Skocz do zawartości
LCC

Test Drive Unlimited

Rekomendowane odpowiedzi

co mozna jeszcze zrobic, zeby poprawic plynnosc w grze... wylaczylem te ptaszki i liscie i dalej sie przycina... choc troche mniej

Kupić lepszy komputer ?

Poczekaj jak wyjdzie Polska wersja to kupisz i zobaczysz czy coś poprawili > albo patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić lepszy komputer ?

Poczekaj jak wyjdzie Polska wersja to kupisz i zobaczysz czy coś poprawili > albo patch.

Popatrz, masz rację ;)

Właśnie widziałem TDU w akcji na C2D600@3.2Mhz i 8800GTX i o zgrozo chodzi płynnie (40-50 fps) w 1280x1024, max AA i AF + HDR....

 

Faktycznie, czas zmienić komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, masz rację ;)

Właśnie widziałem TDU w akcji na C2D600@3.2Mhz i 8800GTX i o zgrozo chodzi płynnie (40-50 fps) w 1280x1024, max AA i AF + HDR....

Faktycznie, czas zmienić komputer...

O dziwo dość mało tych FPSów, na takim sprzęcie spodziewałem się minimum 60-70.

Eeee tam, ja czekam na 8950 GX2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem TDU w akcji na C2D600@3.2Mhz i 8800GTX i o zgrozo chodzi płynnie (40-50 fps) w 1280x1024, max AA i AF + HDR....

no z dwa mies temu dawalem testy z x1950xtx i 8800gtx i jak widc nic sie nie zmienilo od tego czasu - final dziala tak samo jak beta :huh:

 

Eeee tam, ja czekam na 8950 GX2.

tylko, ze w obecnej postaci SLI w TDU dziala gorzej niz jedna karta :D Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że tutaj nie ma wróżek ale co Waszym zdaniem byłoby sensowniej zmodernizować w moim przypadku dla tej gry (chyba oszalełem...). Zmienić platformę na C2D czy 1900na 8800? Ważnym warunkiem jest to, żeby grać w 1680x1050 bo na niższych źle skaluje obraz. Czy strzelic barana w ścianę i poczekać, grr... ?

 

 

@ Sulaco, przeszukałem Twoje posty z tego topicu za pomocą wyszukiwarki ale nie trafiłem na to porównania 1900 vx 8800. Możesz pomóc?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sulaco, przeszukałem Twoje posty z tego topicu za pomocą wyszukiwarki ale nie trafiłem na to porównania 1900 vx 8800. Możesz pomóc?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2456776

na gtx z 2x szybciej to dziala niz na x1950xtx przy podobnej jakosci (HQ, aniso, fsaa, hdr) grafiki, tak wiec masz tutaj odpowiedz na swoje pytanie co zmieniac ;) zreszta sam miales okazje zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobilem maly tescik frapsem:

 

1024x768:

 

Bez AA i bez HDR

Frames: 4441 - Time: 120000ms - Avg: 37.008 - Min: 22 - Max: 52

 

AAx4

Frames: 4404 - Time: 120000ms - Avg: 36.700 - Min: 21 - Max: 56

 

HDR

Frames: 4426 - Time: 120000ms - Avg: 36.883 - Min: 20 - Max: 49

 

AAx4 i HDR

Frames: 4231 - Time: 120000ms - Avg: 35.258 - Min: 19 - Max: 44

 

Kolosalnych roznic to nie ma.

 

1280x1024 i AAx4 i HDR:

Frames: 3281 - Time: 120000ms - Avg: 27.342 - Min: 21 - Max: 32

 

Przy kazdej zmianie w opcjach, restart gry aby bylo wiarygodniej :)

Ta sama trasa ~7KM, 120s pomiaru. Bez defragmentowania dysku itp.

 

x1950pro i catalysty 7.2

 

EDIT:

O moim konfigu pisalem na poprzedniej stronie chyba.

 

Spermon 2700MHz (300x9), pamieci 1GB dual na 190MHz i to chyba wszystko :>

Grafa bez OC, powercolor extreme 256MB

 

EDIT2:

Myslalem o tym i zapomnialem na koncu, widok na zegary.

Jak znajde pozniej troche checi to zrobie na standardowym.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Widok zza auta.

 

1024x768 bez AA i HDR, AFx16 OC grafy 580@700

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

6234, 120000, 38, 62, 51.950

 

1024x768 bez AA i HDR, AFx16 bez OC

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

5497, 120000, 34, 53, 45.808

 

 

Widok "zegary"

 

1024x768 bez AA i HDR, AFx16 OC grafy 580@700

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

7522, 120000, 44, 77, 62.683

 

1024x768 bez HDR, AAx4 i AFx16 OC grafy 580@700

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

6062, 120000, 41, 61, 50.517

 

1024x768 z HDR i AFx16 bez AA OC grafy 580@700

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

3969, 120000, 29, 39, 33.075

 

 

Widok z kokpitu.

