Skocz do zawartości
LCC

Test Drive Unlimited

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy który też pogrywa w TDU, rzucił ciekawą teorię - jako by to w co teraz gramy, nadal było wersją beta, jedynie z plikiem .exe pochodzącym z pełnej wersji. Co wy na to?

Może być, że to jest prawda. Jedynie zmieniony numerek wersji, ot co, kilka linijek (znaków?) w kodzie i niech gra już zarabia.

 

Beta była jedynie chwytem marketingowym, bo jak można nazwać to co się teraz dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że moja teoria się sprawdza ;]

Mianowicie doczytki mają tylko ludzie z memkami w singlu :)

Mając mem w dualu doczytywanie nie występuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że moja teoria się sprawdza ;]

Mianowicie doczytki mają tylko ludzie z memkami w singlu :)

Mając mem w dualu doczytywanie nie występuje ;)

To niestety muszę obalić twoją teorię ;) 1GB@Def, w dualu - doczytuje jak jasna cholera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 gb w singlu nic nie doczytuje jak boga kocham :lol2: serio tylko ten fps , który nie pozwala mi się cieszyć grą , ktoś pisał , że przy niskim taktowaniu ramu doczytuje ja mam 250 na memkach nic nie doczytuje aa i nauczyłem się jeżdzić w końcu tzn kontrolować samochód bo na początku curvicy dostawałem jak mi 100 boczne pośligi wykonywał

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że moja teoria się sprawdza ;]

Mianowicie doczytki mają tylko ludzie z memkami w singlu :)

Mając mem w dualu doczytywanie nie występuje ;)

To brzmi tak bezsensownie, że choćby nie wiem co nie może być prawdziwe. :P Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho nie mozna generalizowac, ale na pewno przepustowosc pamieci ma spore znaczenie...

 

w dodatku jak sie ma dysk zawalony do pelna i polowe pamieci zajetej przez jakies procesy to nie ma sie co dziwic.

 

PS

Gdzie jest salon RUF'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho nie mozna generalizowac, ale na pewno przepustowosc pamieci ma spore znaczenie...

 

w dodatku jak sie ma dysk zawalony do pelna i polowe pamieci zajetej przez jakies procesy to nie ma sie co dziwic.

 

PS

Gdzie jest salon RUF'a?

@Sysak

Tylko, że jak widać w temacie, ludzie mający dual w większości nie mają docinek... Tak samo niedorzeczne jest, że defragmentacja podczas gry zwiększa FPS :lol2: :wink:

 

Szukajcie, a znajdziecie....

 

Nie ma salonu RUF'a :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pamieci w dualu i doczytuje jak diabli

ile bym dal za to zeby nie spdalo ponizej 20 fpsow :/

jak bylo widac nwe wczesniejszych moich postach , spada w nuescie nawet do 8 fps .. i to przez doczytki ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem co moglem,ale na moim sprzecie ta gra chyba nie zabardzo ma ochote plynnie chodzic.Granie przy 20stu FPSach nie sprawia zadnej frajdy,a do tego zmiana rozdzialki na rozdzielczosc pod moj tv jest nie mozliwa wiec wynik tego to:zrypana grafa,przycinki i granie na 19" :mur:

 

Byl dzisiaj u mnie kumpel z xboxem360tka.Podlaczylem pogralem pare minut,jak dlamnie MASAKRA.Ide jutro polukac ceny moze se jednego przytaszcze.Wtedy komp by mi sluzyl do ogladania filmow i gadania n skype i przegladania wiadomosci.To znaczy=zadnej inwestycji wiecej :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dajmy już sobie luzu z tymi FPSami, przycinkami, doczytkami i innymi duperelami do wyjścia oryginalnej gry. Wtedy będziemy już pewni, że to nie jest crakowana beta czy coś innego i będziemy jechać po Atari. Póki co nic nie możemy zrobić, trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dajmy już sobie luzu z tymi FPSami, przycinkami, doczytkami i innymi duperelami do wyjścia oryginalnej gry. Wtedy będziemy już pewni, że to nie jest crakowana beta czy coś innego i będziemy jechać po Atari. Póki co nic nie możemy zrobić, trzeba czekać.

to niejest scrackowana beta napewno.Ostatnio bylem na niemieckim forum atari i tam chlopaki po zakupie gry (oryginalnej) dostaja szalu;). Maja te same problemy co niektorzy z nas pomimo tego ze maja oryginaly.Ja mowilem od poczatku i przy tym zostane.Atari dalo d...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaa

ale cyrk, wlaczylem AAx4 i Anizox16 - ta sama plynnosc, a najlepsze jest to, ze problemy z artefaktami zniknely! ;D lol

 

20-23 fpsy - ta gra chyba tak ma :P

ale o dziwo jest plynnie, w q3 jakos sobie nie wyobrazam grania z takim fpsem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK... pogralem troche w fulla.

 

Gra chodzi podobnie do bety. Defragmentacja dysku, wlaczenie gry - i zaskoczenie. Ludzie tak tutaj narzekali na scinki a gra chodzi ladnie.

