Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przedziale cenowym raczej wątpliwe jest zastosowanie 256bitowej szyny danych.Takie coś oznacza większą ilość tranzystorów(kontroler jest przecież częścią GPU),droższą PCB bo GPU ma więcej wyprowadzeń.Także bardzo wątpliwe.

Zresztą szyna 128bit przy przepustowości 22GB/s powinna wystarczyć w zupelności.

Bardziej ciekawe jest to,ile ROP bedą mieć 7600GT/GS bo potoków pikseli już wiadomo ile.

6800GS 12pp +12 ROP,a 7600GT 12pp+hmm 4(?)...

 

Jeśli chodzi o jednostki ROP to wg TYCH informacji ma ich być 8

 

http://www.theinquirer.net/?article=30141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jednostki ROP to wg TYCH informacji ma ich być 8

No to nie będzie żle,bo przy 4 to można by zapomnieć o efektywnym wygładzaniu krawędzi.Choć przy 7600GS mogą tyle dać(podobnie jak w 6600GT).

@-=KAX=-

Raczej na to nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, powiem że jestem zaskoczony (nie wiem tylko na który plus:)) karta jest niesamowita jak na swoją kategorie, zasadniczo 6800Gs zawsze jej nieznacznie ustepuje a x1800GTO oprócz Far Cry i Fera nie pokazuje swojej wyzszości, coś słabo jak na 256bit 12/8 :?

No i teraz masz babo placek co wybrac? Kto to twierdził że wybór jest taki prosty i 7600GT nie będzie miało nic do gadania przy 6800GS? :rolleyes:

Do tego AA i AN nie zamula tej karty jakoś specjalnie i często kładzie ona wspomniane 6800 :|(Q4, H-L2, FEAR)

No mnie sie podoba ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach 7600gt ma przewage max do 15% nad nie kręconym 6800gs , ale w niektórych przegrywa , niestety karta po włączeniu AA lub anizo bardzo dużo traci

Bez przesady

 

Q4 1280x1024 Full 4xAA 8XAN

- 7600GT - 65

- 6800GS - 61

- x1800GTO - 65

FEAR 120x960 Full 4xAA 8xAN

- 7600GT - 30

- 6800GS - 24

- x1800GTO - 37

DOOM 3 1280x1024 4xAA 8xAN

- 7600GT - 50

- 6800GS - 53

- x1800GTO - 52

CHAOS THEORY 1280x1024 Full 8xAA 8xAN

- 7600GT - 40

- 6800GS - 37

- x1800GTO - 43

 

Chyba jednak nie traci specjalnie :wink: przejzyj dokładnie testy....

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne jest procentowy spadek fps a nie ile klatek jest z AA , z kręconym 6800gs nie ma szans , ale ma jedną zalete mniejszy pobór mocy

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne jest procentowy spadek fps a nie ile klatek jest z AA , z kręconym 6800gs nie ma szans , ale ma jedną zalete mniejszy pobór mocy

LoL to chyba jest nielogiczne- masz konkretnych konkurentów tej karty którzy daj ciała w np 1280x1024 4xAA 8xAN a parametry maja lepsze wiec o co chodzi? o_O Rozliczasz po efektach koncowych a nie gdybasz co ile traci - na koncu jak widac 7600GT wypada lepiej niz dobrze bo chyba wyzej podana rozdzialkę z AA i AN uważa się za w tej chwili najlepsza do grania na 17'

A jak chcesz 100% dowodów to oblicz może spadek procentowy w 6800gs i 7600gt przy ww. rozdzielczosci i efektach biorac poprawke na 256Bit Gski :)

A co do OC to narazie nie testowano kreconych 7600Gt i 6800GS wiec skad to wiesz ze nie ma sznas?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

607/1600 się kreci 7600gt , zagladnij na guru3d

 

tzn troche przesadziłem że nie ma szans karty obydwie po oc będą miały podobne osiągi

 

nvidii na def podbiła nieżle zegary , aby bez oc karta była szybka - po dla większosci możliwości oc są mniej ważne

