Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za drogo jak na dogadanie się?

U Arche są taniej 555PLN

podaje ceny jakie sa w zaznajomionym sklepie ...

 

a Arche jak sprzedaja po takich cenach to musza je brac widac gdzie indziej .... bo inaczje by doplacali ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos looknac miernikiem jakie ma napiecie na chipie w karcie glaxy??? no i czy ktos mogly puscic 3d marka 2003 na taktach 600MHz rdzen 900 pamiec(DDR 450) i pochwalic sie wynikiem??

Jako ze mam malo czasu aktualnie, bo sesja wpelni :unsure: :( to narazie testow 3dmarka itp itd nie robie... (bo nie ma czasu na zmontowanie WC)

 

Ale...

 

Zmierzyc napiecia to zaden problem...

Karta ustawiona 2D - 400/1600 | 3D - 690/1600

Pamieci (Samsung 1,4ns) maja

2D - 1,882-1,884 V | 3D - 1,902-1,908 V (te cos tak niby wysokie jest :| i nie wiem czemu... bo nie podlaczalem potow... jeszcze)

A GPU ma

2D - 1,407-1,410 V | 3D - 1,457-1,459 V

 

Mam nadzieje ze w czyms pomoglem. Ps. Jak bede uruchamial ponownie komputer to sprzwdze co daje "zolta zworka" :) to zobaczymy ile galaxy "dowala do pieca :)".

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych forumowiczy posiadajacych GALAXY 7600GS 256DDR3 1.2ns 500/1400MH

moglby sprawdzic, czy na obu zlaczach dvi kolory wyswietlane sa w jednakowy sposob?

 

U mnie po podlaczeniu do jednego z nich /chodzi o zlacze blizej wyjscia TV/ monitora CRT przez przejsciowke zamiast białego koloru wyswietlany jest rozowy... <_<

Po podlaczeniu do drugiego obraz jest bez zarzutu.

 

Nie wiem czy to normalne i ten model poprostu tak ma, czy jest to wynikiem uszkodzenia karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozatym szkoda doplacac do kuriera no i serwisanci jacys bardziej uczynni kiedy klient moze do nich podjechac z morda i nie sposob splawic go zajetym telefonem :D (Nie mowie, ze tak jest w arche bo nigdy tam nie kupowalem a wygladaja na godna zaufania firme).

 

 

http://www.sklep.abad.pl/index.php?prod_id...2&on_page=&typ=

sprawdz ten sklep adres maja z Warszawy wiec moze da sie z nimi umowic na odbior w siedzibie firmy.

 

Jesli tam nie bedzie to lec w weekend na gielde przy Batorego i tam szukaj jakby nie mieli to pogadaj z ktoryms ze sprzedawcow jesli beda dostepne w hurtowni to pewnie da rade zamowic (np. eldorado bialo-niebieski namiot na gieldzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam malo czasu aktualnie, bo sesja wpelni :unsure: :( to narazie testow 3dmarka itp itd nie robie... (bo nie ma czasu na zmontowanie WC)

 

Ale...

 

Zmierzyc napiecia to zaden problem...

Karta ustawiona 2D - 400/1600 | 3D - 690/1600

Pamieci (Samsung 1,4ns) maja

2D - 1,882-1,884 V | 3D - 1,902-1,908 V (te cos tak niby wysokie jest :| i nie wiem czemu... bo nie podlaczalem potow... jeszcze)

A GPU ma

2D - 1,407-1,410 V | 3D - 1,457-1,459 V

 

Mam nadzieje ze w czyms pomoglem. Ps. Jak bede uruchamial ponownie komputer to sprzwdze co daje "zolta zworka" :) to zobaczymy ile galaxy "dowala do pieca :)".

