Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Moim zdaniem punktacja powinna być wszędzie taka sama! Post D@vid'a wskazuje na wysoką rożnicę powiędzy oceną 2 a 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ja nie ogarniam w ogóle posta kotiego :blink: co za [cenzura] to wymyślał? :damage_wall: w wawie to jest średnio tak 2xwięcej ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my takie biedne dolnośląskie dzieci... ;P

 

Grzechu ma racje, po co komu wszędzie inne ? =/

 

Mieliście już zakończenie ?

U mnie dziś o 17, dziwna pora, ale było spoko ;) szkoda mi gimnazjum, eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam się w świętokrzyskim pomylił.

 

Cel - 20 pkt

Bdb - 15 pkt

Db - 10 pkt

Dst - 5 pkt

Dop - 2 pkt

 

A za pasek jest 3 pkt :)

 

ja mam 70 z testu pkt. Z Polaka mam 2.. czyli 2 pkt + z matmy 3 czyli 5 pkt+ z Angielskiego 4 czyli 10pkt + z Informatyki 6 czyli 20 pkt. Średnia to coś koło ~4.10 w sumie mam 37 pkt z ocen czyli całkowicie mam 107 pkt :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wybralibyście się do LO :

Tam, gdzie bardziej wymagają i traktują prawie jak na studiach i gdzie jakoś 2 lata temu 100% uczniów zdało maturę

czy

Tam, gdzie wymagają mniej ale nie traktują jak na studiach

 

Dodam, że w tej 1 szkole jest pełno olimpijczyków i ogólnie na nich niby stawiają.

Ja wybrałem tą 1 szkołe ale teraz mnie coś ludzie odwodzą... Nie wiem na co postawić, na naukę czy atmosferę ?

Są też osoby które są zachwycone z tego 1 liceum i uczą się tak przeciętnie na 4.0

Boje się, że w szkole może być atmosfera grozy, zastraszenia, sztywne reguły i zasady i wtedy gorzej wyjdzie niż w troszkę słabszym ale luźniejszym LO

 

Możecie jakoś pomóc ?

Ja wiem, że to osobista decyzja, ale jakieś sugestie bardzo mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja idę do wg. mnie jedynego normalnego LO (poza prywatnymi) w moim mieście, gdyż wszystkie inne to są zespoły szkół, a więc są tam zawodówki itd, a co za tym idzie pełno tam dresów i reszty chołoty. Szkoła do której idę trzyma wysoki poziom, choć i tak jeszcze kilka lat temu była to szkoła tylko dla najlepszych. Trzeba nosić mundurki, nauczyciele są wymagający, ale przy okazji zdawalność matur też jest wysoka. Nie ma tam ani jednego dresa, więc w to mi graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;)

No ja mam wybór pomiędzy 2 najlepszymi w mieście w tym jedno lepsze, ale bardziej jak to powiedział "jak na studiach" ...

Jednak chyba spróbuję, jakoś już kilka miesięcy się na tą szkołe nastawiłem i teraz tak nagle zmienić plany mi się nie widzi.

W sumie prawda jest taka, że każdy chwali swoją szkołę, bynajmniej kogo pytam to tak jest ;) oczywiście mówią "no, 1 też fajne, ale chodź do 2 !" i mętlik :?

Ja jednak chyba postawię na naukę, w końcu tam też idą tacy jak ja pełni obaw, razem będzie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm ale macie wysokie punktacje za oceny :|

 

Slaskie:

 

dopuszczający 3 punkty

dostateczny 6 punktów

dobry 10 punktów

bardzo dobry 13 punktów

celujący 16 punktów

 

świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróznieniem - 8 punktów

 

Udział w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty (10 pkt. za jeden konkurs, maksymalnie dwa konkursy) 20 punktów

Osiągnięcia sportowe, artystyczne lub inne, co najmniej na szczeblu powiatowym (można brać pod uwagę dwa najbardziej znaczące osiągnięcia wpisane na świadectwie ukończenia gimnazjum) 8 punktów

(4 punkty za jedno osiągnięcie)

w tym:

 

1 miejsce lub tytuł laureata - 4 pkt

II miejsce lub tytuł finalisty - 3 pkt

III miejsce lub wyróżnienie - 2 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell nie rozumiem Twego uśmiechu ;P

4.0 to jest dobra nauka, no przeciętna może przesadziłem, ale dobra no :) nie bardzo dobra, dobra :) (no w LO to raczej bardzo dobra, ale mówię o gim)

 

Jest minus który przemawia za słabszym - wiodący język niemiecki, a ja chcę na angielski, który jest wiodący w tym lepszym.

