Skocz do zawartości
Fenii

Problem Z Uruchomieniem Kompa Na Nowej Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamontowałem właśnie nowa płytę MSI PM8M3-V i nowego Celerona D 3,06 Ghz i niby wszystko ładnie mam dwa dyski twarde 40 i 80 na ATA 133 i na każdym dysku jest osobny Xp pro po włączeniu kompa wszystko ładnie idzie , pokazuje się menu wyboru systemu i powybraniu którego kolwiek systemu niby zaczyna ładować system po czym po chwili się sam restartuje. Nie wiem co jest tego przyczyną proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamontowałem właśnie nowa płytę MSI PM8M3-V i nowego Celerona D 3,06 Ghz i niby wszystko ładnie mam dwa dyski twarde 40 i 80 na ATA 133 i na każdym dysku jest osobny Xp pro po włączeniu kompa wszystko ładnie idzie , pokazuje się menu wyboru systemu i powybraniu którego kolwiek systemu niby zaczyna ładować system po czym po chwili się sam restartuje. Nie wiem co jest tego przyczyną proszę o pomoc!

będziesz musiał zainstalować na nowo system albo wykonać instalacje naprawczą

po zmianie płyty jeżeli płyta rożni się od starej, uruchomienie systemu W2k jest mało prawdopodobne, nic poza nową instalacją lub naprawą nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem tylko najsmieszniejsze jest to ze nawet probojac wgrac windowsa na swiezo sformatowany dysk nie da rady bo wyskakuje niebieski ekran i pisze ze nalezy odinstalowac swiezo zainstalowane sterowniki itp.... i uruchomic scandiska , probowalem 4 razy i nic.

podpinalem dysk do 2 kompa i wszystko elegancko zadnych bledow, i nie mam pojecia co sie moze dziac?

 

Jesli ktos wie o co biega bylbym bardzo wdzieczny za pomoc ;]

Edytowane przez Gustek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to co napisze to jest błądzenie na ślepo, ale na xp różnie bywa :). Spróbuj zmienić mu system plików. Jak to nic nie pomoże wgraj 98 zobacz czy na nim pc odpali. Potem znów wgraj xp i sprawdź czy chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny problem przy zmianie mobo - albo wywalało błąd że uwalony CPU i reset a po wyczyszczeniu pamięci CMOS wysypywało się przy ładowaniu windy. Ostatecznie problem rozwiązałem tak:

1) clear CMOS

2) w BIOSie ustawiłem start z CDROMu

3) no i to co wszyscy lubią najbardziej czyli reinstalka Windy

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...