 

no pomogles..robilem na mojej moda i sie balem powyzej 1,25 jechc a tu widze ze to standardowe napiecie :))

 

na taktach 600 gpu 450 ddr pamieci mam tylko 10k w marku 2003 i dlatego pytam jak z wynikami u ciebie bo wydaje mi sie ze to jest niepokojaco malo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pomogles..robilem na mojej moda i sie balem powyzej 1,25 jechc a tu widze ze to standardowe napiecie :))

 

na taktach 600 gpu 450 ddr pamieci mam tylko 10k w marku 2003 i dlatego pytam jak z wynikami u ciebie bo wydaje mi sie ze to jest niepokojaco malo :/

Ty pewnie miales cos kolo 1,1v standardowo... wiec 1,4xv to na luzaka rob.. ja tam do 1,7v pojade i juz... bo widze ze i tak mam dobry rdzen.. :D

 

Ale te moje ramy... jakos tak mnie ciekawia :huh: czemu takie wysokie napiecie mi pokazuje :huh: :huh: :huh: <_<

Czy ktos oprocz mnie juz zrobil mody zeby sobie zmierzyc napiecie na DDR3... jesli mzoecie to HELP !!! (tak dla spokoju ducha chce zobaczyc jak maja inni) :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zrobilem test... wszystkich napiec, a dzis... wpadlem na pomysl zeby sprawdzic CO DAJE ZOLTA ZWORKA !!!?? <_<

No wiec...

Milego czytania...

 

Przy ustawieniu takim (standardowym)...

http://www.lancomp.pl/Marek/Temp1.jpg

tu widac jak zworka byla...

 

Napiecia mamy...

2D - 1,407-1,410 V | 3D - 1,457-1,459 V

 

PO PRZESTAWIENIU ZWORKI !!!

 

Napiecie mamy...

2D - 1,430-1,434 V | 3D - 1,482-1,489 V

WNIOSEK - SZOK !!! UWAZAJCIE ZEBYSCIE SOBIE NIE POPALILI KART :rolleyes: :lol: :lol2: :D

 

Ps.... Karta testowana tak samo jak ostatnio czyli (Idle 400/1600 | Load 690/1600)

 

Ps.2... mam nadzieje ze double wybaczony bo ten post cos do tematu wnosi :)

 

Edit: grzesiu... wiadomo bylo ze ostatnio bylo malo.. ale wartalo sprawdzic czy producent nie zrobil nam jakiegos prezentu :P teraz jestesmy pewni :) ze zolta zworka to PELNA DESTRUKCJA :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zrobilem test... wszystkich napiec, a dzis... wpadlem na pomysl zeby sprawdzic CO DAJE ZOLTA ZWORKA !!!?? <_<

No wiec...

Milego czytania...

 

Przy ustawieniu takim (standardowym)...

Napiecia mamy...

2D - 1,407-1,410 V | 3D - 1,457-1,459 V

 

PO PRZESTAWIENIU ZWORKI !!!

 

Napiecie mamy...

2D - 1,430-1,434 V | 3D - 1,482-1,489 V

idac za twoim przykladem

normalnie napiecia 2D 1.40 / 3D 1.43

zworka przestawiona 2D 1.42 / 3D 1.45

 

dla dopelnienia info dodam ze na memkach mam 2D 1.89 i 1.90 w 3D

testow czy to cos dalo na razie nie bedzie po mam w pokoju 29* :/

 

edit:

a jednak nudzilo mi sie i stwierdzilem ze sprawdze :P

29* w pokoju woda 33* :o SIC!

 

dodatkow 0.02 dalo 5mhz ;]

650 przelazlo marka

puscilem tylko 05 - 6298 pkt ;]jak bedzie chlodnije to zrobie te 6300 bo tak przeciez nie moze zostac ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł info na temat tego panelu w kartach galaxy uruchamianego zworką czerwoną (tą od napięcia). Targi były, miała być premiera ale cicho na razie o tym.

U mnie po przestawieniu zworki 10 mhz więcej na rdzeniu.

A jest jakiś ołówkowy mod na galaxy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cos mi sie skisilo chce podkrecic grafe do 650/1700 i w rivie jak biore test to wywala mi ze za duze zegary :blink: i dopiero przy 620/1600 przechodzi wczesniej takiego czegos nie bylo a w atitool normalnie xD (wygodniej mi podkrecac w rivie) wie ktos jak to ominac albo zeby bylo tak jak wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cos mi sie skisilo chce podkrecic grafe do 650/1700 i w rivie jak biore test to wywala mi ze za duze zegary :blink: i dopiero przy 620/1600 przechodzi wczesniej takiego czegos nie bylo a w atitool normalnie xD (wygodniej mi podkrecac w rivie) wie ktos jak to ominac albo zeby bylo tak jak wczesniej?

