Skocz do zawartości
maSTHa212

Dość Tematów "co Kupić...?!" !

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra staralem sie jakos podchodzic do tego z dystansem ale chyba sie nie da. Proponuje zaczac dyskusje na powaznie (wiem ze kiedys byla, ale jakos umarla i tyle o niej slyszano) na temat jak zorganizowac sprawe szukania laptopa. Wiekszosci z nas juz na sam widok tematu topicu - CO KUPIC - noz sie sam w kieszeni otwiera, codziennie jest pare nowych tematow o identycznej tresci i oczywiscie kazdy zakladajacy zaklina sie ze przeszukal juz cale forum i oczywiscie NIC nie znalazl wiec czuje sie usprawiedliwony i zaklada kolejny IDENTYCZNY co pare wpisow nizej (pomijam juz to ze najczesciej sa to osoby ktore zalozyly konto niecala godzine przed zalozeniem tematu i oczywiscie mozna zalozyc ze nie wszyscy to lenie i nieroby ale jestem dziwnie spokojny ze wiekszosc to wlasnie takie egzemplarze co palcem w bucie nie ruszyly). Wg mnie powinien zostac utworzony i przyklejony nie tyle ranking co lista laptopow z podzialem na ceny czyli powiedzmy :

1. do 3000 PLN

2. do 4000

3. do 5000

4. do 6000

5. powyzej 6000 (wiecej juz nie daje bo stosunkowo zadko kto kupuje cos powyzej 6000, sa to raczej doswiadczeni uzytkownicy ktorzy wiedza czego szukaja i generalnie moga szukac pomocy w jakis konkretnych kwestiach)

6. (ewentualnie) laptopy do gier - tutaj nie bylo by podzialu na ceny, tylko na wydajnosc. Ta czesc mozna by tez traktowac jako propozycje dla dajmy na to architektow czy bawiacych sie w CADzie.

Dodatkowo aby uniknac "wojen firm" proponuje aby w kazdym przedziale byly powiedzmy po 2 propozycje (o ile sa oczywiscie) od kazdego z producentow. Zakladam ze Sager czy Chilli nie sa jakos bardzo popularne (nie liczac tego forum :wink: ) takze bylyby tu tylko firmy ogolno dostepne i najbardziej popularne w Polsce czyli : HP, Dell, Asus, Acer, F-S, IBM, Sony i Toshiba. Mysle ze oferty tych producentow to okolo 95% rynku wiec mozne powiedziec ze bedzie to pelen obraz tego co mozna dostac.

Zostaje tylko kwestia jakie modele tam umiescic. I tutaj zwracam sie do Was jako uzytkownikow. Na razie jedyne co mi przychodzi do glowy to...zeby Ci co maja powiedzmy HP czy Asusa "zebrali sie w kupe" i wspolnie (moze byc nawet topic osobny ale TYLKO dla nich) ustalili ktore modele wystawic. Oczywiscie lista ulegala by modyfikacjom i omawianie nowosci odbywaloby sie wlasnie na tych forach ale REPREZENTANCI byliby uwzgledniani tylko w tej przyklejonej liscie.

Taka jest moja idea, oczywiscie czekam na wszelkie sugestie ktore moglby ulepszyc ten pomysl. Mysle ze nawet przy malym wkladzie uzytkownikow damy rade to zrobic i zamknac raz na zawsze tematy pokroju CO KUPIC, MAM xxxxPLN CO POLECACIE itd itp.

Licze na Was.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze powinien byc na forum TYLKO jeden watek "Co kupic" i TYLKO w nim powinno sie umieszczac pytania i odpowiedzi na ten temat - cala reszta powinna dotyczyc tylko problemow sprzetowych i dyskusji na tematy jak nowniki w swiecie notebookow itp itd Jezeli nie to post powinien byc kasowany. Jeszcze najlepiej gdyby kasowac np posty po 3 miesiacach w watku "Co kupic". Powod prosty - technika idzie do przodu, a ceny tez sie zmieniaja - w tej sposob przegladajacy nie beda narzekac na duza liczbe postow do przeszukania.

