Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wyniki z probnego przyszly :) Myslalem z poczatku, ze human poszedl mi najgorzej z klasy, a czesc mat.-przyr. duuuzo lepiej. Ku mojemu zdziwieniu z humanistycznego mialem 4 pkt. wiecej, niz z tego drugiego :D

Czesc humanistyczna: 39 pkt.

Czesc matematyczno-przyrodnicza: 35 pkt.

Razem 74 punkty ;] Jak na moja klase to calkiem dobry wynik. Kumpel, ktory sie do egzaminu uczyl i cwiczyl podobne zadania przez ferie mial tylko 1 punkt wiecej ode mnie. Tak wiec nie ma co ostro zakuwac, bo to niewiele da.

Wiekszosc moich bledow byla dosyc glupia i teraz jest: "Jak ja moglem taka glupote zrobic, przeciez to oczywiste!" ...no, ale teraz to juz za pozno :) Miejmy nadzieje, ze egzamin koncowy pojdzie rownie dobrze, a moze nawet i lepiej. Podstawa jest sie nie trzesc ze strachu i UWAZNIE czytac wszystkie polecenia. Czytanie ze zrozumieniem u mnie troche kuleje, ale koniecznie bede musial je jeszcze solidnie podszlifowac przed 26. kwietnia. To tyle.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekp89

ja miałem w zeszłym roku na egzaminie 85 pkt.

-42 z humana

-43 z matematycznej

Ogólnie uważam, że trudność tego egzaminu jest zbyt rozdmuchana. Ja się nie uczyłem do niego pecjalnie ani sekundy. po prostu pamiętałem co nieco i dlatego taki wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem (w tym roku 76 pkt.) Już nawet nie kojarzę ile z której części bo mnie to po prostu wali. Napiszę sie to się napiszę nie to nie. I tyle.

 

A mój głupi wychowawca i

!!!przy 76 pkt!!!. był niezadowolony - jestem ciekaw ile on by miał;) (kumpel miał pod 90) i oczywiście stwierdził że się nie uczę itp.

 

Bo to prawda - do tego syfu nie trzeba się uczyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zaczynam juz uczyc nie wiem jak wy

 

BTW: Maciaq tutaj podal wzory na fizyke i na chemie :* http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=166453&st=60

 

PS:Sry za 2 posty pod soba ale edit nie wyniesie w gore tematu

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowda jest taka ze jezeli jestes w miare "kumajaca" i inteligentna osoba moznesz ow test dobrze zdac praktycznie z marszu.

 

Ja jako pierwszy rocznik pisalem test gimnazjalny IMO porazka jak i wprowadzenie gimnazjow.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowda jest taka ze jezeli jestes w miare "kumajaca" i inteligentna osoba moznesz ow test dobrze zdac praktycznie z marszu.

 

Ja jako pierwszy rocznik pisalem test gimnazjalny IMO porazka jak i wprowadzenie gimnazjow.

Tu się zgadzam pisałem ten test rok temu(rocznik 89) i spokojnie można go z marszu napisać :) Ja się do niego nic nie uczyłem i miałem 70 parę pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wiecej podobna sytuacja jast na nowej maturze. Wystarczy ze chodzisz na lekcje i starasz sie cos z nich wyniesc. Jedyne czego musisz sie nauczyc to prezentacja z j.polskiego.

 

Chlopaki nie ma co sie bac tych wszystkich testow prawdziwy hardore zacznie sie na stiudiach (mowie o dziennych panstwowych) do JEDNEGO! kolokwium (w szkole sredniej odpowiednik klasowki) trzeba uczys cie wiecej niz przez 3 lata w liceum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie ma co się uczyć to mogą powiedzieć osoby które jako tako uważały na lekcjach bo jeśli się do szkoły nie chodzi albo zajmuje jakimiś innymi głupotami to nie ma przebacz nie bedzie 70-80pkt. z niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam test za wiele teraz nie obchodzi. Próbny napisalismy z klasa zeby sie sprawdzajacy posmiali. A u mnie w miescie żeby się dostać do najlepszej szkoły na mat-fiz wiele nie trzeba. W sumie 120-135pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole nie rozumiem jak można się uczyć do tego egzaminu :P Jak się ktoś do tej pory nie nauczył to się już raczej nie nauczy czytać ze zrozumieniem zadań, zapisywac czytelnie danych , szukanych i treści zadania itd a o to głównie w tym egzaminie chodzi. Oczywiście można sobie powtórzyć wzory z matmt bo to na pewno bedzie ale ebz przesady... Śmieszy mnie trochę jak widze wypowiedzi typu "egzmain się zbliża trzeba ryć. Nigdzie nie wychodze bo się uczę" ...

Do tego testu trzeba się przygotowywac przez całe gimnazjum a nie miesiąc przed.

 

do JEDNEGO! kolokwium (w szkole sredniej odpowiednik klasowki) trzeba uczys cie wiecej niz przez 3 lata w liceum.

