Skocz do zawartości
lycha1986

Problemu Z Kompem (nagłe Wyłączenie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was taką prośbe o pomoc. Dzieje się tak, co jakis czas komp mi sie sam wyłącza jakaby mu wyciagnął wtyczke z gniazdka i później przez pewien czas nie reaguje na przycisk zasilania i nie chce sie włączyć. Po jakimś czasie normalnie się włącza. Temp na chipsecie i procku jest ok. Nie wiem sam co jest, czy to zasilka czy może płyta. Po tym wyłączeniu dioda na płycie cały czas sie świeci. Ostatnio nawet tak się zrobiło zaraz po uruchomieniu, wiec już nie wiem, czy cos sie przegrzewa czy poprostu płyta ma jakiś feler i trzeba reklamować. Zaznacze że płyta ASUS A8V Deluxe, ma nie cały rok. Reszta podzespołów: AMD64 3200+, Radeon 9800 non-pro 128MB 128bit, 512MB DDR Geil 400MHz, Obudowa Arctic Cooling Silentium T2 ze specjalnym do niej zasilaczem (zasilacz jest z produ obudowy), WD SATA 200GB i Seagate 40GB Baracuda IV, DVD+-RW Toshiba.

Poradźcie, bo obudowa była brana gdzie indziej, a płyta gdzie indziej i nie wiem gdzie wieźć mam.

Edytowane przez lycha1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to mozliwe to przynies od kumpla jakis inny zasilacz, tylko taki zeby uciagnal twoj sprzet. Jesli po zmianie zasilacza to sie nie dzieje, to znaczy ze miales uwalony zasilacz. Jesli nadal wystepuja problemy to chyba masz ubita MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam składałem kompa, a gwarancje mam na poszczególne podzespoły.

 

zastanawiam sie tylko, czy zawieść im całego kompa czy tylko obudowe z zasilaczem, bo obudowe kupywałem gdzie indziej, a wnetrzności gdzie indziej.

 

a tak wogóle to komp chodził rok czasu bez zarzutu, dopiero ostatnio zaczął odwalać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to w ta obudowe innego zasilacza sie nie włozy, bo zasilacz jest z produ, wię ludzie którzy uważają że wymienic zasilacz niech nic już nie piszą...... Komp ciagnał rok czasu i nagle jest problem. ja prosiłem o rade czy mam reklamowac płyte czy zasilacz, a nie rady że zmienic zasilacz, więc taka prosba do niektórych (nie do wszystkich) czytajcie dokładnie co sie pisze. Na samym poczatku pisałem o tym.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Ci działał na styk i powoli się psół i teraz już się na tyle popsuł, że nie daje rady. a jak zasilacz jest z przodu, to można 1. wyjąć zasilacz poza obudowę 2. odwrócić wiatrak. Ale jak nie wierzysz to proszę bardzo - za parę dni Ci zasilacz spali płytę procesor i kartę graf. to może wtedy uwierzysz...

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _ANTEK_

ja mialem to samo na moim Asusie A7N8X - samoczynne resety. Wystarczylo:

Odpiecie plyty od wszystkich kabelkow

Reset Biosu

Ponowne podpiecie plyty

POWER

 

i smiga :)

 

najprawdopodobnie to tasmy od dysku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Ci działał na styk i powoli się psół i teraz już się na tyle popsuł, że nie daje rady. a jak zasilacz jest z przodu, to można 1. wyjąć zasilacz poza obudowę 2. odwrócić wiatrak. Ale jak nie wierzysz to proszę bardzo - za parę dni Ci zasilacz spali płytę procesor i kartę graf. to może wtedy uwierzysz...

 

pzdr.

:lol::lol::lol:

Tak tak, powoli się PSUŁ, i dawał pewnie coraz mniej mocy, nie? Lepszego tekstu nie słyszałem :lol:

Ja na Twoim miejscu obstawiałbym, że mogą to być zimne luty (ja miałem coś podobnego u siebie, pomogło poprawienie lutów w zasiłce), a nie kwestia nie wyrabiania zasilacza.

 

A tymczasem:

http://www.mod-planet.com/modules/subjects...0px/img0057.jpg

"Dodatkowo PSU przez cały czas swojej pracy może oferować nam pełne 350W, a w razie potrzeby ta moc może chwilowo wzrosnąć do 450W. Natężenia, jakie oferuje to, na linii: +3,3V - 28A, +5V - 30A, +12V - 17A, -5V - 0,5A, -12V - 0,8A, +5Vs - 2A." by ModPlanet

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak będziesz brał się za reklamację, musisz kompa rozmontować i zawozić tylko element podejrzany o uszkodzenie do jego sprzedawcy. Całego kompa wiezie się tylko jeśli kupiło się go jako calość u jednego sprzedawcy.

