Skocz do zawartości
mCzZ

Debug

Rekomendowane odpowiedzi

siema :) mam "maly" problem. musze zrobic na zaliczenie programy ;] w asemblerze :P czy jakos tak i nie mam zielonego pojecia jak... jesli komus by sie nudzilo.... :) dzieki za pomoc. a ja spadam uczyc sie na 5 kolosow :D

 

 

a) napisz program ktory pobiera dowolny znak z klawiatury,a nastepnie wysiwtala go na ekranie

 

B) napisz prog. ktory zlicza w CX ilosc znakow w tablicy (lub w obszzarze pameci np od 0040H) do momentu az zosatnie wykryty znak "CR"(karetki)

Naryujs schemat blokowy

 

c)PRog . ktory pobiera dwie liczbuy dostanie ,odejmuje je od siebie (przy wykorzystniu U2) a wynik mnozy przez 16.niewolna uzywac rozkazu odejmowania. narysuj schemat blokowy

Edytowane przez mCzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Ja moge zrobić coś takiego w Cpp ;p Niestety o Assemblerze narazie nie wiem nic oprócz jego nazwy.

Cóż, myślałem, że na studiach są wykłady... Pozdrawiam, i życzę miłej nauki programowania.

sa wyklady :) ale praca nie pozwala zeby na nich byc :) zreszta Ci co chodzą nic nie wiedzą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba sobie kupic ksiazke o assemblerze i przed snem poczytac.

 

edit: Tylko patrz czy kupujesz pod dobra architekture. Pc to bedzie 8086

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast kupować książki poszukał w sieci kursów. Jest ich trochę, nawet po polsku.

Poza tym, jeśli bronisz się rękami i nogami przed nauką assemblera, to może wybrałeś zły kierunek? Przenieś się na coś innego.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast kupować książki poszukał w sieci kursów. Jest ich trochę, nawet po polsku.

Poza tym, jeśli bronisz się rękami i nogami przed nauką assemblera, to może wybrałeś zły kierunek? Przenieś się na coś innego.

 

To jak już pisze że są na sieci jakieś dobre kursy do assemblera to zapodaj może jakimś linkiem bo ja do tej pory znajdowałem g... albo jeden który jest tak napisany, że po pierwszej stronie mam dość

 

Jeszcze poszukam ale będe wdzieczny za odrobine pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już pisze że są na sieci jakieś dobre kursy do assemblera to zapodaj może jakimś linkiem bo ja do tej pory znajdowałem g... albo jeden który jest tak napisany, że po pierwszej stronie mam dość

 

Jeszcze poszukam ale będe wdzieczny za odrobine pomocy :)

A masz jakiegoś kumpla który kupuje Komputer Świat Ekspert? tam przez 4 numery od paźdźiernika do stycznia był kurs asemblera. Nie zagłębiałem się w niego zbytnio ale jak przeglądałem to może być przydatny do nauki (ale jako suplement, a nie samodzielny porządny kurs!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiegoś kumpla który kupuje Komputer Świat Ekspert? tam przez 4 numery od paźdźiernika do stycznia był kurs asemblera. Nie zagłębiałem się w niego zbytnio ale jak przeglądałem to może być przydatny do nauki (ale jako suplement, a nie samodzielny porządny kurs!)

 

I tu może być problem. Nie mam za bardzo czasu na spotkania. Praca mi nie pozwala. Poza tym z tego co pamiętam to tylko ci, któryxh w szkole nie lubiłem kupowali zamias piwa czasopisma komputerowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu za siedmioma górami itp na jakiejś laborce prosty programik podobny do tego co potrzebujesz w asmie napisałem, więc może się przyda - kod pod źródłowy (z komentarzami) dla TASMa + exe po kompilacji wrzuciłem tutaj. Do pomocy przy nauce asemblera polecam znaną i lubianą "Anatomię PC" Piotra Metzgera - lista funkcji w przerwaniach BIOS czy DOS się czasem przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesz te programy się pisze w 5 minut... to jest raptem pare linijek kodu... niestety skończyłęm boje z asmem 3 lata temu i nie chce mi się przypominać żeby wyręczyć lenia :lol: który obijał się całe 5 miesięcy :)

 

i jak Ty mylisz asma z debugiem, to myślę że nei zaliczysz tej laborki :D

 

ps. poszukaj strony binboy'a...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...