 

Idea rankingu jest dobra, ale kazdy ma wlasne wymagania i jest to troche zbyt karkolomna sprawa a ceny sie zmieniaja. Ogolnie jestem tez za podzialem forum laptopy na grupy Fujitsu Siemens, Acer, HP, Toshiba - napewno w niedlugim czasie bedzie to potrzebne bo forum sie rozrasta a userow przybywa.

 

Z innych spraw:

- zmiana bezsensownego rankingu 3dmark 2001 na cos nowszego co odzwierciedla mozliwosci GPU - 3dmark 03, 05, 06 - do wyboru, bez OC

- ranking SuperPi - bez OC (chociaz ja ten ranking uwazam ze zbedny)

 

Czemu bez OC ? Poniewaz liczy sie wydajnosc notka jaka fabryka dala, co kto sobie podkreci to juz jego prywatny powod do dumy i moze zamiescic w sigu.

Testy powinny byc przeprowadzone na podlaczanym zasilaczku w trybie desktop.

 

- wykasowanie czesci starszych postow w watku "Laptopy - ogólna dyskusja"

- dodanie watku "Recenzja użytkownika"w ktorym uzytkownicy beda mogli zamieszczac swoje recki posiadanego sprzetu z fotkami - przyklejony na stałe

- dodanie watku "Akcesoria do laptopa", w ktorym mozna pisac o myszkach, lampkach USB, kartach PCMCIA itd itp - przyklejony na stałe

- zmiana tytułu wątku "Nosidełko Na 15.4" na "Torba/Plecak na laptopa" - przyklejony na stałe

- stworzenie wątku "FAQ": CPU, GPU, HDD, matryce lub przyklejenie linkow do istniejacych na www.notebookreview.com, do tego strony z testami lapciow - przyklejony na stałe

 

P.S. Moj post z uwaga o podziale forum juz lezy odlogiem od 5 grudnia 05 :/

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane! popieram! Mastha nie denerwuj się tyle.. szkoda życia.. ;) trochę dystansu dla początkujących.. :D

Ja sie moge nie denerwowac gdybym widzial chociaz odrobine dobrej woli od takich wlasnie poczatkujacych a nie z miejsca widac ze typowi sie nie chce a jak nikt mu odpisuje to pisze ze "dzieki za pomoc" albo od "fachowcow" i innych wyzywa (fachowcy ironicznie oczywiscie). Poza tym wydaje mi sie ze nawet pomijajac ta kwestie troche porzadku i jakiegos zorganizowania sie przyda.

 

A zebys Weasel wiedzial ze moglbym napisac - ale od razu rzuciloby sie na mnie sto osob ze zle napisalem bo tak naprawde to Sempron jest lepszy od Celerona a Acer to najlepszy bo najtanszy itd.

 

@limerro : wszystko pieknie tylko ze taki jeden topic nie ma sensu - za duzy burdel by byl. Dlatego sadze ze lista bylaby bardziej praktyczna. Co do rankingu 3dm01 to popieram - nijak to sie ma do dzisiejszych wymagan stawianych przez gry. Mysle ze powinny byc dwa 03 i 05, 06 chyba za nowa.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Można też ograniczyć zakładanie nowych tematów dla użytkowników którzy posiadają konto krócej niż tydzień :lol2: - jak cię tak denerwują

2)Można zastosować ł nieco inne przedziały cenowe :

a) do 3500 - zaawansowane maszyny do pisania , laptoki dla biednych studentów i ubogich programistów

B) 3000 - 5000 - programisci , markowe do biura i do użytku domowego

c) od 4500 - maniacy gier i multimediów , architekci itp.

