Skocz do zawartości
aceraspire

[recka] Acer Aspire 3613 Wlmi + Avertv Cardbus Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie do właścicieli 3613-przesledziełem forum ale chciałbym Was zapytać nieco dokładniej o działanie wiatraka bo wydaje mi się,że u mnie coś jest nie tak...Włącza się tak jak (chyba) u wszystkich przy około 50C a wyłącza przy około 45C.Cały problem w tym,że nawet przy ustawieniu na procka na low i ogladniu jakiegoś filmu wiatrak wogóle się nie wyłącza(temperatura CPU spada na 46 ale wiatrak nadal chodzi)!Przy low i np.Wordzie czy p2p wiatrak wlącza się co okolo minute-dwie na kilkadziesiąt sekund...Wszystko to jest na płaskiej poierzchni-nie na jakiejś kołdrze gdzie zatkałbym wszystkie otwory wentylacyjne.Zapewne chodzi o źle położoną pastę na radiatorze-i tu moje pytanie:która pasta jest najlepsza i czy bez utraty gwaracji moge sam to zrobić?Miał ktoś podobne problemy?

 

Dzieki.Pozdrawiam

u mnie jest dokładnie tak jak piszesz - aczkolwiek nie odkryłem jeszcze "zasady" dlaczego przeważnie po zejściu do 45-46 stopni wiatrak się wyłącza , a czasem schładza nawet do 38 i chodzi dalej - aż do resetu kompa ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do właścicieli 3613-przesledziełem forum ale chciałbym Was zapytać nieco dokładniej o działanie wiatraka bo wydaje mi się,że u mnie coś jest nie tak...Włącza się tak jak (chyba) u wszystkich przy około 50C a wyłącza przy około 45C.Cały problem w tym,że nawet przy ustawieniu na procka na low i ogladniu jakiegoś filmu wiatrak wogóle się nie wyłącza(temperatura CPU spada na 46 ale wiatrak nadal chodzi)!Przy low i np.Wordzie czy p2p wiatrak wlącza się co okolo minute-dwie na kilkadziesiąt sekund...Wszystko to jest na płaskiej poierzchni-nie na jakiejś kołdrze gdzie zatkałbym wszystkie otwory wentylacyjne.Zapewne chodzi o źle położoną pastę na radiatorze-i tu moje pytanie:która pasta jest najlepsza i czy bez utraty gwaracji moge sam to zrobić?Miał ktoś podobne problemy?

 

Dzieki.Pozdrawiam

U mnie to samo mniej-więcej. Wyglada na to że Acer nie przyłożył sie do montażu chłodzenia i jakości pasty na procku :blink: Jedyne moim zdaniem wyjście - żyjemy tak do utraty gwarancji, a potem zmiania pasty... No i drut mod oczywiście (procek z 400 MHz @ 533 MHz) :)

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk jak trafisz na serwisanta detektywa ktory zauwarzy ze ingerowales w notka(czy tez jakies tajne plomy zerwales) to bedziesz mogl sie pozegnac z gwarancja.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się włącza i wyłącza wiatrak w pentiumach M napiszcie. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Lapka mam równy miesiąc. Przez pierwsze 2-3 tygodnie wentylator włączał się (na najniższych obrotach) przy około 44-46'C niezależnie od obiążenia procka. Teraz włącza się grubo powyżej 50'C :blink: tylko przy obciążonym procku (i od razu wchodzi na najwyzsze obroty). Przy najniższym mnożniku w ogóle się nie włącza, jeśli karta grafiki ma obniżoną częstotliwość. Jeśli ma podwyższoną to włącza się jak dawniej (czyli jak przez pierwsze 2-3 tygodnie :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baxxxio aspire ma prcka latwo dostepnego po zdjeciu jednej klapki (alleluja bo juz wymienialem procesor w vaio a tam nie bylo takiej opcji i trzeba bylo rozgrzebac dokumentnie calego lapa) zadnych plab tam nie widzialem wiec nie powinno yc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baxxxio aspire ma prcka latwo dostepnego po zdjeciu jednej klapki (alleluja bo juz wymienialem procesor w vaio a tam nie bylo takiej opcji i trzeba bylo rozgrzebac dokumentnie calego lapa) zadnych plab tam nie widzialem wiec nie powinno yc problemu.

Mogłbyś zaprezentować jakies foto ewentualnie manuala??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Pawel85* @ ja też mam to samo. Nawet nie wiem po co w ogóle są te ustawienia Low itp jak one nic a nic nie dają. U mnie praktycznie wiatrak chodzi cały czas, ale już się przyzwyczaiłem w sumie bo co mam zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurek ale ty dostales gwarancje na notka jako calosc nie na kazdy podzespol z osobna.Nie powinienes wiec ingerowac w to co jest w srodku.Jest to pretekst do wypowiedzenie gwarancji co jest zreszta zrozumiale...

