Skocz do zawartości
westsajd

Seti@home Na Boinc

Rekomendowane odpowiedzi

1. Co to jest SETI?

884368[/snapback]

a więc tak

75% czasu to procesor

5 % to reszta kompa (znaczy Ram, płyta główna i system)

20% to szczęście (można trafić na jednostkę trzyminutową a można na mamuta którego liczy pare dni :()

6. Jak przyspieczyć liczenie jednostek?

Przytocze tutaj sposób jednego z userów Tweaka.

w OPTIMIZED SETI CLIENTS - na tej stronie 1107467[/snapback]
Witam niechciałem tego wszystkiego jeszcze raz pisać więc zaporzyczyłem opis o konkurencji thx Dizzy

 

Wyjaśnienie opcji konfiguracyjnych w Boinc

1. Do work while computer is running on batteries?

(matters only for portable computers) yes no

Opcja to dotyczy głównie komputerów przenośnych. Określa czy komputer ma liczyć w momencie gdy działa na baterie.

2. Do work while computer is in use? yes no

Opcja określa czy liczenie ma się odbywać w momencie gdy komputer jest używany (tzn. gdy wykonujemy na nim jakąkolwiek inną czynność )

3. Leave applications in memory while preempted? (suspended applications will consume swap space if 'yes'). Ma ona znaczenie tylko jeśli się liczy więcej niż jeden projekt jednocześnie. Klient nie liczy obu projektów naraz tylko przełącza sie miedzy nimi. Jeśli w preferencjach zaznaczy się "no" to projekt którego aktualnie nie liczy klient będzie całkowicie wyłączany i usuwany z pamięci. Jeśli zaznaczy się "yes" to projekt który nie jest aktualnie liczony będzie cały czas przechowywany w pamięci.

4. Do work only between the hours of

(no restriction if equal) and

Opcja określa w jakich godzinach ma odbywać się liczenie. Możemy ustawić np. żeby komputer liczył tylko w nocy. Jeśli podamy dwie takie same wartości to liczenie będzie odbywać się bez przerwy.

5. Confirm before connecting to Internet?

(matters only if you use a modem) yes no

Opcja przydatna tylko jeśli korzystamy z modemu - określa czy przy łączeniu z internetem wymagane jest potwierdzenie przez użytkownika.

6. Disconnect when done?

(matters only if you use a modem) yes no

Również opcja głównie dla użytkowników modemów - określa czy po zakończeniu pobierania/wysyłania danych do serwera BOINC ma nastapić odłączenie od internetu.

7.Connect to network about every . Określa ona co ile dni klient ma się kontaktować z serwerem w celu pobierania próbek i jednocześnie na ile dni liczenia mają być pobrane próbki.

8. On multiprocessors, use at most processors

Opcja dla platform multiprocesorowych lub procesorów P4 z HT. Określa ile próbek ma być liczonych naraz na tych platformach.

9. Write to disk at most every seconds

Określa jak często przeliczone dane mają być zapisywane na dysku.

10. Limits on disk space used by Boinc

W zasadzie opcje przydatne tylko jeśli ktoś ma naprawdę mało miejsca na dysku. W praktyce można zostawić wartości domyślne.

Use no more than Gbytes

Określa ile max. gigabajtów przestrzeni dyskowej mogą zajmować pliki Boinc

Leave at least Gbytes free

Określa ile przestrzeni na dysku (wyrażonej w gigabajtach) musi pozostać wolne

Use no more than % of total space

Określa ile procent przestrzeni dysku mogą maksymalnie zajmować pliki Boinc

 

ZAKŁADANIE NOWEGO KONTA W BOINC

1. Wchodzimy tutaj:

http://setiweb.ssl.berkeley.edu/sah_participate.php wybieramy Create a new account

2. W kolejnym oknie

a) Wpisujemy Name czyli nazwa usera (zupełnie dowolna)

B) Podajemy Email (prawdziwy bo na ten adres dostaniemy hasło do konta)

c) Wybieramy Country czyli kraj

d) Można też podać kod pocztowy ale nie jest to konieczne

Potem naciskamy Create Account

3. W nowym oknie wpisujemy ID które otrzymalismy na swojego maila (przesłanie może trwać kilka minut) i naciskamy OK

4. W następnym oknie wybieramy opcję This is my first BOINC project

5. W kolejnym oknie dokonujemy konfiguracji klienta BOINC - jak to zrobić jest napisane powyżej - i naciskamy OK

6. W następnym oknie ściągamy klienta dla odpowiedniego systemu operacyjnego który posiadamy.

7. Po ściągnięciu klienta instalujemy go i uruchamiamy

8. Po uruchomieniu pokazuje się okienko w którym wpisujemy:

URL: http://setiathome.berkeley.edu

ID: to które otrzymaliśmy mailem

 

9.DOŁĄCZENIE DO TEAMU PurePC:

Po ściągnięciu boinca dołączamy to projektu SETI:

http://setiathome.berkeley.edu/

 

i podajemy maila: niemczuk[at]poczta[dot]onet[dot]pl (jeżeli chcemy liczyć na wspólnym końcie Niemca :P).

hasło: boinc_pure

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

Napisałem taki mini poradnik dla tych, którzy chcą liczyć a nie wiedzią od czego zacząć. Piszcie co dodać to tego FAQ'a.

 

Pod spodem FAQ optymalizacji BOINC i SETI Enchanced - by Saimek

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone tutaj optymalizacje są autorstwa Crunch3ra!