3) Czyszczenie (w tematach co kupić) powinno odbywać się co 3 miesiące (usunięcie postów starszych niż 90 dni)

4) Co do obowiązku proponowania modeli 2 z każdej firmy to według mnie jest średni pomysł bo nie zawsze jest to możliwe

5)Co do wojen firm to wystarczy odrobina kultury - mówienie że jedna firma jest lepsza od drugiej bo ma "markę" jest gatką nie na temat , bo osoba która potrzebuje porady kupuje zazwyczaj 1 laptopa a nie 100 czy całą firmę i interesuje ją jak będzie sie sprawował konkretny model. Nawet w renomowanych firmach zdarzają się modele :

  • o cenie nie do zaakceptowania
  • kiepskiej konfiguracji
  • drobnych acz irytujących usterkach
  • bardziej zawodne czy wrażliwe na otoczenie
  • kiepskiej ergonomii
No mam nadzieję że się za bardzo nie rozgadałem .

Podsumujwując wystarczą 3-4 tematy co kupić przedziały cenowe powinny o siebie zahaczać.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do dobrych zwyczajów miło by było gdyby osoba zgłaszająca się ze swoimi rozterkami co do zakupu

  • zanim napisze taki post odwiedziła serwis skąpiec.pl
  • przejrzała forum z segmentu rynku który ją interesuje

    podała także:

  • budżet maksymalny (nie mam więcej i nie będę miał na zakupy) i preferowany (tyle mógłbym wydać i byłbym bardzo zadowolony gdyby wszystkie moje oczekiwania zostałyby spełnione)
  • zastosowania - biuro,dom ,gry ,programowanie ,CAD/CAM , multimedia itp.
  • wymagania minimalne co do niektórych podzespołów (czy procesor to musi być Celeron M bo kocham Intela ,czy może być także Turion/Sempron spełniający te same wymagania co do pracy na baterii/wydajności)
  • Swoje typy z uzasadnieniem co przeważyło z wyjątkiem (ceny) , żeby nie było tak że 10 postów dalej pojawia się uwaga że np. niezbędna dla mojego laptopa jest kamerka internetowa albo port LPT,RS232 czy bluetooth
To jest koniec listy pobożnych życzeń na dziś , co do pytań o zakupy to prosze na razie pisać do tego topicu "ogólna dyskusja" - i przeczytać tylko ostatnie 10 stron - powinno wystarczyć .

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych .

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Można też ograniczyć zakładanie nowych tematów dla użytkowników którzy posiadają konto krócej niż tydzień :lol2: - jak cię tak denerwują

2)Można zastosować ł nieco inne przedziały cenowe :

a) do 3500 - zaawansowane maszyny do pisania , laptoki dla biednych studentów i ubogich programistów

B) 3000 - 5000 - programisci , markowe do biura i do użytku domowego

c) od 4500 - maniacy gier i multimediów , architekci itp.

3) Czyszczenie (w tematach co kupić) powinno odbywać się co 3 miesiące (usunięcie postów starszych niż 90 dni)

4) Co do obowiązku proponowania modeli 2 z każdej firmy to według mnie jest średni pomysł bo nie zawsze jest to możliwe

5)Co do wojen firm to wystarczy odrobina kultury - mówienie że jedna firma jest lepsza od drugiej bo ma "markę" jest gatką nie na temat , bo osoba która potrzebuje porady kupuje zazwyczaj 1 laptopa a nie 100 czy całą firmę i interesuje ją jak będzie sie sprawował konkretny model. Nawet w renomowanych firmach zdarzają się modele :

  • o cenie nie do zaakceptowania

  • kiepskiej konfiguracji

  • drobnych acz irytujących usterkach

  • bardziej zawodne czy wrażliwe na otoczenie

  • kiepskiej ergonomii
No mam nadzieję że się za bardzo nie rozgadałem .

Podsumujwując wystarczą 3-4 tematy co kupić przedziały cenowe powinny o siebie zahaczać.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do dobrych zwyczajów miło by było gdyby osoba zgłaszająca się ze swoimi rozterkami co do zakupu

  • zanim napisze taki post odwiedziła serwis skąpiec.pl

  • przejrzała forum z segmentu rynku który ją interesuje

    podała także:

  • budżet maksymalny (nie mam więcej i nie będę miał na zakupy) i preferowany (tyle mógłbym wydać i byłbym bardzo zadowolony gdyby wszystkie moje oczekiwania zostałyby spełnione)

  • zastosowania - biuro,dom ,gry ,programowanie ,CAD/CAM , multimedia itp.

