Skocz do zawartości
BezbronnyPL

7800gs (16x1/6vp) Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Szybszych kart na AGP juz prawie na pewno nie będzie.Pozostaje raczej czekać na nowe tytuły i na wyklarowanie się cen.

Ale z wstępnych testów-i specyfikacji która troche rozczarowywuje-wynika ,że przesiadka na PCI-E jest nieunikniona.Teraz żałuje ,że gdy moglem sie przesiąść an PCI-E nie zrobiłem tego-ale co tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszych kart na AGP juz prawie na pewno nie będzie.Pozostaje raczej czekać na nowe tytuły i na wyklarowanie się cen.

Ale z wstępnych testów-i specyfikacji która troche rozczarowywuje-wynika ,że przesiadka na PCI-E jest nieunikniona.Teraz żałuje ,że gdy moglem sie przesiąść an PCI-E nie zrobiłem tego-ale co tam.

Ja nie widze problemu... KUP :mur: ASROCK 939DUAL ktora POSIADA ZŁĄCZE AGPx8 ORAZ PCI-EX x16 :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nowego mi nie powiedziałeś.Ale jeżeli kupie Mobo z PCI-E ,to nie po to by mieć karte na AGP.Dla mnie to przejazd w jedną stronę,a Asrock budzi moje mieszane uczucia,choć zdaje sobie sprawe ,że nie jest to zła plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo sie juz u polskich dystrybutorów 7800GS, cena nie jest za ciekawa http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&id=8679

W komputroniku byla juz jakies 3 czy 4 dni temu ( cena jeszcze wyzsza bo cos kolo 1440 ), w subforum news jest o niej "dyskusja" takze :wink:

 

btw: bedziesz je moze testowal ?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku byla juz jakies 3 czy 4 dni temu ( cena jeszcze wyzsza bo cos kolo 1440 ), w subforum news jest o niej "dyskusja" takze :wink:

 

btw: bedziesz je moze testowal ?

Towar dostepny pod zamówienia no i nie mam AGP u siebie w kompie..

I tak gdybym mial kupowac to bym wybral 6800GS AGP ale jakiegos radka modowalnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się na tych wersjach 7800 GS odblokować dodatkowe 4 potoki (do 20 czyli do wersji GT)? Może coś już powstało na ten temat?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy ci na 20ps to mozesz kupis Gainward 7800GS Bliss, on ma 20ps.

Szkoda ze nie można odblokować tych potoków bo to by była niezła oferta, gainward jeszcze dosć drogi ale stanieje, a zreszta rozmawialismy na ten temat na pw :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy ci na 20ps to mozesz kupis Gainward 7800GS Bliss, on ma 20ps.

Tak tylko cena sporo wyższa, ale w zamian 512MB GDDR RAM ;) A i będzie 1500 szt. Limited Edition z 24 potokami gdzieś czytałem.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1500 szt.? A pamiętasz może, kiedy mają się pojawić (i gdzie)?

Z tego co widziałem to już są. W angielskich sklepach się rozglądaj. W Polsce pewnie nie ma co liczyć (oficjalna stronka Gainward nic o nich nie wspomina). Karty nazywają się 7800 GS+ AGP (nazwa z plusem).

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to już są. W angielskich sklepach się rozglądaj. W Polsce pewnie nie ma co liczyć (oficjalna stronka Gainward nic o nich nie wspomina). Karty nazywają się 7800 GS+ AGP (nazwa z plusem).

 

Pozdrawiam,

To raczej nielogiczny handel.

Jeśli faktycznie mają sie pojawić w Anglii i tylko w ilości 1500 sztuk to jakoś mi ciężko w to uwierzyć.

Producenci sprzętu raczej nie zasypują gruszek w popiole.

Jak zarobią na tamtym rynku to rozszerzą oferte na inne kraje również...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nielogiczny handel.

Jeśli faktycznie mają sie pojawić w Anglii i tylko w ilości 1500 sztuk to jakoś mi ciężko w to uwierzyć.

Producenci sprzętu raczej nie zasypują gruszek w popiole.

Jak zarobią na tamtym rynku to rozszerzą oferte na inne kraje również...

Hm ... ja nie pisałem, że tylko w Angli mają się pojawić, poprostu w tamtejszych sklepach widziałem. Na polskim rynku są jak narazie nieopłacalne

bo za ~ 1700 PLN (wersja 20 potoków) można mieć o wiele lepsza kartą na PCI-E i juz opłacalna jest zmiana MOBO.

