Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

No to z tym U3 byloby elo jakby sie takie 7600GT w SLi mu zapodalo - bo w zasadzie SLi to ma sens tylko w przypadku 2x7600GT ze wzrostem wydajnosci w 1600x1200 4xAA 8xAN od 80 do 100% o_O No mnie sie podoba ;]

 

Ej zaraz, ze strony GB wynika ze 256 bit "busa" ma 7600gt o_O

 

Chipset NVIDIA GeForce 7600 GT

Memory 256 MB

Memory Bus 256 bit

Memory Type DDRIII 16Mx16

PCB Form ATX

BUS PCI-e x 16

D-SUB Y (By Adapter)

TV-OUT Y

DVI Port Y (dual DVI-I)

VIVO No

MultiView Y

Tools nView

 

Czy to mozliwe żeby tak poważny dystrybutor jak GB mogł popełnic taką gafę, i nie wiedziec o tak podstawowej i istotnej specyfikacji karty?? A może jednak sie okaże że 7600GT ma zastapic 6800GS i 6600GT razem ? o_O

A może będą dwie serie tak jak kiedyś z Radkami 9500....

128bit jest , pcb jest od 6600gt wiec nie da rady 256bit , gdyby miała 256bit zmiotłaby 6800gs kompletnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten GF7600GT nie zrobi kariery, conajmniej o pół roku za późno, czemu go nie wpuścili zamiast GF6800GS? Teraz to ciezko bedzie zwlaszcza ze na horyzoncie X1800GTO, a cena GF7800GT niewiele wyzsza. Troche Nvidia sama ukatrupila sobie karte i aby ja reaktywowac musi usmiercic GF6800GS i GF7800GT co nastapi niedlugo.

Glupoty piszesz

7600GT zastapi 6600GT/6800GS

7900GT zastapi 7800GT

A co do ukatrupiania kart to normalne prawo rynku - w sumie czemu mialby 7600 zastapic 6600 jak jest od niego czesto o 80-100 szybsze i przegania w wiekszosci testow z AA i AN 6800GS o_O

 

128bit jest , pcb jest od 6600gt wiec nie da rady 256bit , gdyby miała 256bit zmiotłaby 6800gs kompletnie

No domyslam sie ze to burak bo chyba nvidia wie lepiej co ma w karatch ;] ale mnie to zainteresowalo ...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra-kolejne testy tym razem na IDG.pl

Co ciekawe wspominają ,że wer.AGP może się pojawić...a IDG ma raczej dobre żródła(w końcu międzynarodowy wydawca).To by było ciekawe,7600GT jako zdecydowanie tańszy w produkcji ,zastąpiłby GF6800GS-to ma sens(ale jestem sceptycznie nastawiony do takiej wersji-dużo zależy od ..ATI).

 

Po wstępnych testach wszyscy zwracają uwagę ,że 7600GT nieżle się kręci,to utwierdza mnie wprzekonaniu ,że 7600GT vs 6800GS- lepszy jest 7600GT.12 potoków(efektywniejszych o ok.10-15% niż w seri 6xxx) z zegarami powyżej 500Mhz musi byc szybsze.

 

A co do SLI-dla mnie to MARKETING i nic więcej,zakup 2 kart prawie nigdy nie będzie opłacalny,bo szybko się okaże,że droższe(z wyższej połki cenowej) karty szybciej tanieją niż średniej klasy-i zanim człowiek nacieszy się SLI/Crossfire -już żałuje -bo pojawiło się coś nowego, tańszego i lepszego od dopiero co zmontowanego "super zestawu".

Nie wspominam już o tym ,że w przypadku SLI/Crossfire placimy za 2 karty 100% ceny ,a wzrost wydajnośći jest średnio 50%(a czasem żaden).Kupując jedną kartę od razu cieszymy się większą wydajnością-i nie musimy myśleć o 500W zasilaczu itp. "drobiazgach".

Takie coś zostało stworzone dla entuzjastów(majętnych -trzeba dodać),ale przeciętni userzy powinni zdawać sobie sprawę,że takie rozwiązania są bardziej EFEKTOWNE niż EFEKTYWNE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę SLI 7600GT kupisz 7900GT podkręcisz na 7900GTX(b.duża szansa) i nie powinno byc żle/

Ja pozostaję przy swoim zdaniu,ale nie narzucam go nikomu.

Inna sprawa ,że x1900XT do takich rozdziałek jest ciekawsza propozycją.

