Skocz do zawartości
babel85

Canon Kontra Minolta

Rekomendowane odpowiedzi

Minolta A200 uważana jest za najlepszego kompakta więc ja bym ją brał.

Od kiedy ? i gdzie ? POKAŻ !

 

Co do tematu ... hmm z tego co się słyszy to ludzie bardziej polecają A2 (nie A200) a Pro1 (sam mam) ma strasznie duże szumy już na ISO 200 ... Autofokus działa tak sobie (albo to moje przyzwyczajenie do lustra) ... Bierz Minolte albo najlepiej to jakbyś brał Sony R1 ;] - kładzie wszystkie hybrydy

 

P.S. Tu też nie widze sensu wypowiedzi piekła ... przecież Soniacz R1 jedzie wszystkie hybrydy .. zresztą ... POKAŻ ... ale w sumie nie ma się co dziwić skoro nazywasz hybrydę "kompaktem" - n/c i nie wprowadzaj ludzi w błąd !

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on pytal się o te dwa konkretne aparaty więc napisalem co lepsze o R1 nic nie bylo mowione a co do kompaktow to fakt moj blond :?

Aha i przynajmniej moim zdaniem A200 robi lepsze fotki od R1 na poparcie daje foty

R1

A200

Odrazu widac ze liście na a200 są wyrazniejsze a na r1 takie rozmyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w sumie A200 to taka kompaktowa hybryda w porównaniu z A1/A2 :wink: , co do tematu A200 to okrojona z kilku funkcji A2, więc lepiej kierować sie w stronę A2. Z tym że A200 można wyciągnąć za 1700 a np. R1 stoi chyba coś 2800, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on pytal się o te dwa konkretne aparaty więc napisalem co lepsze o R1 nic nie bylo mowione a co do kompaktow to fakt moj blond :?

Aha i przynajmniej moim zdaniem A200 robi lepsze fotki od R1 na poparcie daje foty

R1

A200

Odrazu widac ze liście na a200 są wyrazniejsze a na r1 takie rozmyte

Liscie - a czy autor zdjecia ostrzyl na liscie czy na inne obiekty na tych zdjeciach?

Pozatym liscie maja to do tego, ze jak jest wiatr to sie poruszaja, wiec skad masz pewnosc ze akurat sie nie poruszaly?

 

 

 

Edit:

 

@cookie "bo w sumie A200 to taka kompaktowa hybryda w porównaniu z A1/A2"

 

yyy tzn.? nie kumam, A200, A1, A2 to sa wlasciwie takie 3 hybrydy :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on pytal się o te dwa konkretne aparaty więc napisalem co lepsze o R1 nic nie bylo mowione a co do kompaktow to fakt moj blond :?

Aha i przynajmniej moim zdaniem A200 robi lepsze fotki od R1 na poparcie daje foty

R1

A200

Odrazu widac ze liście na a200 są wyrazniejsze a na r1 takie rozmyte

 

no sorry ale ja tu wyraźnie widzę, że R1 ma ostrzejsze foty :D -> papatrz na tą łódkę a nie na liście.

 

EDIT : Pozatym R1 ma znacznie większą matrycę i korzysta z większej powierzchni obiektywu ... 2/3" to praktycznie sam wycinek środka obiektywu = ostrość a 22mm R jedynki tak jak lustra chaczy już o zaokrąglanie szkła tzn. już nie obejmuje tylko środka więc na obrzeżach mogą być minimalne rozmazania ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cookie "bo w sumie A200 to taka kompaktowa hybryda w porównaniu z A1/A2"

