Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Będę dzisiaj miał gs'a od msi z ddr3. Zamówiliśmy zestaw dla mojego szwagra i coś będę instalował do pogrania. Nie omieszkam też sprawdzić jak to działa w tandemie z sempronem64.

 

Coś tu czytałem ale nie było lub umknęło mojej uwadze, a sprawa się tyczy odblokowania potoków.

Jakieś info?

Nie wiem gdzie zamawiałes tego MSI ale wydaje mi sie ze niestety nie bedzie to GDDR3 tylko DDR2. Jak narazie nie był zadnych informacji na temat wprowadzenia przez MSI GS'a z GDDR3 * . A po drugie jak by mia te GDDR3 to by miał GPU chłodzone czyms ala GT a nie samym radiatorkiem.

 

*przynajmniej mi sie nie udało znalezc :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem taki problem jak skladalem moj sprzet, okazalo sie ze zapomnialem podlaczyc tego malego kabelka od zasilania do plyty :D Pozniej jak kupilem 9700PRO to tez monitor sie nie wlaczal, wystarczylo przelozycz ram do innego slotu. Sprubuj moze i u ciebie tak bedzie.

jakiego małego kabelka? kabel od zasilacza jest troche piździelsko duży :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mozna znalezc na stronie MSI, narazie maja dwa modele GSa i obydwa z DDR2 :| wiec albo masz wojka na Tajwanie albo ktos cie zrobil w konia...

No już wiem. Taktowanie pamięci 400 więc jednak ddr2. Rozmawiałem z człowiekiem ze sklepu i nikt w błąd świadomie mnie nie wprowadził. Taki opis był na stronie firmy, z której ją zamawiali. Zresztą zobaczcie jakie kwiaty się zdarzają...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27375

... myślę o ilości potoków. Chyba troszkę przesadzili.

Ale jak na taką specyfikację i cenę to jestem pod wrażeniem.

Parę testów:

Rozdzielczość 1024x768

3dmark03 8276pkt.

Doom3 time demo 61fps ultraq i reszta on i max bez aa.

Fear min24 average48 max117 1% mniej niż 25, 52% 25/40, 47%powyżej 40, ustawienia wysokie(bez wnikania w szczegóły) bez aa.

Call of duty2 przełączyłem na dx9 bez aa(resztę ustawień pozostawiłem domyślnych), pyknąłem pierwsze 3minuty gry i miałem wrażenie płynności. Wiem, że inne lvl'e są bardziej wymagające lecz i tak byłem zaskoczony.

Procek do tego to sempron2800+.

Nic nie kręcone, nie mam czasu. Wolę swoim kompem się pobawić.

 

Pewnie takie testy to cienkie testy ale rzucają jakieś światło na wydajność takiej platformy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dzisiaj miał gs'a od msi z ddr3. Zamówiliśmy zestaw dla mojego szwagra i coś będę instalował do pogrania. Nie omieszkam też sprawdzić jak to działa w tandemie z sempronem64.

 

Coś tu czytałem ale nie było lub umknęło mojej uwadze, a sprawa się tyczy odblokowania potoków.

Jakieś info?

qqrydza ktos Ci bredni naopowiadal, albo sugerowales sie opisem z hurtowni. Nie ma msi z ddr3 i to z pasywnym chlodzeniem jeszcze (:

 

p.s.

co do msi 7600gs ...tragicznie sie kreci, calkowicie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah, popodlączałem wczoraj ostatni raz wszystko od nowa, wg instrukcji, wszystkie kabelki, duperelki itp. i dalej nie działa. Wysyłam dzisiaj procek na reklamacje - kłopot - jak procek będzie sprawny to ja zapłacę za testy :/

Ehh... Specjalnie zamówiłem wszystkie części na długi weekend, niestety wiedzalem ze cos bedzie nie tak - jestem urodzonym pechowcem :/

Kumpel zadeklarował się za to, ze pozyczy mi swojego kompa, bo wyjezdza - ma jakiegos intela 3,5Ghz :)) kłopot w tym, ze do tego radeon 9600 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw kiedy ta galaxy 7600gs bedzie w actionie...

bo z tego co obserwuje to nie sprowadzaja nowych kart galaxy, a te uszkodzone wymieniaja na innych firm lub robia korekty :D

z reszta nie ma sie co dziwic skoro nowki galaxy byly nie jednokrotnie z defktami albo calkowicie niesprawne :lol: :lol: :lol:

 

BTW czy ktos juz mial w rekach gigabyte 7600GT silent pipe2 jakies info, jak sie kreci ? na necie tego nie znalazlem jedynie test asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie tego 7600GS od Asus z 512MB RAM taktowanie pamieci 540 (1080) na ddr2. To jakis blad na stronie?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27420

 

Mozna te karte zdobyc za ~570zl, cena dobra taktowanie 1080 i 512 ram i chlodzenia silent, bardzo ciekawe.

Ktos cos wie na tamat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie tego 7600GS od Asus z 512MB RAM taktowanie pamieci 540 (1080) na ddr2. To jakis blad na stronie?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27420

 

Mozna te karte zdobyc za ~570zl, cena dobra taktowanie 1080 i 512 ram i chlodzenia silent, bardzo ciekawe.

Ktos cos wie na tamat?

Komputronik podaje taktowania efektywne czyli x2 w kazdym razie w wiekszosci innych opisow. Ale ilosc informacji na stronie asusa zakrawa o pomste do nieba wiec 100% pewnosci niema :D Imho ta karta to zwykla marketingowa sciema nastawiona na wabienie klientow w media-marktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie blad i jest taktowana 1080MHz dla mem i ma 512ram przy cenie wiekszej o 60zl od wersji z taktowaniem 800MHz i 256ram to nie zadna marketingowa sciema tylko calkiem przyzwoity produkt. Tylko, ze cos czuje, ze to blad w opisie sklepu, dziwne te taktowanie nominalne mem-ek 1080Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900Mhz dla mem, calkiem przyjemnie, cena 520zl, chlodzenie pasywne. Ciekawe na ile idzie wykrecic te memki, 1000 powinny pojsc, wiecej moze byc ciezko w koncu to tylko ddr2. Tak czy siak warto chyba przeskoczyc z tego co mam w sig?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900Mhz dla mem, calkiem przyjemnie, cena 520zl, chlodzenie pasywne. Ciekawe na ile idzie wykrecic te memki, 1000 powinny pojsc, wiecej moze byc ciezko w koncu to tylko ddr2. Tak czy siak warto chyba przeskoczyc z tego co mam w sig?

Poczekaj na Galaxy 7600GS GDDR3, bedzie trochę wiecej kosztować (w granicach 600zł), ale wydajnosc na poziomie GT (po o/c), albo wiecej. (poczytaj test na pclab.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...