W vaio mogles sobie grzebac bo i tak nie miales gwarancji... tutaj bym nie komibnowal ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer nigdzie plomb nie ma, więc jak ostrożnie sobie porobimy coś w nim to się nic nie stanie :) Byleby jak dajemy na gwarnację oddać tak jak powinien być (a nie z innym procesorem czy coś :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja mam taki problem :cry: ...Gdyby zastosować dobrą paste(czytałem,że Silver jest ok) i temperatura spadła by o okolo 2C-3C wiatrak nie włączał by sie tak często-a nawet patrząc na temperaturę na low może nawet wcale-cały problem to gwarancja...Juz sam nie wiem co zrobić bo nie chce jej stracić,ale z drugiej strony coraz bardziej mnie to denerwuje :angry: .Jeżeli zdecyduje się rozkręcić napisze o wynikach.

 

Dzieki.Pozdrawiam

Edytowane przez *Pawel85*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer nigdzie plomb nie ma, więc jak ostrożnie sobie porobimy coś w nim to się nic nie stanie :) Byleby jak dajemy na gwarnację oddać tak jak powinien być (a nie z innym procesorem czy coś :D)

Ja jednak albo poczekam do utraty gwarancji, albo znajdę wprawnego montera-elektronika z odpowiednimi narzędziami. Jak już zdecyduję się lapa rozebrać, to łącznie ze zmianą pasty wykonam "drut-mod" ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z waszymi obudowami w tym lapku czy gdzieś wam się już farba wytarła ? Gdzie są miejsca na które trzeba uważać ?

Lewy dolny narożnik na klapie-tą strona jest wkładany do torby/pokrowca/plecaka. Minimalne otarcie. O świecących sie klawiszach już pisałem w tym temacie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy dolny narożnik na klapie-tą strona jest wkładany do torby/pokrowca/plecaka. Minimalne otarcie. O świecących sie klawiszach już pisałem w tym temacie :)

Pozdrawiam

Jak to ci się świecą ? Możesz dać fotki bo u mnie tego nie widać? Jak coś to w odpowiednim świetle robią się różowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ci się świecą ? Możesz dać fotki bo u mnie tego nie widać? Jak coś to w odpowiednim świetle robią się różowe.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=181672&st=30# tu masz opis a teraz wyjasniam dokładnie - w skutek intensywnego codziennego uzytkowania klawisze z matowych czarnych stają się świecące czarne - pod pewnymi kątami jest to bardzo widoczne. Zdjęcie nie pokaże tego - flesz niszczy obraz skutecznie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do aceraspire:po wykonaniu drut-moda w 3613 jak zwiekszyla Ci sie temperatura procka?Czy sa jakiekolwiek szanse aby przy ustawieniu na Low i np. www wiatrak procka nie wlaczal sie zbyt czesto(a moze nawet wogole).Mam zamiar zastosowac Coollaboratory Liquid Pro-pasta wymiata inne w testach-mysle,ze moge uzyskac okolo 2C mniej niz inne dobrze nalozone pasty.Jak u Ciebie chodzi wiatrak na Low?I jaka paste zastosowales przy drut-modzie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do aceraspire:po wykonaniu drut-moda w 3613 jak zwiekszyla Ci sie temperatura procka?Czy sa jakiekolwiek szanse aby przy ustawieniu na Low i np. www wiatrak procka nie wlaczal sie zbyt czesto(a moze nawet wogole).Mam zamiar zastosowac Coollaboratory Liquid Pro-pasta wymiata inne w testach-mysle,ze moge uzyskac okolo 2C mniej niz inne dobrze nalozone pasty.Jak u Ciebie chodzi wiatrak na Low?I jaka paste zastosowales przy drut-modzie?

 

Pozdrawiam

U mnie lapek chodzi w miarę dobrze. Temperatura ok 46-49C. Czasami włącza się wentylator przy ok 51C. Ale jak daję na Low to potrafi nawet na Low bez wiatraka ok 1.5 H !!! Użyłem pasty Arctic. Jak wyjdzie nowe NHC to będzie można zmieniać temperatury włączania się wiatraka a to bardzo pomocne będzie. Po Modzie to nie ten Lap. Może nie ma takiej wydajności jak 5512 ale jest tylko trochę gorszy szkoda że grafika nie daje za dużo. POZDRO

 

Nie będę zakładał nowego topicu ale chcę uzyskać odpowiedź na pytanie czy da sie w tym lapku zamontować bluetooth ?