1024x768 bez AA i HDR, AFx16 OC grafy 580@700

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

5784, 120000, 35, 56, 48.200

 

1024x768 bez HDR, AAx4 i AFx16 bez OC

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

3897, 120000, 26, 37, 32.475

 

1600x1200 bez AA i HDR, AFx16 OC grafy 580@700

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

3645, 120000, 27, 35, 30.375

 

Też 2 minuty. Trasa też koło 7km zaczynając z pod domu w mieście ( ten pierwszy do kupienia) jadąc ciągle w prawo prostą. PC to E6300, 1GB 800mhz, 7900GS.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić platformę na C2D czy 1900na 8800? Czy strzelic barana w ścianę i poczekać, grr... ?

baranek w sciane albo telewizor lcd ja nie masz jeszcze i x360. Gra wyglada lepiej niz pecetowa wersja i naprawde gra sie fajniej na 37" zapewniam. Koszty podobne a tv mozna uzywac do innych celow niz tez gry.

BTW nie ma bugow z dziekiem, przenikaniem tekstur itp. Twoja zona pokocha gry arcade na x360 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baranek w sciane albo telewizor lcd ja nie masz jeszcze i x360. Gra wyglada lepiej niz pecetowa wersja i naprawde gra sie fajniej na 37" zapewniam. Koszty podobne a tv mozna uzywac do innych celow niz tez gry.

BTW nie ma bugow z dziekiem, przenikaniem tekstur itp. Twoja zona pokocha gry arcade na x360 :)

Jak widzisz w sig, TV LCD 32" posiadam na stanie. Wiadomo, że 40cali byłoby lepsze ale....

 

jednak jest pare rzeczy które mnie jeszcze wstrzumują przez przesiadką na konsole - co z peryferiami. Lubie jeździc na dobrej kierownicy (chyba brak obenie takiej na X360), lubie polatać joyem itp. Ciągle liczę, że wyjdzie patch do Flight Simulatora i ta gra zacznie w końcu działać plynnie i ładnie jak w zapowiedziach. W jak się przesiąde na konsole to fundusze będą musiały iśc w kierunku zakupu gier na nią a nie rozbudowę PC. A jak w niego nie będe pchał kasy to za rok jak mi się konsola znudzi (?) będe musiał nadgonić i wydać 4-5 k....

 

Sorry za OT.

 

ps. dowcip z żoną pierwsza klasa :)

O czas spędzony przez PC ciągle jest awantura a drugie dziecko w drodze i będzie coraz gorzej, dlatego uważajcie chłopaki :)

Ale może faktycznie...kto wie, może jakaś gra i Agunie by wciągnęła ?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

baranek w sciane albo telewizor lcd ja nie masz jeszcze i x360. Gra wyglada lepiej niz pecetowa wersja i naprawde gra sie fajniej na 37" zapewniam. Koszty podobne a tv mozna uzywac do innych celow niz tez gry.

BTW nie ma bugow z dziekiem, przenikaniem tekstur itp. Twoja zona pokocha gry arcade na x360 :)

Domyślam się, że kolega raczej woli inne podejście czyli widok z wnętrza i kierownica :wink: Kolega ma LCD ale koszty przesiadki były by większe niż kupno 8800GTSa ( stara karta za ~500zł powinna się sprzedać więc do nowego 320MB GTSa dołożył by około 600zł) na którym na jego monitorze powinno wyglądać równie dobrze o ile nie lepiej niż na X36. Dodatkowo chyba kolega bardzo lubi swoją kierownicę a ona chyba na X36 nie pójdzie. No i nie wspominając o tym, że abonament w Xbox Live nie każdemu się podoba.

 

@Petriumi a możesz zrobić bencha Frapsem i porównać z naszymi? Bo nie wiem czemu masz takie nagłe spadki FPS u mnie spin czy skrzyżowanie nic nie robią. Na forum Atari pisali, że nagłe spadki FPS mieli przez podłączone 2 kontrolery pod USB lub przez kierownice spróbuj na klawiaturze pograć i odłącz wszystko niepotrzebne pod USB.

