Skocz do zawartości
LCC

Test Drive Unlimited

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

W tej grze jest bloom chyba bo gdy wyłączymy HDR w opcjach to i tak są odblaski a jak damy wszędzie w pliku z HDR 0 to robi się ciemno i nic nie połyskuję. Pobawiłem się tym plikiem wyłączyłem tam wszystko i efekt taki, że nic nie świeci nic nie odbija a FPSów tyle samo co przy nie zmienionym pliku.

 

Night mod nowa wersja

http://forums.eu.atari.com/showthread.php?t=51152

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizuje mały konkursik na jak największą prędkość uzyskaną w TDU :)

 

Pierwsze 3 największe prędkości dodam do FAQ :)

Aby wyniki były jak najbardziej autentyczne proszę o:

- screena z gry z zarejestrowaną prędkością

- markę i model samochodu

- nick lub imię osoby zgłaszającej

 

-------------

 

Oto moja poranna wycieczka:

 

Koenigsegg - 439 km/h

Saleen - 424 km/h

Dołączona grafika Dołączona grafika ----- Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że ta lista zaraz się zapełni samymi Koenigseggami...

 

Chociaż ciekawy byłby pomysł na max speed każdego samochodu dostępnego w grze. Tylko komu by się chciało zostać opiekunem takiej listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Bez sensu. I co, bedziecie szukac jak najwiekszych zjazdów w dol zeby wyprzedzic kogos o 10 kmh :lol:. Po co to komu...

 

LCC - nie wiem gdzie sie to zmienia. Chodzi mi o to, ze standardowo predkosc obracania glowa sie zwiekszyla w stosunku do wersji beta. ;]

 

Co do walacych sie smieci - rzeczywiscie przesada... czuje sie miejscami jakbym po smietnisku jezdzil [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43:03 na okolo wyspy w stuningowanym Enzo, Vmax ~390km/h :)

 

tez Wam sie tak dzieje, ze czasami gra sie wlacza i jest np 10-15 fps mniej niz byc powinno? nie ma zadnych artefaktow itp, ale zamiast 40fps na samym poczatku jak widze auto przed domem mam 27fps (nie musze mowic, ze jak pojade gdzies dalej np do miasta to jest jeszcze mniej), AA jest wlaczone w grze, bo w sterach cos przestalo dzialac:| ale w grze nie widac zeby bylo i widac schodki, czasami musze 2,3 razy wlaczyc gre zeby bylo wszystko ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast 40fps na samym poczatku jak widze auto przed domem mam 27fps

hehe .... a ja ma sprzecie z siga przed domem jak widze auto mam 17 fpsow, niezaleznie od tego ile razy gre wlacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest jakaś pojechana na maxa :|

 

Kombinowałem ze sterami, wgrałem ini pod 6800, wymusiłem w sterach max performance (żadnych AA i innych badziewi) i bez względu czy ustawię 800x600 czy 1024x786, low, high - bez róźnicy - zawsze fps w granicach 17-29 :damage_wall:

 

A jak zmieniłem podczas gry rozdziałke na większą dostałem 1fps 8O

Zmiana powrotna nic nie dała... (zostało 1) OMG - ktoś tu jeździ na słabszym sprzęcie niż mój?

 

PS: Wszystko non-oc...

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po zmianie grafiki

Przejście z 6600GT na 7600GT daje wyrażne rezultaty.

 

Pod domem ale tym w mieście (3 widok z tyłu mam teraz 33 fps + AAx4 na starej grafie miałem 22fps bez AA)

Pod domem letniskowym pewnie będzie ze 40 fps

 

Obrazek przedstawia moją kosiarkę, bo trawa była za wysoka. (bez AA)

post-122404-1173354278_thumb.jpg

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIASTO

1280/1024 HIGH AAx4 ANIZOx16 HDR

Avg: 15.989 - Min: 6 - Max: 26

 

1024/768 LOW AA-off ANIZO-off HDR-off

Avg: 16.407 - Min: 8 - Max: 26

 

no comment :/

 

chociarz wsumie 0.418 FPSa zyskalem :)

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43:03 na okolo wyspy w stuningowanym Enzo, Vmax ~390km/h :)

 

tez Wam sie tak dzieje, ze czasami gra sie wlacza i jest np 10-15 fps mniej niz byc powinno? nie ma zadnych artefaktow itp, ale zamiast 40fps na samym poczatku jak widze auto przed domem mam 27fps (nie musze mowic, ze jak pojade gdzies dalej np do miasta to jest jeszcze mniej), AA jest wlaczone w grze, bo w sterach cos przestalo dzialac:| ale w grze nie widac zeby bylo i widac schodki, czasami musze 2,3 razy wlaczyc gre zeby bylo wszystko ok...