 

Wyniki SLI już są bardziej przekonujące-dopiero teraz widać ,ze 7600GT w SLI mają przewagę nad high-endem.

Może coś z tego będzie...

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zapominasz o jednej kwesti - musisz wyskoczyc na dziendobry z ok 1400 zl a tu wystarczy ci 800 druga kupisz sobie za pol roku jakies 150 zl taniej. A 2x 7600Gt i tak beda szybsze od 7900gt. Nie mowie ze jest to jakas super opcja ale bardziej "ludzka" bo nie trawie cen na podzespoly co przekraczają 1000 zł :[ A im drozsza karta tym szybciej traci na wartości.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym sporo racji,ale podobna historia była z 6600GT.Też kalkulowano,że kupić jedną a potem drugą .Tylko ,że potem już najczęściej tak bardzo się nieopłacało-ile jest osób które mają 6600GT w SLI?A te co mają raczej są średnio zadowolone .Dużo zależy od przyszłych gier,może się okazać (w skrajnym wypadku),ze 7900GTX/7600SLI zostaną rzucone na kolana-to najczarnieszy scenariusz ,ale może tak być.Zresztą trzeba zwrócić uwagę ,że skraca się żywot kart-co pol roku pojawia się coś nowego ,stąd SLI jest dość ryzykowne-ale SLI w sensie 2 kart kupionych od razu.(są tacy którzy tak robią)

7600GT jest na pewno bezpieczną opcją i to nawet jako pojedyńcza karta,a w przyszłości...może SLI,nie mówie nie-po warunkiem ,że będzie się to opłacać-nie wszystkie gry w taki sam sposób reagują na SLI,za to wszystkie dobrze reagują na szybką hig-endową kartę :).

Tak czy inaczej zakup 7600GT za ok.800zl z ewentualną opcją SLI jest na pewno bezpieczą opcją.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko jak piszesz to sie zgadza, a co do 6600GT to sprawa wyglada tak ze SLI wtedy w tych kartach nie było tak dobre i bezproblemowe co teraz np w 7600GT, stąd pewnie mniejsza popularność takiego rozwiązania. Sam mialem znajomka co posiadał 2x6600Gt i cos mu sie to kasztaniło ;[ Ale "Wind of change by nvidia" zrobil chyba swoje ;] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak -widać ,że ostatnimi czasy NV bardzo poprawiła efktywność /stabilność itd. systemów SLI.

Ale teraz mają nową -zabawkę Quad SLI(7-8 tys.$ za taki zestaw).

 

Może poczekajmy na nowe gry-bo czymś trzeba oczy nacieszyć, a nie bardzo jest czym.Bo jak na razie to wychodzi na to ,że kupuje się kartę/ty do ~3 gier w roku wartych uwagi ,a to trochę niekorzystny przelicznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier, to prawda - pamietam jeszcze moje pierwsze Atari 3600 (taka czarna konsolka) z 1990 chyba ;] a niektore gry bawily bardziej niz dziesiejsze "MeGa produkcje" ;]

 

Ale w tym roku bedzie pewnie kilka gier co nie dośc ze mogą skopac tyłek to i ze SLI skorzystać moga obficie:

 

TES IV Oblivion

Wiedzmin

Gothic III

Neverwinter Nighst II

 

S.T.A.L.K.E.R (moze ;])

HoMM V

Call Of Cthulu (w pozycje bodajże)

Medal of Honor Airbone

AoE III juz wyszlo

 

No i pewnie cos sie znajdzie ale teraz nie pamietam... nowe Diablo ;p albo UT 2007 ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb- zapomniałeś wspomnieć o tym koszmarku zwanym NFS MW

 

No i niech mi ktoś powie po co ładować coraz więcej kart do kompa ? dobrze że nie kombinują z dwoma procami na raz. Kolejne pytania brzmią

1 czy quad sli da rade obsłużyć 2x 3d1 od gigabyte ? np. 3d1 6800

2 czy da rade wcisnąć quad sli składający się z tej karty MSI z rdzeniami od mobility nvidia ? wtedy to już by było 8 kart graficznych O_o

 

Tylko pomyślcie ;] 8x mobility 7900X rotfl 50k smarków 03 to by robiło z palcem w pupie seryjnie a nadal by zostawał overclock :D

A to wszystko na 8 monitorach :D albo na 8 wyjściach z przejściówką 1 na 3 ( była taka w newsach )

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Caleb- zapomniałeś wspomnieć o tym koszmarku zwanym NFS MW

NFS MW to wyjatkowo kiepska gra, ot taka ścigałka....

