Skocz do zawartości
BezbronnyPL

7800gs (16x1/6vp) Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj też.........

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...63&page=1&pp=20

 

Jak widać karta (a przynajmniej ta od BFG) kręci się znakomicie......

Moim zdaniem karta będzie miała duże wzięcie gdy tylko cena spadnie do około 1000 zł a tak pewnie niedługo się stanie (patrz GF6800GS które chwile po premierze kosztowały około 1000-1100 zł a teraz można je dostać poniżej 800 zł)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te 16 potoków to troszkę za mało, no chyba, że w przyszłości wypuszczą takiego gt z 20 albo coś jeszcze mocniejszego. Wyniki również aż tak bardzo nie odstają albo są takie same jak kart z serii 6(myślę tu o gt i ultra) choć jeśli ktoś w niedalekiej przyszłości zamierza zmienić kartę z jakiejś wiele słabszej to po lekkiej obniżce cen będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest raczej ostatnia tak mocna karta na agp , bo po wynikach widać , że to nic specjalnego , a tak wogóle to już jest temat o tej karcie , będą dwie wersje 200 i 100

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa bo myślę o jakimś ulepszeniu kompa i 20-24 potoki były by miłe + fizyka dlageia(może troszkę za wcześnie o tym pisać ale też nie zmieniam bebechów już dzisiaj) by mnie zadowoliła.

Z kartą fizyki to też zależy jak to się będzie sprawdzało w praktyce. Czy zawsze będzie cpu odciążała(dajmy na to takiego havok'a w hl2)czy tylko w aplikacjach, które są do tego przystosowane. Jeśli tylko te wybrane to na ten czas chyba lepiej dobrego procka i na pci jednak się przerzucić.

A i jeszcze jest akcja z ati, które wypuści nowe karty na agp.

Tak troszkę zboczyłem z tematu ale jeśli macie jakieś sugestię to chętnie się z nimi zapoznam. Myślę, że zakładanie nowego tematu pt. "Chcę zmodernizować kompa, gdybanie co będzie najlepsze" jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi w ogóle o AGP ,to producenci -jakby mogli-to najchętniej zapomnieliby o kartach na tym slocie.

Niestety( konkurencja!) ciągle są "zmuszani" do wypuszczenia czegoś na AGP.Rynek nie znosi prózni,wystarczyło ,że zaczęło brakować wydajnych 12 potokowych kart i już NV wypuściła GF6800GS.Nie mogli przecież pozostawić luki w swojej ofercie dla produktów ATI.Poza tym, kanadyczycy także nie zostawiają AGP w zapomnieniu oferując X1600xx -a początkowo też mówiono ,że takich wersji nie bedzie.

7800GS wypełnia lukę po 6800GT,niestety 16 potoków to trochę rozczarowujące.Na pocieszenie pozostaje bardziej zawansowana architektura -Pixel Shadery z dodatkową jednostką ALU i wyższe(OC?) częstotliwości taktowania.

Dla kogoś kto posiada np.6800GS/6800GT zakup praktycznie niopłacalny i prawdopodobnie własnie tych konsumentów NV(i inni producenci)chcą "przymusić" do wymiany platformy an PCI-E.

Przecież gdyby zaoferowali coś lepszego ,to wielu ludzi posiadający stosunkowo niezły sprzęt(CPU) wstrzymałoby się z wymianą platformy.

W każdym czasopiśmie,prawie każdej stronie internetowej dziennikarze używają zwrotow-AGP to przeszłość,nienowoczesne ,zapomniane itd.itp.Tylko jest jedno ALE-około 55%(zrobiłem UPDATE) kompów posiada jeszcze własnie ten port.Jasno więc widać ,że rynek jest b.duży i nie można go pozostawić ot tak sobie.

Na razie działy marketingu wykonują ciężką pracę by wreszcie wbić WSZYSTKIM do głowy, że już teraz ,natychmiast muszą się przesiąść:"PCI-E dzięki wyższej przepustowości zapewni wyższą wydajność","obsługa SLI/Crossfire zapewniająca niespotykaną wydajność",taki i tym podobne slogany piorą mózgi małolatów.

