Skocz do zawartości
gumny

Fx 5200 Zmiana Na 9550\9500 Pro Da To Coś

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba sie jednak troche myslisz klasyfikacja układa sie raczej tak 9550>9500>9600XT>9500 pro>9700 Pro

Wszyscy sie mylicie to powinno byc tak :P

9550<9500<9600XT<9500 pro<9700 Pro no i teraz mi to wszystko pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

Chyba sie jednak troche myslisz klasyfikacja układa sie raczej tak 9550>9500>9600XT>9500 pro>9700 Pro

nie myle sie poniewaz czytalem porownanie pelnego 9600xt z 9700pro - roznice byly mnimalnie na korzsc r9700pro. A skoro 9500pro jest znacznie wolniejszy od 9700pro wniaskuje ze XT jest lepszy. A w dodatku 9600xt jest karta ktora lepiej sprawdzi sie w nowszych grach od 9500pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

pfffffffffff sam musisz sie douczyc, mnie lekko smieszy takie gadanie. I nie na benchmark tylko na overclockers.pl xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myle sie poniewaz czytalem porownanie pelnego 9600xt z 9700pro - roznice byly mnimalnie na korzsc r9700pro. A skoro 9500pro jest znacznie wolniejszy od 9700pro wniaskuje ze XT jest lepszy. A w dodatku 9600xt jest karta ktora lepiej sprawdzi sie w nowszych grach od 9500pro.

hmm mówisz, że te 8 potoków w 9500Pro nie wpływa na wydajność ? acha to w takim razie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

wplywa jednak PELNY 9600xt ma nowoczesniejsza architrkture, wyzej taktowane zegary co pomimo 4 potokow przeklada sie na wydajnosc w nowszych grach i smarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wplywa jednak PELNY 9600xt ma nowoczesniejsza architrkture, wyzej taktowane zegary co pomimo 4 potokow przeklada sie na wydajnosc w nowszych grach i smarkach

a jakaz to nowoczesniejsza architektura jest w 9550/9600 od tej w 9500/9700? a wyzszymi taktowaniami nie nadrobisz braku 4 potokow - i nie ufaj testom wg ktorych 9600xt jest niemal na tym samym poziomie co 9700pro bo to po prostu klamstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

nie myle sie poniewaz czytalem porownanie pelnego 9600xt z 9700pro - roznice byly mnimalnie na korzsc r9700pro. A skoro 9500pro jest znacznie wolniejszy od 9700pro wniaskuje ze XT jest lepszy. A w dodatku 9600xt jest karta ktora lepiej sprawdzi sie w nowszych grach od 9500pro.

Sensej17....rozbrajasz mnie, czy ty wogule miałes kiedys R9700 Pro?? widze że chyba nie... co z tego ze Radeon 9600 Xt ma wyższe zegary skoro ma 4 potoki i szyne pamięci 128 bit, a R9700 Pro ma ich 8 a potoki są ważniejsze niz taktowania, Radeon 9700 Pro bardzo dobrze radzi sobie z grami, i moim zdaniem różnica między tymi kartami jest dosc znaczna, oczywiscie na korzysc R9700 Pro, i możecie muwic co chcecie ale takie jest moje zdanie!! <_<

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

Sensej17....rozbrajasz mnie, czy ty wogule miałes kiedys R9700 Pro?? widze że chyba nie... co z tego ze Radeon 9600 Xt ma wyższe zegary skoro ma 4 potoki i szyne pamięci 128 bit, a R9700 Pro ma ich 8 a potoki są ważniejsze niz taktowania, Radeon 9700 Pro bardzo dobrze radzi sobie z grami, i moim zdaniem różnica między tymi kartami jest dosc znaczna, oczywiscie na korzysc R9700 Pro, i możecie muwic co chcecie ale takie jest moje zdanie!! <_<

Naucz sie pisac po polsku, a dopiero potem mnie pouczaj :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No to dziwne bo nie tylko ja ci to muwie <_< a pozatym przeczytaj sobie twoje poprzednie posty w których piszesz okropne bzdury

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wplywa jednak PELNY 9600xt ma nowoczesniejsza architrkture, wyzej taktowane zegary co pomimo 4 potokow przeklada sie na wydajnosc w nowszych grach i smarkach

Sklepowy bełkot :rolleyes:

Czaisz coś czy tylko wklejasz czyjeś wypowiedzi?

