Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A czy spotkaliście się z przypadkami "zamrażania ekranu" dla tej grafy ?

Karta jest w stanie oryginalnym, nigdy nie była kręcona, jestem pierwszym nabywcą.

Czy mogę coś zrobić, poza kolejnym przeczyszczeniem radiatora i wentylatorka? Bo jakoś RAM mi tu nie pasuje do problemu...

Nic takiego nie powinno mieć miejsca, zapewne winne sterowniki, no chyba że masz kosmiczną temperature na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus 7600gs 400/800 passive, 1GB, xp2500+

 

pytanie o stery

aktualnie używam 93.71

3dmark03 7921 - chyba niska wartość, zauważyłem też że w wc3 niektóre ekrany gorzej wyglądają niż na gf5700, który miałem przedtem.

 

stery zainstalowane po czyszczeniem driver cleaner.

 

które sterowniki są najlepsze dla tej karty jeśli chodzi o wydajność?

3dmark 3dmarkiem, ale chodzi o wydajność w grach ;)

Edytowane przez 00Piotrek00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam oto taki problem:

 

Podłączam GFa 7600 GS przez kabel DVI-D do monitora BenQ i obraz jest "poszatkowany", koloru czerwonego. Na złączu D-SUB wszystko jest ok. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ? Monitor nowy, kabel nowy, grafa nowa (tzn niedawno kupiona ale w 100% sprawna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze te ktorych uzywasz czyli ForceWare 93.71 - nawet na forum nvision.pl je polecaja...

Wiekszosc nowszych gier jak Crysis, CoD 4, Wiedzmin, Wolfenstein, Stalker CS, Fallout 3 smiga bezproblemowo - jedynie natrafilem podczas korzystania z nich na problem (blue screeny) gdy probowalem odpalic Tomb Raidera Underworld - niestety ta jedna gra wymaga nowych sterownikow - reszta smiga ok na 93.71 wydajnosciowo przede wszystkim takze! ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam problem z podkręceniem karty graficznej Gigabyte GeForce 7600GS DDR2 256MB pod AGP (chłodzenie pasywne + wiatrak).

A mianowicie problem dotyczy bardzo słabego potencjału OC tej karty. Gdzieś wyczytałem, że rdzeń tej karty można spokojnie podkręcić o te 100mhz. Jednak, wszystkie sterowniki jakie dotej pory mialem, no może poza najnowszymi(190.62)blokują mi OC karty. Znaczy kiedy chce ustawić jaką kolwiek wartość większa niż domyślna (rdzen 400 i pamięć 400) wyskakuje błąd, że nie można uruchomić testu i żebym zmniejszył zegar. Jak wcisne przycisk samo dopasowywania najlepszych ustawień zegara, ustawia mi 408/420~... I nic nie mogę ruszyć, ani w góre, co mogłoby się wydawać zrozumiałe, ani nawet w dół! o ten jeden mhz czy dwa... Zupełnie inan jest sytuacja przy sterownikach 190.62

Gdzie moge ustawić wartości jakie chce. Ale z kolei tutaj spotkałem się z kolejną kaszaną. Bo maksymalnie mogę podkręcić kartę 420/440. Jak podkręcę rdzeń już na 430 lub 440 pojawiają się 'artefakty' w testach i zaraz potem zwiesza mi się system. Co może być tego przyczyną? Czy to jakaś blokada w karcie? Czy po prostu trafiłem na jakąś 'słabą serię' i nie wycisnę nic więcej z tego? Dodam tyle ze temperatura w stresie wynosi, ok 52*C. Przed zamontowaniem wiatraka wahała się od 89-93*C i historia z OC była ta sama.

 

moja specyfikacja sprzętowa:

AMD Athlon XP, 1689 MHz (11.5 x 147) 1800+

ASRock K7NF2-RAID (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) nVIDIA nForce2 Ultra 400

DIMM1: Kingston K 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

DIMM2: Kingston K 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

Typ BIOS'u AMI (08/31/05)

 

pozdrawiam!

Listonosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić 84.21, mniejsze użycie procka niż 93.71. Do gier wymagających sterowników 1xx.xx dodam GTAIV i nowego Riddicka.

Mniejsze zuzycie procka?A skad to wiesz?Testowales jakos?Stery wydaja sie dosc stare - napewno nie ma z nimi problemu np. przy w miare nowszych grach jak Fallout 3 jak tez przy tych starszych tytulach?

------------------

Nie radze instalowac sterownikow 84.21 - tak jak przypuszczalem - wogole nie wykrywaja przy instalacji mojej 7600GT i proces konczy sie niepowodzeniem - wrocilem do 93.71 i takie ZDECYDOWANIE polecam bez zadnych kombinacji...

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświerze troche temat..

co prawda grafy troche leciwe .. ale zawsze mialem do nich sentyment.

dlugo szukałem dwóch przyzwoitych.. Udało sie wkoncu znalezc.

Obie z Galaxy 256mb z modami na GPU 1.71v !! ;] chlodzone woda z zimnego wiadra ..

 

Po dlugiej walce z grafami bo obie były inne jedna starsza druga z zalmanem bez zworek do oc, udało sie zapodac obie w SLI i porobic przyzwoite wyniki.

 

w tej chwili wszystkie WR-y moje na 2x7600gs DDR3 moje ;]

Dołączona grafika

 

szczegoły wyników tu

http://hwbot.org/hardware/videocard/geforc...all%20of%20fame

 

 

teraz jeszcze biore sie za pojedyńcza grafe :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piękne wyniki. Podgratulować!