  • wymagania minimalne co do niektórych podzespołów (czy procesor to musi być Celeron M bo kocham Intela ,czy może być także Turion/Sempron spełniający te same wymagania co do pracy na baterii/wydajności)

  • Swoje typy z uzasadnieniem co przeważyło z wyjątkiem (ceny) , żeby nie było tak że 10 postów dalej pojawia się uwaga że np. niezbędna dla mojego laptopa jest kamerka internetowa albo port LPT,RS232 czy bluetooth
To jest koniec listy pobożnych życzeń na dziś , co do pytań o zakupy to prosze na razie pisać do tego topicu "ogólna dyskusja" - i przeczytać tylko ostatnie 10 stron - powinno wystarczyć .

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych .

Ok, wiec :

1. Przedzialy cenowe sa do ustalenia, wydawalo mi sie ze takie progi najczescie padaja dlatego je podalem.

2. Napisalem ze proponuje 2 modele ale JESLI sa

3. Co do marek to sie nie zgodze bo w cenie powiedzmy do 4k sa Asusy i sa Acery a jednak mimo to ja polece tylko Asusa bo....(mozna sie domyslic ale daje to jako przyklad) i tutaj juz ma znaczenie jaka to firma, inna sprawa ze ktos moze byc przywiazany do brandu i szukac w ofercie tylko jednej firmy.

4. Wspmniane przez Ciebie przyklady ze w obrebie jednej firmy sa rozne egzemplarze jest oczywiscie prawda dlatego zaproponowalem zeby najpierw przedyskutowac i dopiero wybrac 2 najlepiej do tego sie nadajace.

5. Ostatnia czesc podoba mi sie : mozna by stworzyc cos w rodzaju formularza gdzie zaznaczaloby sie wszystko (cene, procesor itp) i dopiero wtedy wysylac zapytanie.

6. Jakas alternatywa jest (ale mysle ze dostane zjebke za to) zeby po prostu bylo paru ochotnikow ktorzy zajmowaliby sie tym i odpowiadali na wszelkie pytania co do zakupu via PW (powiedzmy jeden czlowiek od jednej marki - chociaz mysle ze to jednak nie przejdzie)

pozdrawiam i nadal czekam na znalezienie wspolnego DOBREGO rozwiazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tematy typu 'laptop do 3k, tutaj pytac' juz byly. niestety nie zostaly przyklejone i znikly w gaszczu. czemu to sie wczesniej nie przyjelo? jak pisalem nie byly przyklejone, ludzie zaczeli robic samowolke i tworzyc wlasne tematy a moderatorzy byli za malo stanowczy w zamykaniu tych powtarzajacych sie. trzeba poprosic modow by czesciej zagladali do tego dzialu lub dali kilku osobom prawo do zamykania klonow. my sami tez powinnismy byc twardzi, jezeli ktos zaklada kolejny podobny topic to najlepiej go olac i nie odpowiadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - popieram w całej rozciągłości - i chętnie pomogę... W domu i w pracy stykam się w 95% ze sprzętem tzw. budżetowym. Pozostałe 5% stanowi sprzęt niszowy (laptopy "pancerne" oraz używane do grafiki/projektowania). Chętnie więc służę pomocą przy redagowaniu działu - nazwijmy go roboczo - do 3500k... Sam posiadam takiego lapka - a w pracy przerabiamy kilka HP, FS, IBM i tym podobnych w ciągu roku... :blink: Z czego większość przechodzi prze moje łapki :lol2: Więc chętnie się w coś takiego zaangażuję...