I chyba już wybrałem.

Najwyżej... Stawiam na naukę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Też sa 2 licea (liczące się) i ja wybieram opcję "jak na studiach" bo chcę się czegoś więcej nauczyć.

 

OT: sorki za to świętokrzyskie. Wydawało mi sie, że skoro jesteśmy w jednym okręgu egzaminacyjnym to będzie tak samo. A tu nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dobra, dajcie sobie spokój z "jak na studiach" ( :lol: ), chyba że uśmiecha wam się nadmierne douczanie się w domu... Nie jeździe na ambicje tak bardzo bo na 99% dosięgnie was syndrom nic nie robienia w LO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban z opowiadań licealistów wynika, że w 1 klasie będziemy się uczyć dużo i wszystkiego, potem zdamy sobię sprawę, że jesteśmy beznadziejni, w 2 klasie będzie jeszcze gorzej a w 3 to nie pamiętam jak to miało być ;P

Ja stawiam chyba tylko na moje przedmioty wiodące, reszty tak ambitnie chyba się uczyć nie będę ;).

No a z tym na studiach, no tak ludzie po prostu opowiadają ;)

Dla mnie też dużym plusem jest 100% zdanych matur jakoś 2 lata temu ;) w tej szkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura zalezy głownie od psychiki i konkretnej osoby, a nie szkoły (o ile ktos posiada jakąś tam wiedze). Kumpel ze średnią grubo ponad cztery zawalił dwa egzaminy, a jeszcze sie okaze za pare dni jak poszło mu pisemnych. W trzeciej klasie beda wam wszyscy probowac niszczyc psyche, pieknym slowem matura ;) .

 

Tez szedlem z nastawieniem, ze lo to nie bedzie gim i trzeba bedzie chociaz czasem sie pouczyc czy zrobic prace domowa... a co bylo naprawde to nie miesci sie w glowie :D . Zrozumiecie to, jak sami bedziecie w lo i klasa sie juz troche zgra :) . No, chyba, ze ktos naprawde bedzie sie uczyl, jednak to imho sensu wiekszego na poziomie lo nie ma.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Każdy idzie z takim nastawieniem, a potem wychodzi i tak co innego (chyba ze jesteś a) genialny B) wolisz codziennie się uczyć przez cały wolny czas (bo tyle czasu potrzeba żeby być nauczonym na wszystko i wszystkie prace domowe inne cuda zrobić) ) więc zobaczymy co napiszecie za rok ;P W każdym razie nie idźcie do najlepszych bo to sensu nie ma (serio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi jest cholernie źle jak pomyślę, że nie złożyłem podań do szkół wrocławskich. Testy poszły mi lepiej niż się spodziewałem, a z punktowanych w rekrutacji przedmiotów mam 3xbdb i 1xdb. Teraz okazuje się, że pełno znajomych szuka lokatora do mieszkania, a wcześniej to mnie ograniczało.

 

kur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koti chciałbyś już do liceum chodzić poza miastem ? Nie tyle co chodzić, ale nawet już mieszkać.

Studia to owszem, ale liceum to podziwiam :) ja po prostu nie dojrzałem do takiego czegoś. Ale dobrze, że tak mierzysz poziomem szkoły, no ale chyba nie wszystko stracone choć teraz to cieżko będzie coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w ciągu tygodnia mało się spotykam ze znajomymi, a w weekendy przyjeżdżałbym do domu, to tylko 100km. Wielu znajomych również wyjeżdża do Wrocławia, więc nie byłbym sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ;)

No ale to jakieś w sumie już wkraczanie w dorosłość ;>

A jak sam byś nie był to już w ogóle fajnie [; pamiętaj, że możesz się przepisać na początku roku jeśli będzie wolne miejsce.

 

jeszcze tydzień do wykazów na szkołach u mnie w mieście, u Was pewnie podobnie, u mnie 2 lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ;)

No ale to jakieś w sumie już wkraczanie w dorosłość ;>

A jak sam byś nie był to już w ogóle fajnie [; pamiętaj, że możesz się przepisać na początku roku jeśli będzie wolne miejsce.

 

jeszcze tydzień do wykazów na szkołach u mnie w mieście, u Was pewnie podobnie, u mnie 2 lipca

Hmm, już prawie od 2 lat mieszkam tylko z siostrą i mam cały dom na głowie, więc nie robi mi różnicy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...