Skocz do zawartości
gumny

Fx 5200 Zmiana Na 9550\9500 Pro Da To Coś

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki WDK -dowartościowałeś senseja17 .Teraz poślinione dziecko z łezką w oku może da juz spokój w tym temacie bo ma pełne ze szczęścia gacie.

A co do testów to jak kupowałem gf5600ultraII to też trafiłem na testy gdzie lał Ati9500 a co z tego wyszło póżniej to lepiej nie gadać-największa wtopa.

 

Pozdrowienia dla myślacych a tym którym się wydaje dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki można porównać na ORB'ie i widać, że na def. karty są porównywalne, po OC też nie ma różnic, raz jedna, raz druga.

Po prostu śmieszą mnie wypowiedzi w stylu: "9500Pro gniecie 9600XT, bo ma 8 potoków".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu śmieszą mnie wypowiedzi w stylu: "9500Pro gniecie 9600XT, bo ma 8 potoków".

To oczywiste - ktoś spojrzy, że ma 8 P.S. i już zaczyna sie podniecać.

Inna sprawa jest taka, że jak ktoś myśli "karta jest nowsza i będzie szybsza bo ma nowy bios" itp. jescze bardziej przynajmniej mnie rozśmieszają. Gdyby takiego 9500 Pro podkręcić to w sumie nie ma sie co oszukiwać - napewno (dosłownie) by mogła spokojnie zjeść takiego właśnie 9600 XT, bo niestety ale te 4 potoki mimo wszystko ograniczają go co musi nadrabiać wysokim taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki można porównać na ORB'ie i widać, że na def. karty są porównywalne, po OC też nie ma różnic, raz jedna, raz druga.

Po prostu śmieszą mnie wypowiedzi w stylu: "9500Pro gniecie 9600XT, bo ma 8 potoków".

wreszcie ktos z sensem gada...

 

kto nie mial 9550xt (9600xt) i 9500pro to moze se pitolic gupoty...

 

Jakie kur.. 3.3ns :lol: :lol: ?! jak moj sapphire 9600 xt ma pamieci 2,8ns! co wy wogole gadacie? niewiem czy wiecie ale on jest na procku RV360 czyli to taki sam tylko nieco wykastrowany jak 9800xT wiec nie mowcie mi ze stary 9500pro jest lepszy, nawet pomimo 8 potokow redurencyjnych! a pozatym 9500 pro robiony byl w starszym procesie technologicznym co 9600xT... Kolejna zaleta jest nowszy bios, ktory lepiej sie sprawdzi w nowych grach... poczytajcie sobie na necie... wasze opinie sa nieobiektywne poniewaz sadzicie ze jak mieliscie taka karte to ona jest lepsza! guzik ;/

:lol:

tus miszczu do.j.ebal durnote, malo z krzesla nie zlecialem...

 

2.8ns tylko niektore maja, nie ma co uogolniac!

rdzen to z pewnoscia nie jest dokladnie ten sam - pocielo ci sie!! r360 <>rv360...

 

na korzysc xt przemawiaja jedynie wyzsze taktowania, co przy ogolnie niskiej wydajnosci obu akrt jak na nowe gry to xt wygrywa, bo nikt nie gra na max detalach w dzisiejsze gry... co z tego ze 9500pro radzi sobie lepiej z AA niz 4 potokowy 9600, skoro i tak grac sie nie da po fpsow brakuje...

 

ot to taka wyzszosc 9500pro :)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Buehehe RV360 w 9800 XT, pomyloło ci sie z R360, sensej 17 cos ty sie tak uparł tej nowszej technologii w 9600 XT??