 

Tak apropo spotkał się ktos z taką kartą: Club3D GeForce 7800GS 256DDR3 256bit AGP TV/DVI . Jakie ma pamięci i jak się kręci?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ... ja nie pisałem, że tylko w Angli mają się pojawić, poprostu w tamtejszych sklepach widziałem. Na polskim rynku są jak narazie nieopłacalne(...)

A u nas już są?

Bo jakoś nie mogłem znaleźć...

 

 

 

OT. Zostaje tu na PPC.Widzę że większość wartościowych userów też podjęło taką decyzje.Chwała im za to EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem w Polsce tylko te 20 potokowe od Gainward:

 

http://gainward.pl/produkty_new/szczegoly....id_produktu=313

 

Cena jednakże wysoka i moim zdaniem trochę nieopłacalnie. Lepiej (opłacalniej do wydajności) kupić 7800GS 16 potokowe. Tak więc miał ktoś kontakt z Club3D GeForce 7800GS 256DDR3 256bit AGP?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Payti kazdy 7800gs jest produkowany na referencyjnej plytce od nv, jest ten sam system chlodzacy, ogolnie karty roznia sie tylko naklejka :wink:

Oczywiscie beda odstepstwa od normy, jedne egzemplarze beda sie krecic lepiej inne gorzej ale w skrocie sa to te same karty.

 

Co prawda jest 7800Gs od gainwarda i jest to karta o calkowicie innej konstrukcji, dzieki czemu pasuje na nia chlodzenie z kart na pci-e (pamieci i rdzen jest w tym samym miejscu co na 7800GT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i także nabyłem Club3D 7800 GS ;) No i teraz do dzieła ;) Jakie polecacie stery żeby móc powyciskać trochę 'soczków' z karty ?

 

Tak też mnie zastanawia czy RivaTuner 2.0 RC16 pokazuje dobrze GPU. Mam G71 (Graphics core: NV49/G71 revision A2 (16pp,6vp)), a zawsze zawało mi się, że 7800 GS jest na G70. Screen w załączeniu.

 

Karta w sumie chodzi bez problemu na 500/1400 (GPU/GDDR3) - więcej nie próbowałem. W HL2 Lost Coast z HDR detale FULL na wszystko i 1280x1024 spadki do 28 FPS max, średnio 35-50 FPS.

Jak myślicie czy ta wersja Club3D jest na G71? Gdzieś czytałem w recenzjach, że te karty tego producenta świetnie się kręcą.

 

Ktoś też ma takie wskazania w RivaTuner?

 

Prośba o info.

 

Pozdrawiam,

 

post-5623-1149543197_thumb.jpg

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tabelka ponizej zaciagnieta z netu ukazujace roznice pomiedzy G70 a G71

Ta "tabelka" to jakiś żart :? Zarówno 78GT i GTX są oparte o g70 z tym, że GT jest wykastrowany i oznaczenie chipu to o ile pamiętam g70GT :)

 

@Payti wygląda na to, że trafiłeś na jakąś nową rewizje tych kart opartych już o g71 :D Możesz liczyć na to, że rdzeń poleci wyysoko, a i pamięci nie są najgorsze :) Próbowałeś odblokować jakieś shader'y? :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podejrzewam też, że rdzeń jest G71 i jakaś nowa rewizja bo spokojnie narazie chodzi na 500 MHz - może G70 już z taśmy w fabryczce nie schodzą ;) bo nieopłacalne to jest, a klepią G71 i te dają do GS. Generalnie potoków jeszcze nie próbowałem odblokować bo niebardzo wiem jak. Ma ktoś jakiś sposób albo jakiegoś linka mógłby zapodać? Oczywiście sam już szukam jak to spróbować programowo odblokować.

 

 

Aha czym najlepiej skanowac artefakty w kartach nVidia? Bo przesiadłem się z ATI R9800 a tam miałem Ati Tray Tools do tego.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka... No rzeczywiscie chlopaki z Fraz'a strzelili babola ;)

 

Tutaj mozesz sobie troche poczytac o G71:

http://www.idg.pl/news/87513.html

http://www.nvision.pl/news.php?item.5245

 

Hmm... Potoki jesli chcesz probowac odblokowac (jesli wogole sie da...?) to w rivatunerze tak samo jak w 6800LE...

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=226&rectr_str_numer=2

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...