 

Robiłeś na nich jakąś deltę? Tak się składa, że też mam 7600GT od Gigabyte, które udało się ożywić w serwisie - ponoć chip się odkleił... Wracając do tematu moja tak na szybko leci 645/850 - to chyba nie najgorzej bez V-modów i na pasywnym chłodzeniu. W 3d marku 2003 wykręcam trochę ponad 16,1k.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepsze sterowniki do 7600GS, ale koniecznie pod Viste umożliwiające oc? Zainstalowałem najnowsze ze strony Nvidii (tj. bodajże 196) to nie mogłem karty podkręcić ani pod Riva Tuner, Atitool, nTune. Ewentualnie jaki program do podkręcenia grafy?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napotkałem na problem z gf 7600 gs od MSI u szwagra - system świeży XP z sp2 - instalacja sterowników z oryginalnej płyty MSI przerywa w połowie , stery nvidii najnowsze niby zainstalowane , ale po restarcie nie włącza się monitor - usunąłem w trybie awaryjnym sterowniki , po restarcie XP wykrył kartę ( czego wcześniej nie robił ) i zainstalował windowsowskie stery - restart i znowu monitor się nie włącza - jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?? Reszta sprzętu - płyta AsRocka , celek 3.2 ghz , zasilacz jakiś Feel - chyba 350 W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w biosie czy jest opcja wyboru na którym wyjściu karty jest bootowany system. Config komputera szwagra nie uległ żadnej zmianie ? Wcześniej nie było problemów z tą kartą? I napisz konkretnie jakie to mobo Asrocka.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock > Products > 4CoreDual-VSTA

 

Dokładnie ten Asrock , konfig nie uległ zmianie - jedyne co szwagier zrobił to format i nowa instalka windy , po której nie da się zainstalować sterów do grafy . Co dziwniejsze , nawet na sterach spod windy występuje problem i monitor się nie włącza , co mnie już kompletnie zdziwiło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok popróbuję jak znowu nawiedzę szwagra , póki co grafa działa bez sterów - obraz wyświetla się normalnie , a w menadżerze urządzeń przy grafie jest błąd 28 czyli brak sterownika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GT Gainward SilentFX. Kupiłem jakiś czas temu tą grafikę, bo spodobało mi się pasywne chłodzenie. Po dwóch tygodniach wystawiłem gościowi pozytywa bo wszystko było ok, najnowsze sterowniki nV, internet, filmy, czasem grałem w Burnout Paradise, karta miała w spoczynku ok. 50stopni C, Burnout podgrzał ją po godzinie czy dwóch grania do 80 ale wszystko chodziło stabilnie. Próbowałem grać w najnowszego NFS, niezależnie od rozdzielczości po ekranie skakały mi drzewa i inne tekstury, a czasem wszystko chodziło płynnie, dziwna loteria niezależna od rozdzielczości. No i dziś odpalam NFS, grałem parę minut, gra przycinała, i nagle komputer się zawiesił. BSOD, restart i już

w BIOS'ie na ekranie w miarę regularne poszarpane, zielone pionowe pasy, potem przy ładowaniu Win7 czarne tło jest w takie prążki, potem czarny ekran, BSOD i restart.

No i co zrobiłem, wyciągam kartę, zdejmuję z niej to wielkie chłodzenia a tu syf kiła i mogiła. Sprzedawca twierdził że zmienił pastę na jakąś tam AC, chyba Ceramique, nie dość że rdzeń ofajdany pastą to jeszcze sporo było jej na takich metalowych maleńkich blaszkach dookoła tego czarnego rdzenia. Nie znam się na tym ale wytarłem wszystko szmatką, dałem jak należy jakąś pastę którą znalazłem, "AG chemia pasta silikonowa H" poskładałem wszystko odpalam PC i dalej to samo więc to nie wina tego. Tryb awaryjny działa bez problemu, ale w Speed Fan'ie temperatura GPU 0stopni C a chłodzenie grzeje się i to chyba nawet bardziej niż kiedyś w spoczynku.

Da się tą kartę jakoś odratować? Nie będę ukrywał, spodobała mi się bardzo i dałem za nią 70zł + wysyłka, jest w miarę wydajna i chciałem poużywać jej miesiąc, dwa i naskładać na 5770 spokojnie a teraz to facetowi po 20-stce pasowało by się popłakać że takie głupstwo zrobił, w studenckiej kasie bieda i wróciłem do laptopa :mur: Po usunięciu sterów NV mogę normalnie odpalić Windowsa 7, jakieś sterowniki same się instalują ale Rivą Tuner nic nie mogę zrobić, bo brakuje zakładki do podkręcania. Wyczytałem że może być to wina pamięci, można je jakoś skręcić w dół z BIOS-a albo w trybie awaryjnym, choć i w nim nie widać sterów NV po zainstalowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

miałem coś podobnego z Gigabyte 7600GT i pomogło mi wygrzanie jej w piekarniku. Ale to tylko na chwilę ... Te wersje się bardzo grzały na mojej było coś koło 60'C ale jak dorzuciłem wentylator na 5v to była chłodna i wydajna. Jak nie chcesz tracić kasy tylko polecam jej wygrzanie. wyczyszczenie jej ze starej pasty i po tym jak ją ktoś usmarował i przesmarowanie jej czym innym, nałożeniu chłodzenia i dorzuceniu jakiegoś wolnoobrotowego wentylatora. System wyczyść ze starych serowników i zainstaluj te ze strony nvidi. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...