Skocz do zawartości
LCC

Test Drive Unlimited

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Taa... xbox360 to wlasciwie pc [; ;]

 

Co do samej gry - mi sie podoba. Przyjemnie sie prowadzi te samochody, nie trzeba z szafy wyciagac kierownicy i scigac sie na serio w jakis ligach :lol: - siadasz, odmozdzasz sie i relaksujesz. O to chodzi [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh zacząłem grać :] lecz nie po mulit bo zwykle mam jakieś p2p włączone (brat coś ściąga - co? mnie to lotto :] ) i powiem że więcej mi nie potrzeba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z ojejku.

Sprawa z grą trochę się skomplikowała, ponieważ teraz to już w ogóle mi nie działa HDR ani nawet samo AA (gdy wymuszam w sterownikach też nie działa).. Kiedy włączam grę, sypią się arty albo wychodzi do Windowsa. Nie wiem co jest grane. Grając w 1280/1024 detale HIGH + wymuszone Anizo x16 gra sie rewelacyjnie, a obraz jest super płynny.

 

 

BTW. Szkoda że nie ma:

a)tankowania własnego pojazdu

b)uszkodzeń własnego pojazdu

c)zmiany pogody (a co za tym idzie - włącznika wycieraczek) :-P

 

Tak sobie jeszcze myślę czy auto, które ma przejechane więcej będzie tańsze od tego samego modelu, które ma przejechane mniej ale to chyba moje "widzimisię" :P

Edytowane przez Dymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak tu gadamy o wydajnosci na poszczegolnych konfiguracjach sprzetowych ... a nikt nie mowi o sterownikach ... moze sa jakies sterowniki do ati/nvidii na ktorych TDU chodzi lepiej/gorzej ??

prosze o wasze spostrzezenia na ten temat ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak tu gadamy o wydajnosci na poszczegolnych konfiguracjach sprzetowych ... a nikt nie mowi o sterownikach ... moze sa jakies sterowniki do ati/nvidii na ktorych TDU chodzi lepiej/gorzej ??

prosze o wasze spostrzezenia na ten temat ..

to dobre jest.Na jakich sterach jedziecie?Ja mam najnowsze oryginalne stery ze stronki Nvidia i wydaje mi sie ze jakies lewe sa.

 

Takie lamerskie pytanko:Sa wogole jakies nie oryginalne stery do Geforcow?

Edytowane przez tomek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to ustawić w opcjach. Nazywa się to linearity i o ile się nie mylę jest do tego pasek jak pojedziesz na najmniej to powinno być ok.

Nie. Gralem w bete i nigdy nie dalo sie tego dobrze ustawic.

Zawsze bylo jakies ale... Dlatego pytam, czy w pelnej wersji poprawili cos w tym kierunku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moje pierwsze wrażenia z gry :-P

Grafika całkiem całkiem, choć jak na wymagania to IMO lekkie nieporozumienie.

Na sprzęcie z siga gram w 1024x768, AAx4, Detale:High, HDR:off i chodzi bardzo dobrze. Frapsem nie mierzyłem ale jest płynnie, jednocześnie naprawdę nie wiem jak komuś ta gra może PŁYNNIE chodzić na radkach 9550-9600 :blink:

Model jazdy - hmmm myślę że nie jest źle, kwestia przyzwyczajenia, choć już przez pare minut gry zauważyłem pare dziwnych zachowań: samochód na trawie ma 0 przyczepności, zaciągnięcie ręcznego nawet przy niskiej prędkości wprowadza nas w nienaturalnie długi poślizg. Pozatym nie wiem jak wy - ale jak ja jade w realu samochodem to opony nie piszczą mi za każdym razem gdy wciskam pedał hamulca :blink: w TDU natomiast takie zjawisko zaobserwowałem.

Gram na klawie, i jakoś tak dziwnie się z tym czuje ;) Jutro może spróbuje na padzie, może na analogach będzie lepiej.

Na plus na pewno można zaliczyć wielkość wyspy - naprawdę robi wrażenie :) Muszę chyba także powalczyć z adminem żeby móc pograć online skoro tak to wszyscy zachwalają ;)

Póki co starczy tego lania wody, wracam do gry, może jutro coś naskrobie ;)

 

Szerokiej drogi B-)

 

ps.

co do sterów to mam 93.71 bodajże z innymi nie testowałem

 

edit:

literoofka ;)

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos z was moze BETA stery od Nvidia 93.81?

