Skocz do zawartości
LCC

Test Drive Unlimited

Rekomendowane odpowiedzi

da rade pograc na celku 2,6 768 mb ramu i radku 9550??. Gral ktos na podobnym "sprzecie" ??

Było już parę razy pisane w tym temacie... Wysil się i zobacz 2-3 strony do tyłu :mur:

 

Ponoć na 9500 gra chodzi płynnie :rolleyes:

 

@Fr1zz a co tam mieli poprawiać? Wiem, że w Mustangu tym po tuningu z rurami w środku nie było w ogóle nic widać na kierownicy bo miał kierownicę cyfrową gdzie powinno być wszystko wyświetlane obroty, prędkość itd ktoś może to sprawdzić?

Nie poprawili wyświetlanie na cyfrowych licznikach... To mnie tutaj najbardziej boli... Np jedziesz takim F1 GTR i na liczniku nic się nie wyświetla :mur: :lol:

 

@ludwiczek: spójrz jeszcze raz na moj nick :), a co do audi to byl taki myk, ze jechalo sie powiedzmy 120 a predkosciomierz pokazywal duzo wiecej, np. 150. Tak jakby był przestawiony o iles tam km/h w przod. Takie cos zauwazylem w a6 i s4

Tego też nie poprawili :mur: Jadę sobie Sallenem 250Km/h, a na liczniku wskazówka już jest przy 380... Przy większej prędkości robi pełny obrót i dochodzi do tego, że przy jeździe ponad 360Km/h na liczniku widzimy 10-20Km/h :mur: Dzieje się tak tylko wtedy kiedy gramy z widoku zza kierownicy.

Tutaj widać to wyraźnie (prędkościomierz 1 od lewej ;])

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen z wczoraj, pozniej udalo mi sie osiagnac predkosc 10 km/h z gorki, ale mialem juz frapsa off i nie zapisalo screena

 

Dołączona grafika

 

gdzie moge stuningowac takie furki jak lambo czy ferrari?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche rozne fora , miedzy innymi atari ... i wychodzi na to ze zadne bugi nie zostaly poprawione ... :|

moze ta beta miala za zadanie przetestowanie serwerow , a sama gre atari uznalo za gotowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche rozne fora , miedzy innymi atari ... i wychodzi na to ze zadne bugi nie zostaly poprawione ... :|

moze ta beta miala za zadanie przetestowanie serwerow , a sama gre atari uznalo za gotowa ?

No to czekamy na pierwszego Service Pack'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zrobienie defragmentacji tylko o to, żebyś grał w TDU a w tym samym czasie w tle robi się defragmentacja. Wtedy gra chodzi szybciej, przynajmniej ja tak miałem około 8 FPS więcej. Wiem... wiem powinno to obciążać kompa ale w jakiś magiczny sposób, jest wprost przeciwnie, przyspiesza grę.

Jakiego używałeś do tego programu. Szukałem na necie ale nie było nic dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego dźwięk słychać u mnie tylko na lewym kanale ? Na prawym coś tam jest ale to minimalnie. :|

Żeby było śmieszniej, mam to samo. Może jakiś patch to poprawi :|

 

A ma ktoś przycinki? Ja niestety mam :(

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Nie chodzi o zrobienie defragmentacji tylko o to, żebyś grał w TDU a w tym samym czasie w tle robi się defragmentacja. Wtedy gra chodzi szybciej, przynajmniej ja tak miałem około 8 FPS więcej. Wiem... wiem powinno to obciążać kompa ale w jakiś magiczny sposób, jest wprost przeciwnie, przyspiesza grę.

Stestowałem tego INI i rzeczywiście szybciej chodzi. Ten Mod zmniejsza ilość zieleni (trawy, krzewów...) przy drodze dzięki czemu mniej obciąża grafę :) Jak jechałem naszą prostą drogą na północy wyspy to przy tym Modzie wygląda to tak jakbym zapierniczał jakąś pustynią, tak jest ogołocona z zieleni :)

Jak widać to co napisałem działa ale niektórym to i tak nie przeszkadzało by nie sprawdzić tylko od razu nazwać mnie idiotą :?

 

No to wyszło na to, że nagrali Bete na DVD... nic tylko czekać na patche.

 

Tutaj macie jeszcze INI do ściągnięcia z rapida.