 

Na koniec - może "administracja"się wreszcie zainteresuje tym tematem ??? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak jak samedi powiedzial - chyba jeden z nas powinien zostac moderatorem. To jest wyjscie najlepsze ale to nie oznacza konca zmian. Moderator "siedzacy w temacie" to jedno a stworzenie i prowadzenie odpowiednich topicow to drugie. Olewanie nowo zalozonych generalnie nie wiem czy przejdzie, zawsze sie ktos wylamie takze to jest raczej pobozne zyczenie. Ale cieszy fakt ze praktycznie 100% uzytkownikow jest za pomyslem i chce pomoc, to dobrze wrozy na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 na MODERATORA. Widzę że dużo siedzisz na forum, znasz się na rzeczy i ty jesteś na.jlepszym kandydatem na moderatora. :)

ze względu na dużą jak myślę znajomość tematu - i większy obiektywizm większego grona, czyli ciała, :-P proponuję "trójcę"...

Wyżej wymieniony + limerro + samedi - mogliby w trójkę zadecydować o kształcie tematu czy jak kto woli subforum i ew dobrac sobie współpracowników/recenzentów/korespondentów :lol2:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na dużą jak myślę znajomość tematu - i większy obiektywizm większego grona, czyli ciała, :-P proponuję "trójcę"...

Wyżej wymieniony + limerro + samedi - mogliby w trójkę zadecydować o kształcie tematu czy jak kto woli subforum i ew dobrac sobie współpracowników/recenzentów/korespondentów :lol2:

 

Pozdrawiam

Jestem jak najbardziej ZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie chce mi sie juz kompletnie reagowac na posty "Co kupic - najlepiej za 3 tys i zeby gry z 2007 roku chodzily" i rozumiem irytacje maSTHa212. Forum winno cos wnosic ciekawego, a narazie to wnosi lenistwo i brak samodzielnego myslenia. Administratorzy spia w jakims letargu, pozniej maja problem ze sprzataniem i archwizowaniem tego calego burdelu.

 

Dobre forum powinno miec posty w stylu:

"Hej wlasnie kupilem laptopa xxx i chcialem sie podzielic wrazeniami - wymienie wady i zalety"

Dobrze widziec posiadaczy MSI, Sagerow, Chilligreena, LG - dzieki nim to forum jeszcze dycha jakas oryginalnoscia. To jest nudne czytac kolejne wypociny w stylu co kupic za 3 tys itd itp.

Moge chetnie doradzic, ale jak widze minimum zaangazowania lub prawdziwy problem. Ludzie chca uzywac notebooka, a nie potrafia znalezc na Google informacji, ktore im sa potrzebne - dla mnie to analfabetyzm po prostu !! Po co takiej osobie komp - malpa wszak nie obsluzy komputera.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie chce mi sie juz kompletnie reagowac na posty "Co kupic - najlepiej za 3 tys i zeby gry z 2007 roku chodzily" i rozumiem irytacje maSTHa212. Forum winno cos wnosic ciekawego, a narazie to wnosi lenistwo i brak samodzielnego myslenia. Administratorzy spia w jakims letargu, pozniej maja problem ze sprzataniem i archwizowaniem tego calego burdelu.

 

Dobre forum powinno miec posty w stylu:

"Hej wlasnie kupilem laptopa xxx i chcialem sie podzielic wrazeniami - wymienie wady i zalety"

Dobrze widziec posiadaczy MSI, Sagerow, Chilligreena, LG - dzieki nim to forum jeszcze dycha jakas oryginalnoscia. To jest nudne czytac kolejne wypociny w stylu co kupic za 3 tys itd itp.

Moge chetnie doradzic, ale jak widze minimum zaangazowania lub prawdziwy problem. Ludzie chca uzywac notebooka, a nie potrafia znalezc na Google informacji, ktore im sa potrzebne - dla mnie to analfabetyzm po prostu !! Po co takiej osobie komp - malpa wszak nie obsluzy komputera.