A jesli chodzi ci o samo granie to na 6800 chodzilo jak nalezy wiec chyba 7600GT da rade ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo mozna wierzyc tym testom, czy sa naprawde wiarygodne? wyglada na to, ze 7600GT jest wydajnieszje od 6800GS (liczy sie dla mnie "zwykla" wersja bo w oc sie nie bawie)...

czy moze byc tak ze w praktyce bedzie slabsze?

Edytowane przez Kasmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600GT bez OC musi być wydajniejsze od 6800GS.Po pierwsze dlatego ,że ma nowszy "silnik" CineFX 4.0 z seri 7xxx czyli:

-dodano instrukcje-możliwość wykonywania- MADD(multiply add) do pierwszej jednostki ALU pixel shadera,do tej pory w serii 6xxx miały 2 ALU ale jedna z ich była ograniczona ,teraz są 2 równoważne(instrukcje MADD przeważają w programach shaderowych)

-dodano antyaliasing półprzezroczystych tekstur

-zwiększono efektywność filrtowania FP16

-ROP-y wspierają multisampling(FSAA) z korekcją gamma

 

Po drugie i najważniejsze-7600GT ma wyższy zegar GPU niż GF6800GS przy takiej samej ilości jednostek pixel shader.Mówiąc w skrócie ,żeby 6800GS osiągnął podobną wydajność musi być podkręcony(~500Mzh).

7600GT jest wykonany w mniejszym procesie technologiczym (9 mikronów)=lepsze oc ,mniejsza temp.

 

A co do wiarygodności testów-Firingsquad,Guru3d ,X-bit Labs,Anandtech(i pare innych), to ścisła czołówka jeśli chodzi o strony związane z kompami.Także bez obaw-testy na pewno sią wiarygodne.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gt musi być szybszy bo ma taktowany gpu 560mhz , pobiera tylko 40wat w stresie dlatego brak dodaktowego złącza zasilającego , ja widziałem narazie dwa testy w jednym gpu poleciał 607mhz , a w drugim 610mhz , połączenie tych dwóch kart nie wiąże się z ogromnym poborem mocy , ale crossfire lub sli to nie jest super rozwiązanie , bo nie zawsze dobrze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwi mnie roznica tak doza ronica w wydajnosci 7600GT VS 6800GS bo przecie 6800GS to tak nparawde 7800GT z 12 potokami a nie jak wyrzej koledzi piszą modyfikacja 6800, (takie samo PCB, technologi wykonania 110nm, brak mosta AGP/PCIE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nadal gnębią dwie rzeczy a nawet więcej

 

1 Czy 7600GS da sie odblokować czy jednak PCI-E znowu wejdzie w droge ?

2 Jakoś nie moge sobie darować tych 256 Bitów w 6800 :/ warto z nich rezygnować na rzecz 7600 ?

3 Nikt nie wie czy quad sli jest w stanie odpalić 4 karty posiadające 2 GPU ? co prawda nigdy tego nie kupie nie ma co się oszukiwać ale ciekawość ludzka rzecz.

4 Skoro 7600GT na PCI może kosztować do 800zł to ile się wyda na wersje AGP ? lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwi mnie roznica tak doza ronica w wydajnosci 7600GT VS 6800GS bo przecie 6800GS to tak nparawde 7800GT z 12 potokami a nie jak wyrzej koledzi piszą modyfikacja 6800, (takie samo PCB, technologi wykonania 110nm, brak mosta AGP/PCIE)

6800gs gpu 425mhz a 7600gt 560mhz i dlatego taka różnica , ale 6800gs ma bardzo dobre oc , w niektórych tytułach 7600gt przegrywa z 6800gs bez oc

 

Mnie to nadal gnębią dwie rzeczy a nawet więcej

 

1 Czy 7600GS da sie odblokować czy jednak PCI-E znowu wejdzie w droge ?

2 Jakoś nie moge sobie darować tych 256 Bitów w 6800 :/ warto z nich rezygnować na rzecz 7600 ?

3 Nikt nie wie czy quad sli jest w stanie odpalić 4 karty posiadające 2 GPU ? co prawda nigdy tego nie kupie nie ma co się oszukiwać ale ciekawość ludzka rzecz.