Tylko jakoś nikt nigdy nie wspomni,że przepustowość PCI-E w porownaniu z przepustowością pamięci na kartach graficznych jest i tak śmiesznie niska(4GB/s vs np.30GB/s)i jej wpływ na wydajność w dobie kart z 256MB jest znikoma.A SLI /Crossfire-to bardziej marketing niż rzeczywista potrzeba,zakup 2 kart prawie zawsze jest niopłacalny.Za drugą kartę musimy zapłacić w 100% a wydajność o tyle nie wzrośnie.

A Ageia-została wyceniona wstępnie na ~200$ także gadżet drogi i w zasadzie dla entuzjastów.Do wykorzystania w UT2007 i nowym Morrowindzie.Zakup do kilku tytułów-praktycznie nieopłacalny.Jezeli ktoś będzie gral po sieci-Ageia OFF.Havoc(F.E.A.R.)też jest niezły i wykorzystywany w ponad 100 tytułach.

Wracając do 7800GS ,to raczej karta dla posiadaczy wolniejszych kart,lub nagle stwierdzą ,że potrzebują procesora Video(NV Pure Video)który to jak wiadomo w GF6800 jest niewpelni sprawny.Znowu sie rozpisałem...pozdr!

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... 16 potoków zegary 400/1250 brzmi nawet nieźle, szkoda tylko że tak drogo, z drugiej strony za 1000zł (myślę że w ciągu miesiąca-dwóch powinno być góra 800-900zł) jest modowalny GF6800GS też 16p. tyle że max zegary, które wyciągnoł arche to 390/1120, więc w tej chwli dzięki o wiele niższej cenie wybór chyba bardziej opłacalny.

Ciekawe czym będzie się różniła wersja 100 od 200, bo jeśli tylko zegarami i ceną a to co zaprezentowano to model 200 to może być naprawdę ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie sie zapowiadalo ale cena zniecheca za ta cene mozemy dostac lepsza karte choc kurcze wlasnie duzy plus ze to na AGP:) jednak nie zapomnieli starego dobrego AGP

taktowanie gpu jakies nikie troskze mi to przypomina 7600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest brutalna a rynek to dżungla...

 

Choć technicznej przewagi PCX nad AGP nie widać to ekonomiczną a i owszem.

 

GeF7800GT PCX kosztuje około 1200zł.

Więc aby opłacało się kupić 7800GS na AGP powinien kosztować max 1000-1100zł.

Tymczasem w takiej cenie są sprzedawane 6800GS!!!.

 

Bardzo ciekaw jestem, w jakiej cenie zadebiutuje na rynku polskim 7800GS AGP. Obawiam się, że może to być cena nawet wyższa od 7800GT PCX.

 

W takim układzie będzie jednak niestety opłaciło się przesiąść na ...PCX :(

 

Pamiętajmy że osoby, np. z DDR400 mogą ram przełożyć w s939 :)

 

Pozostaje kupno płyty i procesora...

 

Najgorsze jest to, że w kodowaniu video taki procesor P4 3.0Ghz jest szybszy od A64 (np.3200) jednordzeniowych. Więc po przesiadce w wydajności w grach się zyska, ale straci w kodowaniu video...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Najgorsze jest to, że w kodowaniu video taki procesor P4 3.0Ghz jest szybszy od A64 (np.3200) jednordzeniowych. Więc po przesiadce w wydajności w grach się zyska, ale straci w kodowaniu video...

Co to ma wspolnego z grafami na AGP :? Nie prowokuj ,bo kolejnej klotni tutaj nie chcemy :-|

 

Co do grafik na AGP to niestety co napisal TomaszPaweł jest prawda i ceny graf na AGP beda smiesznie wysokie ,zreszta juz teraz tak sie dzieje :sad: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się już chwali.

Nvidia wypełnia lukę na rynku 16 potokowych kart na AGP.

A oto link

 

Klik

 

 

 

Ej ja już założyłem temat o tych grafach, wiec proszę ten watek przykleić do mojego, nie róbcie burdelu!!!!!!

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=180050

Edytowane przez romeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że w kodowaniu video taki procesor P4 3.0Ghz jest szybszy od A64 (np.3200) jednordzeniowych. Więc po przesiadce w wydajności w grach się zyska, ale straci w kodowaniu video...

