Skocz do zawartości
Przemek345

Wc By Przemek345 Rev1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie skończyłem składanie swojego pierwszego WC :-P, zestawik składa się z Cuba Ultra (Misia15go), Hydol L20, Black Water 122, 2x Tunderblade na 5V, jakieś wężyki w których toczy się petrygo + demineralka 1:1,

 

Kilka fotek:

Chłodnica

Chłodnica + thunderblady

Blok

Pompa

Pompa II

blok na DFI

Chłodnica na obudowie

wszystko razem

i z drugiej strony

 

ogólnie z układu jestem średnio zadowolony (chodzi mi o wydajność), temp. przed WC na Pentim QVC 100 który był na zwykłym sylikonie, a do bloczka zakupiłem ocz5+

ilde 38

stress 51

 

WC:

ilde 33

strss 48

 

Update lepsze fotki:

układ 1

układ 2

Moja cudowna buda :P

 

Update 2

 

Ihs zdięty temp o niebo lepsze :) -KLIK-

Edytowane przez Przemek345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzebabyło sobie dać na bloczku jeszcze cieńsze króćce to napewno by jeszcze coś wzrosło :? ale chyba temperatura. Po pierwsze zmień sobie te mikro króćki na NK12 bo do takiego węża nawet pompka jest przystowana, druga sprawa blok dokręć mocno, prawie do oporu ale oczywiscie z wyczuciem. Sprawa kolejna to pytanie czy dobrze układ odpowietrzyłeś, chłodnie daj tak zeby miała swobodny przelot powietrza a nie tak jak tu niemal przylega do boczku i nie ma cyrkulacji powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Jeśli mówisz że poczuje różnice to postaram się wymienić jak będę dokładał blok na gpu na razie musi tak zostać

2 blok dokręcony prawie na opór

3 układ odpowietrzony pompka nic nie pryka, nie widać powietrza

4 chłodnicy nie mam za bardzo gdzie umieścić, za mała obudowa :?, wiem że taki odstęp (4 cm) to trochę mało ale do zmiany budy musi tak zostać potem cos się pomyśli

 

PS żeby wszystko było wiadome wężyki są 8 mm, krójce na cubie nk9, BW 12, hydor 12

Edytowane przez Przemek345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 układ odpowietrzony pompka nic nie pryka, nie widać powietrza

To że nie widać to nic nei znaczy .... poruszaj tą chłodniczką. Najlepiej ją odkręć i popotrząsaj ... założe sie że jest w niej jeszcze pełno powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update....temp te same

 

nowy układ I

nowy układ II

Pompka

 

chłodnice wytrząsłem i troche z niej powietrza wyleciało

Nie wiem czy dobrez zauważyłem ... ale pompke jakoś tak chyba położyłeś na boku. To raczej nei jest zbyt zdrowe dla niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o same temp, ale o tak małą różnice między AC a WC, bo temp może są okłamane, ale i tak różnica powinna być większa

 

co do pompki to leży na boku bo inaczej niema jak z chłodnicą połączyć ;/, ale chyba to nie robi jej aż takiej wielkiej krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiac ja mam dużo gorszy zestaw z gorszym blokiem no poprostu kieski i mam w ilde 35s. a w stresie do 42-43st max dotego mam zatapialną jak narazie pompkę... Jedyne co możesz prubować to znaleźć kogoś blisko z wc i przekłądać a to a to tam to i zobaczyć przez co masz takie wysokie temp. wydaje mi sie że innego sposobu niema możesz mieć np. pompke zwaloną dziła pod obciążeniem na 30% lub coś nie drożnego w chłodnicy (wady produkcyjne).. takie jest moje zdanie nikt nie musi sie ze mną zgadzać...

 

dam ci + za thermalteake thunderbird mam takie same na 5v :) superowe są a cena :) ja mam za 20zł :) nuffki

Edytowane przez dream_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że to kwesta króćców, wężyków... bo jeśli nie to pewnie coś z chłodnicą. Klepie ją, macham i cały czas przy tym jakiś dźwięk się wydobywa, ale, czy to powietrze:? hmm, zreszto ile stopni moge zyskać tak ją macając 1-2 ?? bo chyba nie >5 :?

 

co do thunderbladów nawet na 5V czuć lekki szum, ale znośnie, lecz na 7V to już nieciekawie, nie wspominając o 12V :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te petrygo i demineralka są takie biało-niebieskie??

Dołączona grafika

 

 

Zdejmij blok i sprawdz czy pasta jest dobze rozprowadzona po procku, i czy nie jest niej za mało/za dużo

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam inny trick do sprawdzenia czy blok jest dobrze ułożony, sam zresztą tak robie: wchodze do biosa na monitoring temperatur i zaczynam kręcić srubkami od bloczku, luzuje dociagam jedną i drugą az uzyskam najlepszy efekt (najniższą temperature)

 

Skoro masz odpowietrzy układ już i dobry przewiew przez chłodnice to nic innego nie może byc przyczyną, owszem krzywy kask na procku swoją drogą ale pomimo tego różnica pomiędzy WC a AC powinna być większa i smiało tutaj można sie sugerować odczytem z mobo.

 

Te wiatraczki TT są naprawde ciche biorąc pod uwage przepływ powietrza jaki dają. Szum który słychać przy 5V generuje nie sam wiatrak a powietrze przepływające przez żeberka chłodnicy. Polecam puscić sam wicherek bez niczego, praktycznie nie słychać go.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę mocowaniem procka i .... temp jeszcze bardziej się pop********y :mur: już nie wiem co robić, tyle kasy poszło po to żeby mieć temp lepsze od ac o 3* :-|

Ale wc ma tekże inne zalety np. komputer jest zazwyczaj wiele cichszy niz na ac.

 

To nie jest możliwe po prostu, ewidentnie jest coś skopane i tyle, moze dałeś za mało albo za dużo pasty ? przecież cudów nie ma, tp musi chłodzić i koniec.

Ja też obstawiam, że pasta została zle nałożona. Zdejmij bloczek wyczyść z pasty i nałóż jeszcze raz.

A jakiej pasty używasz?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...