A ja na nich śmigam od 3 tygodni chyba ;] Z tym, że mam zmodowane. 93.81 Xtreme-G i TDU śmiga pięknie, bez przycinek itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xtreme-G 97.92 i gra chodzi naprawdę świetnie, nie licząc mankamentu, którymi są arty przy AA oraz HDR... Te sterowniki automatycznie wykluczają te dwie opcje za to płynność w 1280/1024 Anizo x16 (wymuszone) oraz HIGH detal jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ja mam Xtreme-G 97.92 i gra chodzi naprawdę świetnie, nie licząc mankamentu, którymi są arty przy AA oraz HDR... Te sterowniki automatycznie wykluczają te dwie opcje za to płynność w 1280/1024 Anizo x16 (wymuszone) oraz HIGH detal jest rewelacyjna.

Przecież seria 7xxx nie obsługuje HDR+AA?

 

PS A coś daję te stery bo chyba też sobie je wgram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - mi chodzi, że w trybie AA i HDR (osobno rzecz jasna) grafa strasznie sypie artami czasem i nawet do Windowsa wyjdzie :cry: Nie wiem czego to jest wina, ale bez tych dwóch opcji na ustawieniach podanych wcześniej gra chodzi naprawdę elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos z was moze BETA stery od Nvidia 93.81?

Ja jadę na tych sterach mam 6600GT a resztę możesz zobaczyć w sigu.

Tak jak mówiłem gram na 1024x bez HDR, bez AA, grafa na Medium ale w sterach aniso mam na x16.

Gra chodzi płynnie, lecz są te lekkie doczytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tej gry nie kumam.Jak wczesniej napisalem przy 1024x768 AAx4 i medium detale mialem max 22FPS.

Dla experymentu dalem na 1280x720 i podnioslem do 75hz i skacze miedzy 20-28.Najbardziej przycina jak sypia sie liscie dlatego przydal by sie patch ktory usuwal by tylko to badziewie.Ale ogolnie tak przy 25FPS da sie grac.

 

PS:a tak ogolnie sie zapytam,bo sie nieznam na tym.Czy przestawiacie cos w ustawieniach karty (znaczy sterownikach)?

Edytowane przez tomek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Nie no Spylon musimy coś wymyślic bo mnie trafi po prostu. Przyspieszam czasami łapia te scinki. Czasami lapia przy zakretach :| Ehhh ty masz memki na 442 a ja na 410 i jest to samo. Moze to dlatego, ze mamy 7900gs :) ?

 

Czekam na jakiegos patcha :(

 

Co do dźwieku to zauwazylem, że przy widoku z wnetrza jest praktycznie tylko na jeden kanal ale na widoku z za samochodu jest prawie normalnie bo muzyka dalej idzie na jeden kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez to, że nikt z programistów TDU nie pomyślał aby w opcjach dać taki fajny suwak jak np. w "stalkerze" którym można by było zmniejszać albo zwiększać gęstość upakowania roślinności na obszarze. Dzięki temu można byłby grać spokojnie zarówno na słabych kompach i na mocniejszych.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - mi chodzi, że w trybie AA i HDR (osobno rzecz jasna) grafa strasznie sypie artami czasem i nawet do Windowsa wyjdzie :cry: Nie wiem czego to jest wina, ale bez tych dwóch opcji na ustawieniach podanych wcześniej gra chodzi naprawdę elegancko.

Było mówione...

Po włączeniu AA albo HDR textury się czasami psują. Wtedy musisz zminimalizować i zmaksymalizować grę (czasami trzeba tę czynność powtórzyć parokrotnie) i problem zniknie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę czy auto, które ma przejechane więcej będzie tańsze od tego samego modelu, które ma przejechane mniej ale to chyba moje "widzimisię" :P

Dokładnie tak jest, przynajmniej jak sprzedawałem swoje auta na multi to cena w stosunku do nowego auta spadła drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Spylon musimy coś wymyślic bo mnie trafi po prostu. Przyspieszam czasami łapia te scinki. Czasami lapia przy zakretach :| Ehhh ty masz memki na 442 a ja na 410 i jest to samo. Moze to dlatego, ze mamy 7900gs :) ?

 

Czekam na jakiegos patcha :(

 

Co do dźwieku to zauwazylem, że przy widoku z wnetrza jest praktycznie tylko na jeden kanal ale na widoku z za samochodu jest prawie normalnie bo muzyka dalej idzie na jeden kanał.