Bosze gdzieś ty się uchował?Na trzepaku? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myle sie poniewaz czytalem porownanie pelnego 9600xt z 9700pro - roznice byly mnimalnie na korzsc r9700pro. A skoro 9500pro jest znacznie wolniejszy od 9700pro wniaskuje ze XT jest lepszy. A w dodatku 9600xt jest karta ktora lepiej sprawdzi sie w nowszych grach od 9500pro.

Więc porównajmy od strony danych technicznych:

Radeon 9500 Pro - taktowanie jak pamietam to 275 MHz x 8 potoków = 2200 MP/s, a zapewne można jeszcze podkręcić

Radeon 9600 XT - taktowanie 500 MHz x 4 potoki = 2000MP/s

 

Wystarczy spojrzeć na nazwe kodową RV360 (value). :P

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500pro jest wydajniejszy od 9600xt. Tego drugiego trzeba wykrecic do 550 MHz na GPU zeby mial wydajnosc 9500pro, a przeciez tego tez sie podkreci. Uzyskujac 300 MHz na 9500pro na radziu 9600xt potrzebowalbys juz 600 MHz itd. Obie karty maja pamieci 3.3ns, wiec teoretycznie powinny isc podobnie. Jednak kupujac grafe wybralbym 9600xt na rv360. Czemu? Mozesz go podkrecic wiecej niz moj (a na pewno Ci sie uda ja mam teraz wyzsza wydajnosc niz 9500pro bez OC) i masz dluga gwarancje, nie tak jak w przypadku staruszka 9500pro. Ale tak jak mowie to jest tylko moje zdanie. 3 pierwsze moje zdania wszystko mowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nowsze są Radeony serii 9600, a R300 ATi w ogóle już nie produkuje, a na aukcjach są tylko używane, a z takimi różnie to bywa(po prostu swoje już większość przeżyła).

Jednak sądze, że trzeba mieć pecha żeby trafić na taki model.

Mimo wszystko zapewne* przez to, że 9600 XT pracuje z wyższymi częstotliwościami nieco skraca jego żywotność(mimo iż w przeciwieństwie do 9500, 9600 jest produkowany w 13 nm).

 

*-żeby nie było, mówie zapewne a nie odrazu że tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne.. dobrze to ujales bo wedlug mnie tak nie jest. 0,13nm to mnijesze temp. i sa przystosowane to wyzszych taktowan, to dlaczego maja wysokie czestotliwosci skracac zycie? Czy krecac proca (ktory ma standardowo 1.4V) dluzej pozyje przy np. 2700 MHz i 1.5V ale temp 35* (przykladowo) czy 2500 MHz 1.4V i 48* (przykladowo). Wedlug mnie tez pierwszy dluzej powinien zyc, a radzio w 0,15nm bardziej sie grzeje (ale to malo istotna wypowiedz - to tak tylko zeby pokazac :)) A co do radkow 9500 to ja slysze ze one szybko padaja, albo smieci pokazuja. Te karty jednak juz starutkie sa i strach takie kupowac, bo nie wiadomo ile pozyja. Ile teraz bylo topicow ze np. 9800 i smieci/artefakty? Duzo niestety :(

 

Zapewne.. dobrze to ujales bo wedlug mnie tak nie jest. 0,13nm to mnijesze temp. Czy krecac proca (ktory ma standardowo 1.4V) dluzej pozyje przy np. 2700 MHz i 1.5V ale temp 35* (przykladowo) czy 2500 MHz 1.4V i 48* (przykladowo). Wedlug mnie tez pierwszy dluzej powinien zyc, a radzio w 0,15nm bardziej sie grzeje (ale to malo istotna wypowiedz - to tak tylko zeby pokazac :)) A co do radkow 9500 to ja slysze ze one szybko padaja, albo smieci pokazuja. Te karty jednak juz starutkie sa i strach takie kupowac, bo nie wiadomo ile pozyja. Ile teraz bylo topicow ze np. 9800 i smieci/artefakty? Duzo niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

9500pro jest wydajniejszy od 9600xt. Tego drugiego trzeba wykrecic do 550 MHz na GPU zeby mial wydajnosc 9500pro, a przeciez tego tez sie podkreci. Uzyskujac 300 MHz na 9500pro na radziu 9600xt potrzebowalbys juz 600 MHz itd. Obie karty maja pamieci 3.3ns, wiec teoretycznie powinny isc podobnie. Jednak kupujac grafe wybralbym 9600xt na rv360. Czemu? Mozesz go podkrecic wiecej niz moj (a na pewno Ci sie uda ja mam teraz wyzsza wydajnosc niz 9500pro bez OC) i masz dluga gwarancje, nie tak jak w przypadku staruszka 9500pro. Ale tak jak mowie to jest tylko moje zdanie. 3 pierwsze moje zdania wszystko mowia.