4 Skoro 7600GT na PCI może kosztować do 800zł to ile się wyda na wersje AGP ? lol

nie wiadomo czy wogóle się pojawi na agp , jeżeli się pojawi to pewnie cena będzie w granicach 1000zł , 7600gs pewnie będzie pocięty laserem tak jak 7800gt oraz gs , więc nici z odblokowywania potoków

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby karta ma status dostepny, kto chce i ma kase moze zamawiac

 

Gral - 7600GT 829zl szyna 256bit? chyba znowu ktos popelnil blad

 

jedno mnie martwi, popyt chyba na ta karte bedzie bardzo duzy, zeby oni tych niskich cen nie wywindowali

Edytowane przez Kasmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800gs gpu 425mhz a 7600gt 560mhz i dlatego taka różnica , ale 6800gs ma bardzo dobre oc , w niektórych tytułach 7600gt przegrywa z 6800gs bez oc

A w ilu dostaje do dzioba od 7600GT bez OC? Jak zapominaleś to przypomne - 6800GS dostaje w [gluteus maximus]la w SS2/Chaos Theory/Q4/Halo/H-L2/Fear/D3, dla porownania wygrywa tylko w FarCry i Splinter Cell 3 ;| Pozatym różnice 3-5 fps na kozyść (sporadycznie) 6800GS nie nalezy chyba rozumiec za wielki sukces... :? W testach IDG (albo zapozyczonych) karta smiga na 640/1600 wiec OC jest w miare, może poprostu nikt nie wycigał maxa z tych kart ? ... Pozatym nowa architektura w nowszych grach powinna pokazac na co ją stać. Nie ma co gdybac - premiera 7600GT to zmierzch ery 6800GS (bardzo dobrze ze sie wstrzymałem bo bym sobie w brode pluł:)) A nowe stery moga troche jeszcze podciagnąc wydajnośc tych kart więc konkluzja jest dosyć oczywista. A co do SLi - ludzie - prosze was patrzcie na testy bo to nic nie boli ;|

http://www.guru3d.com/article/Videocards/326/20/

Sli rozkreca sie w wyzszych rozdziałkach/wysokich detalach/AA + AN i tam daje najwiekszego kopa, to chyba oczywiste. Dla mnie 80-100% wiecej wydajności to jednak wynik satysfakcjonujacy :) PO co komu sli do 1024x768 z 2AA i 2 An? o_O

Co do odblokowania potkoków to nie daje nawet 1% szans na to ;[ moze w 7600Gs ... ale tez w to watpie.

256 bit hmmm - no fajnie fajnie ale 128 bit pamieci 1600 (OC) dają chyba 800 Mhz w 256b ;] wiec jest jako tako

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci gwarantuje , że nowe stery nie zwiekszą wydajności 7600gt , jeżeli się zwiększy to całej serii 6 i 7 polecą wyniki w góre , zbyt mała różnica jest między tymi kartami żeby sobie pluć w brode( ja mam takie oc , że kupno 7600gt jest bezsensowne) , niestety to prawda sli nie zawsze dobrze działa tak samo jak cross fire, sli jest wymyślone dla entuzjastów z grubszym portfelem , jak możesz daj link do tego artykułu gdzie 7600gt poszedł na 640/1600

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy brac teraz 6800xt@16\6 czy czekac na tego 7600GT. XT kosztuje 670zl a 7600GT moze kosztowac nawet 800zl wiec nie bede mial tyle kasy. Mozliwe ze nvidia zrobi niespodzianke i bedzie kosztowal jakies 650-700zl to wtedy bym wzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.idg.pl/news/90127.html prosie bardzo ;] IDG wyciagnelo 640/1600. Nie jest to jakis super test ale jednak.

A co do SLI to nie wiem juz czym cie przekonac jezeli wyniki nie daja rady... no ale to nie moj problem.

Roznica jest niewielka to fakt ale na korzysc 7600Gt i to jest istotne ;]

Btw, o czym ty mowisz Don Capone ? - 6800xt to apg (jak wnioskuje z moda) a 7600GT to PCIE wiec nie masz co sie zastanawiac.

 

A faktycznie ma Asrocka ;]. No to w takim wypadku za 670 zl w zyciu 6800xt bym nie kupil - slowo- mialem 6800 12/6 400/900 i musze przyznac ze gry w 1280x1024 Full 4xAA 8xAN nie chodza w 100% plynnie - nie wiem czego to wina, moze ramu malo, moze sama architektura, ja bym sobie przynajmniej to 6800xt odpuscil.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skromny test , ale wystarczy nawet nieżle sie spisuje 7600gt po oc

 

Don Capone ma płyte z agp i pci-express , więc może wybierać do woli

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...