Skocz do zawartości
M.A.R.C.I.N.

Zamienilem Rivetnt2 Na Gf2mx400 I...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim staruszku postanowilem malym kosztem (a nawet i zerowym;) zamienic karte graficzna na ciut lepsza. Mialem RivkeTNT2 M64 32MB, wymontowalem i wsadzilem GF2MX400 64MB. Wszystko ladnie dziala, QuakeIII dostal kopa i w ogole ;) ALE... zaobserwowalem cos dziwnego, mianowicie duuzo dluuzej trwa sprawdzanie RAMu systemowego po wlaczeniu kompa. Zwykle test moich 128MB przebiegal szybko, a teraz ewidentnie widac ze cos sie wlecze (trwa z 30-pare sekund, az musze ESC przerywac). Chcialem znalezc odpowiedz w BIOSie .. i kolejny zonk - sam bios jakos wolno dziala, kursor chodzi po opcjach z lekkim opoznieniem a po wybraniu ktoregos menusa ogolnie troszke zamula (pojawia sie nowy ekran, rysuja sie te tabele i dopiero wjezdzaja opcje - trwa to z 3s. a zwykle pojawialo sie od razu). Moze zawracam dupe pierdółką, ale moj komp jest pelen zagadek :) Czy ktos ma any idea co tu sie stalo po zmianie k.graficznej?

Pozdr.

 

specs - PII 350, ABIT BH6, 128MB, zasilka 250W, GF2MX400 64MB 128bit,

 

 

PS..

zapomnialem dodac - GF2 ma chlodzenie pasywne i fabrycznie nie mial wiatraka (tylko tak na 1cm wys. radiatorek) - czy powinienem inwestowac w coolerek? Nie podkrecam karty, ale czy po dluzszym graniu chocby w QIII nie zacznie sie cos dymic? :))

Edytowane przez M.A.R.C.I.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki AGP jest twoja karta graficzna? I jaki max AGP obsługuje twoja płyta główna - pewnie 2x. Choć prawdę mówiąc wątpię, żeby grafika była na AGP 4x, ale możliwe że źle obsługuje 2x. Jeżeli w windowsach źle chodzi, to po prostu wyłącz testy pamięci w Biosie i olej to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest zgodna z AGPx2/x4 przy czym plyta glowna obsluguje AGPx2 i na takiej predkosci chodzi. Riva tez dzialala na AGPx2, ale szybciej trwalo sprawdzanie RAMu. A czy w BIOSie da sie wylaczyc zupelnie test pamieci? Mam ustawiony quick POST na enabled, ale czy idzie w ogole pominac zliczanie pamieci?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki sam problem jak wgralem do swojej karty bios z innego modelu. Karta spowolnila mi wlaczanie sie kompa, ram testowalo 20 pare sekund, bios tez zamulal. Wgralem znow orginalny bios i bylo juz ok. Troche to dziwne nie? Wgraj do tej NV jakis bios inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel twierdzi, ze bios nie byl zmieniany. Nawet nie chce sie w to bawic, zeby czegos nie spieprzyc O_o Wazne, ze juz w Win98SE wszystko chodzi sprawnie. A co do wiatraczka - czy pasywne chlodzenie wystarczy, gdy komputer sobie normalnie dziala, czasem zapuszcze jakis film albo sesyjke w starsze gry (QIII i inne 3D)? Temp. w obudowie to średnio 32'C. Karta kosztowala 30zl a sam wiatraczek wraz z wysylka to polowa tej ceny i troche mi sie nie usmiecha kupowac go "na siłę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel twierdzi, ze bios nie byl zmieniany. Nawet nie chce sie w to bawic, zeby czegos nie spieprzyc O_o Wazne, ze juz w Win98SE wszystko chodzi sprawnie. A co do wiatraczka - czy pasywne chlodzenie wystarczy, gdy komputer sobie normalnie dziala, czasem zapuszcze jakis film albo sesyjke w starsze gry (QIII i inne 3D)? Temp. w obudowie to średnio 32'C. Karta kosztowala 30zl a sam wiatraczek wraz z wysylka to polowa tej ceny i troche mi sie nie usmiecha kupowac go "na siłę".

Wystarczy spokojnie. Też miałem psywnego GF2 MX200 i komp chodził nawet 24h i nic się nie działo. Na podkręcony nawetgrałem w undergrounda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...