Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na premierę 7600GS. Z tym, że jeżeli cena przekroczy cenę Radeona X1600 PRO ( ok. 430 zł za wersje paswyną), to nie będzie o czym pisać. Ja wierzę w "szmoc" 12 Shaderów ATI :) A i najbardziej boję się o specyfikację, podobno mają ją mocno wykastrować :(

 

Poza tym płacić połowę więcej za to samo moim zdaniem nie ma większego sensu. Przynajmniej w moim wypadku, bo do wymiany "zmusza" mnie jedynie nie najlepsza jakość obrazu zintegrowanej grafiki :? Co DVI, to nie RGB.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki:

Jak dobrze pamiętam to czytałem gdzieś, że 7600gt posiada fizycznie 16 shaderów, ale sprzętowo ma zablokowany 1 quad. Niemyślicie wtedy, że by mogli wypuścić 7600gtx lub 7700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. tam chyba nie napisali, ze 7600GS ma miec 8PS ?? ktos mnie poprawi?

Pierwsze informacje o tym mówiły,ale z linka ,który podawał Domell winika ,że ma mieć 12PS tylko niższe zegary-a jutro mają być w sprzedazy.

A tak z innej beczki:

Jak dobrze pamiętam to czytałem gdzieś, że 7600gt posiada fizycznie 16 shaderów, ale sprzętowo ma zablokowany 1 quad. Niemyślicie wtedy, że by mogli wypuścić 7600gtx lub 7700?

Była o tym już mowa.Prawdopodobnie szykują sie na odpowiedź ATI,jeżeli ATI zdoła nawiązać walkę -wypuszczą prawdopodobnie coś jak 7600 GTX co powinno wystarczyć by utrzymać przewagę.

 

A dokładniej piszą o tym rosjanie :

Using the new beta of RivaTuner we found out that G73 contains four quads instead of three (16 pipelines)! One quad is just disabled (locked on the hardware level and cannot be unlocked). It all means that in future we may see something like 7600 GTX with 16 pixel pipelines, as the process technology is streamlined.

Z digit-life

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest już bardzo ciekawe ;) teraz jest masowa przesiadka z 6800gs-->7600gt a niedługo jak tak jeszcze pójdzie to i na 7600gtx jak wyjdzie.

Moim zdaniem jest to zbyt podajrzane: 7600gt ma wydajność blisko 20% większą od 6800gs, ale ~20% mniejszą niz 7800gt. Jakby wypuścili 7600gtx to granica by się zatarła --> zapewne to by był taki właśnie 7800gt, więc po co nvidia miałaby wypuszczać 7600gtx? Sam już nie wiem, zobaczymy co z tego wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby wszystkie 11u zniknely z rynku :) przeciez juz nie produkuja 78gT ale tak sobie mysle.. nV sa zajebiscie zachanni na kase.. bo ile przeciezcie laserem duzo kosztuje (chodzi o ps) NIE !!! nic praktycznie to po co nam sprzedaja kastraty ? a potem dadza jeszcze model gtx zeby wiecej kasy wyciagnac ... masakra.. gdyby byla taka sytuacja jak z 6200 to by 76GT odrazu pobijal rekordy w sprzedazy

 

a tak sie odrazu zapytam

nie ma zadnego sposobu na odblokowanie quada w 76gt ? (cos polutowac, posklejac klejem na bazie srebra tu i tam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest już bardzo ciekawe ;) teraz jest masowa przesiadka z 6800gs-->7600gt a niedługo jak tak jeszcze pójdzie to i na 7600gtx jak wyjdzie.

 

po co nvidia miałaby wypuszczać 7600gtx? Sam już nie wiem, zobaczymy co z tego wyniknie

Jak ktoś posiada 6800GS na PCI-E,to raczej wątpie ,żeby przesiadka była opłacalna(chyba ,że po przeliczeniu kosztów bez dopłaty/z minimalną dopłatą <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7600GT).Bo co niby się zyskuje:

 

6800GS-> 12 PS /8 ROP+ 256bit szyna pamięci,w starszej technologi ,troche mniej wydajne (10-15%)shadery vs 7600GT->12PS/8ROP+128bit szyna pamięci(ale kontroler jest usprawniony)+poprawione PS/VS,TFSAA.Wychodzi mniej więcej na to samo-zakładając OC 6800GS.

Jak ktoś gra ,to powinno byc bez znaczenia,jeżeli lubi bawić się w OC... i chce miec nową zabawkę to wybór jest tylko jeden.

A 7600 GTX(jeśli będzie),to na wypadek gdyby ATI miała dobrego przeciwnika dla wer.GT

Co do 7800/7900-7800 już nie produkowany,a 7900 to rzaczej dla tych ,którzy lubią min.1280x1024+FSAA+FA .

