Skocz do zawartości
papkorn

Car-audio & Mp3 Player ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemik a zarazem pytanko. Chce do radia samochodowego podpiąć mp3 playera (iPod Photo 60GB). Najlepiej by było jakieś radyjko z wejściem liniowym. Może ktoś zna takie? Najlepiej BLAUPUNKTA. Albo czy jest możliwość przerobienia wyjścia na zmieniarkę CD właśnie na takie wejście linowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie oriętuje się ktoś czy wejście na zmieniarke da rade przerobic :D ??, albo jakoś inaczej się podpiąć pod wzmacniacz w radiu, lub jakoś tak. Są radia ALPINE dedykowane do iPoda ale chyba szkoda kasy (ok 1500zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdz sie do jakiegos serwisu elektronicznego (naprawa itp). spytaj o cene takiej modyfikacji. jezeli goscie sie znaja to nie bedzie to dla nich problem. przylutowanie 3 kabelkow (wiedzac gdzie). za takie cos zaplacisz niewiele. kolezanka ma kasete adapter i discmana. gra to jako tako ale najlepszy sposob to jednak ingerencja w radio.

a moze radyjko z mptrojkami, ja mam od kilku dni pioneerka deh-2800mpb. bardzo super za nieduza kase (w porownaniu z innymi). ale iPoda do tego tez latwo nie podepniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa radia z wejsciem liniowym z przodu, ale niestety zazwyczaj sa to modele z troche wyzszej polki, kosztujace ok. 800zl.

Oraz radia na kasetę typu "Elta" z takowym wejściem. Chyba ostatnio widziałęm taki cud techniki w Tesco ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wpiąć się w okolice przedwzmacniacza...

Konkrety najszybciej znajdziesz na elektrodzie tu lub tu.

 

Mutos - mam podobne radio tej klasy, ma wejście liniowe - dzięki temu mogłem podpiąc komputerowe CD i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał żeby omijać kasety z kabelkiem :/

 

Mam transmitter FM i taką właśnie kasetę

Transmitter wypada blado przy kasecie- zaklócenia, slabsze pasmo przenoszenia, harczy jak sie na maxa weżmie i na baterie / ladowarke samochodową.

Wszystkie wady ktore wymienilem nie wystepuja w kasecie...

 

Co do szumienia kasety wyjąłem kółeczka i chodzi bezszelestnie- czego chcieć wiecej? Powiem szczerze, że kabel w samochodzie mi nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć. Masz kilka możliwości:

1.Kupić radio z line-in np Clarion 648;)

2. Są specjalne adaptery złącze zmieniarki - wej. jack (cena ok 200zł)

3. Poprzez wejście zmieniarki CD. Na niżej podenej stronce masz schematy złączy.

4. Poprzez ingerencje w radio - wlutowanie w okolicach przedwzmacniacza wejścia IN wymaga raczej pomocy w miare lotnego elektronika.

5. Ten transmiter radiowy, raczej nie polecam.

6. Kasetka - tak jak wyżej utrata jakości.

Odradzam Blaupunkta. Jak już to Alpina,Pionner,Clarion ewentualnie wyższa półka JVC'a. Jak nie masz w samochodzie wzmaka to Alpina najlepiej wypada.

 

Edit: tu w dziale KABLOMANIA opisane są wejścia dla zmieniarek w większości markowych odtwarzaczy. Każde złącze ma ma piny L-CH i R-CH odpowiednio lewy i prawy channel i tu musisz doprowadzić sygnał z MP3 Playera.

Masz w swoim MP3 wyjście liniowe, czy użyjesz sygnału z wyj. słuchawkowego? W tym drugim przypadku możesz mieć spore zniekształcenia i kiepską jakość.

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...