Skocz do zawartości
Doombringer

C++ Problemik :)

Rekomendowane odpowiedzi

skoro nikt nie chciał pomóc na popzredni temat to sam jakoś go rozwiąże.

Teraz mam inne zmartwienie.

1) Chce zrobić funkcję, która rozcinałaby łańcuch znaków na tablice łańcuchów znaków po napotkaniu jakiegoś określonego znaku. Poczatek wyglądał tak:

char **str_explode(char *string, char znak){...

troche się napisałem, poza tym w domu neta brak a do roboty zapomniałęm wziąć kod i nie pamiętam teraz wsystkiego.

wszystko wydaje się ok aż do dwóch linijek na końcu:

char *(*res)= new char[ilosc_znakow_znak][200];for(int a=...)//nie będe pisał co tu jest dokladnie w pętli bo nie pamiętam{...res[a]=addline; //gdzie addline jest ciągiem znaków pomiędzy dwoma znakami "znak"return **res;}
i teraz tak:

pierwszy błąd dotyczy przypisania "Lvalue required"

drugi cepia sie o linie return: "cannot convert int to **char"

Co ja do cholery robie źle?

a po drugie czy jest możliwość zadeklarowania tablicy wielowymiarowej całkowicie dynamicznej tzn zamiast 200 żeby dało rade jakość wcisnąć zmienną?

 

pytania może banalne ale ja sie nadal ucze :)

a byłoby mi to potrzebne

 

2) A pisze to gdyż wspaniały builder, gdy używa się funkcji buildera zapisu i odczytu pliku to po wstawieniu znaku nowej linii "\n" lub zmiennej char znak=13;

zamiast zmieniać wiersz to wpisuje znaczek entera. i pole memo w builderze tez go tak czyta.

Jak u licha zrobić zeby zmieniał tę cholerną linię albo chociaż żeby zmieniał są przy wyświetlaniu w polu memo?

 

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

 

Cały kod jeśli ktoś chce moge zamieścić ale dopiero w w piątek bo teraz będe miał wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o znak końca linii dla komponentu, spróbuj \r\n powinno działać o ile dobrze pamiętam.

 

Jeśli to zadziała tak jak trzeba to nie będe się musiał piep... z tą funkcją choć w sumie na przyszłość może się przydać wiec Za rade na temat końca wiersza wielkie dzięki i mam nadzieje że w reszcie też ktoś pomoże :)

 

dzięki i tak za rade nawet jak nie zadziała :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...