Dokładnie ten sam przypadek mamy, no cóż, patch by się przydał. Może jeszcze spróbuję tych driverów, o których pisze Free.

 

Poprostu krew zalewa. Wydają niezoptymalizowanego, wciągającego bubla, sypiącego teksturami i dławiącego się na 1,5GB DDR. I gdzie tu logika? Co oni betkę w tłoczni nagrali, czy jak? Żenada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej u mnie przy 1024x768 AAx4 i detale na medium nie przekracza 22FPS :mur: Masakra.

>>> tomek123 >>>

Możeś sprawdzić dla mnie ile masz klatek przy 1024x768 High bez AA i bez HDR

Widok za samochodem (z tyłu) trasa może być za miastem.

 

Też mam zamiar kupić 7600GT za 600zł , ale nie wiem o ile będzie szybsza od mojej 6600GT.

Teraz mam 22 fps a chciałbym mieć ponad 30 fps

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> tomek123 >>>

Możeś sprawdzić dla mnie ile masz klatek przy 1024x768 High bez AA i bez HDR

Widok za samochodem (z tyłu) trasa może być za miastem.

 

Też mam zamiar kupić 7600GT za 600zł , ale nie wiem o ile będzie szybsza od mojej 6600GT.

Teraz mam 22 fps a chciałbym mieć ponad 30 fps

danywatt nie sugeruj sie jak chodzi innym,bo odkad wyszla ta gra przyczytalem setki postow na jej temat i doszedlem do wniosku ze ATARI to go*** a nie fachowcy.

Ludzie ze sprzetem takim jak ja ciskaja na full ustawiniach i maja 30FPS i wiecej a niektorzy z takim samym sprzetem przy 1024 maja scinki.

Najsmieszniejsze jest tu motyw z AA.Zrobilem tak jak chciales a wiec zmniejszylem rozdzialke do 1024 i wylaczylem AA i HDR(ktorego i tak nie wlaczam) i wynik to ....21FPS :lol: gorzej niz z AA x4 i 1152.

 

 

..nowa grafika 137€..zasilacz zeby ja uciagnal 41€..TDU 44€..ustawic zeby sie trzymalo kupy..bezcenne :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez tomek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie optymalizacja kuleje :?

Włączenie HDR'u powoduje spadek 10 fps... biorąc pod uwagę to, że z off i on jest mała różnica w wyglądzie gry, to jest to conajmniej dziwne.

Jeśli ktoś ma słabszego kompa to może niech ustawi sobie kamerę na masce, bądź na zderzaku - daje to odczuwalny przyrost fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną zgodność jak przyspieszyć grę.

Rozdzielczość i odświeżanie windowsowego pulpitu ustawiam na takie same jak w opcjach w grze.

Zapobiega to przeskakiwaniu obrazu i powstawaniu artefaktów.

W windowsie mam 1024x768 - 60Hz (LCD)

i w grze tak samo 1024x768 - 60Hz (LCD).

Jak mam inaczej to w grze zamiast 22 fps mam tylko 15 fps (6600GT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było mówione...

Po włączeniu AA albo HDR textury się czasami psują. Wtedy musisz zminimalizować i zmaksymalizować grę (czasami trzeba tę czynność powtórzyć parokrotnie) i problem zniknie. :wink:

 

Niestety to nie pomaga... Gra albo się sama wyłącza albo po powrocie dzieje się tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi, że nie ma(według tego co czytam) nawet najmniejszych poprawek względem bety. Nawet nie naprawili zegarów z elektronicznymi wyświetlaczami. A już bug ze znikającym profilem to prawdziwa porażka. Sam już nie wiem, byłem bardzo pozytywnie nastawiony i liczyłem na poprawę najbardziej dokuczliwych błędów a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną zgodność jak przyspieszyć grę.

Rozdzielczość i odświeżanie windowsowego pulpitu ustawiam na takie same jak w opcjach w grze.

Zapobiega to przeskakiwaniu obrazu i powstawaniu artefaktów.

W windowsie mam 1024x768 - 60Hz (LCD)

i w grze tak samo 1024x768 - 60Hz (LCD).

Jak mam inaczej to w grze zamiast 22 fps mam tylko 15 fps (6600GT)

dzis to przetestuje, dziekuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...