 

edit:

 

kup 7600gt , ja kupiłem 6800gs - bo cena była okazyjna

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma testow przy tym OC.. no i sa to pierwsze karty z serii wiec nie spodziewajmy sie cudów. Z reszta te OC ala Guru to czesto ma sie nijak do ostatecznych mozliwosci kart. Tak jak GS wg nich sie na 485/1150 krecil ;]

No wlasnie z tym "nie ma sznas" przegiolse ;] ale teraz bedzie wiekszy bol co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ? cena podobna/wydajnosc podobna... sam musze pomyslec ...

 

Z tego co widze to nie tylko cena byla okazyjna ale 530/1435 robi swoje ;]

Ale pewnie wezme 7600Gt bo w SLi to chulaja jak chłop po polu ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ludz sie z tym , ze bedzie wersja AGP 7600gs/gt :)

7800GS wyszedł na AGP, więc mainstreem karta 7600GS/GT wyjdzie tym bardziej, pewnie obniżą takty, by udowodnić że AGP jest do [gluteus maximus] i walną cenę z kosmosu, ale niemal napewno wersja na AGP się kiedyś pojawi, nie można zapominać że rynek kart AGP jest ciągle szacowany na około 50% całości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to myśle ,że czs skończyć z mitem szyny 128BIT.Taką szynę posiada zarówno Xenos w Xbox360 ,jak i RSX w PS3.

Szyna 256bit przydaje się high-endowym kartom(wszystkie efekty+wszystkie upiększacze).

Przy kartach średniej klasy-prędzej da o sobie znać mniejsza wydajność renderingu niż przepustowość pamięci.

Można to zaobserwować już w 6600GT ,który po OC był szybszy/równy GF6800(12pp/vp5 256bit)i to nawet z FSAA+FA.Dopiero 6800 po OC uzyskuje bardziej znaczącą przewagę.

To samo można zaobserwować teraz.Także szyna 128bit nie jest taka zła ,pod warunkiem ,że wykorzystana na maksa.(bo przy 256bit-owej watpie była wykorzystywana w 100% na kartach w tym przedziale cenowym).

7600GT-tak to karta, która powinna dać radę UT2007/Gears of War(w 1024x768).

Ale AGP? Nie...tu wystarczy 6600GT/6800GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze Unreal Engine 3 zarżnie 7600Gt niczym Hanibal Lecter koziołak Matołka, to nie ta klasa - pojsc pojdzie ale z efektow trzeba bedzie drastycznie zrezygnowac :|.

Aha i w sumie 7600 ma CineFx Engine 4 - czym sie różni od 3 ?

A co do testów to chyba nalezy brac poprawke na to że najnowsze drivery troche poprawja wydajnośc 7600GT :)

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Unreal Engine to jestem optymistą.Silnik jest gotowy od dawna,główny programista -Tony Tomasi-twierdzi ,że 6800 GT/Ultra w 1024x768 pociągnie na wysokich detalach(aczkolwiek bez niebotycznie wysokiego FPS).

Miałem gdziś zestawienie -jak zachowują się GF na tym silniku(6800/7800)ale nie mogę teraz znależć na dysku...

Z tego co pamiętam 7800 były 2x szybsze...co nie dziwi.

Ale wojna NV vs ATI już od dawna nie była tak zaciekła,teraz karty pojawiają się jak grzyby po deszczu i to w tylu odmianach ,że aż głowa boli.ATI zaanonsowała obniżki X1600-a to przecie też nie jest zły sprzęt(RingBus,256MB VRAM itp).Takze jest nieżle-tylko wciaż powtarzam ,że jakoś ciekawych gier jest śladowa ilość.

A 7600GT -he no naprawdę niezly sprzęt.

W Cine FX 4.0 poprawiono wydajność pixel/vertex shaderów(pod kątem zwiększenia minimalnego FPS),dodano też transparency AA.