Hmmm... Ale mi to dramat- w koncu patrzac na Twoj konfig to chyba wiecej grasz niz filmy kodujesz. Pozatym P4 to kiepski procek (temperatura, wydajnosc) wiec chyba nikt nie bedzie plakal po przesiadce na AMD64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ale mi to dramat- w koncu patrzac na Twoj konfig to chyba wiecej grasz niz filmy kodujesz. Pozatym P4 to kiepski procek (temperatura, wydajnosc) wiec chyba nikt nie bedzie plakal po przesiadce na AMD64...

ja bym plakal.

a przesiadal bym sie jak przesiadlem na p4 630 ktore

na dev napieciu chodza bez laski na 4ghz tak jak moja

sztuka. Przy tym takcie mozesz schowac swojego a64 nie wiem

jak kreconego. Odpada pozniejsze przejscie na ddr2 ktore

obecnie jest tansze od ddr, plyty umozliwiaja prace z 631 czyli

p4 w 0.65 i tania seria 9.. czyli 2x 2mb kaszy i dwa jaderka w 0.65.

ktore tak ze ladnie sie kreci 4ghz i wiecej.

Wiec na chwile obecna do wypuszczenia prockow a64 i x2 w procesie 0.65

wszelkie legendy posiadaczy 7 cudow swiata ze stajni amd

ze sa tanie, dobrze sie kreca mozna wlozyc w bajki.

Na teraz sa - drogie, zle sie kreca, wymagaja drozszych pamieci,

wersje 2 jajowe sa nie wspolmiernie drogie.

Wiec co cudowengo w tej platformie ?

(Zaznaczam ze jest to opinia o stanie obecnym, gdy amd wypusci

a64 w 0.65 bedzie to juz nie aktualne i role sie odwroca, problem w tym

ze bedzie to juz nowy socet).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym plakal.

a przesiadal bym sie jak przesiadlem na p4 630 ktore

na dev napieciu chodza bez laski na 4ghz tak jak moja

sztuka. Przy tym takcie mozesz schowac swojego a64 nie wiem

jak kreconego. Odpada pozniejsze przejscie na ddr2 ktore

obecnie jest tansze od ddr, plyty umozliwiaja prace z 631 czyli

p4 w 0.65 i tania seria 9.. czyli 2x 2mb kaszy i dwa jaderka w 0.65.

ktore tak ze ladnie sie kreci 4ghz i wiecej.

Wiec na chwile obecna do wypuszczenia prockow a64 i x2 w procesie 0.65

wszelkie legendy posiadaczy 7 cudow swiata ze stajni amd

ze sa tanie, dobrze sie kreca mozna wlozyc w bajki.

Na teraz sa - drogie, zle sie kreca, wymagaja drozszych pamieci,

wersje 2 jajowe sa nie wspolmiernie drogie.

Wiec co cudowengo w tej platformie ?

(Zaznaczam ze jest to opinia o stanie obecnym, gdy amd wypusci

a64 w 0.65 bedzie to juz nie aktualne i role sie odwroca, problem w tym

ze bedzie to juz nowy socet).

pzdr

No prosze Cie bardzo!! Zobacz po piersze ile twoj procek pradu bierze i jak sie grzeje!! Ja na wykreconym amd na 2600mhz mam na boxowym wiatraku w stresie 52C a twoj przy 4Ghz to na boxsie by sie spalil... Pozatym polecam lekture wszelkich benchmarkow jezeli chodzi o wydajnosc P4 w grach (nie w smarkach!!)- jak mi pokazesz jakis P4 ktory w tej samej klasie jest szybszy od swojego odpowiednika z amd to stawiam browara!! Nie wiem czy wiesz ale megacherce w twoim procku na nic sie nie zdaja bo architektura jest to d... Tak samo nie ma co sie podniecac DDR2 ktora jest dalej wolniejsza od DDR przez fakt wyzszych timingow i tego ze moj amd ma kontroler pamieci w sobie a twoj P4 na plycie (jeszcze raz polecam wszelkie testy na roznych serwisach). Jedyne co twoj procek robi szybciej od mojego to obrobka danych strumieniowych ale mi naprawde nie zalezy na tych kilku chwilach wiecej przy kodowaniu czegokolwiek za to bardzo zalezy na tych 10fps wiecej dzieki temu ze nie mam P4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy GF7800GS vs X850XT

Wynika z nich ,że GeForce (400/1250)ma bardzo zbliżoną wydajność do X850XT,w niektórych testach jest szybszy w innych wolniejszy.Ten model z linka podkręcili na 500/1390.