 

yyy tzn.? nie kumam, A200, A1, A2 to sa wlasciwie takie 3 hybrydy :>

:D

z grubsza, jak porównasz kształt tych trzech aparatów to A1/A2 sa praktycznie identycznie, kańciaste, a A200 jest juz bardziej "kompaktowa ",niech będzie hybryda kompaktowa, zamiast kompaktowa hybryda :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra wszystko się zgadza tylko zapominacie o jednym malym fakcie autor tematu nic nie wspominal o R1 fakt jest lepszy od A200 ale co stego. Ja teraz napisze że najlepiej to w sumie bylo by kupić Canon'a EOS 1Ds MARK II bo zjada na sniadanie i A200 i R1 napiszecie pewnie że to lustrzanka i inna klasa aparatu i cena ale autor nic nie wspominal czy to ma byc kompakt hybryda czy lustro (pytal sie o dwa konkretne aparaty) tak samo wy polecacie R1 nie biorąc pod uwage tego czy autor wogole bierze pod uwage ten aparat. Zapytal sie co lepsze A200 czy Pro 1 wy piszecie że R1 jest lepszy od A200 to ja na to że od R1 lebszy jest EOS 1Ds MARK II i on bedzie najlepszy :).

Takie troche blendne kolo ale tak to mniej wiecej wygląda :)

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Mamyia i Hasselblad są lepsze od 1Ds :P

 

piekło -> Czepiasz się nas, że polecamy R1 a Ty sam napisałeś "Minolta A200 uważana jest za najlepszego kompakta" co jest totalną bzdurą ! mogłeś napisać, że Minolta jest uważana za lepszy aparat od Pro1 a nie ogólnie ... w tym momencie porównałeś A200 do WSZYSTKICH aparatów cyfrowych (nie dlsr) . Więc czemu my mielibyśmy nie napisać o R1 i wyprowadzić Ciebie z błędu że A200 ssie a nie jest najlepszą cyfrą ...

 

No i wprowadzasz ludzi w błąd takim gadaniem ... i weź tu wierz opiniom wyczytanym w necie :/

 

EDIT : Pozatym napisałem - niech bierze Minolte

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wlasciwie to myslalem na R1 ale ten aparat kosztuje okolo 3100zl a minolta i canon okolo 2200 wiec to jest prawie 1000zl roznicy niestety na R1 mnie nie stac :D i jeszcze powiedzcie mi bo dostalem info ze A200 zastapilo A2 mozecie mi dac jakies linki gdzie moge dostac A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe A2 to ciezko moze byc dostac. Nie jest to nowy aparat.

Nie wiem czy zalezy ci na nowym, ale ludzie ktorzy posiadaja taki sprzet raczej wiedza co maja i dbaja o niego wiec warto rozejrzec sie za uzywanym. Na Ebay chodzatak w okoli 300 - 350£ z akcesoriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wlasciwie to myslalem na R1 ale ten aparat kosztuje okolo 3100zl a minolta i canon okolo 2200 wiec to jest prawie 1000zl roznicy niestety na R1 mnie nie stac :D i jeszcze powiedzcie mi bo dostalem info ze A200 zastapilo A2 mozecie mi dac jakies linki gdzie moge dostac A2

 

Pewnie na allegro :)

Nowek juz raczej nie uswiadczysz, chyba ze na jakims odludziu gdzies sie uchowala :)

 

A A2 ma wizjer taki ze hoho :) cos kolo 920tys pix :) no i wizjer mozna odchylac do 90 stopni w gore :)

 

 

 

A co do R1 to na allegro juz kolo 2900zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi masz racje w 100% z tym że napisalem że A200 jest najlepszą hybrydą (tzn z początku pisalem ze kompaktem i tez blond) napisalem tak bo poprostu opierałem się na starych danych (bo kiedy A200 wychodził to był najlepszy) moj blond i tyle a twoje polecanie R1 i tak nie wniosło nic do tematu :wink: :lol:

A więc wracając do tematu ja polecam A200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi masz racje w 100% z tym że napisalem że A200 jest najlepszą hybrydą (tzn z początku pisalem ze kompaktem i tez blond) napisalem tak bo poprostu opierałem się na starych danych (bo kiedy A200 wychodził to był najlepszy) moj blond i tyle a twoje polecanie R1 i tak nie wniosło nic do tematu :wink: :lol:

A więc wracając do tematu ja polecam A200

no niestety ;) ale autor wszedł , napisał, że R1 nie wchodzi w grę i teraz będzie polował na mój drugi typ -> A2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na A200. Nie warto sobie glowy zawracac, nie dorasta A2 do piet. Jedynie co ma lepsze to PostProcessing zdjec nie wychodza juz takie miekkie i przydatny obrotowy LCD.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...