Także jest ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

ja też się z tym zgadzam nowe grafy wychodzą , ale fajnych gierek jest bardzo mało , mi się już żygać chce od 3dmarków

Wydasz na karte 2000 tys i nie ma w co grać ;/ Kupisz Xboxa 360 i masz od samego producenta MS gry ;/ Kiedy sięskończy wiciskanie kasy od graczy i robienie porządnych gier na te ich super machiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci umieszczaja juz 7600GT na swoich stronach :

 

http://uk.giga-byte.com/VGA/Products/Produ...6T256DB-RH.htm#

 

http://www.pointofview-online.com/GF7600GTpci.html

 

http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_...00gt_tdh_1.html

 

mam wielka nadzieje ze w przyszlym tygodniu bede mogl juz sobie taka zamowic, bo tak jak w przypadku 6800gs zdecyduje sie chyba na leadteka :]

Edytowane przez wdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tym U3 byloby elo jakby sie takie 7600GT w SLi mu zapodalo - bo w zasadzie SLi to ma sens tylko w przypadku 2x7600GT ze wzrostem wydajnosci w 1600x1200 4xAA 8xAN od 80 do 100% o_O No mnie sie podoba ;]

 

Ej zaraz, ze strony GB wynika ze 256 bit "busa" ma 7600gt o_O

 

Chipset NVIDIA GeForce 7600 GT

Memory 256 MB

Memory Bus 256 bit

Memory Type DDRIII 16Mx16

PCB Form ATX

BUS PCI-e x 16

D-SUB Y (By Adapter)

TV-OUT Y

DVI Port Y (dual DVI-I)

VIVO No

MultiView Y

Tools nView

 

Czy to mozliwe żeby tak poważny dystrybutor jak GB mogł popełnic taką gafę, i nie wiedziec o tak podstawowej i istotnej specyfikacji karty?? A może jednak sie okaże że 7600GT ma zastapic 6800GS i 6600GT razem ? o_O

A może będą dwie serie tak jak kiedyś z Radkami 9500....

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz od tego przybytku rozbolala mnie glowa, jutro mialem isc zamawiac zestaw i bylem zdecydowany na GF6800GS a teraz nie wiem czy to dobrze... problem w tym ze na kompa czzekam juz ladne kilka miesiecy i juz chcialbym go miec...

czy stracilbym na zakupie 6800GS, grac bede i tak w rozdzialce 1024x768

co teraz poczac :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jednak troche wiecej fps bedziesz mial na 7600Gt ale w tej rozdziałce nie bedzie wielkiej rozbierzności bo każa z tych kart ma wystarczająco dużo mocy żeby grać we wszytsko.

http://www.guru3d.com/article/Videocards/327/8/ w tym tescie jest zestawienie 6800GS x1800GTO i 7600GT - wnioski każdy wyciagnie sam <_<

Rożnica w wydajności w 1280x1024 przy wysokich detalach 7600GT a 6600GT wynosi czasami nawet 100%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten GF7600GT nie zrobi kariery, conajmniej o pół roku za późno, czemu go nie wpuścili zamiast GF6800GS? Teraz to ciezko bedzie zwlaszcza ze na horyzoncie X1800GTO, a cena GF7800GT niewiele wyzsza. Troche Nvidia sama ukatrupila sobie karte i aby ja reaktywowac musi usmiercic GF6800GS i GF7800GT co nastapi niedlugo. Oby szybko nadeszlo GF7600GS bo tutaj jest ogromna luka miedzy GF7300GS a GF7600GT z prawie usmiercona juz seria GF6600.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie w komputroniku 7600GT kosztuje grubo powyżej 800zł :(, więc jak tego 6800GS dostaniesz za 800 zeta to nie stracisz.

Komputronik to komputronik, pozatym dzis jest pierwszy dzień sprzedaży, no i to nowość więc dajmy na wstrzymanie a juz niebawem za 750 zl bedzie ;]

7600GT pewnie tez zastapi 6800Gs skoro jest od niego wydajniejszy a (teoretycznie) tanszy w produkcji.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...