Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o małe wyjaśnienie. znalazłem model karty która jest jakaś dziwna. :huh: nazywa się GeForce 7600GT Palit 256MB 128b NE/7600GT+TD21 w opisie karty w sklepie apollo pisze że taktowanie rdzenia jest o 25 większe taktowanie pamięci jest 750 czyli 1500 czyli większe od normalnych O_o co to jest za potowrek :blink: ??? ktoś to ma?? czy to się lepiej podkręca??? link: 7600gt potwór

 

PS Fajne ma chłodzenie i jest ładniejsza od innych 7600gt :P

Ogólnie rzecz biorąc to PALIT nie słynie z byt dobrych jakościowo kart. Aczkolwiek kusi zawsze ceną. Próbuje namówic pewna osobe aby zdobyła tą karte na testy. A nieco wyższymi taktowaniami nie ma sie co podniecać 95% 7600GT biega 600/1700 (mniej więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poprostu lekko podkrecona karta fabrycznie, nic nadzwyczajnego. Kazda 7600GT bez problemu podkreca sie duzo mocniej niz ten "potwór" (oczywiscie palit tez sie podkreci ale po co przeplacac??).

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czasu jak palit wykupil gainwarda to robi bardzo ladne grafy... zauwazcie tez, ze stosuje to samo pcb co gainward (chlodzenie tez)

Dlatego szukam kogoś kto by sie skusiłna to i przetestował, wsumie mógłbym go kupić i jak by był dobry po testach to zostawić a sprzedać moje galaxy, ale nei mam pewności, że ktoś odemnie odkupi galaxy, albo tego paliata (jakby był be ;) ) tk żebym nie stracił na tym za dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem tego Palita w Komsadzie. Niestety dzis nie mieli na stanie. Beda jutro. Jak tylko dostane przesylke to na pewno dam mala recenzje :D

Daj znać jak najszybciej jak sie sprawuje... jak będzie ok to moze sprzedam na allegro mojego galaxy (z gwarancja OC 600/1720) i kupie PAITA (choć loteria zawsze moge trafić na Palita co sie będzie jeszcze gorzej kręcił jak mója galaxy :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zamowilem tego Palita w Komsadzie. Niestety dzis nie mieli na stanie. Beda jutro. Jak tylko dostane przesylke to na pewno dam mala recenzje :D

Hmm tia moj kumpel czekal w ten sposob dwa tygodnie na 6800np u nich az kupil na gieldzie :D Tez cena byla okazyjna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszali z tymi Palitami, bo jest wersja ze zwyklymi taktowaniami i memami 1.2ns oraz wykrecona sonic. Szukalem o tym sporo na necie i w komsadzie pewnie skopiowali opis od innego GFa. Zdjecie tez sie nie zgadza.

Od piatku wyslalem do nich 2 maile i nie raczyli odpowiedziec. Wydaje mi sie, ze z kupowania tam beda same klopoty.

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszali z tymi Palitami, bo jest wersja ze zwyklymi taktowaniami i memami 1.2ns oraz wykrecona sonic. Szukalem o tym sporo na necie i w komsadzie pewnie skopiowali opis od innego GFa. Zdjecie tez sie nie zgadza.

Od piatku wyslalem do nich 2 maile i nie raczyli odpowiedziec. Wydaje mi sie, ze z kupowania tam beda same klopoty.

Keee??!! Czyli co ta z komsadu za 669zł to zwykłą referencyjna jak każda inna, tylko ta sonić z memkami 1,2ns jest na czerwonym pcb? Czyli maja złe zdjęcie karty tak?

Móglbyś rzucić linkiem do jakeigoś info (+zdjęcia) kart PALIT_a 7600GT obu wersji. Był bym wdzięczny.

 

Z tego co widze na stronce PALIT_a to wypuścili tylko Geforce 7600 GT Sonic

http://www.palit.com.tw/en/products/!nv_index_pcie.html

 

Wiec raczej wsio (opórcz opisu w komsadzie bo podają 500/1400 taktowania) sie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze karta z szyna 256 bit jest lepsza od tej ze 128 i to znacznie..... :blink:

 

a mi się wydaje ze najpierw warto trochę poczytać, a potem pisać głupie i wprowadzające w błąd posty. NIE MA GF7600GS/GT z 256bit pamięcią, jedynie 128bit. Rdzen karty jest 256bitowy, a jak widze pewnie Ty czytałes tytuły aukcji a tam sprzedawcy którzy chcą zwabić klienta piszą 256bit co jest po częsci prawdą bo rdzen karty jest 256 bitowy ale nie pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keee??!! Czyli co ta z komsadu za 669zł to zwykłą referencyjna jak każda inna, tylko ta sonić z memkami 1,2ns jest na czerwonym pcb? Czyli maja złe zdjęcie karty tak?