Jest to podobno opcja producenta. Jest ładnie wyprowadzony klawisz BT na przednim panelu. Jaki moduł powinienem kupić żeby wszystko działało jak oryginalnie, żeby działał klawisz na panelu i lampka świeciła. Musi to być jakaś karta żeby można ją wewnętrtznie zamontować w lapku. Nie chcę szajsu na USB. I czy można kupić osobno mysz na bluetooth od acera ferrari żeby była na bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę szajsu na USB.

Tu mnie troche zaskoczyles coprawda wewnetrz albo wydaje mi sie ze nie ma wszystkich funkcji dobrego klucza BT za 60pln ;) .. ale tez dolacze sie do pytania do uzytkowinkow wewnetrzych blutaczy: Czy te moduly maja: headset profile albo Advenced audio distribution ? Czy to tylko taki blutacz do telefonu/pda,HID i ewentulanie lanu ?

 

Aceraspire gdzies na forum bylo o wewnetrzm modlue do jakiegos acerka zdaje sie ;) Plytka byla podobna zupelnie do niczego :P

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie troche zaskoczyles coprawda wewnetrz albo wydaje mi sie ze nie ma wszystkich funkcji dobrego klucza BT za 60pln ;) .. ale tez dolacze sie do pytania do uzytkowinkow wewnetrzych blutaczy: Czy te moduly maja: headset profile albo Advenced audio distribution ? Czy to tylko taki blutacz do telefonu/pda,HID i ewentulanie lanu ?

Chyba lepiej mieć wbudowany. Tak to za każdym razem trzeba wsadzać do portu usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tez wolalbym wbudowany lecz obawiam sie ze moglby on odmowic wspolpracy z moja sluchawka BT.Moze wlasciciele takich wbudowanych BT maja w dokumentacji informacje jakie profile sprzetowe wspiera ich wewnetrzny modul.

Poprostu nie ma rozy bez ognia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tez wolalbym wbudowany lecz obawiam sie ze moglby on odmowic wspolpracy z moja sluchawka BT.Moze wlasciciele takich wbudowanych BT maja w dokumentacji informacje jakie profile sprzetowe wspiera ich wewnetrzny modul.

Poprostu nie ma rozy bez ognia :lol:

Niestety wszystko ma swoje wady i zalety. A jak to jest z tym modułem będzie jakie złącze żeby wszystko chodziło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki aceraspire za szybką i rzeczową odpowiedź-bardzo mi pomogłeś :-P .Mogłbyś jeszcze opisać jak rozbierałeś lapka?Na dole widać kilka śrubek ale nie wiem co stanie się gdy je usunę...Cała dolna pokrywa wtedy daje się zdjąc i mam dostęp do procka czy jednak nie jest to takie łatwe?Trzeba na coś szczególnie uważać przy rozkręcaniu żeby nie uszkodzić?Po namyśle użyję jednak tej samej pasty co Ty-Arctic Silver.Jest gorsza niz Colaboratorry Liquid Pro ale nie chce mieć póżniej problemów z usuwaniem jej z powierzchni radiatora czy procka.Tym bardziej,że jak napisałeś na Low i bez stresu wiatrak na Twojej paście włącza naprawde rzadko-a to mnie absolutnie satysfakcjonuje :D .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki aceraspire za szybką i rzeczową odpowiedź-bardzo mi pomogłeś :-P .Mogłbyś jeszcze opisać jak rozbierałeś lapka?Na dole widać kilka śrubek ale nie wiem co stanie się gdy je usunę...Cała dolna pokrywa wtedy daje się zdjąc i mam dostęp do procka czy jednak nie jest to takie łatwe?Trzeba na coś szczególnie uważać przy rozkręcaniu żeby nie uszkodzić?Po namyśle użyję jednak tej samej pasty co Ty-Arctic Silver.Jest gorsza niz Colaboratorry Liquid Pro ale nie chce mieć póżniej problemów z usuwaniem jej z powierzchni radiatora czy procka.Tym bardziej,że jak napisałeś na Low i bez stresu wiatrak na Twojej paście włącza naprawde rzadko-a to mnie absolutnie satysfakcjonuje :D .

 

Pozdrawiam

Wszystko zależy od tego jak posmarujesz tego proca. Ja użyłem tej pasty bo mi z desktopa zostało. Jeżeli mówisz że masz lepszą warto spróbować. A lapa rozebrał mój zaprzyjaźniony elektronik i zajęłu mu to sporo czasu. Mówił że trzeba uważać na radiator i trochę zabawy z tym jest. Może za miesiąc dam mu do konserwacji 5512. Pozdro dla wszystkich z małymi wyjątkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...