 

Dla komputerów z czymś pokroju 6800

http://rapidshare.com/files/19317289/FX.ZIP

 

I dla tych jeszcze słabszych

http://rapidshare.com/files/19317170/FX2.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja - ktoś chce zrobić FAQ do tej gry? :rolleyes: Pojawia się coraz więcej tych samych pytań, przez co stron w temacie znacznie przybywa i robi się jeszcze większy bałagan. Jacyś chętni są? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Żeby było śmieszniej, mam to samo. Może jakiś patch to poprawi :|

 

A ma ktoś przycinki? Ja niestety mam :(

Żeby było jeszcze śmieszniej to powiem Ci, że też mam przycinki czasami :|

 

A żeby było już super śmiesznie to powiem, że w becie nie mialem problemu z dźwiękiem :|

 

A już żeby bylo super mega smiesznie to powiem, że na dźwiekowce za 30 zł było chyba ok a na ac97 jest lipa. Może format pomoże ? Zamierzam zrobic formacik w najblizszym czasie ale coz. Oprócz tego ze dziwk tylko na jeden kanal (prawie) to jeszcze mam jakies pomieszane dźwieki innych samochodów. Jak jedzie van obok mnie to mam wrazenie ze to Sauber albo ścigacz jakis :| :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to mialem zaproponowac... komus :)

 

http://db.gamefaqs.com/console/xbox360/fil...ited_dealer.png - "mapka" z legenda gdzie co znalezc (dilerzy, tunerzy) jesli ktos ma mapke z gry nie z painta z taka legenda to bylo by jeszcze lepiej, ale lepsze to niz nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie czy ja robie cos zle czy ta gra jest naprawde tak skopana.Wiem ze moj komp to zaden "madafaka",ale przy 1024x768 i wszystko na minimum mam takie zacinki ze glowa mala.Zdefragmentowalem dyski i bylo ciutke lepij ,ale nadal lipa.

Edytowane przez tomek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego ze dziwk tylko na jeden kanal (prawie) to jeszcze mam jakies pomieszane dźwieki innych samochodów. Jak jedzie van obok mnie to mam wrazenie ze to Sauber albo ścigacz jakis :| :/

Tez tak mialem, ale to nie wina pomieszanych dzwiekow, tylko tak juz jest. Jakby nie mogli dac normalnych dzwiekow 'zwyklych' samochodow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie czy ja robie cos zle czy ta gra jest naprawde tak skopana.Wiem ze moj komp to zaden "madafaka",ale przy 1024x768 i wszystko na minimum mam takie zacinki ze glowa mala.Zdefragmentowalem dyski i bylo ciutke lepij ,ale nadal lipa.

alt+tab az bedzie chodzic dobrze, tez czasami mi sie tak robi + wyglad gry jak by karta sypala artefaktami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alt+tab az bedzie chodzic dobrze, tez czasami mi sie tak robi + wyglad gry jak by karta sypala artefaktami

Faktycznie po zminimalizowaniu i powrocie artefakty znikaja.gra ogolnie jak sie nic niedzieje chodzi "plynnie"(lekkie przycinki na AA4x),ale jesli kots mi pomacha dlugimi swiatlami ,albo przejedzie obok mnie motor to masakra.Na jakas sekunde lub 2wie wszystko staje w miejscu.

Jakim programem moge zmierzyc FPSy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co tu piszecie i wychodzi na to, że posiadacze płyt z ALC mają problemy z dźwiękiem (sprawdzaliście najnowsze stery ?)

 

I dużo ludzi posiadających memki taktowane w okolicach 400Mhz na przycięcia. Trzeba będzie chyba zrobić test 3-3-3-8 400Mhz vs 2-2-2-5 500Mhz i zobaczymy czy dalej będzie przycinać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje testy mierzone frapsem

 

Sempron 2340 MHz - 6600GT -1024x768 High bez AA

widok z tyłu 22 fps , widok same zegary 30 fps

 

Core 2 Duo 6300 - 7600GT - 1024x768 High bez AA zestaw nie podkrecony

widok z tyłu 40 fps , widok same zegary 50 fps , po dodaniu AAx4 ciągle 30 fps

 

Defragmentację robiłem programem PerfectDisk 8.0 (przycinki zniknęły)

chociaż najlepszy defragmentator to ten z Nortona Utilities Speed Disk, który defragmentuje pliki i układa według folderów

 

Lekkie dogrywanie (ułamek sekundy) występuje tylko wtedy gdy pojawia się nowy pojazd który chce się z nami ścigać - np motor - przecież jakoś to musi sie dograć bo wszystkich tych fur komputerowego przeciwnika gra nie będzie trzymać w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

A moze ktos mi powiedziec, czy problem z wychyleniem kierownicy zostal poprawiony?

