Skocz do zawartości
BezbronnyPL

7800gs (16x1/6vp) Na Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy te karty:

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...6bit_AGP_T.html

 

oraz

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31492

 

to własnie ten 7800GS+ z 24 potokami (G71) ? Z opisu wynika ze maja 24 potoki ale lepiej sie upewnic. Zamierzam się zdecydowac na niego w ciaglu miesiaca wiec chcialbym miec 100% pewnosc.

 

Stary 9600XT juz nie daje rady pomalu z nowymi grami :)

 

 

P.S. Przy okazji mam jescze pytanie, czy mój obecny zasilacz "ZASILACZ: NeoTEC X3800 380W" wystarczy do tej karty i tego co w podpisie ? Czy potrzeba juz jakis mocniejszy ?:)

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niebedziesz kręcił to zasiłka wystarczy na bank, 1 pozycja ma napewno 24p co do 2 to nie jestem pewien, czasem mają błedy w opisach, lepiej kupuj w siriusie, ale czy one są dostępne?? Ostatnio się pytałem i lipa......

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku musisz zadzwonic i sie dzowiedziec bo oni maja niezle bledy w opisach, np zwykle 16 potokowe 7800GS maja w opisie 20PS-ów <hahaha> ;)

 

Lepiej sie dowiedz i w Siriusie czy to napewno 24potokowiec a nie 20.

 

Btw: podobno karta wymaga 2 molexów a nie jednego :o

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem:7800GS 256/256 POV

 

Cóż ostatnio coś zaczęło się dziać dziwnego z moja kartą. Gdy rano wstaje to jest ochłodzona bo nie była używana przez noc(temp wskazuje na kacie około 30 C(+-1C). I nawet w tej opcji poziom temperatury w nvidia panel nie ma zielonej kreski -żadnej nie ma bo jest tak niska.

 

To nie działa mi karta poprawnie, robiłem test na 3dmark2003 i vertexy itp w ogóle nie działają, lecz gdy temp podskoczy powyżej 40 stopni. To karta zaczyna działać poprawnie.

Mam stery 93.xx, na innych podobnie ale nie sprawdzałem wszystkich. Instalowałem win i tak samo.

 

Czy ktoś wie o co chodzi. Bo ja nie.

 

Może zmienię biosa karty, jak niska temp jej nie wystarcza <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem:7800GS 256/256 POV

 

Cóż ostatnio coś zaczęło się dziać dziwnego z moja kartą. Gdy rano wstaje to jest ochłodzona bo nie była używana przez noc(temp wskazuje na kacie około 30 C(+-1C). I nawet w tej opcji poziom temperatury w nvidia panel nie ma zielonej kreski -żadnej nie ma bo jest tak niska.

 

To nie działa mi karta poprawnie, robiłem test na 3dmark2003 i vertexy itp w ogóle nie działają, lecz gdy temp podskoczy powyżej 40 stopni. To karta zaczyna działać poprawnie.

Mam stery 93.xx, na innych podobnie ale nie sprawdzałem wszystkich. Instalowałem win i tak samo.

 

Czy ktoś wie o co chodzi. Bo ja nie.

 

Może zmienię biosa karty, jak niska temp jej nie wystarcza <_<

Mialem podobne objawy (za niskiej)-temperatury - w sterownikach pokazywalo 33stC... Ale dzialo sie tak tylko na sterach ostatnich jakie wyszly (nie pamietam numeru) - wrocilem do 91.47 i problemu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hornblower

"P.S. Przy okazji mam jescze pytanie, czy mój obecny zasilacz "ZASILACZ: NeoTEC X3800 380W" wystarczy do tej karty i tego co w podpisie ? Czy potrzeba juz jakis mocniejszy ?:)"

 

 

Nawet jak bedziesz krecil to wystarczy w zupelnosci patrz moj podpis. ;)

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hornblower:

 

Potwierdzam, że ten w Siriusie to 24 potokowiec (sam go tam kupowałem).

 

I rzeczywiście wymaga 2 molexów - gniazdo na karcie wygląda identycznie do gniazd zasilających na kartach PCI-Express, ale jest wykorzystanych tylko 5 z 6 pinów. Wolałem więc podłączyć przez doatarczoną przejściówkę na 2 molexy niż kablem z wtyczką PCI-Express.