Ja jeszcze całej wyspy dookoła nie objechałem :P

 

btw

 

mam to samo - włączam gre - zero artów - daje gaz - i od razu widze, że coś jest nie tak. Zmiana rozdzielczośći, detalów, nic nie daje. Trzeba zresetować grę, a czasem nawet i kompa. Co ciekawe - gdy mam taką sytuację to gdy włączę HDR to framerate idzie do góry :damage_wall:

Jaki z tego wniosek?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dziwny jest ten świat.... :lol2:

 

ps.

trzeba te śmieci wyłączyć bo troche nie pasują do krajobrazu ;)

 

edit:

nie chce wyłączać 'all flying stuff' ( :lol2: ) tylko same śmieci - znalazł ktoś na to sposób?

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakoś sie da ;]. Ja mam takie prośbe: @LCC dodaj do FAQ date premiery w pl i na świecie ;). No i tak btw kiedy TDU ma być dostepny w pl to po pierwsze ? A po drugie: czy jest juz robiony jakiś patch na bugi w grze ? ;]

 

EDIT

 

Czy gdzieś na świecie jest już dostępny do kupienia TDU w wersji PC ? ;].

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. I co, bedziecie szukac jak najwiekszych zjazdów w dol zeby wyprzedzic kogos o 10 kmh :lol:. Po co to komu...

A czemu nie? :mrgreen:

 

OMG - ktoś tu jeździ na słabszym sprzęcie niż mój?

Ja będę. Sprzęt z siga. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.

trzeba te śmieci wyłączyć bo troche nie pasują do krajobrazu ;)

 

edit:

nie chce wyłączać 'all flying stuff' ( :lol2: ) tylko same śmieci - znalazł ktoś na to sposób?

Za to bez śmieci gra wydaje się taka jakaś pusta ;]

 

Co do wyłączania to wejdź do folderu E:\Test Drive Unlimited\Euro\Bnk\Details i wywal/zmień nazwę tego czego nie chcesz widzieć w grze ;) Możesz wywalić Birds, Papers i RoadPatch ( :blink: ) ;] //LCC dodaj to do FAQ ;]

 

da sie w tej grze zmienic opcje graficzne troche inaczej niz tylko low, medium, high?

Możesz wyedytować plik ini, albo ściągnąć jakieś ini z 1 posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to bez śmieci gra wydaje się taka jakaś pusta ;]

 

Co do wyłączania to wejdź do folderu E:\Test Drive Unlimited\Euro\Bnk\Details i wywal/zmień nazwę tego czego nie chcesz widzieć w grze ;) Możesz wywalić Birds, Papers i RoadPatch ( :blink: ) ;]

podziękował ;)

 

za chwile przetestuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 10/10 w tym programie był tylko wygląd prezenterki. ;-)

moze i tak .. ja tam nie wiem .. mam swoja prezenterke w domciu .. a co do recki ... to wedlug nich ta gra nie ma zadnych błedow ... hmm zero znikajacych tekstur zanikajacego dzwieku ... zero przycinek na super sprzecie ... nie no zal ... chyba ze chłopaki maja Service Pack 1 do TDU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam screeny i widzę, że większość z Was gra z włączonym Frapsem. Nic bardziej mylnego, ten program spowalnia grę średnio o 3-5fpsów...

ja włączam frapsa tylko gdy mam zamiar robić screeny, i po to by nie być gołosłownym jeśli mówie o tym ile mam fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam screeny i widzę, że większość z Was gra z włączonym Frapsem. Nic bardziej mylnego, ten program spowalnia grę średnio o 3-5fpsów...