 

Tzn. Gdy skrecalem kierownice (Logitech :)), w grze bylo max wychylenie, a na kierownicy zostawal mi jeszcze dosc spory luzu :/

Da się to ustawić w opcjach. Nazywa się to linearity i o ile się nie mylę jest do tego pasek jak pojedziesz na najmniej to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na patcha.Wystarczy ze usunie sie te badziewne liscie i latajace smieci i gierka bedzie smigala bez przycinek.

 

PS:teraz sobie pluje w brode ze kupilem nowa grafe i zasilke.Moglem dolozyc troche kasy i kupic x-kloca.Zero przycinek i zero stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze na becie pomykam :) Skoro mówicie, że full to taki jak beta to nie wiem czy w ogóle mam sobie głowę zawracać jego instalacją ;) Mam te INI od Ludwiczka (thanx) i wszystko jak dla mnie chodzi spoko - 1024x bez HDR, bez AA i Medium ;)

 

Aha trochę ostatnio jeżdzę na bikach i nagrałem mały filmik "Moje świece przy 280 km/h w TDU" :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=4WBG2rin2Jw

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej u mnie przy 1024x768 AAx4 i detale na medium nie przekracza 22FPS :mur: Masakra.

Masz coś skopane... Niemożliwe, zeby na 7600GT tak źle działało ;] Zobacz parę postów wyżej jak mi działa na 76GS :]

 

Ja czekam na patcha.Wystarczy ze usunie sie te badziewne liscie i latajace smieci i gierka bedzie smigala bez przycinek.

 

PS:teraz sobie pluje w brode ze kupilem nowa grafe i zasilke.Moglem dolozyc troche kasy i kupic x-kloca.Zero przycinek i zero stresu.

Czytanie ze zrozumieniem się wyłączyło ? Ludwiczek tutaj od paru stron podaje ini, które przyśpiesza działanie gry poprzez wywalenie większości zieleni itd...

 

A ja jeszcze na becie pomykam :) Skoro mówicie, że full to taki jak beta to nie wiem czy w ogóle mam sobie głowę zawracać jego instalacją ;) Mam te INI od Ludwiczka (thanx) i wszystko jak dla mnie chodzi spoko - 1024x bez HDR, bez AA i Medium ;)

 

Aha trochę ostatnio jeżdzę na bikach i nagrałem mały filmik "Moje świece przy 280 km/h w TDU" :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=4WBG2rin2Jw

Czym ty ten filmik nagrywałeś, że słychać uderzenia w klawisze ? :unsure: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem na lapie z podpisu. Gra chodzi lipnie (pewnie dla wielu by to było płynnie np Ci co posiadają 9550 :P). Oczywiście nie spodziewałem się po tym sprzęcie niesamowitej mocy także bez aluzji :> Poprostu stwierdzam fakt. Jazda na kierze to pomyłka. FF totalnie z (_)(_), fizyka też:). Nie chce wszczynać kłotni, więc nie pieńcie się. Wiem, że to nie jest symulator tylko arcade z dobrą fizyką jak na arcade. Mi to niestety nie wystarcza i pewnie wielu osobom które miały styczność z simracingiem. Duży + to mase fajnych fur. Uninstall.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to ustawić w opcjach. Nazywa się to linearity i o ile się nie mylę jest do tego pasek jak pojedziesz na najmniej to powinno być ok.

Dla posiadaczy kontrolerów Logitecha pomaga zmniejszenie wartości "range" w profilerze do takiej, w której skręcanie będzie "na styk". Nie wiem tylko czy nie jest tez tak w przypadku gazu i hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

@Ojejku no niestety do tej gry trzeba mieć mocny sprzęt i nie mówię tego by komuś dogryźć ale jazda przy 300Km\h przy 15FPSach to żadna przyjemność. Fakt gra chodzi źle i to nawet bardzo praktycznie to widać brak jakiejkolwiek optymalizacji. Ale za to jak się już ma mocny sprzęt to radość z jazdy jest o wiele większa nic nie tnie, nie trzeba się modlić wyprzedzając żebyśmy nagle nie znaleźli się na jakimś drzewie. Grafika też jest ładna i można podziwiać samochód od zewnątrz i od wewnątrz... zwłaszcza te starsze samochody mmm dla fanów motoryzacji coś pięknego. Osobiście też wole simy i gdyby byłą tu fizyka jak w GTL to bym się nie obraził ale pewnie 90% graczy by przez to na starcie odpadło. FF też mi się nie podoba mam wrażenie, że jest o wiele gorszy od tego w NFS Porsche :-| Największym plusem jest jak dla mnie multiplayer którego pewnie nie sprawdziłeś :razz: Szkoda, że bugi i lipna optymalizacja bardzo psują zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...