 

a tak sie odrazu zapytam

nie ma zadnego sposobu na odblokowanie quada w 76gt ? (cos polutowac, posklejac klejem na bazie srebra tu i tam

Nie ma -są sprzetowo blokowane ,na etapie produkcji.NV już się nauczyła ,że pewien zdolny programista jest bardziej zdolny niż im się wydawało.Teraz po prostu wypuszczają karty do bardzo ścisłego przedziału wydajnościowo /cenowego ,bez możliwości "ucieczki"(mod) do wyższego segmentu. Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za problem zlookac osobne testy 6800 ultry lub wykreconego 6800 gs, ktory ma wydajnosc podobna do takiej ultry... i porownac z 7600 gt

 

btw teraz bym w ogole sie nie pchal w 6800... chyba ze mozesz dostac je taniej niz 7600 gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z oc 7600gt nie jest tak różowo - kolejny test gdzie niestety 7600gt nie podkreca sie super , więc średnie oc jest na poziomie 600/1580-1600 , lepsze sztuki mają 640/1600-16xx

podjrzewam ze chlodzenie to kich i ciekawe ile na WC by wiecej polecailo. mysle ze z 40mhz mozliwe chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te lepsze sztuki o których wspominałem chodziły na referencyjnym chłodzeniu , narazie przewarzają karty , które osiagają na gpu 600mhz ale zawsze ktoś może trafić lepszą sztuke

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie, zeby chlodzenie gralo tu duza role poniewaz 7600 gt nie wydziela chyba duzo ciepla, prawda?

G73 ma nieznacznie mniejszy rdzeń niż NV43:

Dołączona grafika

 

Stąd odbiór ciepła jest nieco pogorszony.

Ale prawdopodobnie bez vmoda osiągnięcie więcej niż 640Mhz ,albo w przypadku slabszych sztuk ~600Mhz może być trudne.Sytuacja bedzie analogiczna jak z 6600GT ,gdzie większość osiąga 550Mhz,a tylko nieliczne ~600Mhz a i to często po Vmodzie.

Lepsze chłodzenie +Vmod(który już jest)powinno wystarczyć do osiągnięcia przynajmniej 650Mhz, ale gdy proces produkcyjny zostanie udoskonalony ,to pewnie tylko nieliczne sztuki bedą się w ogóle kręcić powyżej 600Mhz.

Zresztą jak więcej ludzi będzie to mieć ,to już będzie wiadomo.700Mhz GPU jest w zasięgu 7600GT-skoro 7900GTX ze znacznie większą ilością tranzystorów tyle osiągają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z oc 7600gt nie jest tak różowo - kolejny test gdzie niestety 7600gt nie podkreca sie super , więc średnie oc jest na poziomie 600/1580-1600 , lepsze sztuki mają 640/1600-16xx

Nowy bios z lekko podwyzszonym napięciem da z pewnością odpowiedni rezultat, zmiana chłodzenia na lepsze tesz niezaszkodzi bo nie oszukujmy się ten referencyjny to raczej badziwie. Pozatym czy ja wiem - 600/1600 i tak kazde "normalne" 6800Gs (~500/1200) wywala z interesu więc nie ma się czym przejmować. Mysle że tak jak w przypadku 6800gs będą karty konkretnych firm co sie poprostu lepiej kręcą, choc w sumie nie są jakies wyjatkowe (vide Msi, XfX). Przy 640/1600 to juz jest masakra :) i koło 7K w 05 ... Coś w tym musi być bo układ może ciagnać wyżej, na Frazie po zmianie chłodzenia poszla na 640 core.

Sideband dzielnie broni swojej Gieski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc są juz pierwsze wyniki GF7600GS - wprawdzie głównie 3d marki ale zawsze :)

 

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...ad.php?t=286043

 

Patrząc na te info i wyniki testów można śmiało powiedziec że ta karta będzie wielkim HITEM! O ile cena będzie oscylowała w granicach 500-600 zł :)

 

Pierwsze spostrzeżenie to to, że ten GieFek znakomicie się kręci - jak widac udało się osiągnąć na rdzeniu wartości z jakimi nominalnie pracuje GF7600GT.... W sumie nie powinno to nikogo dziwić bo przeciez jest to ten sam układ co w karcie GF7600GT jednak zważywszy że GF7600GS posiada chłodzenie pasywne wynik ten należy uznac za imponujący (rzecz jasna jeśli prawdą jest że został on osiągnięty na karcie z takim właśnie chłodzeniem) !!

 

Na szczęście potwierdziły się informacje że układ będzie posiadał identyczną specyfikację jak GF7600GT (12 PS, 12 TMU, 8 ROP, 5 VS).

 

Podsumowując - NV znów zaprezentowała znakomitą kartę dla segmentu w którym króluje obecnie GF6600GT :)

Tak więc czekamy na bardziej szczegółowe testy :D

 

EDIT: Linki do pierwszych recenzji karty :

 

- http://sg.hardwarezone.com/articles/view.p...1856&cid=3&pg=1

- http://www.firingsquad.com/hardware/geforce_7600_gs_preview/

 

POZDRO 4 ALL

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mega super :) Kasę mam, więc jak tylko wyjdzie do sprzedaży, to kupuję :) Byle tylko z ceną nie poszaleli, bo za 750 zł można kupić wersję GT. Za 500 zł to byłby wymiatacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście potwierdziły się informacje że układ będzie posiadał identyczną specyfikację jak GF7600GT (12 PS, 12 TMU, 8 ROP, 5 VS).

No ale GT ma chyba 12 ROP i tu jest problem ;] Pewien nie jestem ale wydaje mi się że to jest cały problem z GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale GT ma chyba 12 ROP i tu jest problem ;] Pewien nie jestem ale wydaje mi się że to jest cały problem z GS.

7600GT ma 8 ropów

 

podwyższyłem wynik w marku 05 na 7165. jak narazie najszybsze single 7600GT na orbie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...