 

1024x768, high, aax2. Nie narzekam na plynnosc, scinek wlasciwie nie ma, czasem cos doczyta ale to sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnei 1280x1024 wsio max anizox16 AAx4 i jest 40-30 fps. Nieraz chrupnie ,przyrwie ale to zadko bardzo -fps jest staly i w miare rowno sie smiga. Aha ofc z HDR.

Btw jak zatrzymac jakies auto i "umowic" sie z nim na wyscig ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer pokaż screena :) Chciałbym zobaczyć jak to wygląda... U mnie również chodzi super (1280/1024 HIGH-detale) ale AA ani HDR nie mogę włączyć ponieważ obraz sie sypie (ALT + TAB nie pomaga :()

Edytowane przez Dymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnei 1280x1024 wsio max anizox16 AAx4 i jest 40-30 fps. Nieraz chrupnie ,przyrwie ale to zadko bardzo -fps jest staly i w miare rowno sie smiga. Aha ofc z HDR.

Btw jak zatrzymac jakies auto i "umowic" sie z nim na wyscig ?:)

No czyli chodzi tak jak powinno ;]

 

Jak widzisz nadjeżdżający z przeciwka samochód, który do tego miga światłami to naciśnij Enter. Wtedy i ty zamrugasz i będziesz mógł wybrać trasę wyścigu itd ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 25-30 fps miejscami spadało.... najlepsze jest to że podczas gry miałem użycie proca na poziomie 60-70% i fajnie się jezdziło... teraz nie wiem jakim cudem mam cały czas użycie na 100% i 18-20 fps, co mogło się stać że tak jedzie z proca, daje na low/high i to samo......... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moze stalo sie to co inni maja od poczatku ..

moze jest jakis myk co psuje giere ... ze chodzi jak chodzi ....

 

u mnie tez test drive wciaga 100% procka , i mam przycinki i iloscia fpsow nie grzeszy

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lista pojazdow w FAQ to na pewno lista wersji na PC a nie na xboxa? jesli jednak na PC, to gdzie znajde:

 

-Audi S6

-B. Engineering Edonis V12

-Ferrari 612 Scaglietti '04

-Ferrari F40 '87

-Ferrari 360 Modena

-Lamborghini Diablo GT '99

 

????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dziwny bug mi się natrafił. Jadę sobie samochodem kamera oczywiście kokpit i nagle dźwięk się zepsuł i dochodził tylko z lewego głośnika miałem takie coś w becie na starym kompie wystarczyło przelecieć po kamerach i tu też to zadziałało.

 

@ChmuraIV nie na tym forum lepiej to kasuj :]

 

Powerslave te auta będą do ściągnięcia.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Aaaa przypomnialo mi sie. Postac teraz szybciej obraca glowe podczas widoku z kokpitu. Wczesniej aby rozejrzec sie po bokach trza bylo dlugo czekac zanim glowa sie obkrecila :>. Teraz dzieje sie to szybciej [;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w sterownikach Anizo x16, odpaliłem TDU, ustawiłem AAx4 rozdzielczość 1280/1024 oraz detale HIGH włączam grę i... SZOK. 35-40FPS w kokpicie. Świetnie się gra... Jeżeli chodzi o HDR to jest on skopany totalnie. Nie dość, że za każdym razem mam z nim problemy to jeszcze FPS spada do 17 czasem nawet 12. Czekamy na patcha a teraz idę cieszyć się grą :)

 

 

Zapomniałbym dodać... zero przycinek czy jakichkolwiek dogrywek :D

Edytowane przez Dymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis trick na fps w miescie ... na fruwajace smieci itp ...

http://www.ataricommunity.com/forums/showthread.php?t=574914

jak ktos to sprawdzi dajcie znac :)

Róznica jest...

Minimalna...

Zaraz dam wyniki benchmarka. Różnica w granicy błędu pomiarowego ;]

 

Wywaliłem tylko ptaszki i latające liście. Samochodów nie wywalam bo jeżdżenie po pustym mieście mija się z celem ;]

 

Bez wywalenia śmieci:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1541, 55030, 23, 32, 28.003

Po wywaleniu śmieci:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1487, 52130, 25, 33, 28.525

 

Jechałem 2x tą samą trasę. Jak widać FPS jest prawie, że identyczny. A gierka bez tych fruwających liści itd sporo traci ;]

 

By the way.

Wydaje mi się, że można przyśpieszyć HDR zmniejszając jego moc ;)

W folderze X:\Test Drive Unlimited\Euro\Bnk\FX jest plik HDRIConf.ini , który trzeba wyedytować :] Zaraz sprawdzę czy przynosi to poprawę FPS :)

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie @Free, ja też chciałem się już za niego brać, ale jakoś straciłem wenę, może Tobie się uda :)

 

P.S. zaktualizowałem FAQ - robi się nam coraz obszerniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to wyczaiłem tyle, że zmieniając

HDRCONF_GLOW_MOD = 1.5 na np 3.5 znacznie zwiększymy moc HDR. Przy tym FPS się nie zmienia :) Także jak komuś za słabo świeci to niech sobie zwiększy tą wartość w górę :]

 

HDR przy Glow_Mod 1,5

Dołączona grafika Dołączona grafika

HDR przy Glow Mod 3,5

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...