Zarzucam wam optymalizowane BOINC + seti pod SSE2/SSE3 ;)

WINDOWS

1. Instalujecie standardowe BOINC które pobieracie tutaj: KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ BOINC,

2. Wyłączacie BOINC'a bo po instalacji chyba sie wlacza,

tutaj po drodze będziecie musieli gdzieś chyba założyć Konto jeżeli jeszcze nie macie! :)

3. Następnie ściągacie optymalizowanego BOINC_5.5.0 z opcja return_results_immediately:

BOINC 5.0.5 MMX

BOINC 5.0.5 SSE

BOINC 5.0.5 SSE2 (serwer nr 2)

4. Rozpakowujecie to co jest w tym zipie do katalogu program files/boinc/ lub innego jeżeli zmieniliście,

5. włączacie BOINC. Robi on benchmarki bo zauważył zmianę wersji z 5.4.9 na 5.5.0,

6. Dajecie attach to projekt i wpisujecie tam swój email z rejestracji a jako PROJECT URL: http://setiathome.berkeley.edu,

7. ściąga wam próbkę i jakieś pliki ( :) ). Jak juz wszystko ściągnie wylaczacie BOINC file/exit czy tam plik/koniec w polskiej wersji,

8. Ściągacie optymalizowane SETI pod wasz sprzęt będzie to SSE2 lub SSE3 zależnie od tego czy wasz procek wspiera SSE3 czy nie. Jeżeli nie jesteście pewni to ściągnijcie wersje SSE2 bo wersja SSE3 (.zip dla windows) nie robi raczej zbyt dużej różnicy... Ale jeśli wiecie lepiej ze wspiera SSE3 to ssajcie :D wersji pod MMX/SSE niestety nie mam i chwilowo nie ma za bardzo skąd jej pobrać..

MMX

SSE

SETI - SSE2 (serwer nr 2)

SETI - SSE3 (serwer nr 2)

Za MMX i SSE dziękujemy kszonkowi i teamowi boinc@poland :P


9. Ściągacie tez plik app_info.zip bo to jest bardzo ważne!!! podkreślam na czerwono bo widze po 3 pobrania BOINC'a i seti a nikt nie ściąga app_info! bez tego nie będzie wam działać optymalizacja.

KLIKNIJ ABY POBRAĆ APP_INFO serwer nr 2

10. Rozpakowujecie plik z optymalizacja SETI i plik app_info.zip do katalogu program files/boinc/projects/setiathome.berkeley.edu/

11. to by było na tyle! ;) dołączacie sie do teamu i jazda! ;) liczcie i niech MOC będzie z Wami :D


LINUX

Tak samo jak na Windowsie pliki:

TUTAJ SCIAGNIESZ BOINC_5.5.0_SSE2.tar.gz

TUTAJ SCIAGNIESZ Enhanced_5.12_IPP_AR_FPOP_INFO_SSE2.tar.gz


JEST PROBLEM NA FEDORZE! - ale łatwo go rozwiązać... tworzymy symboliczne linki w katalogu /lib/ (oczywiście z poziomu roota)

ln -s libcrypto.so.0.9.7f libcrypto.so.0.9.7
ln -s libssl.so.0.9.7f libssl.so.0.9.7

i powinno wszystko dzialac ;)
FAQ by Saimek Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STATSY PURE.PC

 

POLSKA

ZESPOŁ

teamocuk.com

boincstats.com

UCZESTNICY

teamocuk.com

KOMPUTERY

teamocuk.com

 

WEWNĘTRZNE

UCZESTNICY

Seti@Netherlands

teamocuk.com

boincsynergy.com

boincstats.com

KOMPUTERY

teamocuk.com

 

 

#statsy i linki @Free' - post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem. na kompie z celkiem gdy ruszam mysza wstrzymuje aktywnosc - nieliczy wcale - jak przestaje ruszac to normalnie :mur: grzebalem w opcjach i dalej to samo - pomocy!!! - zal - wszedzie patrzalem tylko nie w jedna zakladke :/ tak to jest po kilku drinach i paru h na sloncu. dziwne ze udalo mi sie to uruchomic :P

 

ps. dzis mi pobralo 2 probki po 9h ehhh

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać, ludziska, szukać przed zadaniem pytania! "Pending" => próbka czeka jeszcze na przeliczenie przez minimum trzy z czterech osób, do których została wysłana. Gdy to nastąpi, zostana przyznane odpowiednie punkty.

 

Po kliknięciu w Work Unit ID możesz obejrzeć jej aktualny status.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ostatnio zdarza mi sie czesto ze nie mam próbek z seti. Chciałem w ten wolny czas obliczeniowy wrzucic rosette, zarejestrowałem sie itd.

 

Ale jak ustawic, aby rosetta dzialała tylko i jedynie wtedy kiedy nie mam próbek/mam jedną seti??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo od wczoraj, mogliby coś przynajmniej na stronie napisać bo się moc obliczeniowa marnuje ^^

 

EDIT

o właśnie pobrało 4 nowe próbki i gitara [;

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podpowie mi ktos jak zooptymalizowac boinca, dzialajacego w ubuntu 9.10? Próbowałem modow z http://lunatics.kwsn.net/, ale po optymalizacji astropulse, boinc nie pobral zadnej probki przez cały dzien :/

 

Czy to prawda ze samodzielna kompilacja klienta powinna zwiekszyc wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probki astropulse daja wiecej punktow, ale jest ich raczej malo, czasem po kilka dni nic nie dostawalem. Dorzuc sobie dodatkowo optymalizacje zwyklego seti, a na stronie w "Ustawienia SETI@home" zaznacz zeby liczyl tylko astropulse i dodatkowo zeby liczyl z innych aplikacji jesli zaznaczone sa niedostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna juz liczyc na kartach ATI na nieoficjalnych aplikacjach z lunatics-a. U mnie chula jak zloto :) na hd4890@1000/4700 probke liczy w 40min, a na e8500@4,25ghz z aplikacja sse4.1 1:30h :) pozdrawiam liczacych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...