mój wynik w 3dMarku 05 to 4879 punktów.

File Name

 

Benchmark

Width 1024

Height 768

Anti-Aliasing None

Anti-Aliasing Quality 0

Texture Filtering Optimal

Max Anisotropy 4

VS Profile 2_a

PS Profile 2_a

Force Full Precision No

Disable DST No

Disable Post-Processing No

Force Software Vertex Shader No

Color Mipmaps No

Repeat Tests Off

Fixed Framerate Off

Comment

 

3DMark Score 4879 3DMarks Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 15,2 FPS Game Tests

GT2 - Firefly Forest 15,9 FPS Game Tests

GT3 - Canyon Flight 30,9 FPS Game Tests

CPU Score 0 CPUMarks Not enough CPU tests run CPU Tests

CPU Test 1 0,0 FPS N/A CPU Tests

CPU Test 2 0,0 FPS N/A CPU Tests

Fill Rate - Single-Texturing 0,0 FPS N/A Feature Tests

Fill Rate - Multi-Texturing 0,0 FPS N/A Feature Tests

Pixel Shader 0,0 FPS N/A Feature Tests

Vertex Shader - Simple 0,0 FPS N/A Feature Tests

Vertex Shader - Complex 0,0 FPS N/A Feature Tests

8 Triangles 0,0 FPS N/A Batch Size Tests

32 Triangles 0,0 FPS N/A Batch Size Tests

128 Triangles 0,0 FPS N/A Batch Size Tests

512 Triangles 0,0 FPS N/A Batch Size Tests

2048 Triangles 0,0 FPS N/A Batch Size Tests

32768 Triangles 0,0 FPS N/A Batch Size Tests

System Info

Version 3,12

CPU Info

Physical Processors 1

Logical Processors 2

Central Processing Units

Central Processing Unit

Manufacturer Intel

Family Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

Architecture 32-bit

Internal Clock 2995 MHz

Internal Clock Maximum 2995 MHz

External Clock 200 MHz

Socket Designation mPGA478

Type

Upgrade Socket 423

MultiCore 1 Processor Core

HyperThreadingTechnology Available - 2 HTT Processors per Core

Capabilities MMX, CMov, RDTSC, SSE, SSE2, SSE3, PAE

Version Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, otóż czy da rade połączyć karty w SLI z różną ilością pamięci ?? Bo mam karte ze 128 MB i trafiła mi się okazja kupienia płyty ze SLI więc chciałbym dokupić drugą 7600 do tego ale z 256 MB. Czy takie coś ma prawo w ogóle działać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ostatnio kupiłem na Allegro geja 7600GT Gigabyte SPII. Zainstalowałem sterki, włączyłem benchmarki wszystko pięknie gra. Dzisiaj jednak uruchomiłem rivatuner i zobaczyłem dziwne odczyty napięcia rdzenia ?? Wiem, że normalnie powinno być coś koło 1.3V. Tutaj zamieściłem screena http://www.freeimagehost.eu/image/02edff1924257. Z tego co widzę napięcie wynosi aż 2V. Tempy są w normie, nic się nie wiesza, ale pytam tak z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Cześć wszystkim ostatnio kupiłem na Allegro geja 7600GT Gigabyte SPII.

... Z tego co widzę napięcie wynosi aż 2V. Tempy są w normie, nic się nie wiesza, ale pytam tak z ciekawości.

"Core VID , non-dimensional" to według Ciebie napięcie? no to gratki :lol2:

2V doprowadziłoby Twojego 'geja' do białej gorączki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

CoreVID to mówiąc najprościej "numer pozycji w tablicy napięć zadanych". W obecnie produkowanych kartach najczęściej jest to kilkubitowa liczba przesyłana bezpośrednio do regulatora Vgpu, który na tej podstawie ustawia fizyczną wartość napięcia. Core VID jest wartością niemianowaną (non-dimensional), na różnych kartach może odpowiadać różnym wartościom napięcia. RivaTuner ma możliwość pokazywania realnych napięć, tyle że działa to na zasadzie "tyle powinno być, a ile jest - niewiadomo" (trzeba zmierzyć) ;)

 

ps. w zasadzie nie powinienem tego pisać, ale jak zapuściłem wyszukiwarkę to mi łapska opadły po przeczytaniu niektórych wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, mam kartę Galaxy 7600gs Zalman,

z kościami pamięci... no właśnie,

czy da się to jakoś sprawdzić bez zdejmowania

radiatorków z pamięci, dość dawno kupowałem,

ale jestem przekonany że są to pamięci 1.0,

czy był wogóle model takiej karty,

czy tylko z pamięciami 1.2?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , mam Pytanie , podkręcam karte 7600GT palit 256mb/128bit na pce*16 1,4 nn Podkręciłem do 600/750 MHz(RivaTuner) w grach jest o 6-10 FTP wiecej , tylko tak sie zastanawiam do Ilu jeszcze moge ? wiecie ile max jest dla takiej karty ? Temperatura gdy nic nieorbie tylko gg i net wynosci ponizej 40 stopni C , w grach nieprzekracza 50 stopni (przynajmniej narazie) zadnych artefaktow nic . :) pozdrawaim :) :lol:

Edytowane przez 1KroPek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak instalujesz sobie Ati tool może być 0.26, po włączeniu dajesz find max core a potem find max mem. Tyle ile Ci zanajdzie (teoretycznie) -5-10mhz masz wartości w pełni stabilne, jeszcze jakaś gra/mark i sam sobie odpowiedz na pytanie ile karta robi. Ile może? Dużo może na WC jak masz dobry rdzeń i zrobisz vmoda to można mieć i 900mhz mem? Jak masz wypasione kostki(niektóre takie były) to po vmodzie dojedziesz do 2GHz. (quimonda dobra jest do vmodów).