Sąd otyle ostry co niestety - prawdziwy... Obniża się świadomość i krytyczna autoocena użytkowników komputerów, coraz więcej osób też niestety robi się leniwe - to Ci którzy nie pamiętają ery "przednetowej" kiedy to użytkownicy różnych Spectrumów, amstradów, commodere'ów, amigi i w nielicznych jeszcze przypadkach AT-ka czy demona szybkości 386 albo 486 dla co zamożniejszych :blink: spotykali się na giełdach i wymieniali wiadomościami. Panował wtedy większy szacunek dla drugiego użytkownika, może dlatego że wszelkie wiadomości było trudniej uzyskać jak i autorytet wśród "współplemieńców" używających kompa i łamiących dżoje... Dzisiejsza dostępność wiadomości rozleniwiła ludzi - i mam wrażenie, że w niektórych przypadkach uwsteczniła. Nie tworzą też już tak jak kiedyś np. Amigowcy zwartego grona (pozdro dla Amigii - trzymacie się nieźle :lol2: ). Jak mówią Czesi - To se ne vrati...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, ze administracja nic nie robi: problem jest nam znany, zreszta link do tego topicu rowniez sie pojawil.

 

Na pewno wypracujemy jakies rozwiazanie, bo smietnik sie tu robi nie do zniesienia... dajcie nam prosze pare dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, ze administracja nic nie robi: problem jest nam znany, zreszta link do tego topicu rowniez sie pojawil.

 

Na pewno wypracujemy jakies rozwiazanie, bo smietnik sie tu robi nie do zniesienia... dajcie nam prosze pare dni.

Czekamy cierpliwie na stworzenia tweakowego-laptopowego "commando" :wink:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy cierpliwie na stworzenia tweakowego-laptopowego "commando" :wink:

 

Pozdrawiam

Ano czekamy. Ja takze sie dolaczam do prosby pozostalych uzytkownikow, bo sie burdel nam tu zrobil. Przyklejone tematy przestaly spelniac swoja role, bo sa rozlazle i w duzej czesci - nieaktualne. Osobiscie odczuwam wstret przed zagladaniem do nich i czasem nie dziwie sie swierzym userom. Co wiecej, jestem czesto przez nich poirytowany, ale nie potrafie przez to byc na nich naprawde wsciekly.

Moze to i dobry pomysl wyznaczyc moderatorow do tego podforum, bo czasem czujemy sie naprawde opuszczeni przez adminow i moderatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, ze administracja nic nie robi: problem jest nam znany, zreszta link do tego topicu rowniez sie pojawil.

 

Na pewno wypracujemy jakies rozwiazanie, bo smietnik sie tu robi nie do zniesienia... dajcie nam prosze pare dni.

No widze ze jednak moderatorzy nie spia, czekam z niecierpliwoscia na propozycje rozwiazania problemu.

pozdrawiam

 

P.S. Tweak+forum commando...podoba mi sie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze jednak moderatorzy nie spia, czekam z niecierpliwoscia na propozycje rozwiazania problemu.

pozdrawiam

 

P.S. Tweak+forum commando...podoba mi sie :wink:

Hehe, powinniśmy być wyposażni w środki przymusu bezpośredniego - na opornych i rozumiejących inaczej :-P

Tylko ciekawe, jaki to "przymus bezpośredni" przez internet... :blink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie moderatorzy nie powinni sie obawiac dawac ostrzezen, jest ich 10 takze jeden na samym starcie powinien zmusic do myslenia nawet rozumiejacych inaczej. Inna sprawa ze dla przypadkow beznadziejnych wyjscie chyba jest jedno : BANanowa republika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mam, może nie oryginalny bo już ktoś moze na to wpadł ale napiszę.

Zamiast tworzć wątek "co kupić" lub ew. podziały cenowe o wiele prościej byłoby założyć podforum (niewiem jak to się fachowo nazywa), ale w każdym razie żeby co kupić było oddzielnym forum tylko dla posiadaczy laptopów (w nim niech sobie piszą co chcą), bo jak wiadomo różnią się one od stacjnarek

 

reasumując:

niech powstanie subforum "co kupić" tak jak w kartach graficznych; to powinno wystarczyć (no i jakieś generalne sprzątanie też by się przydało)

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...