 

Pozdrawiam,

 

MarcinN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasne w orbie sprawdzalem wyniki

 

7800GS taktowania:

- miedzy 500 i 600 na rdzeniu

- miedzy 600 i 700 na pamiach

(a wiec nic specjalnie wyzylowanego)

 

procki to oczywiscie takie jak moj AMD64 3000+ podkrecone miedzy 2.2GHz i 2.3GHz

 

wyniki miedzy 8000 i 9000pkt (3dmark 05)

 

calkiem niezle.....moze jednak sie skusze na niego zamiast x1950PRO (zalezy jak z dostepnoscia tego ostatniego)

 

dla 3dm06 wyniki kolo 4000 i wiecej (mniej tez oczywiscie) - jestem pod wrazeniem jak na wydajnosc na takim procku.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hornblower:

 

Potwierdzam, że ten w Siriusie to 24 potokowiec (sam go tam kupowałem).

 

I rzeczywiście wymaga 2 molexów - gniazdo na karcie wygląda identycznie do gniazd zasilających na kartach PCI-Express, ale jest wykorzystanych tylko 5 z 6 pinów. Wolałem więc podłączyć przez doatarczoną przejściówkę na 2 molexy niż kablem z wtyczką PCI-Express.

 

Pozdrawiam,

 

MarcinN

 

 

 

Mozesz podac ile masz punktow w 3dmark 2005 i 2006 ? Na ile go podreciles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z problemem, który jeszcze mam( zamiana sterów na 91.xx nic nie dała, a na starsze nie chcę zmieniać ). Czy jest program do zmiany obrotów wiatraka do karty graf. abym mógł je zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RivaTuner

Zrobiłem. Dałem na obroty 30 dla 2D. Jak Komp się uruchamia to temp wzrasta do 40 C. i Wszystko znowu działa. Jak przechodzi w stan 3D to już chłodzi tam na normalnym poziomie. I Jak wychodzę z jakieś gry to przełącza się chyba w low 3D temp spada do 35, czekam kilka chwil aż się włączy 2D dla obrotów wiatraka. I znowu temp wzrasta do 40 C.

 

Cóż, pewnie coś z kartą, ale nie chce mi się czekać miesiąc na wymianę. Może wyślę za kilka miechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gware z nią bo takie użytkowanie jest napewno uciążliwe....

Jaki masz zasilacz??

Gwarancję mam jeszcze na 2 lata.

 

A zasilacz jakis trefny, musze zmienić na inny. Ale wcześniej nie miałem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, kto wykonal Vmoda dla rdzenia (ewentualnie pamieci) dla karty z chipem G70 :?: :?: :?:

Nie interesuja mnie zagraniczne fora, tylko tutejsi uzytkownicy

 

Ma sie ktos czym pochwalic :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem w końcu, po zmianie zasilacza na:

CHIEFTEC 450AA-101A 24/20pin

 

O/C

375-> 425 -> o 13 %

1200->1358 -> o 13 %

 

Jak miałem w 3dmark03 11800 to teraz mam 13144

 

Karta: POV AGP, chyba na 70

 

Procesor: AMD Athlon 64, 2152 MHz (10 x 215) Newcastle S754

Płyta główna: MSI K8N Neo (MS-7030)

pamięć 1,5 GB (2x215)

 

Podkręcałem w riva tunner \RivaTuner v2.0 Final Release

 

Jeszcze sprawdzę inne wartości.

post-124192-1172184515_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdzałem wartości jeszcze raz i mam:

 

O/C

375-> 475 o 26 %

1200->1400 o 17%

 

w 3Dmarku03 14079

 

Nazwa kodowa procesora graficznego G70GSAGP (AGP 8x 10DE / 00F5, Rev A2)

 

 

podkręcałem tylko w opcji performance 3D

 

pietach, może słabo dlatego iż mam procesor pod socket 754 a nie 939

post-124192-1172241175_thumb.jpg

Edytowane przez M@C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu pojawiły się karty 7900GS AGP i 7950GT AGP na G71 od Galaxy i XFX.

 

Jeżeli, ktos z kolegów znajdzie bios do takowych prośba o info. Szczególnie XFX 7900GS wygląda całkiem podobnie do naszych 7800GS na G71 ;)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam 7800gs marki Evga w linku znajduje się jej rysunek i pseudo parametry. Mam pytanie bo trochę się już naszukałem i nic nie znalazłem ,to może ktoś z was mi pomoże.W opisie karty pisze że taktowanie pamięci to 1300Mhz a program nTune i PowerStrip wskazuje że mam 650Mhz ,częstotliwość rdzenia się zgadza z opisem produktu czyli ma 430Mhz.

Mój Komp :

 

AMD Sempron +2300 -> 2600 (FSB Overcloking)

GA-7N400S-L Gybagyte K7 Triton

512MB PC3200 400Mhz CL 2,5 Patriot

Evga 7800GS CO Copper Version 256MB/256BIT

AGP Rate : 67Mhz

 

Porsiłbym życzliwych o wsparcie mnie bo jak się zdenerwuje to odniosę tą kartę spowrotem do sklepu albo zrobię co innego.

:mur:

Edytowane przez Malboras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...