Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

już skończyłem na dzień dzisiejszy testowanie mojego GS'a :)

 

oto wnioski:

 

sama pamięć idzie na 1000MHz (DDR)

sam rdzeń idzie na 555MHz

natomiast z pamięcią i rdzeniem razem jest już gorzej... :mur:

im daje więcej MHz na rdzeniu to muszę zjeżdżać z MHz z pamięci... i tak jest też na odwrót... inaczej karta sypie odrazu artami... :mur:

na dzisiaj w sumie stabilne ustawienia jakie uzyskałem to 540MHz dla rdzenia i 992MHz dla RAMu :) ciąg dalszy jutro... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze problemem nie jest tutaj brak gniazda ,ale wykonanie sekcji zasilania na karcie :-| Podobny problem byl u radka x1800xl u ktorego rowniez bylo podobnie... Karta nawet po konkretnym o/c nie wezmie wiecej niz te 75W w peak'u. Wystarczy zobaczyc na co stac wersje GT ktora pomimo braku gniazda kreci sie zdecydowanie lepiej :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pudelku mi niezalerzy :)

wole by karta dobrze sie podkrecala mam nadzieje ze pojdzie na rdzeniu sporo ponad 600mhz a leadtek to chyba porzadna firma nie wiem czy nie lepsza od galaxy

Edytowane przez Jeffrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewajcie się dzisiaj poprawienia mojego wyniku na gigabyte 7600gt. Dostałem już evercoolera i po południu zakładam. Mam nadzieję poprawić wynik a przynajmniej na pamięciach bo na rdzeniu nie zabardzo jest z czego . Narazie stabilnie chodzi na 710/870 bo jak dam 920 na pamięci to jest leciutki art w postaci śnieżenia. Zobaczymy. Wszystko do tej pory na seryjnym wyjącym chłodzeniu.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pudelku mi niezalerzy :)

wole by karta lepiej sie podkrecala a leadtek to chyba porzadna firma nie wiem czy nie lepsza od galaxy

eh...Wspomniałem kilka postów wyzej ze OBIE KARTY SĄ REFERENCYJNE. Więc podkręcanie będzie zalezeć od Twojego szczęscia. Mają takie same chłodzenie, pcb, pamieci, po prostu to są IDENTYCZNE karty tyle ze leadtek daje na cooler swoją nalepke, a galaxy nie nalepia nawet zadnej nalepki, w 100% referencyjna. A co do tego która firma lepsza, to bym spekulował, ale nie róbmy tu OT ;)

 

Spodziewajcie się dzisiaj poprawienia mojego wyniku na gigabyte 7600gt. Dostałem już evercoolera i po południu zakładam. Mam nadzieję poprawić wynik a przynajmniej na pamięciach bo na rdzeniu nie zabardzo jest z czego . Narazie stabilnie chodzi na 710/870 bo jak dam 920 na pamięci to jest leciutki art w postaci śnieżenia. Zobaczymy. Wszystko do tej pory na seryjnym wyjącym chłodzeniu.......

 

To coś słabo Ci pamięci latają. U mnie bez vmodów na 880MHz bez dodatkowego chłodzenia, wszystko seryjne. Jak bedziesz zakładał evercoola, to napisz czy byly jakies problemy z załozeniem, czy moze wszystko pasowało idealnie, sam chce kupić te chłodzenie więc czekam :)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano poto że karcie brakuje V. albo ciagniesz pamięci albo rdzeń :/ być z dodatkowym zasilaniem ten problem najprawdopodobniej by nie występował

 

Dokładnie...pewnie sytuacja podobna do tej gdy mamy dwu fazowe zasilanie na mobo - słabe oc procka.

to co na tym GS'ie nawet po zrobieniu vmoda na rdzeniu i pamiątkach OC nie wzrośnie??

 

wiecie może jakie napięcie ma rdzeń w GT i GS?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KvaNfield - jak tam Twoja zmodowana Galaxy? Robiliscie jakies o/c na targach z modami??

Moja zmodowana galaxy właśnie montowana jest do budy i będę ją męczył :D Na targach niestety nie odpalaliśmy jej na FC gdyż nie starczło czsu :/ Winna była nie najlepsza organizacja targów, mieliśmy za mało miejsca i czasu na pożadny benching, a i kilka krotnie sprzęt odmówił posłuszeństwa :/ Ale targi mimo tego i tak były udane :] Jak pomęczę mąją galaxy to zapodam wynik z marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem EVERCOOLA i założyłem na Galaxy 7600GT. Instalacja bezproblemowa ale trzeba zakładać na dzwie śróby nie na cztery (inczej nie pasują otworki ;) ) Czy mi to coś dało...(zaraz sie będziecie śmiać) bo nic! Trafiłem na jakiś mało podkręcalny egzemplarz 600mhz na rdzeniu i tyle (możę nie dovoltowana) po v-modach sie przekonam, narazie 600/1720 stabilne. Temperaturki na everku świetne 41idle 56stres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jutro mi przyślą mojego 7600GT, pytanie: jakim chłodzeniem zastąpić firmowe? Pentagramem?

Lepiej evercoola, pentagramy to shit, moj po 5 miesiacach zaczął strasznie pierdzieć, ogolnie łozyska sa beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głośno nie chodzi (o CPU mówię akurat teraz, bo taki tylko mam), ale łopatki wystarczyło, że kabel od klawiatury wpadl i połamały się już z 6 razy :/ strasznie słaby plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już mam założone chłodzenie. Rurki oczywście musiałem zgiąć do siebie bo radiatorki na ramy nie wejdą. Co do tem. to w idle spadła z 47 na 39 a load z 65 na 48. Jest po prostu pod tym względem zaje.....ty. Nie mniej wentyl nieprzyjemnie stryka chyba przez ten plastykowy element. Trzeba go będzie zmienić na jakiś cich 80x80x25 jeśli to komuś przeszkadzo bo przy zamkniętej budzie tego nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada ten evercool? podajcie linka do niego

 

panowie zaraz musze zlorzyc zamowienie i co wybrac?

 

Leadtek Winfast Geforce 7600GT 256MB GDDR3 (256bit), PCI-E, DualDVI/HDTV, retail 778zł

czy

GALAXY GeForce 7600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E - 783zł

 

 

Obojętnie, te dwie karty są referencyjne.

 

mi sie wydaje ze karta z szyna 256 bit jest lepsza od tej ze 128 i to znacznie..... :blink:

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o małe wyjaśnienie. znalazłem model karty która jest jakaś dziwna. :huh: nazywa się GeForce 7600GT Palit 256MB 128b NE/7600GT+TD21 w opisie karty w sklepie apollo pisze że taktowanie rdzenia jest o 25 większe taktowanie pamięci jest 750 czyli 1500 czyli większe od normalnych O_o co to jest za potowrek :blink: ??? ktoś to ma?? czy to się lepiej podkręca??? link: 7600gt potwór

 

PS Fajne ma chłodzenie i jest ładniejsza od innych 7600gt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...