No to już chyba lekka przesada :P

Edytowane przez Iczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za rok siadam do tego testu, tak samo jest z testem do gimnazjum, pamiętam że dzień wcześniej kupiłem gazete wyborczą pokazałem mamie wyniki i jazda do kuzyna pograć na kompach, a i tak miałem 34pkt

czy ktoś dawał papiery do OLL w Dęblinie?? jak tam jest?? i czy ktoś się oriętuje czy jest jakieś liceum graficzne(chodzi o grafike 3D i 2D)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, ten egzamin jest tak w sumie trudniejszy czy łatwiejszy niż te wszystkie próbne / jakieś przygotowujące na płytach CD? Kurde ja też się powinienem uczyć, w szkole przeważnie nie uważam na lekchach (zresztą mam też takich zajebistych nauczycieli, że nic tylko uważać) i niestety na samą myśl o tym egzaminie mnie odrzuca (i o uczeniu się do niego). Z próbnych miałem 29 z matematyczno - przyrodniczej i 37 z humanistycznej części. Żeby się dostać do tego liceum, do którego chcę iść muszę mieć conajmniej ze 120 pkt. A powiedzcie mi, jakie te 4 przedmoity przeważnie liczą się na profil mat-inf? Oprócz matematyki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś dawał papiery do OLL w Dęblinie?? jak tam jest??

chcialem tam isc ale ze wzgledu na wade wzroku nie poszedlem. w kazdym razie sa mundurki [; raczej mundury(podobne do prawdziwych wojskowych). nie wiem jak teraz ale 3 lata temu to nie przyjmowali dziewczyn byly tylko 2 klasy z naciskiem na matme fizyke i angielski. w pierwszej klasie skacza na spadochronach w drugiej lataja na szybowcach a w trzeciej na malych samolotach jednosilnikowych. i sudniowke maja z laczona z jakims innym liceum z ktorego biora dziewczyny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, ten egzamin jest tak w sumie trudniejszy czy łatwiejszy niż te wszystkie próbne / jakieś przygotowujące na płytach CD? Kurde ja też się powinienem uczyć, w szkole przeważnie nie uważam na lekchach

Ale do czego tu sie uczyc? Czytać ze zrozumieniem albo umiesz albo nie - nie nauczysz sie tego. A na matematyczny powinienes znac tylko najbardziej podstawowe twierdzenia typu Pitagorasa czy Talesa.

 

A powiedzcie mi, jakie te 4 przedmoity przeważnie liczą się na profil mat-inf? Oprócz matematyki :wink:

Matematyka, informatyka, fizyka, polski - polski zawsze sie liczy, a pozostałe 3 to tak na logike powinny sie liczyc:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ale na próbnych są często jakieś zrąbane rzeczy z 2 klasy z chemii / biologi / geografi i na nie często nawet nie mam pojęcia jak odpowiedzieć :? A z czytaniem ze zrozumieniem to na szczęście jest dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka, informatyka, fizyka, polski - polski zawsze sie liczy, a pozostałe 3 to tak na logike powinny sie liczyc:>

Hehehe no nie wiem u mnie liczą Polski, Język obcy i 2 przedmioty zależnie od profilu.

 

Z informatyką by za prosto było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no nie wiem u mnie liczą Polski, Język obcy i 2 przedmioty zależnie od profilu.

 

Z informatyką by za prosto było....

Ewentualnie na mat-inf mogą brac obcy zamiast fizyki. Chociaz jak ja zdawałem na mat-fiz to brali mat+fiz+inf, mimo ze z informatyka to ten profil nie mial wiele wspolnego;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie na mat-inf mogą brac obcy zamiast fizyki. Chociaz jak ja zdawałem na mat-fiz to brali mat+fiz+inf, mimo ze z informatyka to ten profil nie mial wiele wspolnego;]

U mnie jest obcy zamiast informatyki....

 

Na mat-fiz gdzie też chce iść :P

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przeżywaliśmy rok temu egzamin :P

Nie ma się czego bać. Rozwiązujcie jak najwięcej testów próbnych i nauczcie się wzorów. Trzeba być idiotą aby zdobyć mniej niz 70pkt. Zaufajcie mi :lol: pisałem rok temu i wiem jak się czujecie, a teraz do niejednej klasówki w średniej szkole przygotowuje się bardziej niż na ten cały egzamin :lol2: Powodzenia!

 

czy ktoś dawał papiery do OLL w Dęblinie?? jak tam jest???

Kumpel się dostał. Najpierw musisz wybulić około 700zł na badania. Jedziesz tam i przez 2 lub 3 dni masz testy(komora niskich ciśnień, to takie fajne na obroty :lol: itp) Oprócz tego egzamin sprawnosciowy. Bieg 60m i 1000m oraz podciąganie. Mieszkasz oczywiscie w internacie i o wszystko piszesz podania(o radio w pokoju, o kompa - zawsze sie zgadzaja) Na weekendy wracasz do domu i masz często wolne np ja z okazji swiat mam wolne od wczoraj a kumpel juz od poczatku tygodnia. Ogólnie jest zadowolony, ostatnio się chwalił ze już ćwiczą na "sucho" skoki. Skaczą z kilku metrów i próbują się nie połamać :lol: Jak masz jakies pytania to mogę się popytać jeszcze. Edytowane przez CarryOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem z probnego 77 punktow i licze na mniej wiecej 80 teraz... ;] 42 humanistyczny, 35 mat - przyr. musze sie pouczyc fizyki bo na probnym to bylo okolo 7 zadan i prawie wszystko na jana albo ktos mi przyszeptał ktora odpowiedz... z chemii tez z 5 zadan i podobnie jak z fizyką... :P

 

sciagnalem sobie z 10 testow i beda rozwiazywal no i musze koniecznie sie pouczyc fizyki bo moge stracic niepotrzebnie punkty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probny chyba 83 miałem, a ten właściwy 86 - human 46, mat 40...

A teraz w LO na profilu mat-inf humanista we mnie usnął do końca, natomiast budzi się mam nadzieje matematyk ;d

 

Ten egzamin na szczesnie zawsze sie zdaje ;) Nie to co matura :o ufff... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin ... Mmmm , jakie to było proste i fajnie :), nie to co teraz liceum ...

Z próbnego miałem 86 ( polski - 43, matma - 43 ), właściwy 88 ( polski - 45, matma - 43 ).

Co pozwoliło mi się dostać na wymarzony mat-inf w pewnym LO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...