Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. Moje wszystkie wnioski zrobilem dla Was... bo ja nie gram w :lol2: gry :lol: Wcale nie trzeba mi gf 7xxx Power :P... bo OGame dziala na wszystkim :lol2:

Wielu użytkowników ppc mogłoby tak powiedzieć ;) ja równiez mało gram w gry, ale chęc posiadania i kręcenia nowego sprzętu jest silniejsza...to przez Was! :lol: ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się posiadaczem msi7600gs i mam mały problem z oc. Rdzeń leci sobie spokojnie na 500MHz. Gdy dam 510-520 sterowniki po 5min w jakimkolwiek 3D zaczynają szaleć... Zmienia się rozdzielczość na 640x480 i wyskakuje błąd nv4_(...).dll . Gdy klikam ok to zwis kompa heh :-| Używam oficialnych sterów nVidii 84.21.

Z pamięciami mam jeszcze większą udręke i chyba tez przez stery: powyżej 402Mhz nie przechodzi testu, a jak wymusze więcej przez atitoola lub riva tunera chociarz o 1MHz (403) to w teście AtiToola występują artefakty w postaci żółtych kropek... Wątpie, żeby pamiątki nie wyrabiały więcej niż 402 :?

Co wogóle o tym myślicie i jakie stery polecacie?

 

P.S. Karta nie osiąga więcej niż 54° (przykręciłem do niej dodatkowy wentyl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci z tego co pamiętam nie są chłodzone, wręcz przeciwnie przykrywa je ten radiator i utrudnia jakikolwiek obieg powietrza. Musi tam być niezły kocioł :? Co do 500MHz na rdzeniu to chyba nie jest tak źle jak na zwykłego GS'a, porównując o/c focusa przy testach aktywnie chłodzonego Leadtek'a :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem chlodzenie pentagrama 70-ątke w wersji miedzianej (radiatory na pamieci sa aluminiowe) i w tak upalne dni (na dworze prawie 30st) mam na gpu 49-50 stopni w idle oraz 70 stopni przy dlugim graniu. Zaplacilem 69zl i w porownaniu z oryginalnym wentylatorkiem teraz jest naprawde milo. Nie bylo zadnych problemow przy montazu - zdziwilo mnie tylko ze radiator jest na 2 sruby a nie na 4 przez co nie jest super stabilnie przymocowany (pomimo ze sruby przykrecone do konca). Tak czy siak jestem zadowolony i polecam ten produkt innym na nasza wspaniala grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem paste srebrna a nie ten silikon z kompletu, ktos wczesniej prawil ze 20 stopni ponad otoczenie jest norma na gpu z powodu tak duzej ilosci tranzystorow, powaznie mowisz ze powinno byc znacznie mniej stopni? wiesz nie chce mi sie zdejmowac i zakladac jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem paste srebrna a nie ten silikon z kompletu, ktos wczesniej prawil ze 20 stopni ponad otoczenie jest norma na gpu z powodu tak duzej ilosci tranzystorow, powaznie mowisz ze powinno byc znacznie mniej stopni? wiesz nie chce mi sie zdejmowac i zakladac jeszcze raz

 

Jasne, że powinno być mniej, coś niedociska do rdzenia chłodzenie albo jest krzywo zamontowane, nawet na sylikonie takich temperatur byś nie miał...rozmontuj i powoli, z cierpliwością spróbuj zamontowac od nowa, patrząc pod światło czy dobrze wszystko dociska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zabieram sie do roboty

 

 

---------

 