Móglbyś rzucić linkiem do jakeigoś info (+zdjęcia) kart PALIT_a 7600GT obu wersji. Był bym wdzięczny.

 

Z tego co widze na stronce PALIT_a to wypuścili tylko Geforce 7600 GT Sonic

http://www.palit.com.tw/en/products/!nv_index_pcie.html

 

Wiec raczej wsio (opórcz opisu w komsadzie bo podają 500/1400 taktowania) sie zgadza.

Wlasnie ta nie-sonic tez podobno ma 1.2ns, tu link. Jak widac ma tez 2 DVI, chociaz to tansza wersja (Sonic ma 1 D-Suba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś karte MSI 7600 GS chłodzonego pasywnie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest dobry. Wiem że znajde to tutaj ale troche duże postów napisaliście :-D

lepszy jest GS'a z pasywnym chłodzeniem od xfx, takty większe, cena niemalże taka sama... :) np. na znak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze karta z szyna 256 bit jest lepsza od tej ze 128 i to znacznie..... :blink:

A jednak okazuje się ze można mieć 256bit szyne pamieci w 7600GTekach...EUREKA! nareszcie ...

Odpowiedz jest bardzo prosta ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak okazuje się ze można mieć 256bit szyne pamieci w 7600GTekach...EUREKA! nareszcie ...

Odpowiedz jest bardzo prosta ;]

Tylko że takich kart nie ma :mur: , tym się różni między innymi od 7900 gt :mur: gpu jest 256 bitowe ale szyna pamięci jest 128 bitowa (pozostała szyna została najprawdopodobniej obcięta laser lockiem podczas produkcji) a to co sprzedawcy wypisują to można sobie o kant gluteus maximus rozbić :mur: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że takich kart nie ma :mur: , tym się różni między innymi od 7900 gt :mur: gpu jest 256 bitowe ale szyna pamięci jest 128 bitowa (pozostała szyna została najprawdopodobniej obcięta laser lockiem podczas produkcji) a to co sprzedawcy wypisują to można sobie o kant gluteus maximus rozbić :mur: :P

Nie prawda hehe możesz miec szyne 256 bit w 7600GT - wystarczy kupic dwie sztuki :lol2:

A wogole to wyluzuj bo glowa rowalisz w koncu ta sciane :wink: mam 7600Gt i chyba wiem ile i jakie bity ma ta karta B)

Ale ci formulowicze wrazliwi na tak zwane jajO ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda hehe możesz miec szyne 256 bit w 7600GT - wystarczy kupic dwie sztuki :lol2:

A wogole to wyluzuj bo glowa rowalisz w koncu ta sciane :wink: mam 7600Gt i chyba wiem ile i jakie bity ma ta karta B)

Ale ci formulowicze wrazliwi na tak zwane jajO ;]

Po emotach w poście nie widać abyś sobie robił jajo a :mur: to żę rozmowa z nieORT: ORT: ORT: kturymi tutaj przypomina tą czynność:P

A co Ty wiesz to ja nie wiem :P ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak

 

Mam

Asus A7N8x-E delux

Barton 2500+ idzie an 3200+

Galaxy 6800GT/AGP/

2xKingmax 3200

 

3DMark0 5 /defaul/ - 4780

O/C proc 3200+ karta 405/1160- 5700marków

Chce wymienić na

 

1.opcja

Asrock Dual sata2

A64 3700+sandiego

galaxy 6800GT - zostaje/AGP/

Kingmax - zostaje

 

2 opcja

np. asus A8N - E lub inna

A64 3700+sandiego

7600GT PCI - E

Kingmax 2x 512

 

Radzą ludzie sprzedac wszystko i opcja 2

ale bardzej pasuje mi opcja 1 / mniejsze wydatki i mniejszy problem ze sprzedażą/

 

wyniki 7600GT to 5500 w 3DMarku05 bez o/c na a64 3000.

karta dobra tak o niej piszą ,ale ma 128 bit .

Czy jest aż tak lepsza od 6800GT/AGP/ 254 bit

Czy opcja 1 z tego i innych powodów nie będzie lepsza?

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem, bo jak nie masz za bardzo kasy to opcja 1 nie jest w sumie taka zla grafa yako taka etc, ale jak masz cos floty zeby zainwestowac w zmiane sprzetu to czemu by nie? Pytanie tylko co tobie bardziej pasuje.

Osobiscie bym wybral opcje 2 ale niekoniecznie od razu z SanDiego 3700.