Wygląda na to ,że pomimo ukazywania się nowych kart na AGP,producenci nie chcą i nie będą oferować niczego wydajniejszego niż poziom ustalony przez 6800 Ultra oraz X850XT PE.

Trzeba będzie coś zrobić z tymi topicami,bo faktycznie jest ich kilka( nie zauwazyłem-choć sprawdzłem czy są podobne- widac ,że nie dość dokładnie).

Moderatornia niech zadziała-bo nie ma co śmiecić.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest źle ale najważniejsze jest to jak będzie się spisywała w nadchodzących tytułach, czy da radę zapewnić komfort za 12 miesięcy i czy pociągnie jeszcze troszkę ponad to? 5900xt siedział u mnie rok, aktualna też plus czas zanim zdecyduje się na kolejną czyli z 6 miesięcy, więc oczekiwałbym albo inaczej, wymagałbym od nowej zbliżonego czasu w którym zapewni mi komfort gry.

Rozdzielczości i tak używam 1024x768 więc i mocy tyle nie trzeba.

Czekam więc na rozwój sytuacji agp no i na nowe gry, które pozwolą na ocenę wydajności w najbliższym i troszkę bardziej odległym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić jakiś ruch bo winfast zaczyna powoli niedomagać a co dopiero za roczek. Szukam jakiegoś sensownego rozwiązania by się przy okazji za bardzo nie wykosztować. Jak by kasa duża była to osobiście problemu bym nie widział. Są inne sprawy(na które nie ma w tym temacie miejsca) mające znacznie większe priorytety a człek wybredny i lubi sobie czasem milusio popykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie taki 7800GS powinien sobie spokojnie poradzić w nowych tytułach i to nawet w 1280x1024,najwyżej trzeba będzie zrezygnować z części efektów(lub je umiejetnie ztweakować),ewentualnie zamiast FSAAx4 ustawić x2 itd.

16 potoków -może nie jest to dużo,ale trzeba pamietać ,że pixel shadery są wydajniejsze od tych w kartach NV4x.

Także nie powinno być żle,bo nie chce mi się wierzyć(i nie wierze) ,że np, na takim x850 XT PE nie da sie komfortowo pograc w najnowsze tytuły(FEAR,COD2).A po OC 7800GS jest calkiem szybką kartą.

Włascicielom 6800GT/GS,X850 XT PE, nie bedzie sie opłacała przesiadka.Wszyskim posiadaczom R.9800Pro/6600GT i już tak.Biorąc pod uwagę koszty -będą pewnie niższe niż kupno nowej MoBo+CPU i dopiero grafiki.Ale to trzeba by policzyć,wtedy gdy karty będą dłuższy czas na rynku.

To ,że bedą droższe od swoich odpowiedników na PCI-E jest oczywiste,wynika to raczej z czystego MARKETIGU niż z rzeczywistych kosztów(np.mostka HIS).

Tak samo z czysto marketingowego powodu nie można było kupić GF6600GT z 256MB VRAMu(w normalnej cenie-zbliżonej do wer.128),ponieważ taka karta zagroziłaby pozycji GF6800 z 128MB,wiele osób wolałoby w takim przypadku GF6600GT(zwałaszcza, że ma zbliżoną wydajność do 6800 12x1/5vp).

Jedynie co mnie nieco zaniepokoiło-to podobno nie bedzie można skorzystać z nowych trybów wygladzania krawędzi(chodzi o wygladzanie połprzezroczystych tekstur).Ale jakoś w to nie moge uwierzyć.

 

Mimo wszystko na AGP bedzie można "popykać' w najnowsze tytuły-przecież cala "miodność" to nie tylko grafika,na high-endowych kartach odbiór gry jest pełniejszy(FSAA+FA,czasem więcej efektów),ale równie dobrze-a nawet tak samo bedziesz się bawił na słabszej karcie.Nie mówie tutaj o Low-endach gdzie straty w jakości mogą znacznie zaburzyć przyjemność gry.