Mieliscie panowie racje, mianowicie 2 nakretki po stronie gdzie jest radiator nie byly do konca zakrecone - dzieki temu teraz mozna bylo mocniej dokrecic sruby przechodzace przez mocowanie radiatora. Sprawdzilem na szybko temperature w atitool przy wlaczonym tescie do artefaktow - nie przekraczala 62 stopni, w idle jest 46. Tak sobie teraz kojarze ze przeciez miedz szybko przyjmuje i odprowadza temperature ale ma mala pojemnosc cieplna i dlatego trzeba dawac duzo nawiewu powietrza. Sprawdzam wlasnie temperature zwyklym termometrem w obudowie kompa i wskazuje 34 stopnie C. Hmm pasty dalem na cala powierzchnie ale skapo bo ma mi przeciez pokryc mikrorysy oraz srodek z wygrawerowanych literek nvidia bleble... Organoleptycznie czuje ze listki radiatora tez sa cieple wiec cala machina musi dzialac. Wiecie co.. na procku mam tez pentagrama calego miedzianego i temp procka mam 35 stopni a w zime bylo zazwyczaj ponizej 27, wiec i na grafie wtenczas tez powinno ostro w dol pojsc. Hmm.... a co Wy o tym sadzicie? Ja sie strasznie teraz poce a co dopiero moj piekny geforce ;-)

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem paczke od Niemca (dzięki) z karta wszystko OK

 

Na dniach coś sobie pokręce, narazie na sztywno puscilem 600/1700 i wszystko gra ;)

 

PS. W gwoli ścisłości miedzy 7600GS a 7600GT jaka jest różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porównania ... u mnie na Leadteku rev2 temperatury wyglądają następująco (oczywiście stockowe chłodzenie):

Idle:

Dołączona grafika

 

 

 

Stress:

Dołączona grafika

 

 

 

p.s.: na procu jest cały czas 100% bo liczy od rana SETI@Home. Do czego też wszystkich zachęcam ;) Więcej info tutaj - Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Panowie od nVidia :)

Moze moglibyscie mnie jakos przekonac do kupna Saphira 7600GS z Zalmanem zamiast Ati X800GTO2 ? :) Bo sam juz nie wiem.

Bardziej mi sie podoba ATI, bo juz wiem co i jak w sterach itp. Poprzednio mialem R8500, a R9800 wypalil mi cholerny Cheftec wiec zmieniam na 64Bity, no i sam juz nie wiem.

 

Poza obsluga PS3.0 i DX9.0c to czy GF7600GS podkrecone bedzie szybsze/lepsze niz X800GTO2 z 16 potokami ?

Bede wdzieczny za sugestie w tej niecierpiacej zwloki sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tak ... kiedyś miałem grafe od nVidii, potem zmieniłem na ati myśląc ze może bedzie ogólnie lepiej ... ale teraz po ponownej zmianie na nVidia nie sądzę abym wrócił do ati. Oprogramowanie do NV wydaje mi sie być o wiele lepsze niż ati, a to wielki plus dla tego obozu.

To jeden aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Do nvidi wychodza ciagle jakies stery (bety), no i mysle ze w nowszych grach powinna karta lepiej wypasc, juz nie mowiac o tym, ze np. wlaczysz sobie hdr w oblivionie [;. Zreszta, poszukaj jakis testow na egieldzie.

 

Soker, ja nie wiem, ale po co? :lol:

Wszystko to samo, podnosisz lekko takty i juz masz GT.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porównania ... u mnie na Leadteku rev2 temperatury wyglądają następująco (oczywiście stockowe chłodzenie):

Idle:

http://morpheus.cba.pl/fotki/temp1.jpg

 

Stress:

http://morpheus.cba.pl/fotki/temp3.jpg

To popatrz na to :) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

 

I to chwilka wygrzewania (tylko puszczone "nature")...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci z tego co pamiętam nie są chłodzone, wręcz przeciwnie przykrywa je ten radiator i utrudnia jakikolwiek obieg powietrza. Musi tam być niezły kocioł :? Co do 500MHz na rdzeniu to chyba nie jest tak źle jak na zwykłego GS'a, porównując o/c focusa przy testach aktywnie chłodzonego Leadtek'a :-| pozdro

No tak, ale to nie jest normalne zachowanie - zawsze jak się przekręci rdzeń to albo jakieś artefy lub czysty zwis kompa a tutaj sterowniki szaleją...