A ten nowszy bios w 9600XT to rzeczywiscie baaardzo duza zaleta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos wam sie popiepszylo Radka 9500pro nie moduje sie na 9700 tylko radka 9500 moduje sie na 9500pro(na sterach omegi nazywanym 9700).Co do wydajnosci 9500@9500pro byl najlepszym zakupem cena/jakosc (fakt ze to bylo kilka lat temu i kosztowal mnie 500zl ^^) jaki w zyciu zrobilem. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 na 9500 pro bo 9500pro roznil sie od 9700 wezsza szyna pamieci right?

 

 

 

btw mialem kiedys radka 9550 XT gecube rev1.2 - wykrecilem na nim prawie 5k w 3dm03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 na 9500 pro bo 9500pro roznil sie od 9700 wezsza szyna pamieci right?

Obie karty (9500PRO i 9700) miały po 8 potoków i takie same taktowania, ale zasadniczą różnicą było to że 9700 posiadał 256 bitową szynę pamięci, a 9500 PRO 128 bitową. Pierwsze modele zwykłego 9500 od Sapphira miały 256 bitową szynę przez co po odblokowaniu potoków dostawało się pełnowatrościowego 9700, a jak się go podkręciło to i może 9700 PRO, albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.firingsquad.com - nom rzeczywiscie serwis szeroko znany i powszechnie uznawany ... Może ktoś (np Sensei) poda jego rezultat 3dMark 2003 z radosława 9600XT? Ja na 9500 @ Pro (64mb) miałem ok. 4900 na słabym Duronie 2Ghz.

Coś mi sie nie chce wierzyć ze miales prawie 5k w 3dmarku03 <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Kupiłem radeona 9500 pro ale gosciu sie pomylił i przysłał mi radeona atlantis od saphrie 128 mb 256 bit, infeon 3,3 ns. Zmodowałem go sterownikami omega ma 8 potoków i żadnych artefaktów w mark 01 i 03. Teraz mu napisałem i albo zostawie tego i mi zwróci 50 zł albo wymieni, chyba zostawie tego powinien sie zgodzić.

PS-jakie sterowniki omega mi polecacie? Mam rad_w2kxp_omega_38205

i co to są niby te catalyst? Mam zainstalować catalyst i sterowniki :unsure: ?

A tak pozatym czemu mi pokazuje w menedżeże urządzeń 2 karty? Poza jedną jest jeszcze secondary też ma sterownik.

To mi napiszcie ktos jakie ster. mam sciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Kupiłem radeona 9500 pro ale gosciu sie pomylił i przysłał mi radeona atlantis od saphrie 128 mb 256 bit, infeon 3,3 ns. Zmodowałem go sterownikami omega ma 8 potoków i żadnych artefaktów w mark 01 i 03. Teraz mu napisałem i albo zostawie tego i mi zwróci 50 zł albo wymieni, chyba zostawie tego powinien sie zgodzić.

PS-jakie sterowniki omega mi polecacie? Mam rad_w2kxp_omega_38205

i co to są niby te catalyst? Mam zainstalować catalyst i sterowniki :unsure: ?

A tak pozatym czemu mi pokazuje w menedżeże urządzeń 2 karty? Poza jedną jest jeszcze secondary też ma sterownik.

To mi napiszcie ktos jakie ster. mam sciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba dobrze ze sie pomylil - dzieki temu mozesz go zmodowac i podkrecic do 9700 - ja bym nie wymienial go jesli jest sprawny i po odzie nie ma przeklaman w wyswietlanym obrazie

co do sterownikow to sam musisz poprobowac ktore beda najlepsze, catalysty to tez sterwniki - a w menedzerze urzadzen zawsze bedzie pokazywalo dwie karty, to normalka w ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Lepiej nie zmieniać bo ta karta co koleś ci wymieni może sie nie modowac na 8 potoków i wtedy bedzie lipa <_< więc ciesz sie że ta co masz ci sie zmodowała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej zostawić i nie wymieniać przecież to 8 potoków i 256 bit, czyli pełny 9700, a 9500 PRO ma tylko 128 bit przez co jest mniej wydajny, więc wybór jest oczywisty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...