Wpisz w wyszukiwarce tematu "riva tuner".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Wczoraj wreszcie doczekałem się na GALAXY 256 1,2 ns z ZALMANEM.

To już druga sztuka. Pierwsza okazała się być na 2,0 ns.

 

To na co należy zwrócić uwagę to fakt iż 1,2 ns zaczyna się tam gdzie kończy 2,0 ns.

 

2,0 ns maks na ramie to 1420 MHZ

1,2 ns na dzień dobry 1600 MHZ

 

A kosztowało mnie to jedynie 15 zł. :D

 

Ponieważ mam drugą sztukę zauważyłem pewną różnicę w budowie karty. Zworka która w 2.0 ns znajdowała się na grzbiecie karty pomiędzy złączem SLI a ramem teraz znalazła się blisko tylnej krawędzi kart. :huh: Ciekawe co jescze zmienili :?:

 

W RIVA TUNE zauwałyem jeden zablokowany potok, niestety nie udało się go odblokować :mur: . Czyżby w najbliżym czasie NVIDIA planowała 7700 w celu zapełnienia luki między 7600 a 7800 ?

Ot takie 7700 GS/GT itd z 16/5 zamiast 12/5.

 

Jeszcze jedna sprawa poprzednia wersja przy taktowaniu 650 MHZ dobijała temperaturą do 83 c i włączał się alarm ta natomiast przy 650 MHZ nie dochodzi do 57 c. Tak wiem zaraz będzie huk że mam piekło w kompie jednak za to jest cichy i w małej slim obudowie :D .

 

Nie jestem zwoleninikiem MARK-ów ale sprawdziłem 03 i 05

i tak dla

03 miałem odpowiednio 12390 (2,0ns) i 14123 (1,2ns)

05 miałem 5730 (2,0ns) i 6690 (1,2ns)

 

Co do reszty to 2 GB ramu (KINGSTON 230 MHZ CL2,5 T1) ASROCK (754) z 6100 oraz AMD 64 3000+ @ 2300 MHZ

 

Podsumowywując bardzo udana karta którą polecam wszystkim w cenie poniżej 600 zł :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam drugą sztukę zauważyłem pewną różnicę w budowie karty. Zworka która w 2.0 ns znajdowała się na grzbiecie karty pomiędzy złączem SLI a ramem teraz znalazła się blisko tylnej krawędzi kart. :huh: Ciekawe co jescze zmienili :?:

 

 

Jeszcze jedna sprawa poprzednia wersja przy taktowaniu 650 MHZ dobijała temperaturą do 83 c i włączał się alarm ta natomiast przy 650 MHZ nie dochodzi do 57 c. Tak wiem zaraz będzie huk że mam piekło w kompie jednak za to jest cichy i w małej slim obudowie :D .

 

w mowych dostawach zmienilo sie PCB. w pierwszych dostawach karty z memkami 1,2 i 2,0 wygladaly identycznie.

 

 

co sie tyczy temeratur to moze masz wersje bez zalmana, bo tam nie ma mozliwosci, zeby temp byla az tak wysoka a na zwykly coolerek to jest norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie tyczy temeratur to moze masz wersje bez zalmana, bo tam nie ma mozliwosci, zeby temp byla az tak wysoka a na zwykly coolerek to jest norma.

To jest jak najbardziej ZALMAN i napewno wiem co piszę !!! A temperatura jest wysoka bo to naprawdę mały (SLIM MODE COM-a) i cichy (ARCTIC na CPU i dwa do nawiemu wentylatory). Obudowa jest zaknięta i wsunieta w półkę pod telewizorem. Tak więc to dla mnie normalka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego taki słaby wynik w nature??

Wynik jest jak najbardziej ok, ostatni test jako tako nadaje się do testów, resztę wyników w game-testach załatwia Ci procek :) A jak grafa musi się wysilić to pokazuję na co ją stać właśnie nature :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...