 

@Deek R+ klawisze na numerycznej do głośności i zmieniania radia

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czas spędzony przez PC ciągle jest awantura a drugie dziecko w drodze i będzie coraz gorzej, dlatego uważajcie chłopaki :)

eeee to chyba nie tak zle z tym czasem przed kompem jak dziecko w drodze ;) chociaz, jak to sie mowi - przyjmne z pozytecznym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem CR pamieci na 1T i troche min. fps sie zmienil. Niezle jaja :D

 

Nadal widok na zegary

 

AAx4 i HDR

Frames: 4432 - Time: 120000ms - Avg: 36.933 - Min: 24 - Max: 46 - pamieci na 1T

Frames: 4231 - Time: 120000ms - Avg: 35.258 - Min: 19 - Max: 44 - pamieci na 2T

 

Bez AA i bez HDR

Frames: 4777 - Time: 120000ms - Avg: 39.808 - Min: 24 - Max: 55

 

Widok z zewn.

AAx4 i HDR

Frames: 3818 - Time: 120000ms - Avg: 31.817 - Min: 20 - Max: 38

 

[bBez AA i bez HDR[/b]

Frames: 4026 - Time: 120000ms - Avg: 33.550 - Min: 22 - Max: 46

 

 

EDIT:

 

PROPONUJE wybrac z 3 trasy abysmy mogli dokladnie porownywac wyniki benchmarka z frapsa, miedzy soba.

 

Moja propozycja na 1 trase:

http://img292.imageshack.us/my.php?image=tdumaphe2.jpg to latarnia morska z lewego gornego rogu mapy.

 

I zjazd w dol mapy, jakies 5 minut. Wtedy bedziemy mogli porownywac wyniki :)

 

Jeszcze jakas trase w miescie, oraz cos posredniego by sie przydalo.

Ja musze leciec, mam nadzieje ze pomysl sie podoba? :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że kolega raczej woli inne podejście czyli widok z wnętrza i kierownica :wink:

Przeciez jest widok z wnetrza i sa kierownice do x360. Wiec problem nie istnieje.

 

petrumi: kobiety lubia te po[ciach!]lkowe gry z live naprawde ;)

 

edycja za po[ciach!]lki wycieli? po pier dolki. To jest obelzywe i wulgarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Przeciez jest widok z wnetrza i sa kierownice do x360. Wiec problem nie istnieje.

Są ale im do G25 trochę brakuje ;] więc nie wiem po co miałby wydawać kolejny hajns na kierownicę skoro ma najlepszą kierownicę.

 

@petrumi też gram tylko na kokpicie widzę, że mamy podobne podejście ;) w 1280x960 jest w pełni płynnie.

 

Edit:

Dodałem też wynik 1600x1200. Cholera gdyby mój Palit śmigał tyle ile powinien to by było 30+ ;/

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Carbon lepiej od tego wyglądał a przynajmniej lepsze wygładzanie krawędzi było i fajnie się lakier na autach szklił zaś tu to jest kicha zobaczcie na fotki. To ma być jakiś przełomowa gra ehh a pamiętam jak na necie huczało jaki to hit nie będzie. Podobnie było z grą Matrix Path Of Neo to jest po prostu kupa dziada reszta hu.. chodzi jak STAR na mrozie :-| ale takie cuda tylko atari funduje.

 

A tu te żałosne foty... (High, AA x4 :mur: )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

:lol: To sie usmialem...

 

Taaa... Carbon sie swiecil, to bylo el0, szkoda ze samochody z TDU nie zostaly opakowane w condomsy jak te w nowym nfsie. No i te rozmazane bitmapy, które mialy przypominac chyba drzewa podczas zjazdu z kanionow... az sobie chyba zainstaluje Carbona :lol:.

 

Samochody w TDU "blyszcza sie" bardzo ladnie i realistycznie... drzewa rzucaja cienie na maske i wyglada to przyzwoicie... zadna scigalka nie moze pochwalic sie taka grafika na pc wg mnie (i nie chodzi mi o to, zeby jezdnia sie swiecila razem z samochodem jak psu jajca).

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmzeJ

gratuluje ...

jezeli CI sie bardziej grafa z carbona podoba to wogole beka ...

lakier sie szklil :) a to zabawne :)

wiesz ... tdu ma byc jak najbardziej fotorealistyczny a nie jakies cukierkowe gowniane efekty ...

pozatym wlacz sobie anisotopic filtering to bedzie wygladalo jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra z tym carbonem przesadziłem ale co innego chciałem zapytać mam w ustawieniach włączone AAx4 a nadal mam zębate textury co jest (nie działa u mnie AA ?). Pomóżcie co mam zrobić żeby AA działo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Moim zdaniem Carbon lepiej od tego wyglądał a przynajmniej lepsze wygładzanie krawędzi było i fajnie się lakier na autach szklił zaś tu to jest kicha zobaczcie na fotki.

Taaa ELO świecące jak psu jajca wozy to jest to!

 

Później jak pograsz to będziesz sobie mógł robić metaliczne kolory.

 

Wymuś w sterach albo włącz w grze.

 

 

@LCC dodaj jak włączyć to radio bo widzę, że dużo osób mało sprytnych.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...