Skocz do zawartości
cinek204

Bartron 3200 + Jaki Wiatrak Psl

Rekomendowane odpowiedzi

wiatm mam procka bartrona 3200 + i mam roblem. podczas pracy temp. dochodzi do 45 -50 a podczas gier 62 stopnie. i mam pytanie jaki wiatrak z radiatorem polecacie ??? chciałbym by byłby wydajny i cichy cena do 100 zł .(wiatrak przyszłościowy do nowszych procków ) prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mysle ze powinno podolac! Ale potrzebne sa do tego dobre wiatraki np Fandery z racji ze mozna zamontowac tam 2 to cena przekroczy grubo ponad 100 zl!

 

Druga sprawa to montaz tych witrakow... Jesli beda 2 to moga sie znowu nie zmiescic pod zasilaczem. Jesli bedzie jedene to nie wiem czy ta wersja aluminiowa bedzie az tak wydajna. 112 cala z Cu pewnie wypadla by wtedy lepiej!

Edytowane przez erOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moga byc... ale ja nie jestem w stanie odpowiedziec jaka takie wiatraki zapewnia temperature i czy beda ciche...

Napewno osiagane temperatury nie beda tak wysokie jak masz obecnie ,ale o ile nie wiem!

Edytowane przez erOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu z swoim problemem :(

 

Otoz... sprzet mam taki jak w opisie (aktualnie procek nie jest w ogole krecony i ciagle dziala na nominalnych ustawieniach a nawet nizej). Podczas pracy w windzie przy nominalnym taktowaniu proca odpalam sobie Aide32 i pokazuje ze mam 51-54 stopnie na procku. Raz zrobilem eksperyment i wychodzac z gry szybko odpalilem aide, ta juz pokazywala 59 stopni ! Chlodzenie jakim dysponuje: Pentagram Cu-80 oraz zwykła pasta termoprzewodząca.

Nie mam żadnych dodatkowych wentyli ale, obudowa jest ciagle cala otwarta także powietrze ma jakas tam cyrkulacje :|

I jeszce cos... obnizylem taktowania procka do 1700Mhz tak wiec 300Mhz mniej niz nominalne a temperatura zmalala jedynie do 49 stopni. Czasami robie też taka 'operacje', że zamykam winde szybko reset kompa, wchodzde do biosu i sprawdzam temprerature. Srednio jest o 2 stopnie nizsza niz pokazuje to Aida32 (ale to zrozumiale-przeciez zawsze w BIOS'ie jest dokladniejszy pomiar).

Co radzicie w takim przypadku? Wiem tyle, że chlodzenia nie bede zmienial bo to jedno z lepszych :)

 

Dla glebszej informacji dodam że plyta glowna ma zawsze okolo 28 stopni i jest na tej samej paście.

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moga byc... ale ja nie jestem w stanie odpowiedziec jaka takie wiatraki zapewnia temperature i czy beda ciche...

Napewno osiagane temperatury nie beda tak wysokie jak masz obecnie ,ale o ile nie wiem!

A, więc:

 

1/ Zamknij budę!

2/ Zrób odpowiednią cyrkulację w niej (np. wentylator wyciągający ciepłe powietrze z tyłu)

3/ Spróbuj sprawdzić, czy Twój radiator dobrze przylega do rdzenia (czy nie jest krzywo)

4/ podkręć trochę obroty wentylatora!

 

Aha! A, co do kolegi z Bartonem 3200+, to polecam próbę obniżenia napięcia (o ile to możliwe) oraz PENTAGRAMA 100 CU! Wentylator na pełnych obrotach nie powinien bardzo hałasować a gwarantuję, że przy odpowiedniej cyrkulacji powietrza w obudowie nie przekroczysz 50-55*C!

Żeby nie być gołosłownym ja mam na AlCu max 52*C!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to cos jest nie tak. Prawie 60 stopni to duzo zaduzo. Sprawdz cyz przylega dobrze radiator do cpu. Ja na twoim miejscu bym zdja radiator oczyswcil procka i nowa paste. Mialem taki przypadek ze temp byla non stop wokolicach 60 stopni. Przyczyna byl leciutko ukruszony rdzen z boku. Koles zle zalozyl mi w servisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...