Skocz do zawartości
wiewi

Abit Nf7-s Rev 2.0 + Athlon Xp 2500@3200+ - Tanie I Wydajne Chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Korzystając z chwili wolnego czasu wziąłem sie za wyciszenie i schłodzenie mojego kompa. Mam zamiar zmienić cooler na procku tak żeby w koncu móc przestawić Athlonka na 3200+ (wczesniej byl jakos problem z kasa na chlodzenie :rolleyes: ) i wyciszyc wyjący wiatrak na NB.

 

Myślałem o kupnie jakiegoś Freezone'a na procka np. Cu 80 albo Cu 100 ale nie wiem czy ten drugi bedzie pasował do mojego Abita. Jakie polecacie jeszcze inne, ciche i tanie wiatraki na Socket A?

 

Na NB mam zamiar kupic niebieskiego Zalmana bo slyszalem ze sprawuje sie w tej roli znakomicie.

Zostaje tylko pytanie - Jaka kupić paste? Chodzi mi o cos co bedzie świetnie przewodzic ciepło za rozsądną cenę.

 

Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pastę to pewnie Arctic Ceramique lub Arctic Silver 5 może być również OCZ ULTRA 5+ :wink: Co do NB to możesz się zastanowić także na nowymi produktami Pentagrama Pentagram NP-40 CU lub Pentagram NP-40 Al => A co do chłodzenia procka napisz ile kasy masz na nowe chłodzonko, bo tak bez to nie wiadomo, co Ci zaproponować. :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez Wiśnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SonicTower + Fander 120mm lub TT Big Typhoon. Jak nie masz miejsca na te, to w rachube wchodzi Silent Tower lub jego droższy odpowiednik cały z miedzi. Wydajność / cisza.

Ja na słabszym od tamtych SilentBoost mam w stresie 51C przy 11x200 1,65V. Więcej nie wykręce bo robi się piekarnik. Barton nie mobile, + 2x 120m w budzie puszczone 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na TT Volcano 12 eXtreme na najnizszych obrotach i temp. w idle mam kolo 50 *C. Nie wiem przez ale to chyba przez paste bo byly dni kiedy temp w idle mialem 47 *C.

Zakupile ostatnio TT Tower 112 i czekam na gotowke by zakupic jakis cooler 92mm.

W sumie polecam oba coolerki - czysta miedz. ;) Choc Volcano przy obrotach powyzej 2500-2700 zaczyna byc slyszalny a przy max. chodzi jak odkurzacz.

Mozesz rowniez zakupic TT Pipe 101 rev.2 - ma technologie Heat Pipe i pasuje na wiele prckow (przypomina nieco Volcano). Do tego jakis coolerek 92mm i spoX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam: Thermaltake Combo Cool Pipe 101 i jestem zadowolony wziąłem go właśnie, dlatego, że kolega miał Volcano 12, ale Thermaltake Combo Cool Pipe 101 przyszłościowy jest pasuje na każda obecna płytę. Mam na nim wentyl: Thermaltake Street Fighter 80x80x32 i to u mnie go, troche osłabia teraz bym wziął pewnie Fandera albo Noise Blocker'a zresztą jest tutaj topik o 92mm zawsze są wydajniejsze, ale cóż człowiek uczy się na błędach :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz pojsc w strone Pentagrama!

Aktualnie po wejsciu nowych modeli, Qvc-100 Cu Qvc-120 Cu stanialy.

W twoim przypadku jesli masz bude Midi to max jaki moze wstawic to 100. Przy 120 nalezy wyjac zasilacz na zewnatrz :]

 

Natomist jesli chodzi o montaz niebieskiego zalmana na tej plycie przy pentagramach to wyglada to tak, ze: przy 120 Zalman musi przejsc powazna anputacje duzej ilosci nozek :D. Analogidznie przy Pentagramie 100 bez amputacji sie nie obejdzie ale bedziesz musial uciac ich mniej. Nie wiem jak duzy wplyw i czy wogole ma taka amputacja na pogorszenie jego osiagow. Nie odnotowoalem znacznych spadkow temp na NB ale takze nie wzrosly co mi odpowiada. W idle wynosza ok 24'C w stresie nie przekraczaja 30'C

 

Jesli chodzi o temperatury: Podaje z pentagrama 120 Cu odczyt z ABIT EQ i Everesta Idle 37.5'C Stres 52'C obr 1500 Idle 35'C Stres 47'C przy 2000 obr Pasta Ceramiq

 

W budzie nie mam zadnych wiatrakow wpychajcych powietrze badz tez wyciagajace poniewaz jest ciagle otwarta ze wzgledu na wyciagniety zasilacz,ktory stoi obok. Przy aktualnych niskich temperaturach za oknem, otwarcie okna pwoduje spadek tem na NB do 16'C i 29'C na procku przy 2000 Obr. Mozna wnioskowac ,ze odpowiednia ilosc wiatrakow w srodku i odpowiednie ich rozmieszczenie mogly by mi obnizyc tem na codzien.... Moze kiedys :] Wplyw moze tez miec inna pasta wlasnie skonczyla mi sie Ceramiq i nastepnym razem bede bral OCZ moze cos obnizy :]

 

Od takie ciekawostki :D

Edytowane przez erOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wymiary,bedzie chyba problem, od srodka obecnego wiatraka (boxowy) do krawedzi zasilacza jest jakies 5 cm :( wiec lipa. QC-80 ma 101 x 101 x 67 mm, a QVC-100 114x114x66 mm, wiec raczej nie wejdzie.

 

Rozważam zakup nowej budy (obecna ma jakies 40cm wysokosci), bo jest chyba troche za niska.

Chyba że polecilibyscie mi inne coolery ktore wejda na moja plyte i beda pasowac do obecnej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne zmartwienie. Od dluzszego czasu mysle nad zmiana mojego chlodzenia TT Silent Bost na Abit Nf7-s Rev 2.0 + Athlon Xp 2500@3200+. W idlu temp. ~50*C a jak odpale powiedzmy WoW'a i pogram troche to czesto sie zdarza, ze komp sie resetuje (wszystko jest ok kiedy buda jest otwarta, kiedy mam zamknieta to wlasnie jest taka zwala). Mam wiatraczki z przodu i z tylu budy, przeplyw powietrza jakis tam jest. Na mobo ok 40*C (nie mam zamontowanego Zalmanka w wersji niebieskiej). Moj Chieftec 420 prawie wchodzi na cooler (mam midi tower) wiec cos wielkiego nie wchodzi w gre... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam na Abicie Gigabyte 3D Cooler-Ultra GT(http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11882) do chłodzenia AMD Barton 2500+ Mobile. Jest cichy do 3000 obr/min a później chodzi jak suszraka ale bardzo dobrze chłodzi mojego Bartona. W stresie na 2400 MHz przy napięciu 1,65V mam maksymalnie 47 stopni a w lecie dochodzi do 49-50. Czyli nie jest tak żle. Mam zwykłą bude i bez problemów mieści się w niej. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam qvc-100 cu+ i w mojej starej obudowie wchodził idealnie na styk opierając się zasilacza (nic nie odginało ale dotykały się) więc radze dogadać się w sklepie że jak nie zmieści się to żeby można było oddać...bo wchodzi nie wiem jak z innymi obudowami. Tamta była zwykła najzwyklejsza sprzed kilku lat ;)

 

Teraz mam szefa matrixa ( MX :D ) i jeszcze mam sporo luzu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...