 

Damikor w G73 nie ma nie było i nie będzie PAMIĘCI 1NS!! Wiem ile teoretycznie robią... :damage_wall:

 

ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak instalujesz sobie Ati tool może być 0.26, po włączeniu dajesz find max core a potem find max mem. Tyle ile Ci zanajdzie (teoretycznie) -5-10mhz masz wartości w pełni stabilne, jeszcze jakaś gra/mark i sam sobie odpowiedz na pytanie ile karta robi. Ile może? Dużo może na WC jak masz dobry rdzeń i zrobisz vmoda to można mieć i 900mhz mem? Jak masz wypasione kostki(niektóre takie były) to po vmodzie dojedziesz do 2GHz. (quimonda dobra jest do vmodów).

 

Damikor w G73 nie ma nie było i nie będzie PAMIĘCI 1NS!! Wiem ile teoretycznie robią... :damage_wall:

 

ehhh

 

 

Dobra Dobra tylko jedno Ale , przecie ATITOOL jest dla kart z chipsetem ATI :) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troszkę mi temperatury zaczęły w górę iść. Zrobiło się 49-50 w idle w stresie (atitool) 67 przy otwartej budzie (a nic nie mazałem ołówkiem) :blink: Postanowiłem przesmarować rdzeń. Ściągnięcie stickera, którego sie obawiałem (nie stickera - ściągania) okazało się bardzo proste. Troszkę suszarką podgrzać (nie dużo) i podważać czymś ostrym i cienkim uważając na te nacięcia. Ja mam taki scyzoryk reklamówkę z militaria.pl. - żyletka lub skalpel też sie nada.

Poszło bez bólu i nie ma śladu. Zmieniłem na ceramique. Silikon, który tam był dziwnie lekko zszedł.

W idle jest 43-44 w stresie 57 i to już jest do przyjęcia. 2d-30% 3d-40%.

Zastanawiam się czy chłodzenie wydoli przy 30-35% obrotów wentylka :)

 

Edit:

Pobawiłem się riva tunerem - przy 33% wentyl sie nie wybija ponad ogólny szum a temp ustabilizowała się na 59 w stresie, dla mnie bomba bo irytował mnie ten wentyl wskakujący w 3d na 40% przy choćby włączaniu filmu - wyraźnie było go słychać.

W 2d zmniejszę do 27% - 44*C wszystko przy 25*C w domu i może sie ceramique jeszcze uleży [;

Czas przeflashować bios - jak oczywiście znajdę jakąś dyskietkę ;p.

ps. ta turbinka składa sie w bardzo małej części z radiatora jak sie jej bliżej przyjrzeć ;c

A jakie masz chłodzenie ? Czarny kwiatek czy białe ...coś?? ;]

Biała turbinka - jedno z głupszych rozwiązań wieje mi ciepłem do budy prosto na dysk ..

Już po operacji jest znośnie (znaczy lepiej niż było) ;p

Jeszcze wyedytowałem zegary do 330 2d i 570 w 3d memki 1300 (przy 1400 pokazują się czasem arty na pulpicie) - warto dać niżej zegary w 2d - 3 stopnie różnicy miedzy 400 a 330 - zawsze można obniżyć obroty wentylka ;)

 

Update: dla zaiteresowanych - 27% 2d, 33% 3d idle 44, stres 65 (fear perseus mndate) i relatywna cisza ;p

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tutaj nie było. Zmiana procka zmobilizowała mnie do ponownego pomęczenia karty.

 

3dmark05 - 8413 pkt. - Galaxy GF 7600GS 742(802)/1782 - E2180 @ 3200

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3924458

 

Nawet nie myślałem, że przejście na mocniejszego procka i 2GB ramu może tak usprawnić działanie gierek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne wyniki. Ja też dzisiaj pomęczę 7600gt (80m).

Btw zna ktoś może vmody dla 7600gt fatal1ty albo chociaż jakieś na 7600gt rev B? , bo nigdzie znaleźć nie mogę.

razan- ja czytałem w necie że białe jest głośniejsze ale skoro twierdzisz ,że nie ;]

 

Edit: czyli "a co tu pomazać'' ? wie ktoś może ?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mój 7600GS Palita zdechł, na tym PCB co była karta Razana czyli z kontrolerem przetwornicy APW7065. Karta podkręcona do 700(670) 1.4v, mem 1800 2.3v czy tam 2.4v z lekkim z timingmodem, radiatorki na każdym mosfecie i na memkach, karta nagle się zrestartowała podczas Obliviona, myślałem, że na vdimm (of coz na normalny ram a nie na ten na grafie) brakuje V bo ostatnio przestawiałem memki, zwiększyłem V, drugi restart, zwiększyłem V, trzeci restart i karta deadnęła. Nie ma napięcia na vMEM tam gdzie jest jego pomiar (vgpu jest). Kolega mówi, że prawdopodobnie któryś z mosfetów jest zjarany i trzeba wymienić. Niestety nie mam już gwarancji. Czy ktoś z okolic Zabrza mógłby się podjąć takiemu zadaniu?

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem na duży radiator na tyle karty wiatrak 80mm i temperatura spadła z ~55c w idlu na 39 ;]

EDIT:

wie ktoś może jakie są bezpieczne napięcia dla 7600gt?

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...