Jakie kur.. 3.3ns :lol: :lol: ?! jak moj sapphire 9600 xt ma pamieci 2,8ns! co wy wogole gadacie? niewiem czy wiecie ale on jest na procku RV360 czyli to taki sam tylko nieco wykastrowany jak 9800xT wiec nie mowcie mi ze stary 9500pro jest lepszy, nawet pomimo 8 potokow redurencyjnych! a pozatym 9500 pro robiony byl w starszym procesie technologicznym co 9600xT... Kolejna zaleta jest nowszy bios, ktory lepiej sie sprawdzi w nowych grach... poczytajcie sobie na necie... wasze opinie sa nieobiektywne poniewaz sadzicie ze jak mieliscie taka karte to ona jest lepsza! guzik ;/

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kur.. 3.3ns :lol: :lol: ?! jak moj sapphire 9600 xt ma pamieci 2,8ns! co wy wogole gadacie? niewiem czy wiecie ale on jest na procku RV360 czyli to taki sam tylko nieco wykastrowany jak 9800xT wiec nie mowcie mi ze stary 9500pro jest lepszy, nawet pomimo 8 potokow redurencyjnych! a pozatym 9500 pro robiony byl w starszym procesie technologicznym co 9600xT... Kolejna zaleta jest nowszy bios, ktory lepiej sie sprawdzi w nowych grach... poczytajcie sobie na necie... wasze opinie sa nieobiektywne poniewaz sadzicie ze jak mieliscie taka karte to ona jest lepsza! guzik ;/

:lol:

No i się dziecko podnieciło.

-"potoki redurencyjne"

-"nowszy bios, ktory lepiej sie sprawdzi w nowych grach"

-"nieco wykastrowany jak 9800xT "

Jak przeczytasz coś ciekawego na necie to zostaw to dla siebie.

Jedno co przychodzi mi na myśl to : "nieco niedouczony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] niewiem czy wiecie ale on jest na procku RV360 czyli to taki sam tylko nieco wykastrowany jak 9800xT wiec nie mowcie mi ze stary 9500pro jest lepszy,[...] wasze opinie sa nieobiektywne poniewaz sadzicie ze jak mieliscie taka karte to ona jest lepsza! guzik ;/

:lol:

Ciekawe bo 9800xt ma R360. Napisales to tak ze mozna rozumiec ze 9600xt i 9800xt maja RV360, ale ta pierwsza karta ma troche okrojony rdzen. Ja sadze ze 9500pro jest wydajniejszy, nie z tego powodu ze go kiedys mialem (bo tak nie jest nigdy nie goscil w moim kompie) tylko sadze tak na podstawie testow. Ty uwazasz natomiast ze 9600xt jest wydajniejszy dlaczego? Przeksztalc swoje ostatnie zdanie do 1 os. l .poj. Ty uwazasz ze jak masz taka karte to jest wydajniejsza, a nie my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co już kolega Dustone wymienił, dorzucę:

- pozatym 9500 pro robiony byl w starszym procesie technologicznym co 9600xT...

- Kolejna zaleta jest nowszy bios, ktory lepiej sie sprawdzi w nowych grach

Nie chciałbym Cię obrażać ale jesteś "gópi" :D Czym się różni proces technologiczny 0.13 od 0.15? Minimalna różnica temperatury i nieznacznie wyższe o/c, które nie zastąpi braku 4 potoków... I jaki wpływ ma nowszy bios na nowe gry? Twoje wypowiedzi są żenujące, proponuję przenieśćsięna forum komputer-świat... 9500pro jest lepszą kartą od 9600XT. Ale przy obecnych cenach 9700/pro = 300zł chyba wybór jest oczywisty.

 

EDIT: Największym problemem kolegu sensej17 jest to że wtopił kasę w 9600xt i teraz próbuje się dowartościować nie mogąc pogodzić się z prawdą...

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając rozdzielczość 1600x1200, 9600XT jest minimalnie szybsza od 9500Pro:

http://www.firingsquad.com/hardware/ati_ra..._xt/default.asp - pewnie zasługa lepszych pamięci.

 

Jednak sensej17- Twoje wypowiedzi ośmieszają Cię (poza oczywiście stwierdzeniem, że 9600XT jest wydajniejsza, bo tu masz rację).

 

Poza tym dyskusja zeszła z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...