 

Boze znowu te 128 bit, ludzie dajcie juz spokoj tym Bytom bo jakos jak gram sobie w DIII, H-L2, FC w 1600x1200 4xAA 8XAN i jest looz a te przyciachy co niektorzy o nich wspominaj to nie z winy karty i tych 128zbytow a od malej ilosci ramu (nawet Gb malo) i slabszego cpu...ci spece co takie plotki rozsylaja lookneli by tylko na diode dysku w budzie i juz by znalezli przyczyne ale nieeee, lepiej te 128 bit meczyc ;]

Wiec może tak:

 

Stwierdzam z cala stanowczoscia jako uzytkownik 7600GT, ze przyciachy w wyzszych rozdzialkach sa spowodowane mala iloscia ramu/slabym cpu/zasranym dyskiem a nie 128 bitowa magistala pamieci.

 

Moze tak test na x2 4800, 2 gb i raptorze i zobaczymy czy sie cos przytnie ;]

Dodam tylko ze poprzednio mialem 6800 128Mb Galaxy Galciera i akurat, o mamo, to on mi cos przycinal ale 128mb na karcie to juz malo do High.

 

Chyba musi jakis FAQ powstać, moge sie nawet zaoferowac i go zrobic bo liczba szczesliwych posiadaczy rosnie a pytan będzie przybywać...

 

 

@Byzik czy 6800GT jest sporo gorsze od 7600GT hmmm, dajmy na to te nudne smarki

7600GT 635/840 - A64 2600Mhz - 1Gb 270Mhz - Czytsy dysk = 7000 w 05 ;]

A ile ma 6800GT ?? :P

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Caleb ma poniekąd racje. Kiedys 256bit dawało lepsze efekty bo pamieci w kartach mialy niskie taktowania (np. taki 9800Pro miał 680MHz co dawało ~22 GB/s). Przy dzisiejszych 1600-1700Mhz w 7600GT o/c przepustowosc pamieci mimo 128 bit i tak jest wysoka (25 ~ 27 GB/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to szyna "bit" odchodzi chyba powoli do lamusa lub jej czas pelnej swietnosci dopiero nadejdzie bo jezeli tak zaawansowane czipy od x360 i PS3 sa w stanie sie zadowolic 128 bitami to chyba o czyms to swiadczy, a ich ostateczna moc tak naparwde dopiero zostanie wykorzystana za 2 lata gdy developerzy dobrze poznaja specyfikacje urzadzenia i beda z niej w stanie wycisnac 7 poty, tak jest w swiatku konsolowym od zawsze ze dopiero ostatnie gry jakie sie ukazuja prezentuja pelnie mozliwosci platformy na ktora zostaly stworzone.

 

W teamcie Gpu przyszlosc nie nalezy juz do szyny pamieci a do jednostek cieniowania, shaderow, nowszej architektury etc.

Przyklad jest bardzo prosty 7300gs vs 9700pro czyli 64 bit vs 256 bit ;]

I dlatego skonczmy juz ta demagogie i zabobon ze 128 bit tnie i jest wogole nie na czasie bo ci co tak mowia to chyba tna w karty z kumplami pod blokiem ;] a nie w gry bo gdyby tak zrobili to by sie gadanie urwalo.

 

Prawdopodobnie niskie czasy dostepu, wysokie takty, nowsza technologia zmniejsza roznice miedzy 256 a 128 bit i tyle, ale niech sie wypiowie ktos z wieksza wiedza w temacie tej kulinarnej przygody ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb- Już od dawien dawna wiadomo że producenci nie wykorzustują poprawnie kart graficznych bo zwyczajnie im się nie chce optymalizować gry, rozumiesz ? To w co my pc-owcy gramy to to samo co na xbox tylko że z wbudowanym [ciach!]ianym emulatorem EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze sie chyba zawiodlem na sklepie Komsad. Karte zamowilem w niedziele, kase im wplacilem na konto juz wczoraj, a dzis dzwonilem do nich i nadal koles sie upiera ze dzis maja miec karty, najpozniej jutro. Coz poczekam do tego jutra, jak nie bedzie to ja im podziekuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb- Już od dawien dawna wiadomo że producenci nie wykorzustują poprawnie kart graficznych bo zwyczajnie im się nie chce optymalizować gry, rozumiesz ? To w co my pc-owcy gramy to to samo co na xbox tylko że z wbudowanym [ciach!]ianym emulatorem EOT

Nie do tego zmierzalem ale nvm, to ze sie im nie chce wykorzystwac realnych mozliwosci gpu wie chyba kazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...