Inaczej bedę Ci w serwisie marudzić, albo co gorsza policzą za demontaż zespołu, który reklamujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu - napisz proszę jak już rozwiążesz problem bo mam to samo. Na początku komp wyłączał się tylko po podkręceniu procka i tylko w grach (aplikacjach 3D). Teraz po zmianie karty wyłącza się coraz częściej już w ogole kiedy chce. Teraz go na przykład zostawiłem na godzinę w spoczynku (nawet nic się nie ściągało, po prostu nic!) i poszedłem spać, obudził mnie dźwięk wyłączającego się kompa :wink: Dzisiaj będę patrzył na innym zasilaczu. Tylko boję się, że jak to jest wina na przykład płyty powodującej jakieś spięcie czy coś, to na innym zasilaczu (tanim - bo to zasilacza typu chieftec nie mam dostępu) wszystko się spali od razu zamiast wyłączyć :wink: No ale trudno, w końcu jest gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu - napisz proszę jak już rozwiążesz problem bo mam to samo. Na początku komp wyłączał się tylko po podkręceniu procka i tylko w grach (aplikacjach 3D). Teraz po zmianie karty wyłącza się coraz częściej już w ogole kiedy chce. Teraz go na przykład zostawiłem na godzinę w spoczynku (nawet nic się nie ściągało, po prostu nic!) i poszedłem spać, obudził mnie dźwięk wyłączającego się kompa :wink: Dzisiaj będę patrzył na innym zasilaczu. Tylko boję się, że jak to jest wina na przykład płyty powodującej jakieś spięcie czy coś, to na innym zasilaczu (tanim - bo to zasilacza typu chieftec nie mam dostępu) wszystko się spali od razu zamiast wyłączyć :wink: No ale trudno, w końcu jest gwarancja...

U Ciebie są bardzo wyraźne objawy zbyt słabego zasilacza, jedyne rozwiązanie to kupno nowego - np. Tagana 430.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może napiszę inaczej, tą kartę to zmieniłem na SŁABSZĄ - GF2MX400 zamiast 6600GT (ten niestety padł bez powodu :( ). Nie mówiąc już o tym, że ZA SŁABY to zasilacz na pewno nie jest, prawdopodobnie mój konfig pociągnął by Chieftec 300 W nawet, a 350W to już na pewno. Nie wykluczam jednak wady fabrycznej.

 

Update: A sorry, nie zauważyłem, że nie mam siga na tym tymczasowym koncie - mój obecny zasilacz to Chieftec 420 W :wink:

Edytowane przez test1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po wyczyszczeniu kompa na kompresorze miałem przez jakiś czas spokój, ale dzis problem znów sie powtórzył. na innym forum poradzili mi ze to płyta, gdzyż miałem kiedys taka akcje że musiałem agp z 8x na 4x zmniejszać bo komp sie sam restartował, więc biore jutro płyte pod pache i do serwisu :) niech teraz oni sie martwią jak to rozwiązać :) jak odbiore płyte z serwisu to napisze jak rozwiązał sie problem. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie po zmienieniu zasilacza na Logic 350 W wszystko jest w porządku :) Narazie nie jestem w 100% pewny, jutro podkręce procek i zobaczę, czy wszystko jest dobrze i się w ogóle nie wyłącza. Dodam, że jestem niemal pewiny, że to była wina tamtego zasilacza, ponieważ końcówka wtyczki zasilającej płytę była po jednej stronie cała osmolona. Boję się tylko, że teraz nie przyjmą mi go na gwarancje (przez to osmolenie) :(

Pozdro

PS użytkownik test1234 to byłem ja jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie _q_b_a_, a wiesz, że nie można zakładać kilku kont?

 

EDIT do posta poniżej:

Sorry ;-), ale jakoś ostatnio wrażliwy jestem na punkcie łamania regulaminu, odkąd dostałem procenty za siga :-D.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=181081

Problem został na szczęście rozwiązany dzięki uprzejmości któregoś z adminów, za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Więc nie posądzaj mnie o robienie sobie jaj czy coś w tym stylu; sorry za OT, musiałem się wytłumaczyć :wink:

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...