Mnie już to rybka(miałem 6800 sprzedałem ,teraz mam 6600->i zamienie to na coś tańszego-r.9550),znam wiele osob posiadających niezłe karty którzy...nie grają.Pomimo tego, że zawsze posiadałem PC to coraz przychylniej patrzę na konsole...(X360)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa tu o jakości obrazu i wyłączanie jakiś efektów to nie ma nawet takiej możliwości bym z nich zrezygnował. Ma być tak jak przyzwoitość nakazuje. Jak bym chciał obniżać detale to spokojnie mógłbym pozostać przy aktualnej konfiguracji. Wyższych rozdzielczości nie wyświetla mój monitor choć co ciekawe nowy marek przechodzi w default'owej rozdziałce a na tle testów graficznych po ekranie wolno przemyka napis "input not supported".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jedynie co mnie nieco zaniepokoiło-to podobno nie bedzie można skorzystać z nowych trybów wygladzania krawędzi(chodzi o wygladzanie połprzezroczystych tekstur).Ale jakoś w to nie moge uwierzyć.

...

Chyba chodzi Ci o transparency AA ,jesli tak to zapomnij o tym wynalazku ,no chyba zeby miec swiadomosc o posiadaniu tego bajeru :? Spadek wydajnosci u mnie jest przerazajacy ,a co dopiero na 7800gs :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza

Nie chodziło mi o wyłączanie jakijś opcji,których brak były odrazu widoczny.Tylko drobnych, nie wpływających zbytnio na całokształt wygenerowanego obrazu.

A przecież taki FEAR i COD2,to pierwsze z brzegu przykłady ,gdzie karty średniej klasy zaczynają niedomagać i włączenie chociażby FSAA bywa problematyczne.Również softshadows rzuca na kolana nawet najmocniejsze obecnie karty nie wspominając o HDR,więc już trzeba iść na kompromisy miedzy jakością a wydajnością.

Poza tym, bardzo wiele osób posiada szybkie karty ale z 128MB VRAM-u,to też jest argument za przesiadką na wer.256.Oczywiście zapotrzebowanie na video RAM jest uzaleznione od konkretnej gry,ale obecnie większość tytułów potrafi zrobić użytek z takiej ilości(nawet w 1024x768).

W ostateczności, sprawa wyjasni się gdy pojawi się coś na Unreal Engine 3(UT2007,Gears of War) lub najnowszy Morrowind.Twórcy tego ostatniego musieli ostatnio zredukować jakość grafiki, gdyż malo która obecnie produkowana karta(oprocz High-endowych) dałaby sobie rade(wg.przecieków).

@chemiczny_ali

Tak chodziło mi o transparency AA,ale skoro aż tak bardzo wplywa to na wydajność, to nie ma czego żałować.

Irytujące jest jedynie to,że od czasu premiery NV40 okazuje się ,że wszystkie tak wychwalane efekty

jak softshadows,HDR,wspomniane T.AA w GF7xxx okazują się zwykłym marketingowym bełkotem,bo kupując grafikę za 2,5K oczekiwałbym włączenia tych wszystkich(swietnych zresztą)efektów w pierwszej lepszej gierce ,która potrafi to wykorzystać.A z tym wiadomo jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak juz jest ,ze te wszystkie nowinki sa dostepne (do realnego uzytkowania) tylko jak korzystasz z maksymalnego rozwiazania proponowanego przez dana firme (sli u nV) :cry: pozdro

 

BTW. Kolejny tescik http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2686

 

EDIT

W tescie pisza ze jest transparency AA :?

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając testy 7800GS AGP bardzo sie zawiodlem na tej karcie. Jak ktos ma 6800GT lub 6800Ultra kompletnie nie opłaca się wymieniać na 7800GS. Ceny są nienormalne...:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25749 Niech sobie w d....ę wsadzą. W takim układzie tylko PCI-X i 7800 GT za 1160!!!

 

Po prostu produkcyjny syf z powycinanymi rorami i potokami niech się walą... Ci z nVidia

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny się znacznie nie zmienią to pozostanie tylko pożegnać się z agp. Przez pół roku może się jeszcze coś wyklaruje, może wypuszczą jakieś mocniejsze modele myślę zarówno o nv jak i o ati. Jeśli któraś z firm wypuści coś mocnego na agp(a procent posiadaczy takiej platformy zdaje się być jeszcze stosunkowo duży) i będzie na taki sprzęt zapotrzebowanie, wydaje się być logicznym wprowadzenie podobnych produktów przez konkurencję. Przecież sobie nie odpuszczą. No ale to wszystko zależy od tego jak będą się sprzedawały te karty. Ok, dosyć banałów, czekam na rozwój sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...