Co do pamięci to nie wierze, że nie chcą się przekręcić nawet o 3MHz... Dużo testów widziałem zwykłych 7600gs bez dodatkowego wentyla i pamięci zawsze leciały o 15-20MHz w górę!

Ide szukać innych sterów

 

P.S. Troche się przeraziłem jak zobaczyłem def napięcie gpu w nibitorze dla zwykłego 7600gs: 1,05v :?

 

P.S.2 Nie no to jest porażka z tymi pamięciami... zmiana sterów na NGO nic nie dała! To musi być blokada w biosie.... Ma ktoś jakiegoś fajnego biosa do zwykłego 7600gs??

 

P.S.3 Heh to na bank blokada w biosie:

ustawiam sobie w atitool taktowanie dla pamięci

401MHz = wszytko OK przy scanie artficact'ów

401,01MHz = sypie się ~150 błędów w postaci zółtych kropek :?

 

Mógłby któryś z posiadaczy zwykłego 7600gs przesłać swojego biosa?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jakie macie temperatury na gf 7600gs 1.2 ns 256 mb zalman?

U mnie 47 w idle oO Chyba cos za duzo, czy mi sie zdaje?

Sciagalem chlodzenie, posmarowalem swoim ceramiqe i w sumie wcale nie spadly '.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na gf 7600gs 1.2 ns 256 mb zalman?

U mnie 47 w idle oO Chyba cos za duzo, czy mi sie zdaje?

Sciagalem chlodzenie, posmarowalem swoim ceramiqe i w sumie wcale nie spadly '.

Temperatura normalna, może ciut za wysoka. Ja na passivie mam 50° a to przecie zwykly 7600gs

 

(P.S. Prosze nie przeoczyć mojego ostatniego posta ;) Z góry dzięki za pomoc!)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na gf 7600gs 1.2 ns 256 mb zalman?

U mnie 47 w idle oO Chyba cos za duzo, czy mi sie zdaje?

Sciagalem chlodzenie, posmarowalem swoim ceramiqe i w sumie wcale nie spadly '.

W idle 46*C i zastanawiam się czy nie odkręcic zalmana, usunąć fabryczną paste i skręcic po swojemu ;)

 

PS. Czy radiatorki na pamięci są przyklejone jakąś w miare normalną taśmą, czy też warto ją wymienić bo robi za "izolator" ;) ?

 

PS2. Nie chcę szukać w całym temacie ale może ktoś jeszcze podpowie do jakiej bezpiecznej granicy można sobie podnieść vgpu w nibitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to zachecam do zainstalowania tego screensavera od nVidi

KLICK

 

Wiecej info na stronie http://www.nzone.com/object/nzone_geoforms_home.html

 

Bardzo ładne animacje i wyciska za karty ile sie da. Karcioszka sie grzeje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Soker, ktos juz pisal ze warto rowniez odkleic radiatory i przyczepic je jak trzeba. Sam sprawdzalem, ledwo sie trzymaja i lataja na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zanudzam dalej:

Zmieniłem bios na najnowszy i oficialny bios ze strony gigabyte'a ---> Blokada pamiątek znikła.

Chyba zablokowali je dlatego, że... dali za dobre kostki :P Sprawdziłem na szybkiego i latają na 440MHz bez artefów :) Jutro zdam relację jak się karta dalej kręci --> trafił mi się wyjątkowo dobry zwykły 7600gs B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to zachecam do zainstalowania tego screensavera od nVidi

KLICK

 

Wiecej info na stronie http://www.nzone.com/object/nzone_geoforms_home.html

 

Bardzo ładne animacje i wyciska za karty ile sie da. Karcioszka sie grzeje ;)

No no no, całkiem ładniutki... B)

 

btw. te kuleczki to HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...