No ok, co nie zmienia faktu, że nie ma żadnej różnicy między rozdziałką i detalami... spróbuję włączyć teraz max AA w sterach. Zaraz wyedytuje posta :D

 

EDIT:

15-17fps przy AAx16... Nie kumam tej gry (1024x...) 8O

 

EDIT2:

W to coś nie da się grać! Przycinki, nagłe spadki fps do 1 w miejscach gdzie powinno być teoretycznie mniej obiektów... Chyba trzeba zacząć głęboko grzebać w .ini :mur:

A zapowiadała się fajna ścigałka w fajnym klimacie... :|

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

tez Wam sie tak dzieje, ze czasami gra sie wlacza i jest np 10-15 fps mniej niz byc powinno? nie ma zadnych artefaktow itp, ale zamiast 40fps na samym poczatku jak widze auto przed domem mam 27fps (nie musze mowic, ze jak pojade gdzies dalej np do miasta to jest jeszcze mniej), AA jest wlaczone w grze, bo w sterach cos przestalo dzialac:| ale w grze nie widac zeby bylo i widac schodki, czasami musze 2,3 razy wlaczyc gre zeby bylo wszystko ok...

Też tak czasem mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal..... :-|

Gra jak jej się podoba jedzie 60% albo 100% z proca wtedy nie da sie grać..... pozatym w niektórych samochodach (np. 350z nismo) nie moge zmieniać biegu :blink: :lol: ani na kierze, ani na klawiaturze co to ma być ?! a tak to giera zaje............ gdyby nie problemy nie do przeskoczenia na obecną chwile...

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania to wejdź do folderu E:\Test Drive Unlimited\Euro\Bnk\Details i wywal/zmień nazwę tego czego nie chcesz widzieć w grze ;) Możesz wywalić Birds, Papers i RoadPatch ( :blink: ) ;] //LCC dodaj to do FAQ ;]

Możesz wyedytować plik ini, albo ściągnąć jakieś ini z 1 posta ;)

 

Usunąłem wszystko z katalogu Details i... nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, co nie zmienia faktu, że nie ma żadnej różnicy między rozdziałką i detalami... spróbuję włączyć teraz max AA w sterach. Zaraz wyedytuje posta :D

 

EDIT:

15-17fps przy AAx16... Nie kumam tej gry (1024x...) 8O

 

EDIT2:

W to coś nie da się grać! Przycinki, nagłe spadki fps do 1 w miejscach gdzie powinno być teoretycznie mniej obiektów... Chyba trzeba zacząć głęboko grzebać w .ini :mur:

A zapowiadała się fajna ścigałka w fajnym klimacie... :|

u mnie nie ma tego, pewnie masz cos z systemem/sterami - mamy podobne sprzety i u mnie jest plynnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O u mnie na sprzecie w podpisie śmigał TDU (przynajmniej beta) 1280x1024 AFx16 AAx2 HDRx0 (aczkolwiek teraz jak podkreciłem kartę, to 1280x1024 AFx16 HDR-on i leci). Wczesniej mialem 6600gt i tdu smigał 1024x768, high, afx16. Natomiast hdr mozna było wlaczyc aby było plynie tylko na 800x600, wyzej sie grac nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_O u mnie na sprzecie w podpisie śmigał TDU (przynajmniej beta) 1280x1024 AFx16 AAx2 HDRx0 (aczkolwiek teraz jak podkreciłem kartę, to 1280x1024 AFx16 HDR-on i leci). Wczesniej mialem 6600gt i tdu smigał 1024x768, high, afx16. Natomiast hdr mozna było wlaczyc aby było plynie tylko na 800x600, wyzej sie grac nie dalo.

1280 z hdr'em na 7600GT? jakbyś mógł zwrot "śmiga" zamienić na fps to byłbym wdzięczny. Jeśli można to prosze też jakieś screeny z fps :) W sumie to u sibie nie włączałem jeszcze TDU z kręconą grafą....

 

Dlaczego nie moge wejść do niektórych salonów samochodowych? Przejeżdzam obok salonu Lexusa, Merca i nic :? nie mam tych niebieskich ikonek przy nich :? Trzeba może najpierw jakieś misje zrobić albo coś?

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...